Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mea

13.06.2018
35
37
18
44
jutro,
pitanje. da li djeluje ulje ako se utrlja na bolno mjesto? Mama ima jedan zahvaceni limfni cvor na vratu i taj dio joj natkne pa spadne otok, pa natekne i tako u krug. A boli je strasno. Onkolog joj je dao neke tablete koje je dodatno ošamute. pomognu joj, manje boli...ali kao da sam negdje procitala da ulje pomaze ako se utrlja na bolno mjesto. Ima li neko iskustva sa tim?

pozzz
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Trebalo bi pomoci, al ga pomijesaj 1 ml ulja sa 10 ml kokosovog ulja. Zagrij vodu na cca.60-70stupnjeva (moze i vise ne brini se nece ulju biti nista do 140 stupnjeva) u tu vodu stavi drugu manju posudu ubaci oba ulja i dobro promijesaj. Prebaci u neku tamnu posudicu i drzi u frizideru. Neka dobro utrlja sa kremom dva puta dnevno.
 
02.08.2016
38
112
33
64
Pozdrav svim forumašima..
evo da postavim pitanjce za jednog susjeda kojega muči vid , tj. tzv žuta pjega i slabljenje očnog živca .
pitanjce bi se odnosilo na upotrebu biomix kapsula ....
inače koristi kapi za očni tlak i to po sebi provjereno znam da djeluje jer mi je na zadnjoj kontroli tlak bio na donjoj granici.
moje mišljenje je da mu u svakom pogledu može pomoći .
do sada je koristio ozurdex koji se aplicira kao injekcija i još masu toga i nema pomaka na bolje samo gore..

Svako mišljenje iskustvo je dobrodošlo.....::grupnjak::

P.s.
ja bi mu preporučio uz biomix i apigenin i amentoflavone ... yes ... no ... ????
 
Poslednja izmena:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ne secam se vise koje ocno oboljenje, ali znam da za jedno je dopusteno onom tipu u USA od strane drzave da koristi i dobiva u obliku jointa od njih. mislim da je glaukom. neznam jel to isto ovo u vas.
potrazite.
 
02.08.2016
38
112
33
64
Za glaukom=očni tlak znam iz vlastitog iskustva i da ide joint a provjereno i biomix kapsule...ovo prvo gore je u pitanju žuta pjega ili makula..
 
29.08.2016
10
6
3
39
Pozdrav,

ima li tko iskustva uzimanja ulja protiv bolova kraljeznice?
Naime, majka mi trpi uzasne svakodnevne bolove kraljeznice,nogu i ruku...Prosla je 4 teske operacije i sva sreca u toj
prici da je jos uvijek, tesko ali ipak pokretna.Od silnih tableta na dnevnoj bazi stradao joj je zeludac i psiha...O nesanici necu ni
pricati... Krajem 8mj ide u ambulantu za bol na nekakvu injekciju koja bi trebala umrtviti taj donji dio leđa ali sam dosta skeptican
prema tom tretmanu a i majka se jos dvoumi jer su nuspojave uzasne...Dugo sam sa njom razgovarao i pristala je probati ulje.
Sad ja ga nisam nikad koristio, a ni majka pa me zanima u kojim omjerima i na koji nacin ga uzimati..
 

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Moj otac ga je znao uzimati i pomagalo mu je. Probaj prvo na sebi malo onak kao pol zrna rize tak da osjetis pa mozes i pojacat, tako da pripremis mamu da joj bolje objasnis sta ocekivat jer je ipak starija od tebe. I pomalo joj dajte, tako prema potrebi i pojacavajte jer nema univerzalnog pravila jer na svakog ne djeluje isto. Probajte dodat i cbd ulje u konzumaciju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WooD

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Pozdrav svima! ::listomahanje::
Nije me bilo neko vrijeme i evo sada sam iščitala postove. @mea Drago mi je da su te ohrabrili moji postovi. kao i svima koji kreću sa RSO, samo da kažem - držite se protokola, nemojte preskakati doze, držite se alkalne ishrane i vježbajte duh i tijelo koliko možete!

Neko je negdje spomenuo tablete za smirenje - RSO i opioidi, benzodiazepini i antidepresivi, tj. MAO inhibitori su kontraindicirani. U kombinacijama može doći do pojačavanja djelovanja pomenutih supstanci što može imati neželjene i opasne posljedice. Ako bolesnik završi u bolnici, obratite pažnju da se ne daju pomenuti lijekovi.

Što se tiče topikalnog korištenja ulja, ja radim sljedeće za bolove u mišićima, zglobovima, za išijas i sl. tegobe, problemi s kožom (herpes, dermatitis kontaktni, alergijski...itd.): pustim vodu da proključa i isključim kolo. Iznad toga u staklenoj djeli istopim jedno 4 kašike velike organskog kokosovog ulja, uzmem pola grama RSO (THC ulje) i malo više od pola grama CBD ulja. To miješam dok se ne sjedini, stavim u tamnu staklenu posudu i držim u frižideru. Ova kombinacija se lijepo da namazati po koži, bude kao neka mast.
Za opekotine i zacjeljivanje rana - isti proces samo stavljam CBD ulje i kokosovo ulje.

Želim sada da eksperimentiram sa pravljenjem kreme za lice od CBD ulja sa shea puterom, pa objavim recept u nekom Beauty threadu ili sl. :D

Samo da napomenem, pošto je neko spominjao kronične bolove sa kralježnicom - obavezno probati ulje, možda neku THC-CBD kombinaciju. Uzimati pomalo i povećavati dozu dok se ne počne osjećati bolje, opet obratiti pažnju da li bolesnica uzima lijekove koji bi mogli biti kontraindicirani.
 

mea

13.06.2018
35
37
18
44
Pozdrav... evo me sa novim vijestima. Naime. Mami rekli hitan ct ( neka masa na rtg snimku, samo joj je 30% jednog.plucnog krila u funkciji), cekamo sad nalaz. Ali nazalost ne ocekujemo nista lijepo. Pitanje je gdje li se jos prosirio :(. Mama je na ulju preko mjesec.. ako ne i 2 ali nikako da dodjemo do doze odgovarajuce. Molim vas savjet.
@CilI , @Sensi Star i ostali. Da li joj mozemo praviti kombinaciju cepica, biomixa i ovako na kasiku. Oko biomixa... gdje sta nabavljam. S cim.mjesam.
Kod nje je bio kancer dojke, operisana je, ali se kancer vratio na limfne cvorove. A sad izgleda i pluca :(

Ne odustajemo.od ulja... al treba mi pomoc kako doci do odgovarajuce doze a da ona to sto lakse podnosi....

Hvala vam unaprijed
 

Mr.420

Aktivan Član
21.07.2017
122
571
93
Mislim da da ali pricekaj da neko iskusniji odgovori,ipak to sve kasnije prolazi kroz filter za kavu pa nista ne ude u ulje.
Ps,di si kupio alkohol izopropilni ako si iz hr,uskoro i ja mislim ulje radit a nigdje alkohola za kupit
 
  • Sviđa mi se
Reactions: disco rebel

mea

13.06.2018
35
37
18
44
slala sam ulje na analizu.. stigli mi rezultati..

pa ima li išta gore.. boriš se za nečiji život daš ogromne novce... i na kraju kvalitet katastrofa..
sad moram još i novi izvor da nadjem...
:(:(
 

Prilozi

  • analiza.JPG
    analiza.JPG
    46,8 KB · Pregleda: 101

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
Mislim da da ali pricekaj da neko iskusniji odgovori,ipak to sve kasnije prolazi kroz filter za kavu pa nista ne ude u ulje.
Ps,di si kupio alkohol izopropilni ako si iz hr,uskoro i ja mislim ulje radit a nigdje alkohola za kupit


nisam, ja to preko amazona, ali evo hazeri ti je pronasao:)

tesko da ce filteri za kafu da zadrze larve tripsa, samo ih na mikroskopu vidim, ovako ne. racunam ako se skuvaju u alkoholu, valjda nije opasno malo organskog materijala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mr.420