Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.502
358
Sad ima valjda 10Ak načina kako napraviti ulje,dali u maslinovo ili RSO,više ne znaš tko pije,tko plača!
Ja se držim recepta od @mario339 i uvijek sam bio zadovoljan!
Med.benzin prije ishlapi na kraju i za mene je to jedina razlika!
Baš sam u rukavicama,čekam da ispari:) 16808529506798652735319518234100.jpg ovaj put sam si dao truda...150g vrhova sa 3l med.benzina(1L=7 dl,tako da i mililitar nije jedan gram,radi gustoče!
Pozdrav sa dvorišta :respect:
Sve naučio na :rolleyes:

Ovaj put mi je ispalo, vjerojatno najbolje do sada.... IMG_20230407_103107.jpg pjena kod IPE je voda,koja ostane kad alkohol ishlapi. Nebitno što je 99%,kad stavim 3,4L+ par kapi vode pred kraj,točno ta pjena,dok je ima,nije dobro!
Povrat mi je kod vrhova oko 20% ,a od trima i popconova oko 10% ,s time da su popcornovi prepuni trihoma i sljedeći put ču vrhove sa popcornovima!
Ne znam jel istina,ali kažu da breedery šalju vrhove sa sredine biljke,da bi odredili postotak thca,cbda itda:)
Sad sam skužil,kako puno brže procjedim kroz filter za kavu.....kad odradim 2 flusha,pustim 5-10minuta,da se nečistoće spuste na dno posude,pa onda šefljom za juhu sa površine stavljam u filtere koji su u trakturu!

Svima koji slave,Sretan Uskrs,puno zdravlja i sreče,a outdoor igračima,mirno vrijeme i dobar stealth:)
 

Prilozi

  • IMG_20230407_091441.jpg
    IMG_20230407_091441.jpg
    318,4 KB · Pregleda: 87
  • IMG_20230407_084631.jpg
    IMG_20230407_084631.jpg
    248,9 KB · Pregleda: 82
Poslednja izmena:

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Pozdrav , da li je netko radio ulje metodom da je materijal ispeko u pećnici na 110 stupnjeva pa onda ispiranje alkoholom ?

Isprike sad sam pročitao u prošlim komentarima da se i tak radi pa da promjenim pitanje …radio sam tako sto sam suh dim izmrvio i osušio te stavio u pećnicu na 110 stupnjeva na pol h,nakon toga sam stavio u alkohol i ostavio jedan dan ,nakon toga sam s destilatorom ispario alkohol mjereći sa termometrom da ne pređe temperaturu …radim ulje za striku i kaže da ima gorak jako okus i da ga glava boli ,kak je to moguće ?
Nakraju sam ubacio malo kupovnog konopljinog ulja da bi dobio određenu gustoću …jesam nešto krivo napravio ?
 

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Okej hvala ti,nisam znao da je dovoljno tako malo a zao mi bilo da nebi ostalo šta kristala ..uskoro ću drugo Radit a do tada čitam ostale komentare pozz
 
03.10.2023
4
1
3
46
Dragi svi,
upravo sam se registrovala na ovaj forum i jako mi je drago da sam ga pronasla, jer sam vec bila ocajna. Naime, mama je 2019. operisala kancer materice, sve su izvadilii i bilo je 2 godine sve ok, kada se vraca u obliku metastaza po trbusnom zidu. Uradila je 6 hemio, skoro sve su se povukle osim dve manjeg promera. Medjutim kako je to high grade tumor, bolim se da svakim danom gubimo vreme. Nabavila sam ulje provereno oko 80 posto thc i davala sam joj povecanje doze na 4 dana. 12tog dana je pila jedno zrno ujutro, jedno u podne i dva uvece. Ona inace ima problem s visokim pritiskom i pije lekove. Pritisak se toliko spustao i dizao, imala je uzasne glavobolje, a o mucnini da ne govorim uz oblivanje hladnim znojem. sad vec danima ne uzima, jer se boji mucnine koja se povremeno jos javi. Citala sam o analnom doziranju i probala bih to. Ali da li je to njoj bilo prebrzo i previse? Bojim se da ce proci jako dugo dok ne stekne toleranciju, a vreme nam nije prijatelj u ovom slucaju. Sta kazete, kakva su vasa iskustva?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Marko.max

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Idite što prije na analnu ili vaginalnu konzumaciju.
Oralno se jako teško postiza velike doze. Znači oralno idite toliko koliko joj godi...
A analno možete iči na početku 0,1g ulja / supozitorij i nakon nekiloko dana iči na 0,15g pa onda na 0,2g/supozitorij i konzumirati tri puta dnevno...
Supozitorije pravite u kombinaciji suncokretovog tekučeg lecitina za bolju absorbciju.
 
03.10.2023
4
1
3
46
Idite što prije na analnu ili vaginalnu konzumaciju.
Oralno se jako teško postiza velike doze. Znači oralno idite toliko koliko joj godi...
A analno možete iči na početku 0,1g ulja / supozitorij i nakon nekiloko dana iči na 0,15g pa onda na 0,2g/supozitorij i konzumirati tri puta dnevno...
Supozitorije pravite u kombinaciji suncokretovog tekučeg lecitina za bolju absorbciju.
hvala puno! ne mogu da nadjem taj suncokretov lecitin, pa sam napravila od kokosovog ulja. Jel to ok?
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Neznam gdje tražite, hrvatska ili neka druga država?
U hrvatskoj ima ovdje: https://extenlab.hr/proizvod/suncok..._campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

Neznam kako če da stvrdi kokosovo ulje...bolji vam je kakao maslac ili kombinacija kakao maslaca i kokos maslaca.
Kombinacija lecitin (20%)+kakao maslac+ulje konoplje, je odlična jer dođe tvrd supozitorij i lakše ga je gurnuti...kad pravite iz samog kokosa zna biti supozitorij mekši, u dodiru sa prstima odmah se počnije topiti, iz ovog razloga straiji ljudi koji nemaju više prave motorike u prstima i nisu brzi znaju imati probleme kod stavljanja...znači bitno je da je supozitorij tvrd neko vrijeme da se ga gurne bez problema...
 

Demonijak

Aktivan Član
24.06.2022
85
303
53
29
Pozdrav, da sad ne listam i ne trazim po ovoj temi jer nisam bas s vremenom... Ako moze ukratko neko da me uputi. Hvala.

Starom otkrili karcinom pluca, prvij stadij - hocemo da pokusamo s uljem, nasao sam tipa prodaje 10ml - 300KM (150€). Prvo ne znam je li cijema regularna a drugo ne znam lika pa nisam siguran ni za ulje. Kaze da ima 82% THC... E sad ako ima neko savjete, preporuke, sta kako dalje, kako provjeriti ulje etc. Hvala svima ❤️❤️
 

Boškarin

Aktivan Član
13.10.2023
52
334
53
56
Dragi svi,
upravo sam se registrovala na ovaj forum i jako mi je drago da sam ga pronasla, jer sam vec bila ocajna. Naime, mama je 2019. operisala kancer materice, sve su izvadilii i bilo je 2 godine sve ok, kada se vraca u obliku metastaza po trbusnom zidu. Uradila je 6 hemio, skoro sve su se povukle osim dve manjeg promera. Medjutim kako je to high grade tumor, bolim se da svakim danom gubimo vreme. Nabavila sam ulje provereno oko 80 posto thc i davala sam joj povecanje doze na 4 dana. 12tog dana je pila jedno zrno ujutro, jedno u podne i dva uvece. Ona inace ima problem s visokim pritiskom i pije lekove. Pritisak se toliko spustao i dizao, imala je uzasne glavobolje, a o mucnini da ne govorim uz oblivanje hladnim znojem. sad vec danima ne uzima, jer se boji mucnine koja se povremeno jos javi. Citala sam o analnom doziranju i probala bih to. Ali da li je to njoj bilo prebrzo i previse? Bojim se da ce proci jako dugo dok ne stekne toleranciju, a vreme nam nije prijatelj u ovom slucaju. Sta kazete, kakva su vasa iskustva?
Pozdrav,
Napravite od tog ulja(80%)Biomix kapsule sa kokos MCT uljem i suncokret lecitin.Bez veze bacate ulje dozirajuci joj kao zrno rize.Imate tu i temu kako se izraduju,nije neki problem,a napraviti cete puno bolje svojoj mami.Isto tako provjerite u labosu postotak thc-a u ulju.80% je puno...al ako je tako Vi imate u gramu ulja 800 mg thc-a sto je sasvim ok za npr.20 kapsula po 40 mg.Sest kapsula dnevno analno mozete postici odicme rezultate.
U svakom slucaju zelim Vam srecu

Suncokretov lecitin tu mozete naruciti..

https://vitamincic.com/now-foods-tekuci-suncokret-lecitin-16-fl-oz-473-ml
 
07.05.2021
6
1
3
33
Pozdrav

Imam jedan problem tj nedoumicu.

Kuhao sam cbd ulje RSO METODIM (nije prvi put) te sam pri kraju samog kuhanja isao ispariti alkohol do kraja na način da sam malu teglicu stavio direkt na indukcijsku toplinu na maksimalnu temperaturu, izasao vanka na doslovno minutu te mi je poceo jak dim izlazit iz teglice te su ostali ovakvi ostaci kao na slici.

Moje pitanje je sada, dali je većina kanabinoida izgorila pri ovom zadnjem procesu ili je o nečem drugom riječ. Čini mi se da sam zajebao stvar pa cisto da provjerim ovdje prije nekakve konzumacije.


Hvala pozz.

IMG_20231121_173125.jpg
 

Boškarin

Aktivan Član
13.10.2023
52
334
53
56
Pozdrav

Imam jedan problem tj nedoumicu.

Kuhao sam cbd ulje RSO METODIM (nije prvi put) te sam pri kraju samog kuhanja isao ispariti alkohol do kraja na način da sam malu teglicu stavio direkt na indukcijsku toplinu na maksimalnu temperaturu, izasao vanka na doslovno minutu te mi je poceo jak dim izlazit iz teglice te su ostali ovakvi ostaci kao na slici.

Moje pitanje je sada, dali je većina kanabinoida izgorila pri ovom zadnjem procesu ili je o nečem drugom riječ. Čini mi se da sam zajebao stvar pa cisto da provjerim ovdje prije nekakve konzumacije.


Hvala pozz.

Pogledajte prilog 491803
Ako je glineno..mozes da bacis..ne valja
 
09.12.2023
1
0
1
43
poz
imam jedno pitanje za tebe mario…
dal bi moglo 1-2 grama ulja dase pomijesa sa maslinovim uljem dase stavi u bocicu sa pipetom od 30 ml i tako dase uzima svaki dan po 1 ml sa pipetom preventivna mesecna doza?
dal uopste moze dase to ulje mijesa sa maslinovim uljem ili se gubi mozda efekt ulja akose pomijesa….
 

Boškarin

Aktivan Član
13.10.2023
52
334
53
56
Ne gubi se apsolutno nista vec se puno dobiva u bioraspolozivosti tijela.Ako mozes jos u to sve uklopiti Suncokretov lecitin i nekih terpena bilo bi super.Sve je odlicno samo ne cisto ulje iz sprice.
Ovo sa pipetom..to ce da radi odlicno za preventivne doze.Mozes i kokos MCT ulje da stavis pa bolje u ustima osjetis terpene(ja to volim:))