Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@Sensi Star radim ih sa čistim kakao maslacem, možda ga nisam dovoljno rastopila, tj. zagrijala jer me je strah da kanabinoidi ne ispare. Šta misliš da umjesto u vreloj vodi u koju stavim posudu i takom otapam, da stavim direktno na ringlu na niskoj temperaturi? Prvi put pravim pa me je strah da ne uništim kanabinoide... :/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
25.08.2017
30
12
8
Pozdrav, da li je netko koristio te tinukture s cbd uljem? Vrijedli li to ? Znate mozda u kojim shopovima ili od kojeg proizvođača se isplati kupiti? Koliko razumijem postotak cbd je nebitan sto se tiće zakona i legalnosti vec se gleda samo postotak thc-a ??
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Hvala @Sensi Star na savjetima,ok su ispali, neki su se prelomili, ali nece biti frka jedan od dva puta staviti. Boja je predivna, evo i da podijelim u cemu je bio problem, mozda nekome bude od koristi info, fizika dakle... : RSO mi se tesko sjedinjvao sa otopljenim kakao maslacem jer sam ga u otopljeni maslac stavljala izravno iz frizidera. Sinoc sam RSO izvadila jedno 2 sata iz frizidera da postane manje cvrsto i uspjelo je bez problema!
F763D534-2441-48B4-87F8-C0DB1E5FBE15.jpeg
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Bok @karamela , čitao sam to, sama izrada mi nebi trebala biti problematična (mislim). Više me zanimaju strainovi, na to štivo još nisam naišao.
Jer nema svaka sorta ista svojstva, i nije za sve bolesti (tegobe) ljekovita. A i ti %-ci (60 % THC-a ili CBD-a ) kako to izvesti? Trebamo puno učiti.
Čepići su ti dobro ispali. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Ekipa, za vas s iskustvom oko uporabe supozitorija - da li je uobičajeno i ok da jedan dio iscuri nekoliko sati nakon aplikacije? Naime, pacijent koristi supozitorije 3 x na dan. Jutros u pola 9 stavio, dobio lagani vjetar, da se tako izrazim, i oko 16h u wc i dio supozitorija je očito iscurio (zelena mrlja ulja na površini vode)? Razmišljam, da li je bolje koristiti jednom na dan supozitorije, ne znam evo, kako bi se izbjegla konstantna "podmazanost" tog dijela debelog crijeva i tako preveniralo curenje?
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Bok @Jurio! :) omjeri CBD:THC, u medicinskoj literaturi (dostupnoj gdje je kanabis legalan) se opisuju kao ratio 1:2, 2:1, 1:0...itd. Za izradu kanabis ulja se koriste razni strainovi, u biti od svakog straina možeš napraviti ulje. Za RSO i terapiju za kancer se koriste THC potentni Indica i indica dominantni hibridi. Neki od tih strainova za koje znam su Northern Lights, Bluberry Kush, Bubba Kush, White Rhino je čini mi se neko spominjao, Critical Kush...itd. CBD ulja se prave od Ruderalisa, ali za tretman autoimunih bolesti poput MS-a, epilepsije, epilepsije kod djece i dr. CBD ulja se prave iz CBD dominantnih strainova koje imaju potpunije kanabinoidne profile i u pravilu mali postotak THC-a. Takvi strainovi su Cannatonic, Harlequin, ACDC... i dr. Ne znam sada točno za šta ti treba, ali razmišljam da bi neko ko je depresivan, ko ima PTSP, ko pati od kroničnog umora i sl. sigurno najbolje benefite imao od Sativa dominantnih ulja - povratak energije, stimuliranje kreativnosti, blaga euforija i poboljšano mentalno stanje. Čitala sam, također i mislim da je baš na forumu neko spominjao, da zbog dobijanja ulja što potpunijih kanabinoidnih profila miješaju strainove u izradi ulja.

Ova tema je jako opširna obzirom na postove, ali sam sigurna da su se u njoj, pored metoda za pravljenje ulja i pripravaka od istog, spominjali strainovi, razvijale diskusije vezane za otapala i sl. Dosta korisnog možeš pročitati, samo se malo zarovi. :)
 
Poslednja izmena:

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@Sensi Star hvala ti na odgovoru. Srećom, ovo se desilo samo jednom, sada je sve ok. Doze su pojačane oralno plus supozitoriji na 2g ulja.
Jedina stvar koja me brine je što je pacijent konstantno pospan, po cijeli dan spava i govori da ga voza ulje. Iskreno se nadam da je od ulja a ne od slabosti. Oporavlja se od radijacije, apetit je bolji sada već. Sretno svima nama, držite se!
 
05.03.2018
138
153
43
46
On ulje koristi već 8 mjeseci, ali čim mu povećam doze ima tako periode ošamućenosti. Danas mu je malo lakše. Hvala na odgovoru!
Moj tata koristi vec 16 mjeseci. Zadnjih 5 mjeseci biomix. I opet ga zna malo osamutiti, ako napravim malo jaci biomix.Tako da za to ne brini. A sto se cepica tice, mi ih nismo vadili iz kalupa do upotrebe. Stajali su u frizideru u kalupu.
Sretno
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@RAMSAN pošto sam jedino uspjela naći manji kalup, a htjela sam da mu pripremim sve i slijedila upute vesele tete s interneta :D, ja sam ih napravila i stavila u teglu i u frižider. Tu stoji do upotrebe. Praviš biomix s maslinovim? Nadam se da ti je tata dobro. Nije ni čudo na ovoj dozi da ga ošamuti, mene su tri kapi baš zakucale... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg and RAMSAN
05.03.2018
138
153
43
46
@RAMSAN pošto sam jedino uspjela naći manji kalup, a htjela sam da mu pripremim sve i slijedila upute vesele tete s interneta :D, ja sam ih napravila i stavila u teglu i u frižider. Tu stoji do upotrebe. Praviš biomix s maslinovim? Nadam se da ti je tata dobro. Nije ni čudo na ovoj dozi da ga ošamuti, mene su tri kapi baš zakucale... :)
ja sam probala jednom pomjesano u med, ali vrlo malo i osamutilo me. Malo, ali sam osjetila. Ja sam cepice tati pravila sa cera alba i witepsol. Nisam sa kakao maslacem. A biomix pravim sa maslinovim ulje. Kako sam u cijeloj toj situaciji skepticna prema svemu, maslinovo ulje kupim kod poznanika koji ima masline i znam da je to to
Moj tata je sada dobro. Navela sam vec da je magnetska odlicna. Sad umjesto svakih 6 mjeseci ide za godinu dana na pregled, CT znacajna regresija, a PSA marker interval je 0.00-4.50, a moj tata ima 2.66
Drzimo palceve da tako nastavi. I dalje smo na svemu 100%.
Nadam se da je i tvoj tata dobro. Samo hrabro naprijed. I nama su nakon velikog pada markera sa 700 na 8 opet poceli rasti. Uzastopno 8 mjeseci rast do 86. Vec smo postajali ocajni. I sad je evo dobro. Ali po naputku ovdje iskusnih jos ne smijemo stati. Tek kad (a nadam se da ce do toga doci) onkolog kaze da nema vise tumora. Onda jos mjesec dana pa tek onda smanjivati postepeno sve.
Ponavljam, samo hrabro naprijed