Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.03.2016
8
6
3
52
Zahvaljujem na savjetu, sutra idem kupiti kokosovo ulje za čepići. Vjerojatno da skoro stalno spava, danas nakon ručka(mislim da je ptica više jede nego on je pojeo), pao je njemu tlak na 80 na 60...sad je malo porastao na 90 na 70, da li to može biti od ulja? jer ja lagano povećavam dozu? Opet sam u panici, da li smijem dati njemu sljedujuču dozu? Što da radim da se tlak normalizira?
Normalna je pojava da tlak pada. Najjednostavniji nacin podizanja tlaka jes ispijanjem vode (2-3 case).
 

marko391

Aktivan Član
08.03.2013
45
53
18
Pozdrav imam nekoliko pitanja vezano za korištenje ulja, jedan stariji ukućanin mi je podosta bolestan radi se o šećeru (dijabetes) , nešto malo živci i ne mogućnost spavanja. Uglavnom za sve to ona mora piti razne tablete i lijekove. Ove godine bih napravio nešto ulja pa da probamo ići s tom metodom. Jel može biti nekih nuspojava na ove bolesti ili slično?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Larisa,
U jedan čepić ide 3 zrna rso ulja. Uzima 3 puta u toku dana.

Marko,
Nema nuspojava, treba krenut malim dozama i onda lagano jacat.
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Imam jedno pitanje u vezi sljedeceg videa za izradu tzv. Iso Hash Oil.
Zbunjuje me cinjenica da je postupak vrlo slican izradi medicinskog rick simpson / thc ulja, medjutim zavrsni proizvod je jako razlicit, gdje je ulje normalno gusto ali svejedno tekuce, a ovdje se dobije skroz gusta smola koja gotovo da se trga ili tzv. Hash wax / dab.
E pa sad me zanima koji su to kljucni koraci koji diktiraju toliku razliku u konzistenciji.
Navest cu samo ukratko sto sam ja primjetio, a molim nekog od iskusnjara da potvrdi / ispravi.

-koristenje zamrznutog materijala
-zagrijavanje na 80C (dakle nema dekarboksilacije za razliku od 106C / 120C kod RSO-a)

To je ustvari sve sto primjecujem od razlika pa eto, unaprijed zahvaljujem :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Gledaj, jedan ovakvi čepić je jedna doza.

Ako napraviš jedan čepić sa 1.5 kapi može u kapsuli uzet ostalo. To je 1.5 kapi. Skupa je to jedna doza.
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Imam jedno pitanje u vezi sljedeceg videa za izradu tzv. Iso Hash Oil.
Zbunjuje me cinjenica da je postupak vrlo slican izradi medicinskog rick simpson / thc ulja, medjutim zavrsni proizvod je jako razlicit, gdje je ulje normalno gusto ali svejedno tekuce, a ovdje se dobije skroz gusta smola koja gotovo da se trga ili tzv. Hash wax / dab.
E pa sad me zanima koji su to kljucni koraci koji diktiraju toliku razliku u konzistenciji.
Navest cu samo ukratko sto sam ja primjetio, a molim nekog od iskusnjara da potvrdi / ispravi.

-koristenje zamrznutog materijala
-zagrijavanje na 80C (dakle nema dekarboksilacije za razliku od 106C / 120C kod RSO-a)

To je ustvari sve sto primjecujem od razlika pa eto, unaprijed zahvaljujem :)

Ima dosta primjera da su ljudi počeli koristit zamrznuti materijal i kod izrade RS ulja, jer se navodno na taj način ne izdvaja klorofil iz materijala, te je ulje ugodnije za oralnu konzumaciju.

Evo jedan od primjera:


Kod izrade Iso Hash Oil nema potrebe za dekarboksilacijom (zagrijavanjem na temperature iznad tih 80C), jer će se dekarboksilacija odviti prilikom sagorijevanja hasha u "luli".
 
  • Sviđa mi se
Reactions: publicenemy

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Hvala @jan_du , sve je to meni jasno, zanimljiv mi je ovaj "automatski" destilator iako bi trebalo provjeriti od kojeg metala je izradjen hladnjak, ja planiram u svakom slucaju aparaturu od stakla...

Kako god, moje pitanje jos uvijek stoji , 2 skoro ista postupka , a 2 produkta totalno razlicite konzistencije . Kako ? :)
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Sam alkohol ne prelazi 80 i neki stepen (mereno meracem za kuvanje) ali zato pred sam kraj ide i do 100C , pogotovo kada se ulje zavrsava u dzezvi u 100C vodi, tada se najvise dekarbuje.. ja ga licno drzim >30min u dzezvi na kraju, dok ne vidim i poslednji mehuric da je nestao. Tada znam da je sigurno uradjen dobar dekarb.
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
.. ja ga licno drzim >30min u dzezvi na kraju, dok ne vidim i poslednji mehuric da je nestao. Tada znam da je sigurno uradjen dobar dekarb.

Koliko sam ja pročitao na raznim stranama, čini mi se da vidljivost mjehuriča u ulju pokazuje postojanje otapala u istom. Kad nestane mjehurića, "nestalo" je i otapala. Sam proces dekarboksilacije nije vidljiv prostim okom. To je kemijski proces odvijan pod djelovanjem temperature.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Ima tona ovih graphova na netu, pa nije tesko napraviti racunicu:
decarboxylation-graph-b-300x275.jpg
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
@nerp

Sve OK sto se tiče vremena koje treba proći na određenim temperaturama da bi se sama dekarboksilacija obavila. Htio sam skrenuti pažnju na to da postojanje mjehurića u ulju ukazuje na to da ono još uvije sadrži otapalo, a ne da se odvija proces dekarboksilacije.
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Zbog odredjenih razloga ja najverovatnije necu biti u mogucnosti susiti cvetove. Ako do toga dodje, da li mogu da ih sveze potapam u alkohol i menja li se onda postupak ili duzina potapanja mozda? Znam da ce biti tezi za ukus mnogo ali mi to nije problem.

Malo kasno ali..
Ako radiš sa svježim materialom onda stavi sve u zamrzivač za 24h i nakon toga napravi ekstrakciju, tako nečeš imati mnogo klorofila u konačnom produktu i okus če biti bolji.
U svježem materialu ima dosta vode, nekoliko % i u otapalima, preko vode se klorofil "transportira" u otapalo, znači ako staviš sve skupa u zamrzivač voda če bit u ledenom stanju i ne može se klorofil "prebaciti" u otapalo. Ekstrakciju je treba obaviti brzo i u čim hladnijim uvjetima.
Dobro je i zamrzivanje "suhog" materiala, jer još uvijek nije 100% suh i ima nešto vode u sebi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fenix94