Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Englez ima labos i opremu iz buducnosti (za mene), ali mi je Mariov nacin izrade puno blizi. Isto tako Mario radi kao i Rick Simpson, dok mi ovaj drugi nacin i nije bas skroz jasan (sa onim dodacima u alkohol i kasnije u ulje), a i dalje cu raditi ulje po oprobanoj metodi pa me i ne zanima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0
07.05.2021
6
1
3
33
Pozz još jednom, sinoć sam napravio ulje nekih 6 sati kuhanja cca biljne mase oko 150g. I posto je potrajalo kasno u noć s više manje prvim znakom prestanka mjehurica sam i ja prestao kuhati i stavio u spricu.

E SAD kada konzumiram ulje osjeti se blaga gorcina u ustima kao "after taste". Jeli to alkohol jos uvijek prisutan ili nesta drugo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
737
5.166
233
Dalmacija
Neznam kako si ga kuhao ali taj gorak okus sto ostane vjerovatno je od klorofila, siguran sam. I ja sam ga imao. Nije me smetalo. Mozes ga konzumirati na malo kruha ili bananu il sto god zelis u biti. Da umanjis taj okus klorofila. Espresso mi npr jako dobro pase uz taj aftertaste. Tamno pivo takodjer (al samo nocu pijem…ponekad) :)
 
11.10.2022
2
4
3
37
Pozdrav svima,

Moze li jedna pomoc gde moze da se nadje tecni suncokretov lecitin, jedino sto uspevam da nadjem za nase trziste je u obliku kapsula.

Jel neko probao da odvaja kapsule da iz njih isipa, jel to izvodljivo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and Stipe
25.08.2017
30
12
8
Pozdrav svima, u potrazi sam za izopropilnim alkoholom za izradu ulja. Možete pomoći sa savjetom koji da kupim i ako znate tko ga uopće ima .... hvala!!!

AK 47, sjemenkara :) cca 100g zgrindano. Radim ulje ženi. Za apetit, menstrualne bolove. Biti ce i cepica čini mi se uskoro, jer pase joj ulje, ali želudac se buni….

Pogledajte prilog 441713
Jedno pitanjce :)... gdje ste kupili alkohol 99,99% ?? Tnx
 
11.10.2022
2
4
3
37
Pozdrav svima,

Moze li jedna pomoc gde moze da se nadje tecni suncokretov lecitin, jedino sto uspevam da nadjem za nase trziste je u obliku kapsula.

Jel neko probao da odvaja kapsule da iz njih isipa, jel to izvodljivo?
Evo u prilogu sta se dobija u kapsulama koje sam porucio, moracu da ga zagrejem prvo da bi dobio tecnu smesu nadam se da to nece da bude problem kod mesanja sa ostalim uljima za pravljenje BioMix kapsula.

Ako neko ima neki bolji predlog bio bi zahvalan za povratnu informaciju.

Hvala!
 

Prilozi

  • IMG_20221026_162330.jpg
    IMG_20221026_162330.jpg
    109,3 KB · Pregleda: 55
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo and Cyric
22.02.2022
5
7
3
57
Taj video sam pogledao više puta, prema tom videu, maslinovo ulje je ipak otapalo. Ako je tome tako, zašto na ovom forumu još nisam naišao da je netko napravio tutorijal, ili bar natipkao da je to napravio.:(
Sve što sam pročitao, odnosi se na benzin ili petrolej ili alkohol, a maslinovo ulje bi mi bilo zdravstveno najprihvatljivije, a k tome i najmanje opasnosti od explozije.
Sve sam bliže i bliže da konačno i ja napravim ulje, pogotovo sa maslinovim uljem kao otapalom.
E da, kolega paranoja me podsjetio...ima li smisla napraviti ulje na način kao što radimo kantarionovo ulje?
U plastičnoj bačvici od cca 5 lit, ostavimo na Suncu cca, 1-2 mjeseca. (a šta ga prži danas, :sun2::sun2::sun2:)
Ja pravim sa maslinovim uljem i uzimam kao preventivu,odlično je.Mislim da ima manji procenat THC i doziranje za liječenje nije isto kao ulje od kanabisa sa alkoholom!
 
22.02.2022
5
7
3
57
Ne citiraj ako odgovaras na post iznad !
Ja potopim 60 gr.kanabisa u 1 l.maslinovog ili kokosovog ulja,u duploj šerpi na pari kuham 2-3 sata procijedim i ulje gotovo,uzima se oralno a može i na drugi način.Može se kuhati i u kuhalu za rižu gdje je ograničena temperatura da kanabis ne gubi svojstva i tao je mnogo brža metoda!
 
Poslednja izmena od urednika:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.284
358
Pokušavam nači,koja je razlika između Izopropilnog alkohola i Med.benzina...
Zanima me,jel ishlapi kao i alkohol ili ga treba dulje kuhati?
Nažalost,samo sam uspio benzin nabavit,a stavljam oko 200g materijala,pa me zanima!?
Da li postoji neka metoda testiranja alkohola? Nisam siguran da je 96% i volio bih testirati.
Ovo je jednostavno....stavite 10ml alkohola u žlicu,zapalite,ako sve izgori alkohol je 99%. Ako nešto ostane,uvučete nazad i ako su ostala 3ml,znači imate med.alkohol(70%).
Kod kupnje na rifuzu je dobro provjerit,jel razvodnjeno!

Med. Benzin isproban,preko žlice i sve ishlapi!
Neke velike razlike nema,tako da se ulje kuha....nadam se,da se administratori neče ljutit. Sve je napisano u temi,samo sam prekasno se sjetio,pitat ili isčitat nekoliko stranica. Uglavnom,po meni neke velike razlike nema. Med.benzin mi se čini kao i izopropanol (Izopropilni alkohol IPA).
Jedino što sam pročitao,da ne valja IPA iz limenog kanistera. Na nekoliko videa se to spominje,a ja iz Chipoteke onda ne želim...
Javim kako je završilo....stavio sam 180g materijala na 2l benzina. Dobro bi došla još litra,pa sam samo jedan flush odradio!
Evo,ptice i ja pjevamo vani. IMG_20230305_065212.jpg

I sad mogu reći,da se sa Med.benzinom ništa dulje ne isparava. Čak mi je brže ispalo,nego sa IPOm,ali što se mene tiče,ista stvar,drugo otapalo!
Sad sam stavio u sobu,nagnuo,kuhalo stavio na grijanje,pa do navečer,neka se grije!
Kad zagrijem,ulje je kompktno,nema više benzina,ali svejedno ču pustit na grijanje. Kad puhnem,ovako se pomakne IMG_20230305_081042.jpg . Da ima benzina,bilo bi smeđe pjene,što kod IPE traje puno duže,nego Med.benzin. Sad ide druga tura,malo jača!
Med.benzin sam naručio iz Čakovca u utorak,srijedu ujutro je bilo kod mene :clap::
https://medicpro.hr/proizvod/benzin-medicinski-1-l/
Vidim,da se dosta ispituje gdje kupiti....Njuškalo neka vam je prva stanica,samo ako je rifuza, obavezno isprobati jel 99% metodom,gore objašnjenom. I iz nekog razloga,kažu da iz limenog kanistera nije dobro upotrebljavat alkohol,mada ja mislim da to misle na deutirani.....
 

Prilozi

  • IMG_20230304_152934.jpg
    IMG_20230304_152934.jpg
    233 KB · Pregleda: 57
  • IMG_20230305_060134.jpg
    IMG_20230305_060134.jpg
    197,6 KB · Pregleda: 45
  • IMG_20230305_062226.jpg
    IMG_20230305_062226.jpg
    148,7 KB · Pregleda: 51
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.284
358
Nisam se riješio klorofila,to je nakon što sam napravio flush sa alkoholom!
Znači,dekarboksilaciju u pečnici sam odradio na 100°c,sat vremena i materijal drugi dan,isprao sa alkoholom i to ti je to na slici!

Kad radiš ulje od friške trave,bude više zelenija tekučina!
Ja radim ulje,kad barem 2 tjedna ocurjam+ 10ak dana vise dok se suše. Znači cca mjesec dana od harvesta. Ova zadnja se dosta posušila,jer je bila u zip vrečici i zato je boja tamnija!

Klorofil se rješava,da se ovakva tekućina kao sa slike,stavi u staklenku i sat,dva na sunce. To ti nisam 100% siguran,jer meni ne smeta,ali lako ga se riješiti!
Izopropilni alkohol ,kažu da više klorofila pokupi,zato se ne mješa više od 3 minute kad se radi flush(flush= mješanje trave i alkohola). Ja sam radio ulje ,pa kremu za lječenje,sad više iz gušta, povremeno konzumiram!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zlatnik and sone1

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.284
358
Ja uvijek stavim u frizer 24 sata,tako alkohol/benzin,lakše skinu trihome sa cvijet(ukratko)!

Jednu stvar sam promjenio kod dekarboksilacije,materijal stavim u lonac i poklopim. Otvorim,tek kada se ohladi!
Iskreno,to sam dobio kao tip,ali ja nisam vidio razliku,jer se tako očuvaju najviše terpeni,koje ja ionako ne osjetim. Otvorim ormar sa staklenkama i taj dan,više travu ne isjetim. A niti radim ulje radi terpena:)
Ako netko znao više o tome,jer sad postoji RSO 2.0 u alkohol se stavlja voda i kad alkohol ishlapi,stavi se led,ulje se stisne i kad se procjedi,bude puno čišče,nego RSO 1. Uglavnom,zakoplicirali su ga do neba,a večina ga stavlja u ampule i pije ko tabletu!

I još jedna stvar....jel bolje progutat ulje ili ga što dulje držat ispod jezika?
Tu sam dobio različite tipove i večina priča,kako je bolje što dulje držat u ustima. Razlog je razlika između probavljanja thca kroz jetru i slinu?? Ili tu igra ulogu, povijest bolesti!?
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
I još jedna stvar....jel bolje progutat ulje ili ga što dulje držat ispod jezika?
Za ulje ne znam ali kad sam onu fermentisanu žvakao, što duže je trebalo držati u ustima, ni pljuvačku ne gutati. Bar 15 minuta. Mogu zamisliti da je za ulje slično.

Ili tu igra ulogu, povijest bolesti!?
Sigurno! Možda ćeš morati analno. :D Znam da i maslinovo ulje koriste nekad sa ovim uljem zbog nekog uticaja na... Jetru, možda? :confused:

Edit. Nađoh to za jetru.
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.284
358
Točno te stvari sam pročitao i to me zanimalo!
Evo,pošto gutam ulje i neugodno mi je uopće napisat koliko ga mogu žvajznut,a da me samo malo uspava. Kad ga držim ispod jezika,nekako mi se čini da jače osjetim. Mada ja što se zdravlja tiče, samo čekam potapanje stome i ko nov sam!!
Mene i zezaju lifni čvorovi,od njih mi se stvaraju rane(Hidradenitis) i od kada konzumiram ulje,ni jednom nisam imao upalu!
Kad se stvori rana,limfi su mi povečani,tako da ih mogu napipat(ispod vrata).
Kod mene tako počno i ako se ne sanira,napravi se više njih na istom mjestu i doslovno pojedu kožu!
Sad su počeli plastični kirurzi to odmah operirat u ambulanti,ali dugo godina se krivo lječilo!

Upoznao sam nekoliko pojedinaca sa takvim pričama(sve imaju na papiru),da mi sve neugodno, uopće spominjati,svoje stanje . Svi bi ulje i neke sam prvo osjetio,pa onda upoznao:) . Mnogi su upoznati sa uljem,kupili 10-20ml i više ne mogu,a ja bi najrađe proprdio,da ga imam,ali jbga dok je ilegalno,svima je jasno,da si tako stavljam glavu na panj. Onako pitam,a jeste probali ulje i prva rečenica "preskupo je"....jbte,da čovjek na samrti ne može birat ljek,kao da je morfij i kemoterapija bolje rješenje,a izlaze ko zomiji i iza njih rodbina,koju to sve pogađa 10 puta više nego bolesnika(naravno,ovisi od situacije do situacije)!
Budem još malo oguglao ovaj novi način,ali gledam YouTubeu i ne kužim,koja je razlika!!
Oni sad u alkohol(dekarboksilaciju rade u zatvorenim staklenkama),stave vodu i to se zajedno kuha,dok ne ostane samo voda i ulje,a ledom se ulje stisne i kad se procjedi,ulje ostane na cjedilki(ukratko). Samo na videu radi smješno malu količinu,tako da sa večom količinom,dva dana bi to radio:)

@imam lud da sam papir ,imaš pravo,enzimi u slini,isto odrade posao. Kako imam stomu,rečeno mi je,da žvačem jače hranu,prije gutanja,jer se u slini večina razgradi!
Hvala dečki :thumb:

I evo,prva tura vrhova....iči ču na dva puta i trim odvojeno za kremu!
 

Prilozi

  • 16807634375126057590952189466620.jpg
    16807634375126057590952189466620.jpg
    468 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Na onom linku što sam stavio prethodno eksperimentišu sa uljem od sveže trave gde se navodno očuvaju bolje terpeni. Davno sam čitao i to a i ovde kod nas pa ne znam više šta gde piše. Ali zanimljivo u svakom slučaju pogledati za vas koji koristite ulje.