Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hidro

Banned
Banovan
24.04.2018
59
173
33
35
Znastveno je dokazano da ima punu snagu i dijelovanje tri tjedna postoperativno.Svaka daljna uporaba smanjuje imunitet i unistava zivcane zavrsetke koji su zasluzni za bol.
Smeta joj što je stalno omamljena i uspavana.
Uvedite uporabu CBD zajedno sa THC kako bi dobila volje.Ali ove bocice gore imaju slabu snagu.Tebi treba minimun 150 mg THC i 40 mg CBD dnevno.Gram,ml kvalitetnog CBD ima u sebi oko 60% ukupnih kanabinoida sto je oko 600 miligrama.
 
19.06.2019
2
0
1
35
Bok!
Mojoj mački na temelkj simptoma dojagnosticiran je tumor na mozgu prije 14 mjeseci (nismo radili CT zato što bi za to morala biti sedirana, a bilo nas je strah da bi to moglo pogoršati smptome s obzirom na to da se radi o neurološkom simptomima i starijoj dobi). Tada sam se odlučila pokušati sa RSO. Ulje sam nabavila iz Slovenije, osobno sam ga probala, te imala prilike vidjeti čuda koja je na njoj napravio. Trebalo joj je vremena da se na ulje navikne, ali već nakon tjedan dana počeli su pozitivni pomaci. Iako joj se vid nije vratio, gotovo se prestala vrtiti u lijevo, počela je opet koristiti pri čišćenju desnu šapu, mogla je opet okretati glavu u desno, podignuti pogled gore i nasloniti glavu, počela je lijepo spavati i biti mirnija, opet je počela ići u svoj wc (prije toga kakala je i pišala gdje bi stigla) te je opet počela presti (što vjerujem da prije toga fizički nije bila u mogućnosti). Jedini problem bio je taj da je od veće doze (koja je za nju najviše napravila) počela patiti jetra i drastično se smanjio apetit, no to smo riješili Silimarinom te su apetit i jetrebe pretrage nakon toga uredne, generalno je krvna slika savršena za mladu mačku, kamoli za nju od 15 godina.
Problem je nastao kada smo potrošile tih 5 ml ulja dobre kvalitete. Nažalost ljudi su nam prodali ulje koje ne radi apsolutno ništa i tako smo izgubile više mjeseci. Do nedavno ona je bila dobro, ali vidim kroz zadnjih mjesec dana da se simptomi polako počinju vraćati. Odlučili smo se napraviti svoje ulje. Koristili smo cca 45 gr i kao otapalo koristili medicinski benzin (8 dl). Pratili smo upute, no već nakon cca 5 minuta na rižinom kuhalu otapalo je isparilo i ulje se jako zguslo. Ugasili smo ga na tren te opet upalili (kako upute i kažu) DSC_0066.JPG sa ciljem da se ugrije kako bi ga mogli izvući na špricu. Ulja je bilo jako malo te je bilo iznimno gusto. Izvadili smo lonac iz kuhala i stavili ga iznad posude sa toplom vodom te smo na taj način uspjeli veći dio izvući van, no sada se ono nalazi u zdjelici i pre gusto je da bi ga izvukla na špricu, čak i kada zdjelicu stavim iznad tople vode, jednostavno je pre gusto.
Moje pitanje je dali da ga ostavim tako i jednostavno uzimam čačkalicom ili postoji način da ga razrijedim dovoljno da može ići u špricu? Čitala sam malo i spominje se varijanta maslinovo ulje + grijač za kavu, dal bi to bilo ok?
Ispričavam se ako već negdje postoji odgovor na slično pitanje, nažalost ne stignem iščitat cijelu temu...
Unaprijd hvala na odgovoru i srdačan pozdrav!
 

lu&k

KEMO expirience
Banovan
19.03.2016
1.002
12.336
358
Auu sta ste to napravili ::ludak::
Stavite to u pecnicu na 80 stupnjeva i nagnite posudu tako da se sve slijeva u jednu stranu...kad svi baloncici ispare tek je tad gotovo... Zatim mozete dodat 50ml maslinovog ulja ili kokosovog i davat maci na kapaljku :thumb:
Edit stavite 10ml - 15ml maslinovog i to ulja sto imate pomijesajte, zagrijte na malom kolu od struje u casi i mijesajte dok ne postanu kao jedno...
 
Poslednja izmena:
19.06.2019
2
0
1
35
Auu sta ste to napravili ::ludak::
Stavite to u pecnicu na 80 stupnjeva i nagnite posudu tako da se sve slijeva u jednu stranu...kad svi baloncici ispare tek je tad gotovo... Zatim mozete dodat 50ml maslinovog ulja ili kokosovog i davat maci na kapaljku :thumb:
[/QUOTE
Hvala na odgovoru! Znači to još nije ni gotovo? Strah me da bi u tom slučaju koncentracija bila pre slaba. Inače, maci je doza kod koje sam primjetila najbolje rezultate bila 2 x zrno riže na dan. Pokušala sam i sa varijantom u maslinovom ulju, ali morala sam joj ga jako puno davati da bi unjela dovoljno THC-a, a kako je inače sklona proljevu, maslinovo ulje ju je jadnu još više otvorilo... U slučaju da želim zadržati višu koncentraciju, mogu li isti postupak napraviti sa manje ulja? Koliko cca?
 

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
Znastveno je dokazano da ima punu snagu i dijelovanje tri tjedna postoperativno.Svaka daljna uporaba smanjuje imunitet i unistava zivcane zavrsetke koji su zasluzni za bol.

Uvedite uporabu CBD zajedno sa THC kako bi dobila volje.Ali ove bocice gore imaju slabu snagu.Tebi treba minimun 150 mg THC i 40 mg CBD dnevno.Gram,ml kvalitetnog CBD ima u sebi oko 60% ukupnih kanabinoida sto je oko 600 miligrama.


Hvala na brzim odgovorima.
Evo prekjučer uzela opet Zaldiar. Kaže da baš je briga i da će uzeti barem jedan svakih nekoliko dana da je izbistri, da joj skine veo sa očiju. I tako...uzme Zaldiar 3sata nakon ulja, negdje oko podne. I stvarno joj se izbistri u glavi. Bolovi smanjeni ali i dalje itekako prisutni. Nimalo manji nego kod ulja. Pa onda opet lupanje srca. E , to joj je onda opet poremetilo uzimanje ulja jer smo se bojali uzimanja sljedeće doze da opet ne nastane frka. Pa je onda sljedeću uzela tek predvečer. I to smanjenu. Pa je onda ona počela djelovati tek nakon 4-5 sati. Uglavnom, nema šanse više Zaldiar, reče.

Srećom pa spletom okolnosti imamo dobru vezu za kvalitetno ulje tako da ćemo tim kanalom ići za CBD.

Mislim da ću morati nabaviti neku bolju vagu jer ova moja ne može izvagati te vrijednosti : 150 mg, 40mg......

Kada kažeš da treba minim.150 mg THC i 40mg CBD, misliš li pod tim na Rick Simpson metodu ili na biomix? Jer RSO metodom je već na 0.6g dnevno.
Planiramo doći do 1g dn. Pa se gledati prebaciti na biomix ali sa ovim uljem po Ricku. A tu nisam načisto trebam li onda taj gram rasporediti dnevno u biomix kapsule ili smanjujemo količinu ulja kada prelazimo na biomix metodu? Čitao sam od Herbal Boba temu ali sam se utopio u stručnim izrazima i sve mi je zbrkano u moždanim procesorima. Pokušao sam obraditi previše podataka u kratko vrijeme.
 
Poslednja izmena od urednika:

hidro

Banned
Banovan
24.04.2018
59
173
33
35
1 ml kvalitetnog ulja sadrzi 75 % cistog koncetrata.To znaci da ima 750 mg aktivnih kanabinoida.Za najboju racunicu na taj jedan gram dodas jos 0,25 ml ulja.Sada imas 1,2 grama ulja ili 1000 miligrama.Za to ti ne treba vaga nego testiraj kvalitet ulja u pharma labu.
Tih 1000 mg ili 1 gram pomjesas sa 15 mg kokosovog ulja i 5 mg lecitina(sprica od 60 ml(mg) ti je vaga).Sve pomjesas,nek odstoji 24-48 sati i napunis tu smijesu u 24 kapsule.
Svaka takva kapsula sadrzi 45 mg thc u Biomix obliku.
Sad je na tebi da kombiniras.
 

hidro

Banned
Banovan
24.04.2018
59
173
33
35
E , to joj je onda opet poremetilo uzimanje ulja jer smo se bojali uzimanja sljedeće doze da opet ne nastane frka. Pa je onda sljedeću uzela tek predvečer. I to smanjenu
- ukoliko je rektalna administracija kapsule obavljena pravilno psihoaktivnih efekata nema jer se otopina apsorbira u rektalni zid te dalje u krvotok i stanice a ne u jetru...
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Ja sam davno bio pokrenu temu o rektalnom koristenju ulja i cinilo mi se kao odlican nacin uzimanja jer sam bio procitao studiju koja je bila dokazivala bolju ucinkovitost ali nisam odmah shvati da je studia radjena sa sintetickim kanbioidom koji je topiv u vodi dok nase ulje nije i istrazivajuci dalje ostao sam u nedoumici dali je to ispravan nacin ali kako je clan obitelji uspio ozdravit a zivot mi je donijeo tisuce drugih obaveza zbog koji nisam u stanju trenutno odvojit vremena i ponovno istrazivat i pomoc koliko bih zelio ali vec sam pisao o tome i trebalo bi biti tema za i protiv pa ako pogledate na moj profil negdje postoje teme pa bacite oko i krenite istrazivat tamo gdje sam ja stao jer ipak ja sam pokrenu temu o rektalnom uzimanju ali nisam siguran da ima efekt o kojem sam pisao i nebi zelio da neko gubi dragocijeno vrijeme na osnovu necega u sto vise ni sam nisam siguran.

Sretno svima sa lijecenje i samo naprijed jer nema predaje a tu sam slobodno posaljite PM nacu vremena da odgovorim na vase nedoumice koliko znam.

Lp. Mario339
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Bok!
Mojoj mački na temelkj simptoma dojagnosticiran je tumor na mozgu prije 14 mjeseci (nismo radili CT zato što bi za to morala biti sedirana, a bilo nas je strah da bi to moglo pogoršati smptome s obzirom na to da se radi o neurološkom simptomima i starijoj dobi). Tada sam se odlučila pokušati sa RSO. Ulje sam nabavila iz Slovenije, osobno sam ga probala, te imala prilike vidjeti čuda koja je na njoj napravio. Trebalo joj je vremena da se na ulje navikne, ali već nakon tjedan dana počeli su pozitivni pomaci. Iako joj se vid nije vratio, gotovo se prestala vrtiti u lijevo, počela je opet koristiti pri čišćenju desnu šapu, mogla je opet okretati glavu u desno, podignuti pogled gore i nasloniti glavu, počela je lijepo spavati i biti mirnija, opet je počela ići u svoj wc (prije toga kakala je i pišala gdje bi stigla) te je opet počela presti (što vjerujem da prije toga fizički nije bila u mogućnosti). Jedini problem bio je taj da je od veće doze (koja je za nju najviše napravila) počela patiti jetra i drastično se smanjio apetit, no to smo riješili Silimarinom te su apetit i jetrebe pretrage nakon toga uredne, gePogledajte prilog 282514sa ciljem da se ugrije kako bi ga mogli izvući na špricu. Ulja je bilo jako malo te je bilo iznimno gusto. Izvadili smo lonac iz kuhala i stavili ga iznad posude sa toplom vodom te smo na taj način uspjeli veći dio izvući van, no sada se ono nalazi u zdjelici i pre gusto je da bi ga izvukla na špricu, čak i kada zdjelicu stavim iznad tople vode, jednostavno je pre gusto.
Moje pitanje je dali da ga ostavim tako i jednostavno uzimam čačkalicom ili postoji način da ga razrijedim dovoljno da može ići u špricu? Čitala sam malo i spominje se varijanta maslinovo ulje + grijač za kavu, dal bi to bilo ok?
Ispričavam se ako već negdje postoji odgovor na slično pitanje, nažalost ne stignem iščitat cijelu temu...
Unaprijd hvala na odgovoru i srdačan pozdrav!
Meni se dogodila identična stvar!
Ja sam sa klještima držao posudu na vručoj vodi, nagnuto u jednu stranu. Isto mi se sve iscjedilo i povukao sam u špricu.
Bitno ga je ponovno zagrijat, da postane tekuče!
Sretno
 

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
Forum je ogroman. Ne znam gdje pisat ali čini mi se da je ovo dobro mjesto. Ako griješim neka me admini upute na pravo mjesto. Zahvaljujem svima una odgovorima, pomogli su puno.
Također, podjelio bih neka iskustva ali i nedoumice.
Supruga mi je trenutno na 0,7g ulja. Već je spremna za više ali čekamo da dođe sebi nakon druge kemo pa krećemo brzo na gram. Ulje ( ono kvalitetno a ne prevaru a o toj prevari mogu kasnije nešto reći) počela je uzimati nedugo prije prve kemo. Tako da nam je teško razlučiti šta je pozitivni učinak kemo a šta ulja. I to me živcira. Cijelo vrijeme otkako smo skontali kako i na koji način uzimati ulje te ga konstantno povećavati pri doziranju ona se osjeća sve bolje. Ima sve manje bolova. Tek, odlican. Spavanje skoro pa odlicno. Izbacila Zaldiar. Izbacila i obične analgetike. Pokretljivost vidljivo povećana i svakim danom sve bolja. ( radi se o raku dojke s metama na jetru, kralježnicu, rebrima i desnoj aksili.) Sad kad se sjetim da je pala u krevet na nekoliko dana i jaukala od bolova moleći Boga da je uzme, svi smo mislili to je to- umire...kraj...
A sada!? Hej!!!
E, sad dolazi zbunjujuća stvar: dva dana prije druge kemo TM su uvećani duplo. Stalno su se kretali ne puno iznad gornje granice normale, 40 i nešto. A sad odjednom 90 i nešto. I dok žena prima svoju drugu kemo ja i buraz filozofiramo u bircu: "paaa, možda ulje ubija stanice raka koje se raspadaju te onda markeri bivaju raspršeni po krvi." Guglam po netu i nigdje ne nalazim sličnu ideju. Dobijem suprotni odgovor: povišeni TM sugeriraju povećanje tumorske mase u tijelu.
Crnjak. Ali i zbunjoza. Jer kako to da je ona vidno sve bolje i bolje?
Navečer dobijemo mišljenje doktora koji je obiteljski prijatelj: "TM su povišeni jer kemo ubija stanice raka te markeri bivaju raspršeni po tijelu. Znak da kemo dobro radi posao".
I hajd sad budi pametan.
Mislim, ok....znam da TM nisu neko mjerilo. Ali doktori ih uzimaju kao mjerilo i putokaz. A koliko vidim oni koji se liječe uljem rade to isto.

Inače, danas ( 2 dana nakon druge kemo) žena mi kaže da mi nije htjela govoriti ali da je tumor na aksili mogla napipati ranije. A da ga sad više ne može napipati. Ajmeeee!
Imam toliko pitanja za postaviti ali ovo me sad jako zaokuplja: Do sada je supruga u svoj organizam unijela nekih 18 g RSO. Nekih desetak dana je na 0.7g. Iako vise nisam onaj koji vjeruje da je kanabis lijek već onaj koji to zna na osnovu raznih iskustava svejedno se pitam, je li moguće da je ulje imalo tako pozitivan učinak u tako kratkom vremenu?

S druge strane mi je također nevjerojatno da nakon jedne jedine terapije (docetaksel) bude toliko bolje. A da nakon druge ( docetaksel +herceptin+ne znam šta još) više ne osjeti metu pod pazuhom. Volio bih ovo pripisati ulju. Ali ne mogu još. Nemam dovoljno informacija. Zanimaju me vaša mišljenja i iskustva.
Toliko za sada.
 

hidro

Banned
Banovan
24.04.2018
59
173
33
35
povišeni TM sugeriraju povećanje tumorske mase u tijelu.
Crnjak. Ali i zbunjoza. Jer kako to da je ona vidno sve bolje i bolje?
Ako konzumira cbd ulje zna pobojsati psihicko stanje kao i manje kolicine thc ulja,medutim za ubiti metastaze treba jak unos i konstanta.Zato u vecini slucajeva cbd ulje preporucuju da tesko bolesna osoba bolje podnese nuspojave i tegobe.Ali jak terpenski thc od jakog indica hibrida,konstatnim unosom ljeci rak.
Sretno.
 
04.07.2019
7
1
3
35
Pozdrav svima,
nova sam na forumu, čini mi se odličan ali je toliko puno objava da ne stignem sve pretražiti. Molim vas da mi napišete koje ulje je najbolje koristiti za karcinom debelog crijeva, od koje sorte, i u kojem omjeru? Gdje naći sjeme za posaditi vlastitu biljku i koje sjeme je najbolje? Koja metoda izrade ulja je najučinkovitija? I zanima me gdje ulje koje smo nabavili možemo testirati?
Jednostavno je preteško pregledati cijeli forum i naći sve ove podatke pa ako netko može ponoviti obajvu... hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

hidro

Banned
Banovan
24.04.2018
59
173
33
35
Agronomski fakultet sveucilista u Zagrebu,samo bi trebao nekog poznavati,testiranje besplatno ako je u istrazivacke svrhe,anonimno.
Slovenija-60 eura
Obavezno testirajte ulja,pogotovo cbd ulja.Jer sve vise ulja dolazi sa 20,25% cistoce.
 

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
Molim pomoc prekinuo sam kuvanje na pola kuvanja na pari primjetio sam talog koga nije bilo kada sam presipao iz kuvala IMG_20190707_212859.jpg