Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Rotterdam, tamo se ne može kupit rso-hasis ulje, dole piše.


Type of oil Other names / Incorrect names Status
Marijuana oil THC oil, Cannabis oil, Rick Simpson oil, Hemp oil Not Legal
CBD oil Hemp oil, Hemp leaf oil, Cannabis oil, Golyoli, Marijuana oil Legal
Hemp seed oil+ Hemp seed oil plus, HZO+, Hemp oil Legal
Hemp seed oil Seed oil, Hemp oil Legal

Ja sam direktan. Sta ćete napravit.
Ocete nabaviti opremu i sjemenke. Započeti vlastiti uzgoj, da napravite pravo ulje za ljecenje?
Ili
Moliti boga i čekati da žena umre?
Drugih rešenja nema.
 
Poslednja izmena:
28.01.2016
3
0
1
68
Na bocici pise Cann Oil 20 % ispod Rotterdam ECHT Naturel i rok do 2019 god. Mislim da po onome sto su mi objasnili da 20 % ima CBD a da tamo u Holandiji postoji i od 50 % ali ga nisu imali. Neznam u pravu je Cili ali sada nemamo vremena za uzgoj sada moram nabaviti pravo a ako bude bilo dobro pocecemo i sa gajenjem najbolje je vidim i ja sada ali do tog procesa za 4-5 meseci mozda bude kasno.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
U 3 mjeseca možeš uzgojiti i imati ulje. Nabava,zao mi, puno je takvih priča bilo na forumu. Neznas sta ti uvale, prodaju. Jedino, da dobijete cvjetove vutre i sami napravite ulje. Tako barem znate, da nije industrijska ili razredžena ulje.
 
27.01.2016
2
2
3
32
Cao
Najpre postovanje svim clanovima ovog foruma jer mi je puno pomogao oko toga da se informisem u vezi vrste,odabir i jacine ulja.Mok ujak boluje od tumora pankreasa vec nekoliko meseci.Proso je sve preglede i ispitivanja i operacija mu je zakazana krajem februara,buduci da bolovi koje oseca od pre neki dan su postali nepodnosljivi odlucio se na alternativnu medicinu tako sto sam morao da mu nadjem lek.Zbog nedostatka vremena a i uslovi o sopstvenom uzgajanju odlucili smo se da kupimo vec napravljeno ulje tako sto sada mi treba jedno vase strucno mislenje.Ako uzmemo u obzir to da sam nekada koristio kanabis i da po nesto znam o tome,ulje koje sam nasao tu od jednog coveka ima ukus sveze vutre i je jako masno.Po boji je tamno zeleno ili moze se reci crno pa ja sam uzeo jednu kap cisto da vidim dali ce da deluje i ni sam osetio nesto mnogo osim malu relaksaciju ko da sam popusio slabu vutru.E sad mene interesuje ako ovo sto smo nasli sadrzi mali %THCa jel moze da uzima vecu dozu dok ne nadjemo bolje jer vec 2 dana kako uzima po 3 kapi dnevno i jedino mu se apetit poboljsao malo a sto se tice sna i dalje nemoze da spava ko covek jer su bolovi jaki.Hvala vam unapred
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Postovanje i tebi, i nek bude ujaku sa srecom...
Nisam kompetentan da pricam o ljecenju bolesti uljem, ima ljudi na forumu koji su jako dobro upuceni u to i koji ce ti pomoci u vezi toga i dati ti neke korisnije informacije. Javljam se na post samo da ti kazem da je 99% tog ulja koje se prodaje na cesti obicno smece, vjeruj mi da bez obzira na neko poznanstvo il uvjeravanje da je to prava stvar nije ni blizu onoga sto bi dobio da sam ides raditi to ulje. Nazalost to je postalo jedan veliki biznis, oni koji prodaju zaradjuju na tudjoj nesreci, a oni koji kupuju su spremni dati velike novce za to jer su culi da to lijeci rak. Vecinom oni kuji kupuju ostaju i bez novaca i bez svojih bliznjih. Moje misljenje je da je ta prica sa uljem prenaglo medijski eksponirana i u cijeloj toj prici su veliku priliku nasli razni dileri i prevaranti.
Moj savjet ti je da posadis svoje i napravis ulje od toga, a ako nemas vremena toliko i ako si vec spreman kupovati ilegalno na trzistu onda radije kupi od nekog dilera suhu vutru i sam napravi ulje, biti ce sigurno bolje nego da kupis gotovo. :thumb:
 
08.12.2015
128
191
43
To je cbd ulje... ako nam kažeš cjenu i koliko ima mililitara unutra možemo reci za 100%.

Kako je kazao @CilI za 3mjeseca možeš imati kvalitetno ulje za kojega znaš šta imaš!

Isto pomogne cbd ulje ali trebaš u ovom slučaju i thc... ako bude ulje sa velikim %thc prejako možete miksati sa cbd.

U slučaju da nabaviš nekdje ulje dobi si kanabidoidni test...
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Ne znam tačno kemijske razloge zašto ne idu jedan sa drugim ali dobio sam info. da nikako ne uzimam tu kombinaciju. Isprobao sam kupovno ulje CBD ( bez THC-a ) sa Doretom i u tom slučaju mi kreće mučnina, nemir...

Za druge ne znam, ne koristim p se nisam interesovao.
 
10.01.2016
8
1
1
35
pozdrav dragi moji... imam jedno pitanje, znaci tata pije ulje vec skoro 10 dana i postepeno povecava, sve je bilo okej do prekjucer kada je poceo piti , sada nakon pola sata od kako ulje popije pocne mu srce brzo kucati tesko pocne disati kao da se jako uspuše??? jer se to prije nije desavalo, da napomenem ulje sam ja radila i provjereno je od indica biljke...
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Reakcija na ulje nije to nista strasno samo malo samokontrole i da ne dopusti da ga uhvati panika i to prodje bez nekih vecih problema
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Vozdra narode! Hitno potreban savet. Otac je poceo za konzumacijom ulja i kaze da je odusevljen, skoro nije tako cvrsto i lepo spavao. Elem, sledece nedelje se vraca u bolnicu na 20 dana, pa me interesuje da li bi mogao da mu spremim keksice sa nakapanim dozama ulja, u hermeticki zatvorenu posudu i u frizider u bolnici i da mu daju po mom uputstvu, jer nemam poverenje u osoblje i ne znam kako ce oni 'rukovati' sa tim uljem u spricu?
 
Poslednja izmena:

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Otac-ne-vidi-bas-najbolje-a-i-ne-funkcionisu-mu-ruke-od-poslednjeg-sloga...moze-li-da-ose-tapa-crna-cokolada-sa-dozom-ulja-i-da-se-drzi-hermeticki-u-frizu?sorry-fu..in-spacebar
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Evo jedan novi info za one koji sami prave ulje;
naime zavrsih i poslednju turu ulja iz outdoora,
radi se o hedovima kjuranim 4 puna meseca. (mix: 330g Master Kush + 210g Aurore Indice)

Od tih 540 gr. headova navukao sam u spriceve citavih 71ml ulja,
sto je verovatno posledica dugog kjuranja.
Ono sto me najvise dojmi kod ovog ulja je da nema apsolutno nikakvog gorkog ukusa niti tragove ukusa klorofila.
Boja je zlatna, a veceras cu da probam i kako radi :D

Evo par slikica:
zadnja-tura-RSO-1.jpg

zadnja-tura-RSO-3.jpg

zadnja-tura-RSO-2.jpg
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Pozz ekipo.
I ja imam nameru da nabavim neki tester, sto jednostavniji za upotrebu a sto precizniji za ocitavanje...i naravno, po nekoj prihvatljivoj ceni. Svaki savet oko izbora, dobrodosao.

Pored znatizelje koliko kojih kanabidoida ima u ulju, odavno sam u dilemi oko izbora sorte za organski outdoor...iskljucivo za pravljenje ulja. Pokusacu pojasnjenje.
Po meni, da bih dobio kvalitetan organski proizvod (ulje) moram krenuti od organskog semena (u koje ne spada hibrid), potom organskog uzgoja (org. prihrana i zastita) a koji se zavrsava pravilnim susenjem (mrak, promaja, potrebno vreme)...nakon cega sledi klasika pravljenja ulja.

Zasto sam dosao do gore navedenog.
Najbolje rezultate mi dalo ulje dobijeno na opisani nacin, regular seme sam dobio iz Holan. onako u gomili, tako da nisam znao koje je sorte dok biljke nisu izrasle. Bilo je Indike i Sative, trcina je bila mudonje koje sam pocupao. Na kraju org. uzgoja sam to pravilno osusio i sve pomesao prilikom pravljenja ulja. E to ulje mi je dalo fantasticne razultate, kako kod karcinoma dojke-(dva slucaja) tako i kod kancera pluca-tumor jednostavno nestao, baka ga ispljuvala kao krvavi ugrusak.

U zadnje vreme citamo naucna istrazivanja, priznanje da THC ipak ubija maligne celije, ali primetno je da "naucnici" potenciraju odnos THC/CBD. Mozda je to fora kako bi zbunili pocetnike, a mozda ima i istine u tim tvrdnjama. Medjutim, razmisljam logicki. Ako je biljka nastala kao lek pre xxx god., zar nije logicno da sama priroda izregulise taj odnos mnogo bolje od tamo nekih "strucnjaka". E zato mi treba tester, da uporedim te % iz cistog organika i fem. semena...jer me zanima, da li se taj odnos negde menja?

Razlog za to poredjenje lezi i u sledecoj cinjenici. Nedavno sam procitao da je na pr. '90.god procenat THC-a bio dosta manji nego danas, odnosno da je selekcijom i ukrstanjem raznih sorti postignut i veci % THC-a. Dakle, pod uslovom da je biljka nastala kao lek (sto mislim da jeste), vestacki poremeceni odnos kanabidoida smanjuje i lekovitost.

Joooj, opet se raspisah k'o nenormalan, ali dobih zelju da ovo moje razmisljanje sa Vama podelim...krace, a jasno, tesko.