Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@Chan Chan to što pišeš je važno i dragocjeno za svakog koga nevolja natjera da uzgaja i konzumira travu. Različita iskustva oboljelih i razbijanje straha od konoplje kao "droge", to je potrebitima i njihovim obiteljima vjetar u leđa, nastavi pomagati. :thumb:
Kako se razveselim kad vidim da si predrasude podvrgnuo visekratnom testiranju i sebe zoveš rekreativcem, dakle dopalo ti se. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Chan Chan...pogresno si razumeo napisano.
Nisam ni pomislio na dezinformacije, samo sam ukazao na moguce zajebe...za dobro pacijenta kome je ulje namenjeno, sve ostalo je manje vazno.

Ako vec kopiras varijantu koji je @mario339 odlicno objasnio, licno koristim nesto drugaciju metodu, bilo bi pametno da koristis i termometar koji mario koristi...dakle, u zavrsnici koristis analogni term. kojim konstantno meris temp. ulja, a sve iz razloga sto ti digitalni uopste nisu pouzdani, bar ne oni koje sam testirao i o tome pisao na ovoj temi.

Na pocetku, zavrsnicu ulja sam radio na grejacu za kafu na temp. oko 75-80 C (ono, par sati dok prestane svaka aktivnost), i ta metoda mi se cinila najjednostavnija i najsigurnija.

Vremenom sam izvalio mnogo brzi i sigurniji nacin...pred kraj isparenja cim pocnu da se pojavljuju mehurici, u kupku od ulja-(najobicnije, suncokretovo za salatu) koju drzim na indukcionoj ploci i ciju temp. kontrolisem sa dva analogna termometra, uronim posudu od vatrostalnog stakla u kojoj je ulje cannabisa. I onda je sve smejurija...u svakom momentu imam zeljenu temp. bez mogucnosti da ista odluta visoko, pri cemu lakse kontrolisem temp. kupke (zbog vece mase) i nema nepredvidivih skokova temp. ulja cannabisa.
Ne znam jel koristis prijenosnu indukcionu plocu ili onu na sparetu u kuhinji, ali na ovoj prijenosnoj se moze tocno namjestiti temperatura pa nema potrebe za ovom tehnikom sa kupkom od ulja. Znaci namjestis na 100 ili 120 stupnjeva i temperatura ne ide vise od toga.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Ja sam jednom prilikom bio na jednom kuhanju ulja bas na toj ploci :)
Nije se pokazalo kao najbolje rijesenje !
Ta ploca zahtjeva i posude od odredjenog materijala ako se ne varam,
 
29.07.2016
9
14
3
33
Pozdrav svima, ja se ispricavam ako se pitanje vec postavilo ali upravo sam se registrirala i treba mi sto hitniji odgovor. Ja patim od anksioznosti vec godinu dana, i neznam sta je uzrok, ali jos veci problem je to sto uz anksioznost sam dobila i hiperventilacijski sindrom. Ja nemogu normalno ni disat vise, non stop moram hvatat zraka i molit Boga da mi udisaj "prodje" jer ne prode svaki put pa imam stalni osjecaj kao da mi je bukvalno nesto u grlu i blokira mi disanje. Obavila sam SVE fizicke preglede (i pluca) i sve je uredno, pa su samo rekli da sam samo pod stresom (naravno) nakon dugog citanja otkrila sam da imam taj prokleti hiperventilacijski sindrom koji mi je zaokupirao zivit. Nemogu ni pjevat ni trcat ni jest a da ne hvatam zrak. Citajuci americke forume, ljudi su se ljecili kanabisom (ulje i neke pusili) ali vecinom onaj s niskim THC a vise CBD. Ja zelim pravo cisto ulje da narucim s tim CBDom i ako mi ITKO moze pomoc molim Vas, ocajna postajem....iskreno se nadam vasoj pomoci.
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
CBD ulje imaš za kupiti, ali to nije ulje koje se radi po Rick Simpson metodi, večina shopova ga ima, guglaj i sretno:).
 
29.07.2016
9
14
3
33
Hvala na odgovoru! ❤ a mogu li pitati dal itko ovdje to proizvodi? Nebih htjela kupovati nesto bezveze i ko zna cime mjesano. Radije cu platiti vise al da znam da je to to ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: danijela2102
29.07.2016
9
14
3
33
Kad zivimo u nevjerovatno idiotskoj regiji! Ja cu svakako bacit pogled malo al sve sto nalazim su neka jeftina ulja za koja necu gubit vrijeme ni to malo para. Hvala na onom linku tamo cu isto pogledat :)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: danijela2102
26.07.2016
4
8
3
45
oprostite ako je pitanje već postavljeno,ali nisam ga pronašla i ovo mi je prvi puta da se koristim forumom.Da se predstavim imam 37 godina i od MS-a bolujem 17 godina da bi se uz lijećenje prije dvije god. javio i karcinom koji je za sada pod kontrolom.Predloženo mi je ,kao jedini lijek,ulje koje bi trebala hitno početi koristiti.Spremna sam ga sama napraviti ali za to treba vremena.Zato sam potražila,dok ne napravim,da kupim gotovo.Da li je netko od vas forumaša narućivao od Team RSO-Amsterdam,ulje rađeno po recepturi Ricka Simsona.Oprostite ako sam previše sumnjičava.
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Dobro veće svima... ;)

@Leoneya - za tretman anksioznosti vam samo CBD neće puno koristiti, bilo da je izvor kanabis ili industrijska konoplja...
U vašem slučaju treba koristiti ulje koje ima omjer CBD/THC 1:1 ili ako ste pušač ili voljni probati treba nabaviti vaporizator i koristiti THC dominantan Indika strain... Inhalacijski THC-a uzrokuje bronhodilaciju koja ce vam olakšati disanje a psihoaktivni efekti THC-a iz Indike ce vas opustiti i drastično smanjiti osjećaj anksioznosti...

@danijela2102 - za Team RSO nisam nikad čuo a nije niti neko od mojih prijatelja tako da budite oprezni i dobro provjerite sto kupujete, puno je ljudi koji iskorištavaju tuđu nesreću...
Biti ću slobodan pitati, koji je oblik MS-a u pitanju i kako ga liječite te sa kakvim rezultatima..? Koji tip karcinoma je u pitanju i kada je bila zadnja kontrola..?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339
26.07.2016
4
8
3
45
Relapsirajuće-remitentan .Krenulo je upalom očnog živca,dalje je bilo od oduzetosti desne strane , vrtoglavica ,još tri puta je bila upala očnog živca i da ne nabrajam.Ali dobro je nakon skoro svakog šuba nekako se vrati u prvobitno stanje.Lječena sam kortikom većinom,na početku imunoglobulinom,koji je isto jako skup,ali mi je jako pomogao,dvije godine interferona ništ koristi.Bila sam uključena u studiju za novi lijek ,lakvinimod,bilo mi je dobro , ali javio se planocelularni karcinom vulve ,operacijom odstranjen,i isključena iz studije.Pa se dalje snalazi sam.Dobila sam i recept za kanabis kapsule,ali su procurile i povučene su sa tržišta.čovijek što me lijeći već 17 godina odličan je i otvoren za sve mogučnosti.Sada sa ginekološke strane se aktivirao HPV ,znamo kamo to vodi,zato trebam pod hitno nešto,imunitet mi je ispod nule,haha.Inaće sam medicinska sestra,u mirovini,ali ako kome mogu kako pomoći slobodno se javite
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob
26.07.2016
4
8
3
45
hvala na savjetu,ali jako slabo se kužim u to sve.čitala sam ovo što si rekao da proučim,ali danas oćito nije moj dan ,nisam ništa našla.da li bi mi mogao objasniti što je to naltrexsone i ldn.i čitam da se može imati mentora ,da li si voljan biti mentor.

Hvala na odgovoru! ❤ a mogu li pitati dal itko ovdje to proizvodi? Nebih htjela kupovati nesto bezveze i ko zna cime mjesano. Radije cu platiti vise al da znam da je to to ;)
imam isti problem,nigdje naći nešto kvalitetno,strah me da napravim veliku grešku,kada bi barem netko mogao posavjetovati nas gdje , kada , kako
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Ako želite kvalitetno ulje, dvije su opcije; saditi ili kupiti iz ljekarne. Sve ostalo gubite vrijeme...
Pričam o Rick Simpson ulju.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.185
358
dobro došle @Leoneya & @danijela2102
upoznajte se prvo s pravilnikom :) bez potražnje i ponude

mislim da bi ti, Leoneya, mogla zapaliti neki lagani joint u sigurnom okruženju i vidjeti jel ti pomaže

mislim da doze iz ljekarne nisu dovoljne, a i jako su skupe, tako da se slažem da je zaista bolje uložiti novce u opremu i pravo sjeme, a ima nešto ljekovito i u samom uzgoju :)

https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/
 
Poslednja izmena: