Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
koliko me sjećanje služi mislim da je i Ricku S.
herer jedan od straina kojeg kombinira
znači da radi
 
08.07.2015
492
203
43
Ja sam pravio sa 99% acetona,kuvanu u serpi sa vodom tako da nije pregorelo - mislim,kad je toplo relativno lako se radi ali kad se oladi postane nekako kao brasno ili osuseni auto git,ocekivao sam strukturu ulja-masti pa da li lici na ok?
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Dobar dan dragi ljudi, posto vidim da se tu još uvijek koristi nafta i ostali vrlo štetni solventi a manje je zastupljen etanol podijelit ću ovo sa vama...

Etanol je (znanstveno dokazano), jedini učinkoviti solvent koje se koristi za ekstrakciju a zadržava i sve tri klase komponenti za koje je utvrđeno da su ljekovite: kanabinoidi, terpeni i flavonoidi. Nažalost, etanol je dovoljno neselektivan kao otapalo da će povući i nešto klorofila, neke voskove i ulja koja nemaju poznata ljekovita svojstva i da će ostaviti gorak okus krajnjeg proizvoda...

No, svojstva etanola mogu se manipulirati temperaturom. Dubokim zamrzavanjem biljnog materijala (vinterizacija), i kada kod ekstrakcije koristite brzu ili sporu tehniku pranja otapalo će izvući korisne sastojke i ostaviti nepoželjne komponente u biljnom materijalu...

Nemojte me odmah razapeti na križ jer vidim da je još uvijek jako zastupljena Rick Simpson metoda iako se do danas daleko doguralo sa alternativnim tipovima ekstrakcije, pripreme ulja i primjene istog...

Ukoliko postoji interes drage volje ću pokušati objasnit kako i zašto koristiti druge metode kojima se maksimalno iskorištava potencijal ekstrakcije i ulja...

Pozdrav svima, Bob
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Bok Trubabuba, naphta i svi petrolejski derivati kao benzin i hexan su jako slični po sastavu i osim u strogim laboratorijskim uvjetima nije moguće ukloniti vise od 97% otapala sto znaci da ostaje čak 3% residua koji je u slučaju petrolejskih derivata jako štetan i kancerogen...

Druga i još bitnija stvar koju sam naveo je zadržavanje terpena i flavonoida u ekstraktu koji se osim u etanola i maslinovom ulju gube skoro u potpunosti...

Neznam kakva je tu situacija sa linkanjem vanjskog sadržaja kao sto su istraživanja na temu CCO, postao bi vam par linkova koji su nažalost na engleskom a stvarno su komplicirani za prevesti...
 
Poslednja izmena:

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Dobar dan dragi ljudi, posto vidim da se tu još uvijek koristi nafta i ostali vrlo štetni solventi a manje je zastupljen etanol podijelit ću ovo sa vama...

Etanol je (znanstveno dokazano), jedini učinkoviti solvent koje se koristi za ekstrakciju a zadržava i sve tri klase komponenti za koje je utvrđeno da su ljekovite: kanabinoidi, terpeni i flavonoidi. Nažalost, etanol je dovoljno neselektivan kao otapalo da će povući i nešto klorofila, neke voskove i ulja koja nemaju poznata ljekovita svojstva i da će ostaviti gorak okus krajnjeg proizvoda...

No, svojstva etanola mogu se manipulirati temperaturom. Dubokim zamrzavanjem biljnog materijala (vinterizacija), i kada kod ekstrakcije koristite brzu ili sporu tehniku pranja otapalo će izvući korisne sastojke i ostaviti nepoželjne komponente u biljnom materijalu...

Nemojte me odmah razapeti na križ jer vidim da je još uvijek jako zastupljena Rick Simpson metoda iako se do danas daleko doguralo sa alternativnim tipovima ekstrakcije, pripreme ulja i primjene istog...

Ukoliko postoji interes drage volje ću pokušati objasnit kako i zašto koristiti druge metode kojima se maksimalno iskorištava potencijal ekstrakcije i ulja...

Pozdrav svima, Bob


Otvori posebnu temu i napisi sto znas i slobodno stavi i linkove pa ako bude zanimljivo netko od modova mozda odluci i da ju zakaci ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Nemojte me odmah razapeti na križ jer vidim da je još uvijek jako zastupljena Rick Simpson metoda iako se do danas daleko doguralo sa alternativnim tipovima ekstrakcije, pripreme ulja i primjene istog...
Bob, svidjaju mi se tvoji postovi tako da sam ih citao po vise puta, ali u istima sam uocio i detalje koje su u suprotnosti sa mojom logikom, a sve u vezi ulja...

Mozda je RS metoda "zastarela" za danasnju "strucnu" nauku, ali se u praksi ta metoda pokazala kao vrlo uspesna kod carcinoma...dok se za ove novije metode to ne bi moglo reci, sem u teoriji gde se gotovo i ne spominje lecenja carcinoma vec ublazavanje tegoba.
A sve je krenulo kao "spontano". Na prečac se pojavise cannabis "medicinske" sorte, savremeni nacini ekstrakcije, znani i neznani kanabinoidi, receptori koji sve vide i znaju, svakojaki enzimi, molekuli ovi oni...I sve to, bar po nekom mom dubokom ubedjenju, da obicnog coveka zbuni i udalji sto dalje od pravog leka i logike razmisljanja.
Medicina je čudo....100 god se nisu bavili cannabisom, i odjednom kada je krenula prica oko masovnije upotrebe ulja, momentalno se krenulo u neka "naucna" istrazivanja istog. Pokusavam logicki da razmisljam. Ako FDA ne moze da spreci jednostavno a efektno pravljenje ulja, logicno ce pokusati preko svojih "naucnih" institucija sa dezinformacijama.

Sve sto se ovdije uzgoji pretvara se u koncentrirano ulje kanabisa, mislim skoro sve, dosta toga ode i u dim da odmah priznam... ;)
...sa tvoje teme: oraganik garden....a vezano za ulje.
Sve pohvale za pedantost indoor uzgoja, ali pravljenje ulja iz indoora (za cancer), meni ne pije vodu...sem, kada se nama mogucnosti za outdoor.
Cannabis biljka nije nastala u podrumu, tako joj indoor uzgoj ne moze biti prirodno staniste. Izvornu lekovitost biljke je prilicno poremetila hibridizacija u poslednjih xx god., pa ako od iste ocekujemo lek, moramo biljci obezbediti prirodno okruzenje i sunce umesto lampe i zidove. Placebo effekt ume da zaustavi bol, ali ne i carcinom.

p.s. Bob, iscekujem obecanu temu: tvoj-metod pravljenja i konzumacije ulja.
pozz...
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Bok Marckoni, malo sam u gužvi onih dana pa sorry na kašnjenju... ;)

Znam da stvar ne može biti bitnija i hitnija za neke pa ću požuriti koliko mogu, sva komunikacija i tekstovi su na engleskom te moram sve prevesti... Obećajem da će sve metode i protokoli biti objašnjeni u detalje...

Hvala na strpljenju... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bandit
20.02.2016
16
11
3
Poštovani forumasi izvinjavam se ako mi je promakla tehnika oko izrade ulja, zanima me dali treba da se uradi dekarboksikacija ili kako se već izgovara , prije nego što hedove ubacimo u otpalo. Planiram da koristim 96%alkohol. Hvala unapred na odgovoru. Pozdrav svima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Pozdrav Shivaram, dobro osušene i curane budove trebaš usitniti (ne grindati) te decarboxylirati u pećnici na točno 105'c između 45-60 minuta Da bi se sačuvalo sto je vise moguće terpena i flavonoida, ako možeš, nabavi vrećicu za pečenje pilića ili purice u pećnici te stavi budove unutra dobro zatvori i u pećnicu...

Obavezno nabavi nezavisni termometar zato sto ovi u pećnici jako variraju, laserski su jako jeftini danas ali i analogni će obaviti posao...

Ako ti nije hitno strpi se do sutra kada ću postai kompletan guide za pripremu ulja...

Bob
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SHIVARAM
20.02.2016
16
11
3
Pozdrav Shivaram, dobro osušene i curane budove trebaš usitniti (ne grindati) te decarboxylirati u pećnici na točno 105'c između 45-60 minuta Da bi se sačuvalo sto je vise moguće terpena i flavonoida, ako možeš, nabavi vrećicu za pečenje pilića ili purice u pećnici te stavi budove unutra dobro zatvori i u pećnicu...

Obavezno nabavi nezavisni termometar zato sto ovi u pećnici jako variraju, laserski su jako jeftini danas ali i analogni će obaviti posao...

Ako ti nije hitno strpi se do sutra kada ću postai kompletan guide za pripremu ulja...

Bob
Nije hitno .Nedavno sam ih stavio da se suše
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Poštovani forumasi izvinjavam se ako mi je promakla tehnika oko izrade ulja, zanima me dali treba da se uradi dekarboksikacija ili kako se već izgovara , prije nego što hedove ubacimo u otpalo. Planiram da koristim 96%alkohol. Hvala unapred na odgovoru. Pozdrav

Ja ne vidim smisao u dodatnom kompliciranju neceg sto je jednostavno i ucinkovito i ta dekarbo.. se koristila u druge svrhe kad su se kozumirali mrvljeni hedovi u kapsulama pa da bi se aktivirao thc bilo ju je potrebno zagrijavati u pecnici a raditi to prije kuhanja ulja meni nema smisla
 
11.06.2015
4
3
3
Pozdrav svima...
Ja bi vas zamolio da mi odgovorite na moje pitanje, jer sam neiskusan glede izrada ulja...
Puno sam u knapsa vremenom, zato što idem u stranstvo i ostao bi tamo nekih 2-3mjeseca..
Čekam moju biljčicu da završi... više je pri kraju i želima da napravim ulje, ali problem je u tome što nemam vremena da posušim hedove..
Pitanje je : Jeli mogu da napravim ulje od sveže ubrane biljke? I koja je procedura? Jeli sito kao što je objašnjeno na početku teme?
Inače biljka je automatic Roadster V8, i od nje bi imao nekih 150-200 gr sveže .. Kolko alkohola mi treba da to sve lepo skuvam i da napravim ulje? Znam da nije neka medicinska sorta i da je njen učinak high zato što je neka mešanica sative ali ja netrebam ulje zbog kancera nego radi se za AUTIZAM. Od ulja očekivam da poveča apetit za hranu i da aktivira mozak, družavnost. Hvala vam za odgovorima... ljepo vas pozdravljam i želim vam sreču...
 

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
201
866
93
Ako nemas vremena možeš i sa mokrim materijalom radit bez problema jer sam i ja tako radio :) Jedino sto onda ulje povuče klorofil iz svjže ubrane biljke..pa ukus bude malo gorak ali šljaka pravo :banana_rasta:
Još ćeš morati malo više alkohola potrosit kad radiš s mokrim, samo šibaj po uputama i nemoš fulati ;)
Sretno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: alex123