Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Da, to je to. Postotak ne piše jer je čisti benzin. Kad se radi sa izopropilnim onda treba i alkohol i materijal staviti u zamrzivač dan ranije. Dok su alkohol i materijal na niskoj temperaturi puno manje klorofila ostaje u gotovom ulju. Neznam odakle taj podatak da s benzinom izađe manja količina.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Moj savijet je da napravis probu sa manjom kolicinom jer ja sam nedavno morao odradit manju kolicinu i bio sam primoran otopit sa medicinskim benzinom 70% i nebi to nikome preporucio a kako ti je rekao panta zamrzni materijal i alkohol i neces imati problema sa klorofilom
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Kad se radi sa izopropilnim onda treba i alkohol i materijal staviti u zamrzivač dan ranije. Dok su alkohol i materijal na niskoj temperaturi puno manje klorofila ostaje u gotovom ulju.
Neznam odakle taj podatak da s benzinom izađe manja količina.
Da znam za to sa zamrzivačem. Samo dali je to zamrzivač ili duboko zamrzivanje???
A ovo da manje dobiješ ulja sam tu negdje na forumu pročitao jer kao ima klorofila neki određeni postotak u ulju. To sam pred pola godine čitao. Sada neznam točno di ie to.
Moj savijet je da napravis probu sa manjom kolicinom jer ja sam nedavno morao odradit manju kolicinu i bio sam primoran otopit sa medicinskim benzinom 70% i nebi to nikome preporucio a kako ti je rekao panta zamrzni materijal i alkohol i neces imati problema sa klorofilom
Kako misliš 70%? Nije valjda ovaj moj sada 70%. Ako je onda nema šanse da s tim radim.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Nisam pravila ulje, ali sam dosta citala o tome.
Poenta sa zamrzivačem je što se tada trihomi i ulje koje je potrebno mnogo lakse odvaja od same biljke, jer je praktično zamrznuto. A vodeni deo biljke (u kojem je hlorofil i sl) je zamrznut pa se u minimalnim kolicinama odvaja.
Ali, potrebno je da se pazljivo rukuje sa zamrznutim materijalom, jer trihomi mogu bukvalno da spadnu ako se mnogo trese i sl.
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
607
1.414
163
72
@mario339, zašto malo ne pojasniš koje si probleme imao? Ti si mi član od povjerenja i volio bih čuti iskustvo, ako nije problem. I ja sam htio raditi ulje sa med. benzinom ali ga nisam uspio naći. Nakon ovih objava danas sam otišao u apoteku i nađem med. benzin, ali nema oznake a i apotekarica nije znala koliko postotaka ima. Sutra ću nazvati u Zelinu i pitati proizvođača. Koliko sam shvatio prema pisanju starijih članova sa benzinom je ležernije raditi sporije otapa i možeš ostaviti biljku nekoliko sati u benzinu bez bojazni dok u etanolu sve mora ići brzo (2 min). Isto tako slijedom logike jedino etanol ima dozvolu za prehrambene svrhe, pa sam malo skeptičan prema ostalim otapalima. I da još spomenem izopropanol, koristi se za pranje i odmašćivanje u industriji a u apoteci su mi isto tako odgovorili da koliko je postotni znaju tek kad ga dobiju. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: alive

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Problem je 70% benzina 30%vode....slabo otapa trihinome i kad krenes sa kuhanjem prvo ispari benzin a onda ti ostane voda koja teze isparava i nije mi bas najbolje rijesenje pogotovo ako nemas iskustvata... sa 99% neces imati tih problema
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Ljudi, kad se vutra stavlja prije ispiranja isporopilnim alkoholom u zamrzivač, dali se taj zamrzivač podrazumjeva pod duboko zamrzavanje ili obični frižider?

Hvala!
 
07.03.2019
30
48
18
Pozdrav ekipa!
Do sada sam radio ulje sa isopropilnim alkoholom i probao bih sada sa medicinskim benzinom. Čitao sam puno toga na forumu pa nikako zaključiti ono pravo...
Zanima me jeli to taj benzin i koliki je postotak tog benzina pošto ne piše na njemu?
Pogledajte prilog 314303

Čitam da treba duže da ishlapi i da se manje ulja dobije?
Sada sam u dilemi dali da nastavim sa isopropilnim 99,9% ili sa ovim benzinom.
Radi se o tome da mi je malo mučno prvih pola sata sat nakon uzimanja ulja radi klorofila pa reko da probam sa benzinom pošto on ne izvlači klorofil.

Hvala :)
Pitaj Stipu, covjek ce ti odgovoriti za pet, kao sto je i meni na temi.
Posalji mu PM, vjerujem da se nece ljutiti.

Ja sam probao s etanolom, nikad s isopropilnim.
Sve sto mogu reci je da postoje sretnija rjesenja od etanola.
Ulje dobiveno etanolom bilo je duboko zelene, smaragdne bolje... i smrdilo je... gore nego marihuana inace.
Ulje dobiveno alkoholom za ciscenje, svijetlosmedje je, zlatne bolje.
Miris - a sta drugo nego smrad korova, samo ne onako prodoran kao kod etanol-verzije.

Sto se tice medicinskog benzina, ne znam, ali ispada da je superiorna verzija "benzin za ciscenje ekstrakcija" verzije.

U vezi isopropilnog, na zalost, nemam pojma, nikad probao, mozda jednom budem.

Sta je bolje za oralnu konzumaciju, to osobno ne znam, do sada je par ljudi probalo moje ulje, benzinska verzija je ispala na boljem glasu, od izgleda, do okusa.


Hvala dragom Bogu pa sam jedan od onih koji kanabis koristi iz prizemnih, hedonistickih razloga... tj. nisam bolestan vec sam jedan od onih koji vole da se kao glupe konjine nadrogiraju, pa dragi Bog nek ih vidi.

S druge strane, ne daj dragi Boze da mi ulje ikada zatreba, a svim onim ljudima kojima stvarno treba, zelim hrabrosti i snage u daljnjoj borbi.
 
Poslednja izmena:

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Pitaj Stipu, covjek ce ti odgovoriti za pet, kao sto je i meni na temi.
Posalji mu PM, vjerujem da se nece ljutiti.

Ja sam probao s etanolom, nikad s isopropilnim.
Sve sto mogu reci je da postoje sretnija rjesenja od etanola.
Ulje dobiveno etanolom bilo je duboko zelene, smaragdne bolje... i smrdilo je... gore nego marihuana inace.
Ulje dobiveno alkoholom za ciscenje, svijetlosmedje je, zlatne bolje.
Miris - a sta drugo nego smrad korova, samo ne onako prodoran kao kod etanol-verzije.

Sto se tice medicinskog benzina, ne znam, ali ispada da je superiorna verzija "benzin za ciscenje ekstrakcija" verzije.

U vezi isopropilnog, na zalost, nemam pojma, nikad probao, mozda jednom budem.

Sta je bolje za oralnu konzumaciju, to osobno ne znam, do sada je par ljudi probalo moje ulje, benzinska verzija je ispala na boljem glasu, od izgleda, do okusa.


Hvala dragom Bogu pa sam jedan od onih koji kanabis koristi iz prizemnih, hedonistickih razloga... tj. nisam bolestan vec sam jedan od onih koji vole da se kao glupe konjine nadrogiraju, pa dragi Bog nek ih vidi.

S druge strane, ne daj dragi Boze da mi ulje ikada zatreba, a svim onim ljudima kojima stvarno treba, zelim hrabrosti i snage u daljnjoj borbi.
Sada si mi dao hrabrosti da barem 50g probam napraviti sa benzinom i to idem odmah sada :)
A šta se tiče isopropilnog... ja sam s njim navikao raditi i sve super ispadne. Samo je to malo problem šta ima klorofila pa bude neka mučnina. Inače svi zadovoljni. Reko idem baš probati sa benzinom pa da vidim... i probat ću bar tih 50g. I kolko bih recimo mogao dobiti ulja od 50g prave Northern Lights otprilike? Nikada nisam radio sa kvalitetnom travom nego uličnom od koje sam od 100g mogao izvući nekih 8g ulja. Čitao sam o na RS stranici da se od 100g kvalitetne biljke može izvući od 17-20g ulja. Jeli to istina?

Ja sam isto stari tvrdokorni pušač dobre vutre. Spojila me bolest pa eto... koristim ulje tj spajam ugodno s korisnim jer vjerujem da će mi pomoći ;)
 

siso01

Aktivan Član
17.06.2015
57
261
53
Pozdrav, sestricni sam nabavio ulje i pocela je lagano koristiti. Epilepsija od prije i RAKONJE od nedavno :zvezda::

cuo sam da zene koje imaju rak na maternici uzimaju ulje kroz čepiće vaginalno.

Ima neko više informacija ili iskustva i zanima me osim uljem, čime bi bilo dobro puniti te čepiće?
 
27.01.2016
194
243
43
59
Pozdrav, sestricni sam nabavio ulje i pocela je lagano koristiti. Epilepsija od prije i RAKONJE od nedavno :zvezda::

cuo sam da zene koje imaju rak na maternici uzimaju ulje kroz čepiće vaginalno.

Ima neko više informacija ili iskustva i zanima me osim uljem, čime bi bilo dobro puniti te čepiće?

Na netu se nađe kalupa za čepiće, nisu skupi.
Ulje pomiješaš sa kokosovim uljem, naliješ u kalup i u frižider.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: siso01
07.03.2019
30
48
18
Čitao sam o na RS stranici da se od 100g kvalitetne biljke može izvući od 17-20g ulja. Jeli to istina?
Nisam nikakav ekspert, ali meni taj omjer zvuci kao cisti SF.
Mislim da ne postoji covjek na svijetu koji je uzgojio tako dobru vutru, da je iz 100 grama dobio 17-20 gr. cistog, kvalitetnog ulja.
Ako jeste, volio bi tog covjeka upoznati i stisnuti mu ruku.
Totalno sam zelen po pitanju uzgoja i ekstrakcije, ali mislim da je to nemoguce, daleko nemoguce.
Nema sanse, mi u najludjim snovima nema sanse, barem ja tako mislim.
Pre, pre, pre, pre, pretjerano, kao kad ti se lapan od 14 godina kurci da je popio litru vodke i ostao na nogama, to malo govance zasluzuje barem samarcinu zbog bezocnog laganja, ako ne i saku u nos.
Ukratko, neces dobiti tu kolicinu ni u snu.
Nikada, nemoguce... osim ako te dragi Bog pogledao i odlucio da ces postati novi vutra-saman na ovome svijetu.
Inace, nema sanse.
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.065
15.488
358
Mogu samo reći da Isopropilni 99% alkohol koristim i uvijek mi ispadne dobro. Sve pripremim, materijal i alkohol stavim u duboko(zamrzivač), tako da sve ide brzo!
Ne radim ogromne količine pa ni nemam problem oko toga smije li stajat ili ne. U prosjeku svako ispiranje(mješanje trave i alkohola pa procjeđivanje) traje oko 3 minute i kada sve isperem sa cca 2L. ISO alkohola ide u filtere za kavu. Dok se iscjedi kroz filtere ishlapi cca 2,3 dl. Da ostavim na suncu ishlapi za 24h,ali imam kuhalo pa ubrzam.
Ulje je uvijek jako a boja ovisi o tome koliko je materijal stajao ili se sušio. Što je zelenije ulje, trava je frišča(valjda se tako kaže).
Nekoliko mojih poznanika je u neznanju kupilo medicinski alkohol, a on je 70% a tu su problemi, jer voda hlapi na 100° a alkohol na oko 80°.a med. alkohol ima 30% vode, pa to treba znat ishlapit, a da ulje nebude oštečeno.
Kako sam radio ulje možete vidjeti kod Marija u videu na YouTubeu.
Zadnjih par stranica se toliko ispomješalo šta je šta i što valja a šta ne
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Nekoliko mojih poznanika je u neznanju kupilo medicinski alkohol, a on je 70% a tu su problemi, jer voda hlapi na 100° a alkohol na oko 80°.a med. alkohol ima 30% vode
Tako i ja... uvijek sam radio sa isopropilnim 99,9%. Ajd reko baš da probam sa med. benzinom pa se za 50g vutre i 1l benzina posao odužio od 9 ujutro do 10 navečer. Nikako da se prestane pjeniti. Ali na kraju ajd... isparilo sve i ulje je ok. Naravno, dosta svjetlije i nema mučnine poslije uzimanja. Samo posao dosta dugo traje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Nisam nikakav ekspert, ali meni taj omjer zvuci kao cisti SF.
Mislim da ne postoji covjek na svijetu koji je uzgojio tako dobru vutru, da je iz 100 grama dobio 17-20 gr. cistog, kvalitetnog ulja.
Ako jeste, volio bi tog covjeka upoznati i stisnuti mu ruku.
Totalno sam zelen po pitanju uzgoja i ekstrakcije, ali mislim da je to nemoguce, daleko nemoguce.
Nema sanse, mi u najludjim snovima nema sanse, barem ja tako mislim.
Pre, pre, pre, pre, pretjerano, kao kad ti se lapan od 14 godina kurci da je popio litru vodke i ostao na nogama, to malo govance zasluzuje barem samarcinu zbog bezocnog laganja, ako ne i saku u nos.
Ukratko, neces dobiti tu kolicinu ni u snu.
Nikada, nemoguce... osim ako te dragi Bog pogledao i odlucio da ces postati novi vutra-saman na ovome svijetu.
Inace, nema sanse.
I meni zvuči kao SF, ali eto... vidio sam negdje na RSO stranici i našao sam čak i ovaj video...
gdje lijepo kaže... gledaj od 1:00 min.
Znači kaže...
Od 1kg neke ulične ajmo reći koja ima i sjemenki dobiješ 70-80g, a od 1kg kvalitetne dobiješ od 175-200g pa čak i više od 200g. Eto...neznam!
 
11.01.2020
11
31
13
51
Zdravo svima na forumu, želim da vam kažem da radite pravu stvar. Svaka čast! Vaša izlaganja su nam opet dali veliku nadu.
Žena mi imala rak dojke pre dve i po godine. Operisali smo tumor (Her2-Neu negativ, KI67 25%, G2) ali odbili kemo i hormon terapiju. Posle godinu i po dana u aprilu 2019 vratilo se zlo metastazama u mozgu i na kičnom stubu. Pluća i limfne žlezde isto bile napadnute. Počeli smo tada Target terapiju sa Palbociclib i hormonterapiju sa Letrozol. Glavu smo morali zračiti. Paralelno smo radili Gerson terapiju i uzimali petroleum. Promenili hranu. Izbacili meso, šečer i hleb. Posle tri meseca terapije skoro se sve povuklo. Ali smo morali prestati sa Target i hormon terapijom 8/2019 pošto mi žena imala prejake bolove (posledice) u kostima. Pokušali smo samo sa Gerson terapijom i petroleum da nastavimo. Ali nije bilo dovoljno. Opet se zlo pojavilo 12/2019 u limfne žlezde i sa dve metastaze u jetri. Tako da smo opet počeli u januaru 2020 sa Target i hormon terapijom. Ali i sa uljem iz Slovenije. Indica sa visokim THC. Žena mi dobro spava i ima apetit. Dobro podnosi ulje. Sada smo na 1ml dnevno rektalno sa ćepćićima (5 puta 0,2ml) već 8. dan. Naveče uzme još 0,1 ml oralno plus. Nadamo se da će joj terapija sa uljem pomoći paralelno i da izdrži Target i hormon terapiju. Možda i da prekine da se truje sa tom kemijom. Izvinite, malo sam odužio ali sam hteo što više informacija da vam dam..