Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

tri u jednoj

Aktivan Član
08.05.2015
48
285
53
56
München
Vecer drustvo, Evo kao sto je bilo i planirano jucer sam bila na ct i odmah dobila nalaze.(Da podsjetim na dijagnosu ,Karcinom debelog crijeva sa metastazama na jetri).Koristenje ulja (danas puna tri mjeseca).Na dan kada mi je otkriven tumor i sve ove vjestice koje su se besplatno naselile u moj Vitalni organ lijecnicke prognoze su bile porazavajuce.Naime receno mi je da kemo terapija koju cu u narednim tjednima primiti ne sluzi izlijecenju nego je samo palijativna.Operacija jetre nije dolazila u obzir zbog velicine metastaza koje su doslovno prekrile veliku vecinu jetre.Danas tri mjeseca od pocetka uzimanja ulja,primila sam telefonski poziv ,gdje me obavjestavaju da je moja jetra; spremna za OP.Moje Metastaze su se u tr mijeseca smanjile za 70%.Samo jos jedna potvrda da nasa Biljcica ima vrhunsko djelovanje,i da se mora ici po sljedecu turu,A ja,Ja cu vjerovatno odgoditi Op za narednih 6 tjedana pa ponovno na Ct.Mozda bude srece pa sve nestane prije skalpela,Pozdrav svima i svako dobro. PS;Mojih prvih osam zive i rastu vec 32 dana,
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Samo naprijed imas rezultat i drzim fige da se tako nastavi a operacija je zadnja opcija pogotovo jetre, mama ju je prosla i trebaju mjeseci da se oporavis od nje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tri u jednoj

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Čestitam!

Identicna dijagnoza i kod osobe unutar moje familije,skinuli pola jetre i jetra se regenerirala...nije tako strasno podnjela operaciju i oporavak,čak bi rekao super...pa eto malo optimizma ukoliko se ipak odlucis za OP.

Takodjer na ulju,ostale meta na plućima...stacionarno,pa regresija,pa sad lagana progresija...i tako u krug,već 6 godina :) (ulje koristi zadnjih godinu dana,ali ne udarnu dozu od 1gram dnevno)

Prošla sve kemo folfiri,folfox,regorafinid,erbitux,avastin,5FU...i neznam sta jos sve nije primila...

SRETNO!:clap::
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
Samo nastavi kako je djelovalo bit će sve ok.Imam primjer gdje sam dao bez novaca krim policajcu u par navrata ulje jel ima karcinom pluća jedan od najgorih oblika karcinoma,sada već uzima 4 mjeseca ulje i išo je vadit markere koji su se vratili u normalu a karcinom se smanjio za 1 cm od 2 cm,a nesmiju ga operirat jel je metastazrajući i valjda odma promjeni mjesto u tjelu ako ga se operira,ali rezultati su pozitivni kao i kod tebe tako da samo nastavi i izbaci meso iz ishrane. NARAVNO DA SAM MU MOZAK POPIO OKO MARIHUANE dok nije reko da treba je legalizirat,a sada je potpuno drugog razmišljanja prema marihuani ,ćak je reko da bi išo u javnost i medije ako sve prođe dobro. SRETNO
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Bilo kakve operacije su rizične upravo zbog sirenja...zato postoje laserske operacije koje spaljuju tumore...nisam siguran jesu li kod nas u praksi...

Ulje kanabisa je posebno djelotvoran kod raka pluća (čak i samo pušenje ali vaporizerom) ,kože...sve ostalo je jos enigma,nekima djeluje nekima ne...vjerovatno kako ko' pogodi sortu,jer za crijeva treba ulje vrlo visokog CBD-a...i naravno na vrijeme krenut s terapijom...al nemaju svi tu sreću rane dijagnoze...

Za gastroenteroloske tumore najbolja kombinacija northern light + izraelski avidekel...do ove druge sorte gotovo nemoguce doć,ali se da doć do ulja napravljenog od te kombinacije...
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
Od deset ljudi kojima sam davao ulje unazad 4 godine,baš davao besplatno većinom sirotinja koja nema love ,njih sedmero je zalječilo tumore i markeri su im dobri ,i toliko mi je drago da su živi, zato što sam to od srca dao jel su sirotinja i nemaju da plate niti bi uzeo od takih ljudi novce.Proces pravljenja ulja radim kao svi ostali,samo ga na kraju mješam sa posebnim medom koji je cvijetni ali baš od divljih cvijetova jednog od parkova prirode gdje se nalazi stotine razlićitih vrsta cvijetova livade.Prikazat ču i slike tih livada pa će te vidit o ćemu prićam.Neznam dali ulje pomaže ili taj med koji je stvarno bogom dat kao ljek.Sve ovo me potaklo da pomognem pojedinim ljudima baš zato kada sam ja bio bolestan i tražio sam izlaz iz cijele situacije što psihičke što zdravsvene,nikog nije bilo pored mene ni da me savjetuje a kamoli da mi pomogne na bilo koji način.Samo ima jedna loša stvar oko toga kad pomogneš jednom na vratima ti budu troje ljudi koji traže isto pomoć,a to je dvosjekli mać.
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
skroz ok snimak, svaka cast, samo bih ja umesto onog termometra koristio laserski, mnogo je jednostavnije rukovati sa njim i kontrolisati temperaturu, a mislim da ima jeftinih da se kupe...
e sad, oni koji daju deci ulje, treba da znaju da ove doze sto se preporucuju mnogo jako deluju na njih... Na zalost, ja sam svoje ulje davao sestricu od 4 ipo godine, a prva doza, koja je bila manja od polovine pirinca, malishana je raznela...satima nije mogao bukvalno oci da otvori, ceo dan je izgledao gore nego ljudi na heroinu...Mislim, nije da mu se nesto lose dogodilo od toga, ali ono je bilo previse za dete, posebno da ga roditelji gledaju takvog...sestra moja se bila toliko uplasila da se bojala da mu nastavi terapiju.naravno, brzo je stekao toleranciju, pa je uzimao sve vise ulja...mozda mu je u nekom periodu i pomagalo...
medjutim, moram reci da ova prica nema srecan kraj, i da ga ni ulje nije spasilo patnje kroz koju je morao da prodje, on i svi negovi bliznji...ovo ne pricam da bi nekom rusio nadu, ali ima onih kojima nije pomoglo...
u svakom slucaju, svima bih preporucio da probaju, pa i onim sto nisu bolesni...da li je lek? ne znam
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
ima jako tužnih prića koje te raspamete pogotovo oko djece koja nisu ni kriva ni dužna a rode se bolesna ,žao mi je anđela malog i suosjećam se iako ga neznam.Da ima kome pomogne a ima i ljudi kojima nedjeluje na bolest nažalost.Sve treba znat o bolesniku kojem se daje ulje od krvne grupe ,ishrane prema krvnoj grupi ,ph organizna i svašta nešto da bi se moglo pomoć ,ako se može pomoć?jedan od glavnih faktora je imunitet koji se postiže prehranom ali bez mesa.
 

tri u jednoj

Aktivan Član
08.05.2015
48
285
53
56
München
Ja sam uvjerena da je za smanjivanje metastaza kod mene presudnu ulogu odigralo ulje.Ali podrzavam i tezu o ishrani prema krvnoj grupi.A dali pomaze kad ga se koristi solo ili u kombinaciji sa posebnom prehranom neznam,Ja osobno uzimam ulje u kombinaciji sa kokosovim uljem ,jer sam procitala da se na taj nacin naj brze i naj lakse resorbira u jeri.
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
Sa sigurnošću ću prenjet informaciju koja dolazi iz Amerike od strane istraživanja i genetike,to je osoba 59 godina Hrvatica koja je pozvana u Englesku jel je bila najbolji student ,i iz Engleske Amerika joj je ponudila sve što je zahtijevala ,pa je i pristala da tamo ostane ,to je od moga kuma tetka radi na istraživanjima oko 30 godina dobila je sve moguće nagrade koje može jel je otkrila da vinska mušica produžuje život,ali nebitno_Ona osobno kaže da meso treba potpuno izbacit iz ishrane jel je on naveći toksikant organizma na kojem stanice karcinoma se hrane i nebrojeno umnožavaju i da je na ispitivanjima na svakom uzorku koji je radila nakon nekog vremena se pokazalo lošim.eto to prenosim možda nekom i posluži ,ako ona laže ,onda lažem i ja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gabac62
18.05.2015
5
0
1
43
Dobro vece svima, nama je hitno potreban savet u vezi odabira semena za ulje....i imam nerazjasljeno pitanje Da li << domacica>> daje dobro ulje , kvalitetno za lecenje kancera jetre?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
@tri u jednoj zanemari to što pročitaš sa strane. To izraelsko sumnjam da se igdje može nabaviti sjeme, a to drugo nije "Nordhern light" nego Northern Lights i opet ovisi o proizvođaču sjemena ;)