Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.09.2016
5
2
3
34
Hvala puno. Mi smo vec u pripremi nabavke grow boxa i uzgoju biljke. U medju vremenu nabavili smo ulje iz jednog "pouzdanog" izvora jer smo zapravo svjesni da moramo sa necime poceti dok ne uzgojimo i pripremimo svoje. Dosli smo do doze 3x3 koju on dobro podnosi. Citamo svasta. I nismo sigurni. Mi smo laici ali roditelji koji zaista zelimo pomoci svome djetetu, zapravo nas puno njih osudjuje ali mi vjerujemo u ovo. Samo zelimo znati dali cinimo dobro. Dajemo mu oralno sa cokoladicom jer on nazalost drukcije nemoze to primiti. Krene povracati, jako mu je tezak taj okus. Danas smo sve doze stavili rektalno. U hladno kruto ulje kokosa stavili smo tri zrna i prstima oblikovali cepic te ga stavili. Uopce nije pokazalo neku reakciju kao sto pokaze kad ga uzme oralno...blaga omamljenost, uspavanost i jak apetit. Molim vas pisite sto god mislite da bi moglo pomoci. Lp
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Po onome kako ste opisali ,ulje djeluje ,i dobro ste ga aplicirali.

Znate li od kojih sorti je pravljeno ulje ,ako ne ,možete li provjeriti kod tog "pouzdanog" izvora ?
 
01.09.2016
5
2
3
34
I jos sam htio napisati da se je supruga borila sa hipotireozom 6 godina. Bila je na euthyroxu 100mg. Uzasno se je osijecala. Pila je te lhekove ali nista. Kopnila je. Uzimala je ulje mjesec dana po dva puta dnevno ujutro i navecer po dva zrna i vec je 9mj u remisiji. Sestra mi je imala artritis, 2mjeseca na ljekovima ni pomaka i ona je uzela to isto ulje i skinula se sa ljekova za 5 dana. Proslo je 4mj ona je odlucno. Necak dinabezes tip1 dok je uzimao ulje nije mu trebao inzulin. Evo ako ce ikome ovo pomoci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: boogieman

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Po onome kako ste napisali,djeluje da prijatelj zna šta radi.
Eh sad imaju te vrste indike svoje posebno ime svaka,to trebate saznati ,ako ulje djeluje ,da mozete i sami proizvesti ...
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Interesira me da li se ulja izrađena od brzih sorti (automatika) mogu mjeriti po "medicinskoj kvaliteti" sa uljima od fotoperoidnih sorti?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Logicki gledano bi treblo da bude isto jer i automatici sadrze thc,cbd i ostale kanabioide e sad ako ima nesto sto mi je promaklo neka me neko ispravi
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Brzinsko pitanje: Korištenje 70% alkohola iz ljekarne za RSO, DA ili NE

Izopropilni mi je trenutno nedostupan, i dok čekam da Critical dozori i da se opskrbim sa odgovarajućim solventom, poigrao bi se sa ovim materijalima koji su mi na raspolaganju. Dakle, radi se o no name sorti (body relax efekt), prvenstveno bi ova tura bila za kremu jer zbog kemoterapije koža na ekstremitetima nije u najboljem stanju, dakle nikakva oralna upotreba.

Pretpostavljam da je ovih 30% udjela zapravo fiziološka otopina ili nešto na bazi vode pa mi logika nalaže da napravim test sa zaleđivanjem tog ljekarničkog alkohola u pokušaju da odstranim zaleđeni dio kako bi mi ostao isključivo alkohol. Dali ću uspjeti u tome, javim naknadno. Ako netko zna nešto više o gore navedenom, molio bih ga da me spasi sizifovog posla. :)
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ne. Uzmi benzin za ciscenje (proizvodjac Iskra Zelina - Kemijska Industrija) - Bauhaus (oko 25 kn litra) ako si u Hrvatskoj.
 
Poslednja izmena:

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Interesira me da li se ulja izrađena od brzih sorti (automatika) mogu mjeriti po "medicinskoj kvaliteti" sa uljima od fotoperoidnih sorti?
Ako zelis lek, zaobidji: automatike, medecinske sorte (a po mogucstvu i indor uzgoj).

Tehnicki gledano, trebalo bi da je sve isto...kanabinoidi i tamo i ovamo, ali verovatno nije isti % pojedinih kanabinoida u singeriji (bar sam u to duboko ubedjen).
Jedino ulje koji mi nije dalo rezultat (nije taklo tum. merkere), bilo je ulje napravljeno od auto. WW... a gajen u outdooru, cist organik...i, ćorak.
 
12.09.2015
45
17
8
38
Ako zelis lek, zaobidji: automatike, medecinske sorte (a po mogucstvu i indor uzgoj).

Tehnicki gledano, trebalo bi da je sve isto...kanabinoidi i tamo i ovamo, ali verovatno nije isti % pojedinih kanabinoida u singeriji (bar sam u to duboko ubedjen).
Jedino ulje koji mi nije dalo rezultat (nije taklo tum. merkere), bilo je ulje napravljeno od auto. WW... a gajen u outdooru, cist organik...i, ćorak.

Koji su ti strainovi dali pomake i da li s pomaci vidjivi bili u smanjenju tumorske mase od ulja ili od kemoterapije? ili pratis tumorskim markerima koji su skroz losi za bilo kakvo praćenje ičega
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Pozz ekipo.
Odlučio sam napravit ulje za baku. Zanima me dali se može napravit ulje od svježe biljke?
Tnx.

Mozes i od svjeze biljke ja sam radio al ako ces radit po klasincnom principu alkoholom i kuhanjem bolje da ju prosusis malo jer dobit ces puno boljeg okusa ulje a to puno znaci onom tko ga konzumira

Imas na kraju ovog mog dnevnika objasnjeno kako se radi
https://www.vutra.org/threads/600w-hydro-drip-dieseltronic-resin-seeds.9272/
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Koji strain(ovi) u ulju su ti dale dobar rezultat na tumorske markere ako nije tajna?
Gotovo sam skoro pa siguran da nije presudan izbor sorti, vec iskljucivo nacin organskog out uzgoja i prirodnog susenja (mrak, promaja)...kao i pravilna ekstrakcija ulja.

Kao glavni i osnovni strain koristim WW (oko 200.gr), Durga mata CBD I:I, CBD Critikal Cure i Z-7 (sve zajedno oko 200.gr) i onda dodam jos 200.gr. vise sorti za koje i nemam pojma koje su-(to nepoznato regular-seme dobijem od upucenog sestrica iz Holandije, navodno on ga dobija od prijatelja kao najmanje genetski izmenjeno).

Trudim se da imam sto vise sorti u ulju (zbog sireg spektra kanabinoida), nikad manje od 6 a ume da bude i preko 10...izbegavam i fem. seme, ali sam poceo i njega da sadim samo ako mi regular omane u sezoni. Dakle, te fem biljke sluze samo ako "zapne".

Koji su ti strainovi dali pomake i da li s pomaci vidjivi bili u smanjenju tumorske mase od ulja ili od kemoterapije? ili pratis tumorskim markerima koji su skroz losi za bilo kakvo praćenje ičega

Supruga mi ima prirodno povisen tipski tum. mer. 15-3 (vrti se oko 21-23 a referentne vrednosti su mu do 25). Upravo ta situacija mi i sluzi za test. Nakon odredjene konzumacije ulja, ti markeri padaju na 15 i ostaju po vise meseci tu...kad padnu, prekida sa uljem sve dok tum. mar. miruju. Kad krenu gore, krene rekreativno po ulju mesec dana sa 0,2-0,3 ml. uvece i sve dodje u normalu.
Naravno, posle operacije je bila na punoj dnevnoj dozi od 1.gr. sve dok nije popila 100.gr.

p.s. suprugu kontrolisem svim mogucim medecinskim metodama (mri, skener, sintigrafija, ultra zvuk itd), ali obzirom da te kontrole daju ciste rezultate svih organa, jedini parametar za precenje bolesti su mi tum. mer. Isti nisu pouzdani za dijagnostiku karcinoma, ali za pracenje uspesnosti terapije ite kako su validni....to potpisujem.

edit. Kad budem imao vise vremena, pokusacu da objasnim zasto izbegavam automatike, med. sorte, fem seme i indor uzgoj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Freeda

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Svaka cast na ovakvom odgovoru. :thumb:

Slazem se s tobom da u ulju treba biti sto vise strainova.

Cijenio bi kada budes imao vremena da napises i ovaj dodatak za fem.strinove, automatike...medicinske sorte.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Med. sorte izbegavam iz dva razloga.

1. Zvanicna med. vrlo transparentno negira lekovitost cannabisa protiv carcinoma, sem sto se u pojedinim studijama istice kako odredjeni % CBD-a (kao suplement) je delotvoran za ovo i ono...i legalan gde god. Opet logika govori drugacije. Da su CBD ulja "lekovita" i protiv carcinoma, ta opaka bolest bi bila odavno izleciva.

2. Med. sorte naglo nastaju tek nakon RS objave da je uljem cannabisa izlecio xxx-obolelih, te ja tu vidim farmako lobi (FDA) kao vrlo moguceg MOCNOG-"sponzora" tih med. sorti lisenih bitnog % THC-a. Ko ima ogroman novac, ima i veliku moc!

A i sam naziv "med. strain" vredja zdravu inteligenciju. Ako ta ista med. negira lekovitost canabisa, namece se pitanje: kome i cemu sluzi takav naziv sorte?...licno to vidim kao cilj zajeba onih koji ipak odluce terapiju uljem, da izborom namenski stvorenog straina (bez ili sa malim % THC-a) izostane i rezultat....meni dovoljan razlog da te sorte malo zaobidjem.


Automatike izbegavam jer mi jedino oni nisu dali nikakav rezultat.
Nisam strucan za biologiju, ali skraceno vreme vegetacije ne verujem da je nastalo prirodnim putem vec intezivnom manipulacijom-(hibridizacijom) ljudskog faktora, tako da vise verujem prirodi od svih “experata“ na planeti...

Ova zadnja recenica se odnosi i na fem. seme.
Uzgajao sam fem. i regular WW jedan pored drugog, znaci na 1.5 met. rastojanja. Potpuno indenticni uslovi. Ista zemlja, ista organik prihrana, ista voda za zalivanje...ma sve isto. Na kraju, regular mi dao prilicno manji prinos. Manja biljka, manji hedovi, a seme kupljeno u istoj radnji u Roter. Pomislim da su mi dali razlicito seme, druge god. kupim seme u Amst. i sve se ponovi gotovo indenticno...

Apropo hibridizacije i ukrstanja sorti, a obzirom da sam i na ovom forumu dobijao odgovore tipa: "genetika kanabinoida ostaje ista", imam jedanu saljivu ali logicnu konstataciju.
Recimo, ako je jedna sorta neke lekovite biljke=jedna uspesna familija (zdrava, lepa i inteligentna porodica), i sad ako se zena-majka te familije kresne sa retardiranim komsijom degenerikom koji je samo korpulentan i masivan, pri cemu i zakevi s' njim...znaci li to da ce i buduci potomak koji ce doci na svet kroz 9.mes. zadrzati genetiku one "uspesne" familije? ;)

Indor nisam radio i necu.
Znam da je lakse i sigurnije, ali isto znam da je biljci prirodno staniste pod suncem a ne u podrumu i pod lampama. Ako je biljka lek, a rekao bih da jeste, onda cu da je gajim u uslovima i okruzenju gde je ista i nastala sa sto manje "strucne" modifikacije ljudskog faktora.

p.s. biljku koristim jedino i iskljucivo za pravljenje ulja, a izneto misljenje je samo moj licni stav (koji ne mora da znaci da je ispravan)...ali, dok mi daje rezultat, ne menjam ga.
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Nisam strucan za biologiju, ali skraceno vreme vegetacije ne verujem da je nastalo prirodnim putem vec intezivnom manipulacijom-(hibridizacijom) ljudskog faktora, tako da vise verujem prirodi od svih “experata“ na planeti...

Guglaj ruderalis.

Recimo, ako je jedna sorta neke lekovite biljke=jedna uspesna familija (zdrava, lepa i inteligentna porodica), i sad ako se zena-majka te familije kresne sa retardiranim komsijom degenerikom koji je samo korpulentan i masivan, pri cemu i zakevi s' njim...znaci li to da ce i buduci potomak koji ce doci na svet kroz 9.mes. zadrzati genetiku one "uspesne" familije?

Križaju se najbolji sa najboljim a ne najlošijim;)

Šta se CBD sorti, tu se u potpunosti slažem sa tobom, ulje koje me je najviše diglo je bilo od čovjeka koji je sebi sadio za pušenje pa meni napravio malo ulja, do sada najbolje ulje a nikako da ga pitam sortu...Tako će iduće ulje biti medical mass x o.g. kush x northen light:drull:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric