Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
@Slagan

Iako mu se možda ne da jesti, važno je učiniti sve što možete kako biste održali unos kalorija, proteina i tekućine tijekom liječenja karcinoma. Probajte napraviti dogadjaj od obroka.

Ako nesto pojede neka jede češće ali u malim količinama. Ako osjeti sitost nakon što je pojeo samo malu količinu, pokušajte da jede male količine tijekom dana kada dobijete želju za jelom. Možda će mu biti lakše jesti male količine nekoliko puta dnevno, umjesto u vrijeme obroka.
Rasporedite vrijeme obroka. Ako se čini da nikada ne osjeca glad, često je korisno jesti prema rasporedu, a ne oslanjati se na apetit.
Ako osjeti glad neka jede više u tim prilikama. Iskoristite to vrijeme kada mu se jede da jede više. Mnogi ljudi imaju najbolji apetit ujutro, kada su odmorni. Mnogi imaju neku naviku od prije kako su jeli i sta i kada i u kojim kolicinama.
Ograničite unos tekućine tijekom obroka. Tekućine mogu zasititi i ograničiti unos kalorične hrane. Može pomoći da većinu tekućine popijete barem pola sata prije ili poslije jela.
Stvorite ugodnu atmosferu za vrijeme obroka. Na primjer, koristite tihu glazbu, svijeće ili lijepe postavke mjesta.
Učinite obroke privlačnijim. Odaberite namirnice različitih boja i tekstura kako bi vaša jela bila privlačnija.
Izbjegavajte mirise od kojih vam je loše. Obratite pažnju na mirise, jer određeni mirisi mogu smanjiti vaš apetit ili izazvati mučninu. Izbjegavajte mirise koji imaju takav učinak.

Imajte na umu da u nekim slučajevima, poput slučajeva kod uznapredovalog karcinoma, prehrana možda neće u tolikoj mjeri utjecati na pozitivan ishod bolesti ili liječenja. U tim situacijama pokušaj pridržavanja određenih prehrambenih smjernica, kao što je pridržavanje prehrane s niskim udjelom natrija ili masti može biti kontraproduktivan.

Članovi obitelji cesto nenamjerno dodaju stres gurajući ili pokušavajući natjerati čovjeka da jede određenu hranu. Pitajte svog liječnika koliko pažljivo trebate slijediti određene prehrambene smjernice ako ste ih uopće dobili. Ako niste, probajte ih mozda potraziti.

Kako stoji s unosom tekucine?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker
24.02.2022
14
0
1
42
Mnogo malo i tekucinu unosi na dan mozda 1 casha voda, a i prehrana jedan dan nesto pojede drugi dan nista, sta i da pojede gadi mu se i nemoze da. Jede i popije
 
19.11.2021
101
70
28
44
Vec sam bila napisala. Vodi ga doktoru,pulmologu. Ako mozes privatno. Nejelo i bolovi nisu dobar pokazatelj.

btw na dox tv-u je jucer ili prekljuce bio dokumentarac o cbd-u. Da li je tko gledao?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
13.02.2022
73
57
18
Samo da javim.. Tata je u bolnici već 3 dana zbog totalne dezorijentiranosti i gubitka pamćenja, mi nismo ni došli još do 1 g dnevno, a sad mu ni ne mogu davati jer je u bolnici. Stvorio se edem od smanjenja deksametazona a spominju i progresiju ali svejedno to ide sporije nego inače.. E sad, dal nastaviti s uljem kad se vrati i kako? Ja mislim da mu je ova kemo koju još pije samo loše donijela. Sto upitnika mi je nad glavom
 
24.02.2022
14
0
1
42
Kod nas doktori ne razumeju nista to je sto pise u kompjuteru i samo kazu to mu je, i zato sami se snalazimo ama tesko e

Popije samo vode i malo jedna lazica hleb u mleko
 
19.11.2021
101
70
28
44
Slagan - zao mi je jako. Pretpostavljam da doktori smatraju da ne mogu vise nista poduzeti.
Kupi mu sirup za apetit. Kuhajte mu sto voli i sto moze pojesti- pustite sad organsku prehranu i sto cuda.

scrable- ja bih nastavila s uljem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
24.02.2022
14
0
1
42
Da idemo sa uljem ama on e star iznemosten i cudno mi zasto ne jede a neznam od sta i niko ne napise sta treba i kako treba i od sto e to
 
19.11.2021
101
70
28
44
Slagan- ne jede zbog karcinoma. Meni je nevjerovatno da nekog s lokaliziranim tumorom ne zele tretirati. Ja znam ljudi u godinama tvog oca koji su isli i na kemo i na operaciju. Da li si siguran da rak nije metastazirao van pluca jer jedino to bi bilo objasnjenje zasto su lijecnici digli ruke.

koliko mu dugo dajes ulje? Koja kolicina?kvaliteta?sto on misli o ulju? Da li ste isli na kontrolu? Ja idem svaka 3 mj na ct i mr
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.041
15.542
358
Moj tata je odbio zračenje, ne pije nikakve lekove osim CBD paste punog spektra (znači tu je i nešto thc-a), 8 zrna na 2 puta dnevno, ujutru i uveče i jako je gladan i jede dobro, a operisao je karcinom korena jezika, kažu da su izvadili sve napolje, nije mogao da guta par meseci i jako je smršao, sad dolazi sebi.. Mogu reći da se mnogo bolje oseća..
 
19.11.2021
101
70
28
44
Čupčupava- super za tatu. Ja nisam upoznata da cbd lijeci rak ili ako cemo ovako sprečava povrat tumora. Znam da je cbd ok za upale,klince sa epilepsijom i nekim drugim stanjima.
Ja trosim thc visokog postotka radi sprecavanja relapsa i znam da i drugi koriste thc s ne cbd.

molim iskusne da mi pomognu. Imam westija starog 13 godina… jede normalno i sve 5 ali starost cini svoje..kaslje kad se treba popeti itd.. btw za kujama trci kao da ima 2 godine.. davala sam mu cbd za pse e sad imam cbd-a za sebe sto uzmem preko dana pa da mu to da koliko??? Ima oko 7,5 kg
 
Poslednja izmena:
24.02.2022
14
0
1
42
Ja na oca dajem 5 meseca ulje, dobro e kvaliteta 75 % THC i 25 % CBD a nije iso na kontrolu, jer kod nas doktori ne znaju sta da rade, i sve sta popije, vodu, mleko i hrana sve mu gorci i mu se gadi i hoce da povrakja jel imo neko takvi slucai
 
24.02.2022
14
0
1
42
Nemam nisto nismo bili sad na onkologa, prvi put sta ima to je, a sad ne znam sta kako ili gde da ga vodim ili sta ako imate neko resenje,
 
19.11.2021
101
70
28
44
Slagan za ime Boga odvedi ga na ct ili mr da se vidi gdje je sve tumor ako se rasirio

Moram novi post jer ne mogu dodati prethodnom. Ako moderator moze nek spoji.
Uglavnom poruka je za Slagana. Vidim da si dobar sin jer se toliko brines za oca ali ovo nema smisla. Ovi ti pisem kao da te poznajem i da si mi prijatelj. Vodi ga na ct toraksa,abdomena i zdjelice!!!!!! Mi nismo ovdje doktori, mi smo ili u potrebi ili je beko nas u potrebi za Isusovim uljem ( tako zovem thc ). Znate da ima tumor na plucima ocito nije operabilan. Moras znati razlog zasto ne prima kemo ili imuno terapiju ili zracenje. Nema to veze s godinama. To moze imati veze sa losim opcim zdravstvenim stanjem, drugim bolestima ili velikoj rasirenosti primarne bolesti. Dakle faza odbijanja hrane i tekucine ne zvuci dobro. Postoji i palijativa koja moze mu dati infuziju ili vidjeti za hranu no proje svega toga mora se znati da li se tumor rasitio i gdje. Ne znam tvoju financijsku situaciju ali ako mozes odvedi ga kod drugog lijecnika po drugo misljenje.
I ako mozes prepisi nalaz ako neces slati. со среќа
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Scrable

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Vjerovatno kombinacija svega. Ulje, vjera u ozdravljenje, terapije. U svakom slucaju sada imate smjernicu :) Samo tako dalje. I da, bolje vijesti covjece nisam mogao ocekivati. Tata Vam je borac! :)