Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
@trubabuba Jel imaš argumente za to, ili govoriš iz iskustva?
Ja kuham isključivo sa benzinom za čišćenje, konzumiram to ulje več godinama u količini oko 0.5 g dnevno i nikad nikakvih problema ni meni ni drugima, dapače svima pomaže nikome nije odmoglo, govorim o ukučanima i poznanicima sa zdravstvenim problemima. To isto ulje u kremi čuda radi na koži.
Tako da ja neznam o čemu pričate, kakva štetnost, govorim iz višegodišnjeg iskustva. Više štetnih tvari uneseš u sebe u jednoj šetnji prometnim gradom ili jednim točenje goriva na pumpi nego češ u 10 godina konzumacije ulja kuhanom sa benzinom za čišćenje. Na svakoj vreči zemlje u koju sadimo je navedena količina teških metala pa to nikoga ne zabrinjava a bitno je par molekula nečega u ulju. Nije mi to jasno a iz iskustva mogu potvrdit da je ulja kuhano sa benzinom za čišćenje jednako ljekovito ko i ulje napravljeno s nekim drugim otapalom.
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Ima tu još dezinformacija u onom klobasa postu od člana Yami_Raziel-a koje se plasiraju u javnom dijelu foruma.
Neke od rečenica su i uvredljive i klevetničke jer kad nekog pljuješ a da dotični ne može odgovoriti je u najmanju ruku neprikladan način izražavanja i nije nimalo poticajan za daljnju komunikaciju.
Spomenu bih i tu usporedbu rs ulja i rosina. To je kao da uspoređuješ vino i grožđe, imaju nešto zajedničko ali to su dva različita proizvoda koji se ne mogu uspoređivati. Dva različita vina se mogu usporediti pa onda reći meni je ovo bolje, a ovo lošije. Isto vrijedi i za grožđe.
Kad čovjek popije litru vina itekako osjeti djelovanje, a dok se grožđa nazoblje neće osjetiti ništa slično osim eventualno potrebu za otići na wc.
Tako da bi rosin u ovom slučaju mogao biti grožđe, a ulje rađeno RS metodom vino.
Rosin možeš jesti koliko voliš i nećeš osjetiti ništa dok ga ne podabaš, vejpaš ili slično, dok se u njemu visokom teperaturom thc-a pretvori u potentni thc, što u biti znači da je isto jesi li progutao suhe trave ili se najeo rosina.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Litra 99.9 % izopropilnog alkohola je 60kn, sa dostavom +26kn, ali pješke mi je blizu, pa sam to riješio. Sutra idem po neko kuhalo za rižu. Imam kuhala za sve, šta se mogu sjetit, ali za rižu ne!
Imam fritezu, koja kuha na pari, ali tu nemogu pravilno kontrolirat temperaturu. Kuhalo za jaja bi moglo poslužit, ali ima one odjeljke za jaja, tako da jedino kupit kuhalo za rižu, pa sam miran.
Mene zanima razlika između hlapljenja alkohola(tzv.hladni kuhanje) i kuhanja RS a. A, njegovo ulje je izlječilo cijelu zajednicu u Nivoj škotskoj(Kanada), njemu u 4 dana stavljanja ulja na flaster, izljwčilo rak kože! Također, da previše dokaza ima, da to ulje funkcionira. Ne želim pobijat ničiji post, jer sam po tom pitanju(ulja), amater!
Sad je več vrag uzeo šalu, pa ču kuhat, pa i da barem ublaži, da odspavam jednu noč bez buđenja:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
Medicinski benzin se daje djecici. Po par kapi na kocku secera... Za dobro zdravlje..cist organizam...ov
Ovo pljuvanje po covjeku koji je Za Nas odlezao murije da ubijedi svijet da svako moze Sebi ( a ne kupovno od nekoga ) napraviti.
I daaa.. Smola a Ne ulje! To prividno ulje... Navodno isprano od necistoca ( Pantagan vam je nabrojao milijardu necistoca i prije kuhanja ), isprano i od jacine lijeka.
Ovo mi lici na farmaceutov post. Citao sam kako je hr morala povuci "svoje" providno ulje jer ima rok trajanja :D
Smola RS ima rok...dok se ne potrosi. A kreme.. Huuuu sta od 1ml mozes napraviti. Gledao sam kako zive rane od psorijaze, preko noci niti oziljka. RS ulje! Ne vrijedjajte nego po sebi radite i tako svi ostali.
P. S. Pokusaj zapaliti ulje poslije kuhanja ali, drzi plamen maaalo iznad ulja. Pa ako ima benzina...zapalit ce se i u sprici. Pare gore pa eto... Ispribajte, ne treba vam lab za to.
Respect svima koji se lijece i ne pljuju po drugima!
Ma dionicar farmaceutske neke firme.
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Stanaccc stari, bio sam ti gore već napisao svoje mišljenje i dao neke smjernice. Dok sam ne isprobaš nećeš nikad znati što je što, a da nešto ne učiniš krivo pri izradi ulja moraš znati napamet metodu kojom se koristiš. Ulje koje se radi od biljki sa 25 % thc i više je koncentrat i ne može ne djelovati psihoaktivno i to naročito kad ga uzmeš recimo gram dnevno.
Može se krenuti i s mikro doziranjima jer kod tebe se ne radi o karcinomu da bi morao slijediti neki protokol od grama ili manje dnevno.
Ako Pantagan veli da to koristi godinama, ja malo kraće, a evo nas tu među vama onda nebi trebao strepiti od ulja koje ćeš si sam napraviti od svojih biljka, koje si uzgojio s gnojivima i zemljom koja je najmanje štetna.
Ako ti je problem pospanost, onda si napravi ulje od industrijske konoplje koju legalno možeš kupiti i napravit si cbd ulje kojem je postotak thc zanemariv, a postotak cbd-a dosta visok.
Ako ti je sve do sada spomenuto nije dovoljno onda imaš soluciju napraviti maslac (trihomi se najbolje otapaju u benzinu, ali i masnoće iz maslaca isto urade dobar posao), to se da uraditi brzo i bez ikakvih problema, ali isto očekuj pospanost i kljucanje kao kod ulja po RS metodi ako pretjeraš s njim, i to je naravno recept bez benzina, a identičnog djelovanja.
 
Poslednja izmena:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Zanimljiv video extrakcije thc, navodno najpotentnije ulje
Da naše ljekarne drže ovakvo ulje sigurno bih pokusao doć do recepta
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Ima tu još dezinformacija u onom klobasa postu od člana Yami_Raziel-a koje se plasiraju u javnom dijelu foruma.
Neke od rečenica su i uvredljive i klevetničke jer kad nekog pljuješ a da dotični ne može odgovoriti je u najmanju ruku neprikladan način izražavanja i nije nimalo poticajan za daljnju komunikaciju.
Spomenu bih i tu usporedbu rs ulja i rosina. To je kao da uspoređuješ vino i grožđe, imaju nešto zajedničko ali to su dva različita proizvoda koji se ne mogu uspoređivati. Dva različita vina se mogu usporediti pa onda reći meni je ovo bolje, a ovo lošije. Isto vrijedi i za grožđe.
Kad čovjek popije litru vina itekako osjeti djelovanje, a dok se grožđa nazoblje neće osjetiti ništa slično osim eventualno potrebu za otići na wc.
Tako da bi rosin u ovom slučaju mogao biti grožđe, a ulje rađeno RS metodom vino.
Rosin možeš jesti koliko voliš i nećeš osjetiti ništa dok ga ne podabaš, vejpaš ili slično, dok se u njemu visokom teperaturom thc-a pretvori u potentni thc, što u biti znači da je isto jesi li progutao suhe trave ili se najeo rosina.

Ti covjece pojma nemas o cemu pricas.

Kakvo grozdje kakvo vino?

Vino se dobiva fermentacijom grozdja, tako da se seceri procesiraju kroz mikroorganizme koji nastanu i pretvore glukozu u alkohol.

To je proces fermentacije. Proces ekstrakcije bi bio izvlacenje tipa tog istog gvozdjanog secera van iz grozdja razlicitm procesima filtriranja di bi dosao do ciste esencije onoga sto zelis.

I radjenje ulja i rosina su METODA EXTRAKCIJE. Ti radjenjem ulja ne stvaras nista novo, ne fermentiras niti sintetiziras nove spojeve (ovaj dio je krajnje upitan ako koristis losu robu i ako ne prokuhas stvari kako spada moze dodji do stvaranja novih spojeva mijesanjem potencijalnih metala ili gnojiva i slicnih materijala u materiji al to nisu pozeljne interakcije ni spojevi tako da su to sve nuspojave lose extrakcije potencijalne s otapalima poput benzina i alkohola).

Ali ako pricamo o cistom proizvodu, flushanoj proper sushenoj i odkjuranoj vutri, tebi je u oba dva postupka, i radjenja ulja i rosina ideja izvuci sto veci spektar kanabinoida van (za selektivne metode postoji CO2 koji izvlaci direktno van THC ili proces destilacije bilokojeg esktrakta koji zahtjeva skupu aparaturu i s njime se od bilokojeg od navedenih ekstrakata u slici s mog posta moze razdvojiti sastav i dobiti posebno CBD, THC, lipidi, masti, ulja, terpeni cak i jos kojekakvi drugi molekularni sastavi ekstraktirani van iz biljke).


Tako da molim te ljepo, prestani mi se obracati na nekakvoj razini osobnoj da moj nacin komunikacije "neugodan" kad siris nebulozne dezinformacije nekakvim metaforama o vinu i grodzju iz kojih se vidi da nemas blage veze o cemu pricas.

Rosin je 100% cisti ekstrakt 100% cistog sastava kanabinoidnog spektra ovisno o temperaturi i pritisku na kojem ga izvodis.

TO JE JEDINA METODA EKSTRAKCIJE KOJA GARANTIRA da zavrsni produkt NECE IMATI IKAKVE OSTATKE OTAPALA.

Ovo nije capsano jer se ja derem, ovo je capsano da mozes procitat i shvatit o cemu se radi. Ne stavlja se bezveze na proizvode rosina "solvent - free" oznaka u trzistima di su legalni. Takodjer se stavlja na shattere i co2 extrakte koji su VACUME PURGED, odnosno koji ishlape u vakumskoj pecnici koju nitko od vas na forumu nema jer je preskupa za domacu uporabu.

Ti mozes improvizirati i na stednjaku zagrijavati na pari ili pustiti da hlapi na sobnoj temperaturi ali takav proizvod garantirano u sebi ima ostatke otapala koje si koristio, pogotovo ako si prerano zavrsio s procesom. To je cinjenica. Nema tu ja tebe hejtam ili sam dosao po vama srat, ovo je jebena cinjenica frende.

Ti nemozes GARANTIRATI osim uz koristenje vakuma s takvim extraktima da si posisao van sve ostatke otapala u zavrsnom extraktu.

Zato Rosin i je toliko cijenjen vani jer s njim nema laganja, svaki proces extrakcije moze od smeca napraviti dobru ili odlicnu robu jer su vecinom selektivni, ali s Rosinom kakav staff stavis takav extrakt ces dobit.

Rosin se dobiva temperaturom (55-115 stupnjeva) i pritiskom ( 1.5+ tona )

Na temperaturi od 110-115 stupnjeva ces dobiti puno tamniji Rosin nego na temperaturi od tipa 55-65 (taj ce biti svijetliji i full budderast) dok ce ovaj biti vise uljast i puno tamniji. Zasto? Jer se dogodila dekarboksilacija i viola, imas oralno aktivan Rosin.

Tako da ja pojma iskreno nemam o cemu ti meljes, s ovim zadnjim djelom svog posta jer ocito je da nemas pojma sta je Rosin.

Kao osoba koja je prosla sve od pljesnive albanke do Clear extrakata (co2 extrakt u kojem se odvoje van terpeni iz biljke, makne se miris i okus kanabisa iz extrakta i zamjeni se s terpenima ananasa, kokosa i slicnish stvari) koje komtno mozes pushiti u drustvu ili slicno jer mirisu na te biljke a ne na kanabis, radio sam hashishe, ulja, radio sam shattere, (co2 extrakcija je preskupa jer zahtjeva 50.000 dolara vrijednu opremu ali znam tocno kako se radi) i sad si radim vlastiti Rosin jer imam svoj rosin press.

Frende vjeruj mi nemas pojma o cem pricas. Ne postoji ulje koje je fino ko rosin jer ideja rosina je 100% prezervacija citavog spektra kanabinoida i terpena za potpuni medicinski ucinak.

Odi molim te googlaj slike Rick Simpson Oila i Rosin extrakata i molim te reci mi sta ti izgleda kao prava esencija ove biljke?

Taj crni gomolj od mjeshavine ili kristalno cisto tekuce zlato koje na med lici?

Molim te nemoj me napadati tako javno, ja shvacam da si se ti mozda uvrijedio ili te povrijedilo shvatiti da konzumiras sranje ali to je cinjenica ak ocemo pricati o kvaliteti extrakata nemas pojma o cem pricas. Zasto nitko u zemljama di je kompletno legalno u americi ne radi rick simpson oil vec svi rade samo Shatter, Co2 i Rosin ekstrakte? Jel to neka Big Weed zavjera di se jadnog Rick Simpsona pokusava izbacit s trzista ili jednostavno mu proizvod nije na razini pravog procesa DANAS DOSTUPNIH procesa koje smo otkrili?

Ja nisam tu dosao ikom pametovat, ja sam tu dosao obrazovat ljude jer sam osobno jako tesko bolesna osoba koja je prosla sve i kojoj su prodali sve moguce price ali se nikad nisam zadovoljvao s dobivenim jer sam znao da uvijek moze bolje cemu sam i tezio. Proces usavrsavanja.
Shvatis da si u krivu, i unaprijedis se kad vidis i naucis bolje.


Evo nazalost nemam sve potrepstine da danas slozim tutorial za shatter iako bi najradje, al vidit ces za tjedan dana kako u 10 minuta napraviti duplo bolji ekstrakt od ulja jer za razliku od ulja prvo JE SELEKTIVAN.

Butan na sebe veze samo kanabinoide i terpene te ostavlja skoro sve ostalo (povuce malo lipida al naspram namakanja citave biljke i ispustanja bog te pita cega kroz bengu koja je krajnje ne selektivna i izvlaci sve van). Sta mislis zasto je prozirniji?

Ako ga radis od lose robe ispast ce tamniji samo zato sto je thc degradirao te su amberi puno tamniji.
Ako radis shatter od kvalitetnog indoor ili outdoor uzgoja prepunog kristala dobit ces prakticki tekuce zlato covjece.


S OTAPALOM KOJE PARI NA SOBNOJ TEMPERATURI. Dakle kad ga zakuhas 10 minuta - 20 ti si se vec rjesio skoro 99% butana iz smjese, s tim da s iglicom ides i sjeckas baloncice. Naspram kuhanja ulja od par sati ako zelis biti siguran ovo je no contest covjece.

Nemoj mi pametovat molim te jer vidim da nisi probao sve metode i nemas pojma o cem pricas, nisam se tu dosao svadjat ja samo citav zivot ucim i uvjek sam znao da postoji bolji i sigurniji i kvalitetniji nacin konzumacije.

Tak da eto pricaj ti sta oces, ja ti radje preporucam da nucis malo sutit i slusat jer ovo nije nesto sto ja pricam da bi se tu kurchio ili sta vec ves zaista zelim dici razinu svijesti o extraktima na ovim podrucjima jer ko sto se na tvom primjeru vidi sa takvim priprostim metaforama koje cak ni smisla nemaju da ocigledno nemas pojma o cem pricas.

Ako vas smeta autoritivnost mog pristupa evo ispricavam se ali kad mi je muka takvih dezinformacija nepotrebnih zato i bolesnici tu to ulje smrdljivo konzumiraju jos se sjebavaju kad im ga debili prodavaju koji ga rade od smeca tu citaju te metode jos ih se ni ne pridrzavaju ma uzas jebeni.

Nisam od jucer, znam tocno sta se dogadja na ovim prostorima i koliko smo unazadjeni sto se tice znanja o svemu tom em zbog nelegalnosti em zbog zatucanosti ljudi opcenito.

Mi se tu jos svadjamo jel cheeba ili skunk a vani nema razlike jedino indoor ili outdoor to je jedina definicija.

Eto, neda mi se dalje da sad jos ekipa ne zabrije da tebe napadam, ako zelis tu ti je sve napisano u tockama tako ajde molim te quotaj me i dissmisaj moj info da vidimo di to tocno grijesim kad vidim da si ti sve to radio i znas tocno o cem pricas.

Ne kazem da ja nisam grijesio, ja sam si barem priznao svoje pogreske i zato i jesam sad tu di jesam jer sam uvijek tezio boljem. Dio procesa je priznat sebi da nisi u pravu i naucit bolje.

Ulje je bilo prihvatljivo do prije 20ak godina, ovo je ipak 21o stoljece covjece.
Vrijeme je da iskoristimo prednosti tog vremena, kad vec ima toliko jebenih nedostataka drugih i kad nas se vec truje na sve strane pobrinut se da se ne trujemo onim za sto mislimo da nam cini dobro, jer mozes ti meni pricat price i kaj god oces, ulje je prljva metoda koja zahtjeva previse a daje premalo.

"Neke od rečenica su i uvredljive i klevetničke jer kad nekog pljuješ a da dotični ne može odgovoriti je u najmanju ruku neprikladan način izražavanja i nije nimalo poticajan za daljnju komunikaciju."

nisam se apsolutno nikome obracao tim postom, quotao sam covjeka koji ima istu bolest kao i ja ali post nije uopce namjenjen njemu bio nego opcenitom stanju svijesti i ljudi koji misle da je ulje dobro koliko dobro moze biti i da ne trebaju se truditi bolje i kvalitetnije nesto si obezbjediti (kad je vec toliko faking jednostavno eto samo da taj tutorial napravim da i vama bude).

Nemoj toliko osobno shvacat stvari, ja sam tu samo da podjelim informacije i znanje.
Ak vidis da sam negdje pogrjesio ukazi mi nemoj mi te metaforicke spike bacat grozdja i vina frende nisi nist reko, uzmi moju recenicu i reci di grjesim jer vjeruj mi sto se tice ovog jebeno ne grijesim jer je citav moj zivotni put vodio do toga da sam sebi mogu pomoc.

A sad kad sam napokon pomogao sebi i vratio se u zivot vrijeme je da podjelim sto znam prije nego odem da i drugi mogu pomoc sebi.
Ugodan dan
 
Poslednja izmena:

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Zanimljiv video extrakcije thc, navodno najpotentnije ulje
Da naše ljekarne drže ovakvo ulje sigurno bih pokusao doć do recepta

e ovo je vec real deal. Al uz industrijski pogon i aparaturu u vrijednosti od par desetaka tisuca dolara vrlo vjerovatno.

Samo vakumska pumpa dodje bogatstvo pravo.

Al da ovo mi nebi bio bed konzumirat, al opet, na kraju je kristalno zlatno a ne crno.
Al ovo nema veze s home made metodom tako da, o ovakvim rezultatima se moze samo sanjati.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Pa nije onaj post vodič za homemade izradu :D

Zato sam i napisao ovo, čini mi se kao prava stvar, a donekle se nadovezuje na predhodnu raspravu..


hahaha a kak se kaze, toliko para toliko muzike :D al eto to je to sto ja govorim, strojcina ima ugradjenu vakumsku komoru u sebe tako da moze proizvod garantirat da je solvent free. Ni jedan drugi nacin proizvodnje ulja ne moze. Case closed. Ako nemas vakumsku, bog te pita kaj je sve jos unutra van onog sto zelis, sto ce benga zasigurno povuc jer je sama po sebi takva, neselektivna samo rastapa sve.

Etanol je zasigurno bolja varijanta u bilo kojem slucaju, svi ljudi koji s benzinom briju se fkt grdo zavaravaju o sigurnosti vlastite konzumacije.

"Meni je dobro znaci mora sve biti ok" nije mjerilo kvalitete proizvoda,
POGOTOVO AKO SE PRICA O PRIMJENI U MEDICINSKE SVRHE.

Bolje i sam napravit nego kupit na ulici sigurno, al postoje puno bolje metode fkt ulje osim ovak ekstremno skupim nacinom je krajnje zaostala i prastara metoda.

Znanje je moc.
 

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
Vrijedjas inteligenciju ljudima ovdje. Jos ako se neko uhvati za tvoj termin "crno smece" a vec goooodinama to "smece" lijeci ljude po Svijetu... Cemu nametanje supstanci i tehnologije do koje mi ne mozemo doci. I to tako arogantno da, vjerujem da nemas losu namjeru ali, kako si ono rekao. "Hvala Bogu ili kome pa ti mozes to sebi priustiti"

Ekipa ovdje ne moze i imao si milijardu nacina kako da nam prezentiras svu svoju pricu a da ne kudis ono sto mi sebi uzgojimo i skuhamo.
Rosin, 'a je to :)
Sta smo ga se nadimili na bong a sve iz domace baste :)
Budi ti nama prav zdrav i chill. Niko te ne mrzi ovdje ali stipu gatiBo.
Lijepa rijec se i da cuti i razmisliti o njoj. Nacin ti ne valja, nije grozdje ali jeste cokolada. De objasni djeci u Etiopiji koja je bolja...crna ili bijela... "Koju imamo.." to bi ti odg bio u bez fermentacije grozdja u kompot.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
@Yami_Raziel
Daj spusti malo loptu na zemlju! Ne moras biti toliko arogantan i omalovazvati necij rad i lijek koji je vec previse puta pokazo njegovo djelovanje da bi itko moro opet nesto o njemu dokazivati
Ako imas volje napisi i podjeli svoj tutorial koji spominjes i tako napravi nesto pozitivno a ne da redom napadas i omalovazavas ;)
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Ok, stoji.
Mogao sam biti malo primireniji ali nemozes mi ovo napisat:

Ima tu još dezinformacija u onom klobasa postu od člana @Yami_Raziel-a koje se plasiraju u javnom dijelu foruma.

i onda mi dati analogiju radjenja ulja i rosina kao da se radi o grozdju i vinu.

Ako mi to napises, onda mi citiraj informaciju koju sam naveo i reci di grijesim. Sto do sad nitko od vas nije napravio, samo iznosite vlastito negodovanje zbog uvrijedjenosti mog pristupa jer se zamarate povrsnim umjesto informacijama koje su prilozene.

Nisam ja tu doso vrijedjat inteligenciju, bilo tko s imalo znanja o kemiji ce ti rec da benzin nije kvalitetno otapalo za selektivnu extrakciju. Tocka.
Ako ti to vrijedja inteligenciju onda je vrijeme da preispitas sta znas.
Nije to stvar ukusa, to je stvar cinjenica. Ja uskoro se nadam pocet i testirat samplove svog rosina da znam tocno omjere kanabinoida unutra pa cu znat tocno sto konzumiram.

Odi molim te u bilo koji napredni labaratorij za ekstrakciju kanabisa u svijetu i reci im da radis rick simpsonovu metodu extrakcije ekipa ce ti plakat nad tobom.

Upoznao sam tehnicare iz labosa u americi koji rade stvari koje mi tu ni neznamo da postoje... daj molim te. Zasto bi itko htio se zadovoljvati dovoljnim ako definitivno moze bolje i sigurnije? Ja kad sam njima pricao kako se tu ulje radi i na sta to lici pa ekipa se zgrazala.

Gle vratio sam se na forum nakon skoro 10 godina izbivanja cist da vidim na kojoj smo razini tocno i vidim nije se puno toga promjenilo, svi sve id alje osobno shvacaju i odbijaju zdravorazumne faktualne cinjenice prihvatiti.

Svaki put kad sam vidio ulje u zadnjih 10 godina na ovim prostorima sve je bilo ekstremno lose kvalitete, hrpu puta je zaudaralo na alkohol i bengu, i hrpa njih mi je pazi ovo rekla da je na ovom forumu gledala kako se to radi i ucila. Sve to super par pojedinaca tu radi siguran sam ulje koje je prihvatljivo i procisceno dovoljno ali ja osobno u svom stanju nikad ne bi vjerovao takvom ulju je jednostavno ne mozes garantirati sto je unutra bez labaratorijskog testa jer je to mulj jebeni jer opet, ponavljam... benzin je krajnje neselektivno otapalo. Izvuci ce gotovo sve van.

Ako je vama to tesko za prihvatit onda fkt neznam, mozda necu ni cekat ban da se sam odsetam jer toliko o vrijedjanju inteligencije.
Da bilo bi idealno da sam odma napravio tutorial al evo sad kad sam dosao tu i citao par stranica tek sam vidio da cu fakat morat jer sam se nacitao takvih gluposti a nisam vas htio citirat i disprovat tu jer eto, neam nist od toga, al kaj ste tako nastrojeni na cinjenice?

citiraj me i reci di grijesim i pokazi mi ako vec grijesim, ako ne zasto napadati na temelju osobnosti? ja nisam nikog prozivao svojim postom specificno osim ovoga NAKON sto je napisao da pisem dezinformacije na sto sam morao napisati citablu pa eto frende, sad fino procitaj i reci mi sta je tu tocno neistina svojom analogijom vina i grozdja molim te.

Nisam lagana osoba da, znam to jer moram zivjet sam sa sobom, al ovo nema veze s vezom sto vi mene napadate, ako vam se ne svidja moj stav ignoriraj nije da vas prozivam ikog ali ako ocete raspravu onda mi dajte objasnite tocno kako je to benzin sigurniji od butana pri ekstrakciji i kako je moguce da ekstrakcija neselektivnim otapalom moze dati bolje rezultate od extrakcije selektivnim otapalom?

Samo to. Dalje cu se sam ispratit jer nisam se tu dosao borit s vama, kad odlucite poslusat glas razuma mozda shvatite da nisam mislio nista lose.
Najbolje da se ni ne javljam dok ne napravim tutorial tako da eto, vidimo se tamo pa budete tamo mogli postavljat pitanja i reci mi tocno kako je to extrakcija benzinom bolja od butana.

Pozdrav

All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as being self-evident.

Arthur Schopenhauer