Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
I još nešto ja uvjek radim 3x hitro ispiranje materiala... 1x 30sec. max (top kvaliteta) oralno doziranje, 2x 30sec. max (još uvjek dobra kvaliteta) oralno doziranje i analno, izrada kreme, 3x 40sec. max (slabija kvaliteta, ima više klorofila unutra i šečera iz biljke) izrada kreme, tinkture.

A kad bi sve kolicine spojile u jedno, jel ima razlike u kvalitetu? @mario339 @CilI
 
11.06.2015
4
3
3
Drugovi Iz 100g svežeg sam dobio 2 ml ulja... ? Jeli to uredu ili sam ja zajebao stvar? Jes da sorta nije bila bas neka za izrada ulja...
 
25.02.2015
11
1
3
39
Da li je ok da se ulje završi i dekarboksiluje tako što, nakon isparavanja alkohola u kuvalu za pirinač, ulje prelijemo u manji sud i njega stavimo u rernu na 110 c 30-45 min?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KopasKi
08.07.2015
492
203
43
a kako znas da je u rerni 110c,taj term je neprecizan mnogo-moze otic i preko 140c vrlo lako .
Elektronski term sa ntc sondom je druga stvar naravno.
Praksa je pokazala da je kuvalo za pirinač OK:)
 
25.02.2015
11
1
3
39
Slažem se da kontrola temperature u rerni može biti problem. Konkretno u mojoj rerni ja sam pratio temp pomoću analognog termometra koji meri 0-300 C i uspeo sam naštimovati temp na 110-115 koja je bila stabilna oko 1h. E sad, pitanje je i koliko je taj analogni termometar pouzdan...

Možda idem previše u detalje, ali po meni je bitna jedna stvar. Ako gledamo onaj grafikon za dekarboksilaciju vidimo da se taj proces može obaviti na različitim temperaturama i za različito vreme (donja osa), ali će i sadržaj thc po gramu biti različit (gornja osa). Npr. ako zagrejemo ulje na 122 C/ 27 min dobićemo skoro 15 mg thc po gram ulja, a zagrevanjem na 80 C/ 51 min dobićemo oko 3 mg/g. U oba slučaja dekarboksilacija je izvršena, ali je razlika u sadržaju thc u ulju velika.

graph.jpg

Mislim da postoje i značajne razlike u kuvalima za pirinač. U proceduri po Rick Simpsonu, temperatura, u njegovom kuvalu za pirinač (sa rastvaračem koji koristi) dostiže 110 C i kuvanje na toj temperaturi je odlična za dekarboksilaciju. Na našem tržištu kao kuvala za pirinač prodaju se kuvala za sporo kuvanje u kojima se ulje kuva na oko 82 C. Dakle i ovde postoji značajna razlika.

Znam da u kućnim uslovima ne može biti sve precizno kao u laboratoriji, ali ako neko ima bilo kakav savet neka ga podeli sa nama.
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Ja dekarboksilaciju radim kako je @mario339 pokazao u videu, posudu stavim u kipuću vodu i ostavim sat, sat i pol. Najjednostavnije i najlakše :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Boxa
15.03.2016
15
8
3
ExSFRJ
Pitanje nije kako ko radi vec dali je OK da se odraditi u rerni?
Ja npr isto stavim u rernu, na 115 stepeni, 45-60 min. Kad nestanu najsitniji mehurici sa povrsine ostavim jos 15 ak min. i vadim napolje...mislim na ulje iz rerne ;-)
 
01.09.2014
71
163
33
Poenta je da temperatura u rerni može dosta varira od zadate, tako da ne možeš biti siguran, osim ako nemaš taj neki termometar i konstantno pratiš i nameštaš.

Ako prokuvaš vodu ona ti je sigurno na odgovarajućoj temperaturi. U nju ubaciš manju metalnu posudu u koju si presuo ulje iz kuvala i ostaviš tako dok se ne uklone mehurići. Dosipavaš vodu koja isparava i eto...
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Vrlo jednostavno mozete pratiti stanje dekarboksilacije ulja kannabisa stavljenog u manju posudu koju uronite u toplu uljnu kupku od 121°C (jer mozete mesati ulje i gledati proizvodnju mehurica CO2 a istovremeno kontrolisati temp. kupke). Prestankom pojave mehurica, zavrsava se i dekarboksilacija....sve ostaviti jos 5-7 min. na istoj temp., kako bi bili 100% sigurni da je proces odradjen do kraja i sa najmanjim mogucim gubitcima koji mogu nastati usled duzine drzanja ulja na odredjenim temp. preko 100°C

Nikada ne mozemo zasigurno znati kakvo je tacno pocetno stanje dekarboksilacije, pa su vremena po temperaturi prikazana na grafikonima prosecna iliti orjentaciona....tako da licno ne savetujem proces dekarboksilacije u rerni, pogotovu po semi sa grafikona.

Odrzavanje stabilne tep. kupke je vrlo jednostavno. Veca kolicina kupke (otprilike 1-2 lit. jestivog ulja), laksa je za odrzavanje odredjene tem. jer se sporije zagreva/hladi. Indukciona ploca je odlicna, ali i el. ringla sporeta (pojacavanjem/smanjivanjem) zavrsava posao.
Preporucujem pracenje tem. kupke sa dva analogna terometra predhodno testirana na kljucaloj vodi.
 
27.05.2016
3
2
3
44
Postovani '
Bratu (45) mi je prije 60 dana otkriven tumor na debelom crijevu , nije imao nikakvih simptoma do tog dana , ustvari imao je lagane bolove 10tak dana u predjelu zeludca tako da je konto da je to nesto u pitanju . Taj dan je dobio temperaturu , upucen u internu bonicu da se urade pretrage . Tu je bio 10 dana i tek na zadnjem ct u u boji pokazalo je tumor na debelom crijevu. Upucem je na operaciju gdje je kad su ga otvorili uradjena operacija tankog crijeva koje je bilo u jako lozem stanju , dok tumor nije radjen nista samo su uzeti uzorci koji su kasnije pokazali 4 stepen , nema metastaza na limf.cvorovima N0 a udaljene metastaze na druge organe je oznaka Mx kao nije bilo moguce utvrditi.
nakon operacije tog tankog crijeva ugradena mu je ileostoma , nalaz uzoraka samo cekali 20 dana i na konziliju je receno samo palijativno lijecenje uz koristenje megoxi sirupa.
Bolova nikakvih nema ni jedan dan do sada, ali odkako je izasao iz bolnice skroz slabo jede i slab mu je pritisak jer se ne krece , lezi samo i moze sjediti zadnje vrijeme pomalo .
Ulje smo nabavili iz italije i poceo je gauzimati prije 15tak dana gdje je do sad potrosio oko 5ml.
Omamljuje ga , spava mu se od njega ono bas kao kad je se pijano skroz pa sve znas ali ne mozes reci kako treba sta hoces i to. ali apetit je stvarno slab .
Nema nikakvih zdravstvenih problema vezanih za uzimanje ulja osim nekoliko budjenja uvece uz neke snove i mumljanje nemoze se razabrat lako.
Ne znam sad kada i do koliko dnevno povecavati dozu , vidim pise se 1gr dnevno pa zanima me koliko je to ml posto je ulje u sprici pa da nadjem neku dozu tako ?
nekoristi nikakve lijekove osim tog sirupa megoxi , i nesto prirodnih sirupa za zeljezo imunitet i sl. ( ocean21 , spirulina alge tablete ) od hrane najvise je uzimao voce i povrce svjeze ili cijedeno u soku , kozije mlijeko solju dnevno, do skora jogure one nutridrink ali nemoze ni njih vise nesto se zasitio toga .
zadnjih dana samo se zali na slajm da teze dise kao sabralo se a nemoze iskaljati pa smo i za to uzeli nekih biljnih cajeva i fluimukan .
Ako neko ima nekih ideja , savjeta i sl. dobro bi mi doslo .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
@bhfanatic - puno pozdrava i zao mi je da se srećemo pod ovakvim okolnostima...

Prouči molim te detaljno moju CCO temu jer je tim protokolom prijatelj već skoro 4 godine bez simptoma terminalnog stadija raka debelog crijeva sa metastazama na jetru i plućima... Svi tumori i metastaze su se povukle te su markeri već dvije godine normalni...

Preci pod hitno na rektalnu administraciju da bi se izbjegli psihoaktivni učinci...

Prouči temu pa ćemo krenuti dalje, pozdrav u sretno...

Bob
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bhfanatic

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Nema na čemu...

Moje isprike, pročitao sam samo stomu a ne ileostoma te pretpostavljam da mu je uklonjeno cijelo debelo crijevo uključujući rektum...?

Ako nije te ako je rektalni zid odmah poslije sfinktera i dalje dostupan onda je rektalna aplikacija moguća jer se supstance apsorbiraju u rektalni zid i limfne čvorove a ne u superiornu rektalnu arteriju i debelo crijevo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bhfanatic
27.05.2016
3
2
3
44
doktor ne podrzava bas ovakav vid lijecenja , ispito sam ga malo okolo vezano za rektalno uzimanje nekih lijekova tako da mi je rekao da to u njegovom slucaju nije moguce ...
nastavljamo sa oralnim uzimanjem pod jezik , smao jos da sto prije dodemo do doze od 1gr.
i samo jos pitanje je li 1gr jednako 1ml iz sprice ?