Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Ovako, idem več godinama od doktora do doktora, sada me proktolog, šalje, dermatologu, pa urologu.
Imam na preponama upalu fistule, popračenu upalama lojnih žljezdi.
Uglavnom, čekajuči operaciju, napatit ču se! Pošto je to pretežno bolest na koži(osim fistule), smatram da ako antibiotik umanji upalu, da bi ulje moglo i izlječit. Pa barem lojne žljezde, jer one nakon upale, razvale kožu. Pogotovo kod čestih upala. Meni je sad uvijek upala, pa sam odlučio ulje napravit.
Vidio sam, da se može bez paljenja izopropilnog alkohola. Upotrebljava se neki alkohol, koji se u kuhinji upotrebljava. Jedino mi pada na pamet, alkohol za plambiranje. Alkohol je 96%. Melje se u blenderu i nakon procjeđivanja, stavlja 2 tjedna na hlapljenje.
Dali se ikako može krema napravit ili nešto tako slično. Ja sam prije trim mrvio i mixao sa Nevenovom kremem i onda mazao to područje. Pomagalo je, ali nisam se držao nikakve rutine i radio sam.
Paljenje alkohola ne dolazi u obzir, jer je netko napunio starim glavu, da če kuča eksplodirat, mada kad ja to radim, sve je moguče:)
Najviše me zanima koji je to alkohol, jer pošto se ne kuha, nego pusti da hlapi, nesmije biti toxičan!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
@Stanaccc , ako ti mogu možda dati ideju za razmišljanje, ja sam ulje radio sa etanolom. Prilično je skup (u RH košta 1l 150kn), i prijašnje preporuke su
bile do 3 minute u alkoholu pa procjediti. Meni je to bilo ok, ali kod procjeđivanja je to trajalo jer kroz onaj filter od kave ide jako sporo. Kad sam se još
raspitao, savjeti su bili benzin. 1l benzina košta 30 kn (Chromos ili Iskra Zelina). Sa benzinom možeš raditi puno opuštenije, nema žurbe a konačni
rezultat je isti, tako da ću idući puta raditi sa benzinom.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Hvala na odgovoru! Cijena je nebitna!
Ja namjeravam pustit, da ishlapi ulje, bez kuhanja.
Inače, na dvorištu bi mogao, ali gradi se nešto do mene, pa ne želim riskirat!
Pogledao sam par sati videa na you tubu i normalno ekipa radi ulje bez kuhanja. Ocjedi supstancu kroz filter za kavu, papirnati ručnik itd. I onda u plitke tanjure iscjedi,to ishlapi. Nekima za par sati, nekima i 2 tjedna. Ovisi o dubini posude. Pa smolu sa žiletim ili špahtlom, pokupi.
Ja to moram mazat na kožu, zato mi je bitno, da sav alkohol ispari!
Danas idem po antibiotike, jer više ni ležat, ni sjedit, mogu!
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
@Stanaccc Meni je to bilo ok, ali kod procjeđivanja je to trajalo jer kroz onaj filter od kave ide jako sporo..:)

Mnogo čitam i gledam razne video snimce gdje se muče sa ovim filtriranjem i čekaju i gledaju ove kavne filtere kako sporo curi kroz njih i imaju po dest čaša na stolu i to ono tamo curka neznam koliko dugo....
Ljudi na kavni filter se može procjediti sve u 5-10 minuta cca 2-3litre alkohola i to tako da potrošite samo 2-3 filtera (znam da nisu skupi) ali morate da upotrebljavate malo fizike i budete strpljivi.

Kako raditi ulje da izbjegnete dugo dosadno filtriranje...:

Kad isperete material alkoholom i procjedite kroz grubi filter (neka krpa, sito ili slično) dobijete procjeđen alkohol sa sitnim prahom unutra.
E sada najbitniji dio, nemojte odmah navaliti na filtriranje nego zapalite jednu u miru jer za taj dan ste odradili svoj posao :rasta:
Alkohol prelijte u neku čašu i stavite u tamu za 24 sata, u ovih 24 sata če se sav prah spustiti/sedimentirati na dnu čaše :eek:

Sljedeči dan oprezno istočite alkohol preko kavnog filtera ( najbolje je prvo pretočiti nekom cjevkom iz sedimentirane čaše u drugu čašu tako da samo na dnu ostavite prah koji se sedimentirao) iznenađeni čete biti kako to ide brzo :skot:: jer je alkohol praktički čist i to leti kroz filter :thumb:
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Neka se cijedi, meni nije tolika žurba, da stiščem filtere, da brže ide. Neka ide svojim tokom. Smatram, da netreba požurivat!
Znači, nakon grubog cljeđenja, ostaviti da se slegne prah. Taj prah bacam ili....
Meni jedino ne dolazi u obzir kuhanje. Tako, da ono šta se iscjedi iz filtera za kavu, stavim u plitke protvane i alkohol ishlapi! Kasnije se žiletom pokupim smolu. Jer to dobar način?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.289
14.530
358
ja taj prah bacam jel niš ne lupa kad je sve vredno prešlo u tekućinu....kod mene ta prašina ostane u filterima
to je dobro ak misliš dimit a za lječenje nisam siguran pa ti ne mogu niš konkretnije reč
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
@Stanaccc tebi treba ulje, 50-70 gr. suhog ide na litru benzina, kad se skuha i kad dobro izvrtiš posudu u kojoj se kuha ulje (kuhalo za rižu) kad zadimi dvije kapi vode i još vrtiš lagano sadržaj po dnu posude, u nekom trenutku će i te dvije kapljice ishlapiti, onda posuda s uljem ide u štednjak i tako još 1-1,5 sat dekarboksilacije na 100-110 stupnjeva i onda imaš proizvod koji možeš koristiti na više načina kao lijek...da sam na tvom mjestu odmah bi napravio kremu, a možeš i direktno iz šprice progutati određenu količinu ulja prema vlastitim potrebama. Što se tiče izbora strain-ova, to je opet do tebe i tvojih sposobnosti funkcioniranja na thc-u, i dakako o onom što želiš liječiti.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Sve sative, imam! Ali to najmamji problem, kada sam doma!
To je na koži. Ono šta je ostalo od nje!
Analna fistula, inače nije veliki problem, ali popračena je lojnim žljezdama. Tako, da mi je između nogu, kolaps! 2008.sam operirao oba pazuha. Stariji buraz i ja to imamo, isto kao i deda, pokojni! Kod svake promjene vremena, oboje ležimo:) Uglavnom, nije neki problem kad je na ravnoj koži, ali na preponama i sl.ogroman problem. Pogotovo, jer 3 puta dnevno, moram ranu sanirat! Srečom pa si mogu priuštit, da ne radim. Inače, ne kužim kako doktori misle, da živim!
1553863260980628151604628548037.jpg Ovo je ime tog stanja, kože.
Uglavnom, upala lojne žljezde!
Kako oni to uvijek žele na živo rezat, više im nedam. Ako ja doktoru moram objasnit, da anestezia ne djeluje na upaljeno tkivo, onda ga jbi!
Hvala na savjetima, raditi ču ulje i mazat!
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Hvala na izdvojenom vremenu! Ulje ču radit sa etanolom(96‰).
Kod mene, ako ostane i kap alkohola, razori mi ranu. Zato ču morat i dekarboksilaciju, radit!
Moj naum u samom početku indoor uzgoja, bio je uamjeren za radit ulje, ali s vremenom, sam nekako odustao od toga, jer sam u 1.mjesecu, trebao dobiti datum za operaciju.
Nažalost, da bi me operirali, mora na 3 puta operirat. S time, da prije moram dobit kateter(nekeko se drugačije zove) ide u trbuh, a debelo crijevo se zatvori ili tako nešto. Hodam doktorima za to područje od 2014.i pošto sam htio, da proktolog-kirurg vidi taj dio, bez sekreta i crvenila, popio sam turu antibiotika tjedan dana prije, da bi hajvan napisao, da nema potreba za operacijom:zvezda::
Ok, završio na hitnoj za nekih 6 mjeseci, predsepsno stanje. Isti, taj doktor dolazi i pita me, da šta sam čekao toliko dugo. Sjeo za komp i vidio, da sam bio baš kod njega!
Odmah se je priča prilagodila i u neku ruku iz razumijem. Jer čekajuči nagledao sam se, sa kakvim sve ljudima imaju probleme. Onda sam otišao privatniku, koji me želi operirat, ali 1 nočenje je 900kn(140€), a ja otvoren, dok se sve ne iscjedi, moram ležat na odjelu!
Tako, da bi me to nakraju ispalo blizu 15.000€. i to smo nagrubo izračunali, bez potrebnih ljekova!
Onda mi je on pripisao mješavinu dvaju antibiotika(Ciprofloksacin+medazol) i to se povuklo, kao nikad prije.
I tu sam ja zeznuo, jer sam se vratio na posao i razvalio ranu.
Iskreno, nakon MRa, poslali su me na kolonoskopiju za koju, kad sam vidio gdje , šta ide i koliko duboko ide, čelom nazad!
Tako, da sam si djelomično sam kriv za trenutno stanje.
Ali, ja imam tu komociju, da ne radim godinu dana. Šta je sa ljudima, koji imaju djecu, režije, stan itd?
Za ulje vjerujem da pomaže i za to netrebam nikakav dokaz, jer dosta pratim RS a, još od vremena kad je to bilo nešto, ajmo reči novo. Novo za nas neuke i laike. Dok je uvijek bilo ljudi, koji su vjerovali da je biljka ljekovita.
Uglavnom, hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
16.10.2018
139
88
28
Da li je preporučljivo preventivno korištenje? Da li se organizam može "naviknuti" pa da onda da u slučaju stvarne potrebe nema nekog efekta?
 
Poslednja izmena od urednika:

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Sve sative, imam! Ali to najmamji problem, kada sam doma!
To je na koži. Ono šta je ostalo od nje!
Analna fistula, inače nije veliki problem, ali popračena je lojnim žljezdama. Tako, da mi je između nogu, kolaps! 2008.sam operirao oba pazuha. Stariji buraz i ja to imamo, isto kao i deda, pokojni! Kod svake promjene vremena, oboje ležimo:) Uglavnom, nije neki problem kad je na ravnoj koži, ali na preponama i sl.ogroman problem. Pogotovo, jer 3 puta dnevno, moram ranu sanirat! Srečom pa si mogu priuštit, da ne radim. Inače, ne kužim kako doktori misle, da živim!
Pogledajte prilog 268313Ovo je ime tog stanja, kože.
Uglavnom, upala lojne žljezde!
Kako oni to uvijek žele na živo rezat, više im nedam. Ako ja doktoru moram objasnit, da anestezia ne djeluje na upaljeno tkivo, onda ga jbi!
Hvala na savjetima, raditi ču ulje i mazat!


Hey pozdrav ljudi. Zanimljiva tema prije svega.

Ja imam identicnu bolest ali ona ima vise imena, Hidradenitis Suppurativa je prava dijagnoza. Ovo za doktore me ne cudi dakle malo tko uopce moze dat pravu dijagnozu jer je ekipa totalno nesposobna, nit znaju sta napravit niti kako pomoc bez da ne odmognu bar duplo. Ljudima poput nas ne preostaje nista drugo nego sami trazit ljek ili ista slicno jer ovo dosad je krajnje porazavajuce kako nas se tretira. Dodushe nasli su nekakav antigen koji pomaze i totalno ljeci i reverzibilira te noduse upaljene i mice sinusoidne traktove ispod koze. Al to je tek u experimentalnoj fazi na studiji koja je ukljucivala 10ak ljudi, to ce tek kroz par godina postat sire dostupno (bar se nadam).

Ja sam dobar dio zivota to drzao pod kontrolom pusenjem i raznoraznim mazanjima al mislim da mi je tijelo doslo do plafona tolerancije na takav nacin unosa.
Zadnjih pola godine se mucim s doslovno 3 centimetra otvorenom rupetinom ispod ljevog pazuha koja nikako da zacjeli, doslovno krater koji smrdi ko crkotina jebena.

Sto je najbolje u nasem slucaju nije to ni gnoj sto izlazi vec nakupina mrtvih bijelih krvnih stanica, koje su zbunjene jer im je tijelo javilo da se upala nalazi na danom mjestu ali kad dodju tamo nema stranog organizma pa se samo ostanu talozit jer zbog nekog razloga prve stanice blokiraju pore u kozi kroz koje bi se te stanice kasnije iztopile znojem. Vrlo zajebana situacija i nema nikakvog ljeka, dapace, samo ide na gore koliko god se trudio i sta god radio cini mi se.

Nije ti to upala lojne zljezde pogotovo ako ih imas vise po vise pregiba u tijelu i ako ti ide kroz familiju onda je definitivno Suppurativa nazalost :( al je full slicno oboljenje pa se lako ekipa zabuni, ja sam skoro 10 godina trazio pravu dijagnozu.

Meni iskreno mazanje nikad nije puno pomoglo osim mozda ublaziti pecenje ili iritaciju al sto se tice smanjivanja toga jedino pridrzavanje nekakvog sistema zivotnog i drzanje mozga totalno stress free je urodilo ikakvim plodom. Jer povezano je na sve, na prehranu, osjecaj, raspolozenje i opcenito na sve a bolest je sjebana jer ti bas ubije kvalitetu zivota jer si u malo mogucnosti se uopce pokrenut a kamoli radit ili ista slicno. To ako je fkt dobar dan i ako mozes drzat mozak disociran od osjecaja uzarenih igli koje ti bodu mozak pri svakom pokretu. Kad me netko pita kako ti je s tim obicno je odgovor "zaljepi si dva zhileta uzharena za preponu i pazuhe pa ces znat".

A iskreno vecina vas koji se drzite ovog rick simpson ulja.... okanite se toga. U skoro 12 godina karijere pusacke sam od stotina ulja radjenih tom metodom vidio dva koja bi se MOZDA usudio konzumirat.

Prvenstveno jer znam da se radi od materije koja je smece, iako da je dobra metoda to nebi bio problem jer bi extrakt bio selektivan problem je kad neuki ljudi to rade na prepricavanje kvazi strucnjaka. Drugo sto vidim je da neki koriste alkohol sto je ajde prolazno, ali velika kolicina ljudi koristi medicnski benzin sto je totalno jebeno neprihvatljivo jer gotovo nikako nemozes garantirati da si residue tog istog ili nuspojava nastalih njegovim prokuhavanjem uspio u potpunosti izvuc iz krajnjeg proizvoda, samim time cineci ga NEPRIKLADNIM ZA MEDICINSKU KOZUMACIJU. Vecinu puta sva ulja imaju prisutan miris otapala od kojih mi se riga.

Trece, tamno = ne dobro. Pravo ulje od kanabisa bi bilo totalno zlatno i prozirno u konzistenciji, kakvo je CO2 ulje odnosno Clear.
Cetvrto... vecinu tih medicinskih konzumenata s rakom i slicnim.. tijelo im je na granici izdrzljivosti zbog kemoterapija i opterecenja bolesti koja im crpi energiju, na sto onda im ljudi daju takva ulja upitne kvalitete i sta se dogadja.. vecina ljudi se zali da im je prejako i da im tesko pada, da su pospani i slicno, da ublazi im bol al primarno zato sto im mozak otupi od nuspojava iz benge ili alkohola te tlak padne i postanu primrtvi ko zombiji.

Ako vam je vec do takvih zajebancija napravit cu vam guide kako za 10 kuna potrepstina napraviti svoj BHO shatter bez ikakvih pravih alata prokletih i samim time cete dobiti selektivniji i cisci extrakt koji ce biti 95-99% cisti kanabinoidi i u kojem ce potencijalno ostat mikrotragovi butana koji iako nije bezopasan je puno manje bezopasan od 40% bog te pita cega u tipicnom ulju balkanskom.

No ako cete pricati o medicinskoj primjeni esencijalnih ulja nema boljeg od Rosina, to je jedino sto garantira da cete dobiti cisti spektar kanabinoida citave biljke bez da riskirate I TRUNAK otapala ili nuspojava.

I pio sam i jeo i rokao sva ta smeca godinama prije nego sam dosao do ove metode i potvrdio na vlastitoj primjeni da je to fkt nebo i zemlja.

Evo konzumiram rosin preko vapea i oralno skoro pola godine, nema dana kad sam prikovan za krevet a kao osoba u tezem oboljenju i fizickim nedostacima to je zaista znacajno. Ne postoji dan na koji sam imao tlak, pritisak ili tezinu u glavi. Ne postoji dan u kojem me "zakucalo" koliko god bi digao dozu kroz dan, neovisno o tome dali sam koristio indicu ili sativu.


Osjetim efekte u potpunosti, ali nikad nisam imao ni jednu od tipicnih nuspojava koje slusam bolesnike koji konzumiraju ulje. Da, ok, ja imam neku razvijeniju toleranciju ali evo nakon 6 mjeseci se nalazim da svaki dan uzimam sve manje i manje a efekti su mi jaci i dugotrajniji.

Ima dana kad ga ni ne trebam uzet oralno vec vape-am 0.05 5 minuta, instant pain i stress relief i mogu tako do sljedeceg dana ostat u tom feelingu i stanju tijela i uma.


Manite se prici i prodavanja spiki s tim uljima, Rick Simpson je u krajnjem slucaju sam upitan lik jer pola toga sto on tvrdi se nemoze nikako dokazat a njegova metoda je toliko zastarjela i potencijalno opasna naspram novijih nacina extrakcije da to uopce vise nije ni smjesno. Da ne govorim da od svih vrsta extrakcije RS oil izgleda daleko naj nepozeljnije.

Ne zelim pametovat nikom znam da je to zajebano kad nemozes isfurat sta trebas a nemas uvijete da si sam priskrbis ali ljudi molim vas ne primajte stvari zdravo za gotovo vec uvijek tezite sto boljem i ciscem koliko god se cinilo nemogucim. Ja po osobnom iskustvu mogu rec da je RS ulje najvece smece sto se tice extrakata jer sam ih probao sve, evo u biti i da sami potvrdite; na slici od drugog reda idu extrakti, prvi je QWISO (quick wash ISO oil = PUNO BOLJE OD RS ulja koje je pored).

Naspram ovih extrakata dole koju su svi zlatni i predivni ovaj RS oil izgleda ko crna smrt, sto i je. 40% potencijalnih necistoca naspram 0.00001%-5% drugim metodama je ooooogromna razlika, pogotovo jer te druge metode ne izvlace esenciju potencijalno toliko stetnim spojevima poput jebenog medicinskog benzina (kojem je to ime samo zato sto se koristi za sterizlizaciju medicinske aparature a ne zato sto je dobar za tebe kako neki ljudi misle hahahha lol).

Sve u svemu puno se toga unaprjedilo, ne drzite se tih starih u najboljem slucaju upitnih metoda, ako da obavezno djelic ulja u sloveniju posaljite na testiranje da bar znate sto to tocno bliska osoba ili tko god u problemima konzumira jer zadnje sto zelis je bolestanu sebe jos stavljat nusprodukte lose extrakcije nekoga tko to radi da bi profitirao ili da nebi morao bacit kile sice i pilje koje mu ostanu zbog toga sto je standard robe na ovim prostorima gori nego da govna vlastita konzumiras manje vise.

Opet ne pametujem nikom, samo znam kroz kakav pakao sam sam prolazio da bi dosao tu di jesam sad i koliko ljudi su mi prodavali svakakve price koje kad na kraju dodjes do prave stvari se vide da ne drze apsultno nikakvu vodu.

Ko sto reko, ako vas zanima javite mi tu napravit cu vam ja guide kako napraviti BHO shatter s dostupnim stvarima za 10ak kuna potrosnog materijala bolje da tako radite extrakte za ljekovitu pripremu nego ovako, ovo je fkt previse riskiranja za nesto sto ni neznas sto je na kraju sve unutra. Butan je puno selektivniji i od alkohola i od benzina, mozes biti siguran da nece pokupit skoro nista klorofila i biljnih masti tako da tu si vec ustedio.

Da ne govorim da je 1g ulja oko 0.6 aktivne materije a 1g extrakta bilokojeg boljeg je 0.9-1g aktivne materije.

Eto ljudi, sry na teksturini ali ovo je zaista bitna tema tako da, s zdravljem se ne isplati zajebavat nimalo.
Pogotovo u prismrtnim slucajevima.

Pamet u glavu ljudi. Pozz :)

types-of-weed-extracts.png
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Ne bi bilo lose da napravis neki tutorijal ako si kako velis sam to pravio. Siguran sam da ima zainteresovanih:thumb:


eto odlicno onda dogovoreno :) ma i da je jedan bar zainteresirani, obicno ljudi misle da im pametujem i serem u prazno tako da donekle vise ni ne objasnjavam ljudima jer rijetko tko zeli unaprijediti svi su zadovoljni s postojecim.

Ja sam si osobno tako radio 2ije godine, puno je bolja i brza i sigurnija metoda od zajebavanja s alkoholom ili bengom (iako nije ni butan bezopasan imo sam svakakvih gresaka al o tome vise u tutorialu bude na sta posebno paziti da se od toga osiguras :)) no evo sad sam odustao od svega toga i nabavio si pravu rosin presu i jebe mi se, imam 100% solvent free extrakt punog spektra kanabinoida :D al to nije bas za svakoga i pooooodosta je skup ulog za tipicnu osobu a i treba naucit kako s tim radit, ovo ce biti doslovno dummy guide da i najnapusheniji ga mogu pohvatat i skuzit svaki korak :D

jedino sto nemam bas materije sad a glupo mi ga je napravit tutorial na suho da se ne vide rezultati, bum smislio nesto pa ga napravim i uploadam kroz sljedeci tjedan ili vikend najkasnije jer mi je zivot u totalnom kaosu trenutno jedva da sam nasao vremena za sebe danas malo pricat o onom do ceg mi je najvise stalo :D <3 hihihi.

eto onda uskoro ekipica ;) sharing is caring :D hahahah <3
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Ovo za doktore me ne cudi dakle malo tko uopce moze dat pravu dijagnozu jer je ekipa totalno nesposobna, nit znaju sta napravit niti kako pomoc bez da ne odmognu bar duplo. Ljudima poput nas ne preostaje nista drugo nego sami trazit ljek
Čitam dio po dio, da ne preskočim. Od 2014.me šaltaju od jednog doktora do drugog. Nitko nije znao gdje počet, kako osigurat normalnan odlazak na wc i sl.
Za ulje si u pravu, što se benzina tiče! On nije za uporabu preko kože, to su mi več rekli, da može i postat toxičan. Ali isti ti doktori su blejali u pazuhe i čudili se kako se to nakuplja.
Tebi bi preporučio, (ako si možeš priuštit), otiđi u kliniku Bagatin i Dinko Bagatin če ti to operirat. On je to vidio, isti čas dao dijagnozu i nakon ljeta(od 01.06.do 01.09.) nema operacija. Ja sam imao sreču, jer smo odrasli zajedno, pa me je htio operirat.
Oni tebi trebaju taj dio kože, kao meni ogulit(čik ispod pazuha mogu ugasit), nema živaca.
To ima dosta ljudi. Nešto su urasle dlake, pa na prvu misle, da je i to urasla dlaka. Jedan stažist, je to išao meni na živo rezat. Onaj tko je upučen, kako lokalna anestezija prima na upaljeno tkivo, onda zna kakav je to osječaj!
Ispod pazuha i prepone su najgore mjesto, gdje se to inače i radi, a ljudi koji ne vjeruju u tu bol. Neka na otvorenu ranu stave dlaku, pa kada zarste, neka ju posipa solju i isčupa dlaku, tako sam ja objašnjavao, jer se to i događa.
Najčudnije od svega je to, što to ispod pazuha ima i moj buraz, ali on to sanira, jer su ga isto na živo rezali, pa mu doktori nisu dragi.
Ja iskreno nakon šetnje sa psom, pod tuš i u krevet. Nisam umaran od hodanja, umaran sam od trpljanja boli, kod svaka koraka. Kada sam bio na MR, kako sam i trticu operirao i vrača se, nisam mogao ležat na leđima, mirno. Pa me pita, da šta nemogu bit mirno? A, ja bi vrištao kako boli. Onda je jedna tehničak uzeo mali jastuk i stavio mi ga na donji dio leđa i tako mi je taj dio u zraku.
Nejgore od svega, 2014.se to počelo radir na preponi. I ja sam znao šta me čeka i otišao proktolog-kirurgu, da bi ovaj napisao, kako nema potreba za operacijom. Pokazao sam mu svu dokumentaciju, međutim on to uopče nije htio gledat. Mislio je, da sam napipao kvržicu, pa se prepao. Dolazim godinu nakon sa kraterom, da bi me pitao, šta sam čekao toliko dugo. Došlo mi je da mu kolonoskopiju odradim, pošti sam i ja morao:)
Uglavnom, oni doktori koji znaju šta je to, a znaju. Bježe od toga, jer je jako komplicirana operacija.
Meni se ispod pazuha nikada nije vratilo! Zato ti i kažem, da odeš barem na konzultaciju.
To ima miris, ali ja sam to istiskivao do trenutka, kad više nisam mogao trpit bol, pa opet. Uglavnom, dok se taj sekret unutra radi, što i jesu mrtve stanice i koža koja se počne radit, pa ju upala, razori!
Ovo šta se ulja tiče, jedino za med.benzin su me upozorili, ali za ostalo, samo daj. Ne mislim kupovat, mislim radit sam i stavljat samo dobre vrhove i svježu djiku.
Čekam još dve biljke, da završe pa ču u jednoj turi više, radit za buraza i mene. Ricin bi vjerojatno bio najbolji, ali nemam toliko znanje, da govorim šta je najbolje.
Na you tubu, frajer da alkoholom za flambiranje (kuhinjski alkohol, neznam točno kako se zove), izvuče više smole, ali hlapljenjem alkohola pa u pečnicu na sat vremena. E, sad i ta hlapljenja su različita. Neki hlape u više posuda, pa za par sati imaju proizvod, dok je ovaj sve izlio u protvan(procijeđeno, spremno za kuhanje) i 2 tjedna stavio, da hlapi. Nakraju u pečnicu i onda mješa smolu sa uljem, ali to je sad od osobe do osobe i za što ga treba. Ali, ima puno načina, da se dođe do smole.
Igrom slučaja, saznam da u blizini mene ima za kupit izopropilni 99.9% alkohol i njega mi preporučuju, šta ču i probat!

"Ako vam je vec do takvih zajebancija napravit cu vam guide kako za 10 kuna potrepstina napraviti svoj BHO shatter bez ikakvih pravih alata prokletih i samim time cete dobiti selektivniji i cisci extrakt koji ce biti 95-99% cisti kanabinoidi i u kojem ce potencijalno ostat mikrotragovi butana koji iako nije bezopasan"
Ajde, ako nađeš vremena, da objasniš ovaj način. Ja sam, iskreno otvoren za sve ideje i drage volje ču probat. Za to mi nije žao djike! A, onda napravim i video, pa ako baš netko treba, nek se širi!
Hvala za info!