Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.12.2015
128
191
43
Danas sam pripravio kremu ;) 4ml ulja (cbd nordle, cbd yummy, cbd sharkshock, z7, purpe maroc i pineapple chunk), 18g coco masla, 10 čebelji vosak, 10 kakao masla, ostalo secret dodatci :ajnstajn: sve bio :rasta:

Pripravio sam ga za ljudi sa raznima problemima (artritis, sumljivi tvor na kozi, rak na mudu i luskavica)
 

Prilozi

  • 20160109_151313.jpg
    20160109_151313.jpg
    197,6 KB · Pregleda: 51
10.01.2016
8
1
1
35
Pozdrav, novi smo na forumu, pa stvarno i ne znam da li sam dobro pogodila temu... gledam vise manje i moje pitanje je isto o bolesti... moj otac je prije malo vise od godinu dana obolio od raka pluća sa metastazama na mozgu i kostima, znaci zadnji stadij na zalost. obavio ni sama ne znam koliko kemoterapija i zracenja u isto vrijeme kada je tata obolio i brat mu je obolio isto od raka pluća i na zalost umro prije oca(prije 2) mjeseca. hvala bogu moj otac se jos drzi ali poceli su bolovi prije par dana u nozi, trenutno cekamo dostavu suhe biljke da pokusamo napraviti sami ulje, ali nas zanima sljedeće, posto nikada nismo radili .. vidim da svatko koristi drugo otapalo i nemamo pojma koje je onda najbolje po vama? te posto moj otac uzima i terapiju normabel, da li smije koristiti to ulje ? on to zbilja zeli ali prvo da se informiram da vidim sta vi kazete i ako ima jos netko iskustva uzimanja ulja uz terapiju za smirenje? unaprijed hvala! :)
 
08.12.2015
128
191
43
Neznam ako sam razumeo... ulje napravljeno sa indice djeluje sedativno sta znaci smirjenje i spavanje, naravno i protiv bolu. Ali trebate indicu. Samo ne stavit kakvu sativo....
 
Poslednja izmena:

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
... vidim da svatko koristi drugo otapalo i nemamo pojma koje je onda najbolje po vama? te posto moj otac uzima i terapiju normabel, da li smije koristiti to ulje ? ...
nemože koristit normabel i ulje, a otapalo se uzima medicinski benzin ili alkohol 96% koji se kupi u srbiji jel te litra košta 18 kuna
 
Poslednja izmena od urednika:

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
hvala vam puno na odgovoru, samo sto ne znam sta sada da radim, njemu je propisan normabel od opsanosti povratka epi napada... :(
nebih se volio igrat doktora i kazat da prestane pit terapiju,kada neznam ,ili jedno ili drugo to sam siguran ,ali imam kolegu koji ima epileptićne napade ii konstantno puši travu i već par godina nije imao napade uz terapiju koja mu je propisana.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Pozdrav, novi smo na forumu, pa stvarno i ne znam da li sam dobro pogodila temu... gledam vise manje i moje pitanje je isto o bolesti... moj otac je prije malo vise od godinu dana obolio od raka pluća sa metastazama na mozgu i kostima, znaci zadnji stadij na zalost. obavio ni sama ne znam koliko kemoterapija i zracenja u isto vrijeme kada je tata obolio i brat mu je obolio isto od raka pluća i na zalost umro prije oca(prije 2) mjeseca. hvala bogu moj otac se jos drzi ali poceli su bolovi prije par dana u nozi, trenutno cekamo dostavu suhe biljke da pokusamo napraviti sami ulje, ali nas zanima sljedeće, posto nikada nismo radili .. vidim da svatko koristi drugo otapalo i nemamo pojma koje je onda najbolje po vama? te posto moj otac uzima i terapiju normabel, da li smije koristiti to ulje ? on to zbilja zeli ali prvo da se informiram da vidim sta vi kazete i ako ima jos netko iskustva uzimanja ulja uz terapiju za smirenje? unaprijed hvala! :)

Ja koristim isopropilni 99% (al ne zelim da sad krene rasprava jer vec ih je dosta po pitanju alkohola) sto se tice same terapije u vasem slucaju bi vam preporucio da krenete sa cepicima zbog prednosti koji oni nude a ovdije ces naci objasnjenje i na dnu ima link gdje mozete kupiti po pristupacnoj cijeni http://irka.org.rs/kako-se-prave-cepici/... u vezi pusenja i tumora pluca vjerujem da dobar vaporizer moze samo pomoci a i u trenutcima kad budu bolovi moze donijeti trenutno olaksanje...e sad normabeli su kod nas jedan od najpropisivanijih lijekova i doktori ga dijeli i gdje treba i netreba i uglavnom ga daju svima koji se tesko osijecaju i treba im nesto sto ce ih opustiti sto u terapiji sa uljem definitivno nece trebati jer ulje radi posao puno bolje nego normabel....u vezi epilepsije ako sam dobro pohvatao tu definitivno ulje ima svoju ogromnu moc tako da se nebi trebala brinuti jer puno veci su problem metastaze i na to se trebate bazirati jer ocigledno je da ste u teskoj situaciji i morat cete ici na sve ili nista...za pocetak napravite ulje i narucite cepice da vam stignu sto prije a za sve nejasnoce tu smo da pomognemo ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lelica23

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Da nebi bilo zabune nisam nikako mislio da se kombinira ulje i normabel vec mislim da nije potreban ako se koristi ulje
 
10.01.2016
8
1
1
35
Ja koristim isopropilni 99% (al ne zelim da sad krene rasprava jer vec ih je dosta po pitanju alkohola) sto se tice same terapije u vasem slucaju bi vam preporucio da krenete sa cepicima zbog prednosti koji oni nude a ovdije ces naci objasnjenje i na dnu ima link gdje mozete kupiti po pristupacnoj cijeni http://irka.org.rs/kako-se-prave-cepici/... u vezi pusenja i tumora pluca vjerujem da dobar vaporizer moze samo pomoci a i u trenutcima kad budu bolovi moze donijeti trenutno olaksanje...e sad normabeli su kod nas jedan od najpropisivanijih lijekova i doktori ga dijeli i gdje treba i netreba i uglavnom ga daju svima koji se tesko osijecaju i treba im nesto sto ce ih opustiti sto u terapiji sa uljem definitivno nece trebati jer ulje radi posao puno bolje nego normabel....u vezi epilepsije ako sam dobro pohvatao tu definitivno ulje ima svoju ogromnu moc tako da se nebi trebala brinuti jer puno veci su problem metastaze i na to se trebate bazirati jer ocigledno je da ste u teskoj situaciji i morat cete ici na sve ili nista...za pocetak napravite ulje i narucite cepice da vam stignu sto prije a za sve nejasnoce tu smo da pomognemo ;)
hvala Vam od srca :)
 

disco rebel

Aktivan Član
20.01.2014
173
616
93
izvinjavam se sto upadam kao indijanac u odeljak medicina, ja pravim ulje u preventivno-rekreativne svrhe, mada moram priznati da ima dosta uticaja i na mentalno zdravlje.

prošli put ste mi puno pomogli, to mi je bio prvi put da pravim ulje. pravio sam sa propanolom, po receptu sa videa sa početka ove diskusije. pravio sam na terasi, pošto sam se plašio da pravim u kuhinju zbog nedostatka protoka vazduha i mogućnosti požara (tripuju me te stvari kao toster, kuvalo itd.). na terasi je bio haos. to je sve iz kuvala za rižu prskalo oko kvadratni metar oko kuvala. mislim da se osećalo do ćoška ulice i tramvajske stanice. i to sad svakako ne mogu da ponovim jer nije vreme odmora kao tada, a i vreme je potpuno drugačije.

molio bih za savet, šta vi mislite kako ovaj put to da odradim?

da li da probam u kuhinji? pa da probam da pokrijem to kuvalo s poklopcem, otvorim prozor, pa samo da se ne otrujem od isparenja dok stojim i mešam da izvinete...

ili da probam ovo sa kokosovim ili maslinovim uljem.... ali moram da priznam da sam skeptičan oko upotrebe, jer mi se ova opcija sa špricom koji držim u frižideru, evo već 6 meseci, jako dopada...

ne znam... treba mi neko da malo prodiskutujem, da me neko malo uputi u mogućnosti i da neku smernicu iz iskustva... :cool23:

kao što vidite na slikama, trim je dva dana bio podeljen u kesama i u ovim posudama. večeras sam, posle saveta jednog od članova, promenio taktiku. raspodelio sam tako da je trim većeg lišća sa dve biljke zajedno na mušemi, a sitnije lišće, trim velikih nuggeta i popcorn od svake biljke posebno. tako bih voleo i da pravim ulje u tri ture. ili mislite da stavim sve zajedno, pa šta bude?

pre pomoći s foruma: 20160112_225048_DSC_0029.jpg
posle pomoći s foruma: 20160113_233716.jpg

:vutra:
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Možeš na terasi slobodno kuvat. Stavi u kuvalo riža umjesto jednog litra, pola litre i dodavati kada većina ispari. Tako prska skoro ništa.
 
08.12.2015
128
191
43
Pa kako ti je to tako prskalo? Na kakvi si ti to temparaturi radio sa ricecokerom? Ja radim ulje uvjek unutra sa bez problema... nema prskanja. Otvaraš sve prozore i piči miško :) samo nemoj stavit poklopac gore... kad radiš ulje uvjek radi sa najmanjo temperaturo.

Ak se odločiš za izgrado sa kokos mastjo isto možeš imati u šprici ;)

Moje iskustvo je takvo da sa manjo količinu nego 100g ne radim. Neznam zašto ali uvjek imam bolje rezultate kad radim sa večjo količino :puuuh::

I još nešto ja uvjek radim 3x hitro ispiranje materiala... 1x 30sec. max (top kvaliteta) oralno doziranje, 2x 30sec. max (još uvjek dobra kvaliteta) oralno doziranje i analno, izrada kreme, 3x 40sec. max (slabija kvaliteta, ima više klorofila unutra i šečera iz biljke) izrada kreme, tinkture.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI