Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Križaju se najbolji sa najboljim a ne najlošijim
Da, tacno...ali, samo posmatrano logikom uzivaoca kome je bitno sto vise THC-a ili CBD-a (u zavisnosti ko sta voli), kao i logikom proizvodjaca kome je bitna kolicina prinosa i zadovoljenje potreba uzivaoca...
Medjutim, ako pokusas da shvatis cannabis kao lek (prirodnu singeriju razlicitih kanabinoida), razumeces i sta sam zbog cega "uporedio".
Nema medicinskih sorti cannabisa. To je čovjek smislio tu rečenicu.
Cili, upravo sam to u malo drugacijoj formi napisao...
Neko je u ime nekog osmislio "Medical Cannabis Strains" u kojima se forsira visi % CBD-a...a, umesto o Indiki i Sativi kao i njihovim podvrstama, vise bih voleo da cujem Vase misljenje, zasto su na ceni landrac sorte do kojih je nenormalno tesko doci?
Hvala.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Koliko sam ja do sada procitao, outdoor je potentniji jer postoji UV B u vanjskom spektru (sunce), dok kod indoora to izostaje, te je cak pozeljno ubaciti i koju UV B lampu u indoor da bi se dobio potentniji strain. Ispravite me ako sam nesto krivo pohvatao.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Jednostavno,
Mala potražnja, mala ponuda i zbog toga visoka Cena.

Landrace traže fanovi cannabisa. A takvih je malo.
Drukčije, dobiju se landrace sorte za kupit ako tražiš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
12.09.2015
45
17
8
38
I ovo sta si rekao, sigurno postoji razlika kanabida zasapenog na suncu i zasađenog u boxu, sigurno su medicinske vrijednosti neusporedive

A sto se sorti tice i farmakomafije onda nijedna sorta koja se prodaje online nije ljekovita....

Pitanje je kao i uvijek samo, kako da upravo taj thc iz konzumitanog ulja dođe do stanica raka i unisti ih...
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Cili, ako ne uspem da nabavim landrace preko svojih kanala za iducu sezonu, javljam se....zelim ulje od njih.

Jos samo malo razjasnjenja, tj tvoje misljenje.
Sta mislis, da li je ukupan br razlicitih kanabinoida isti kod landaraca i kod hibrida...pogotovu, da li je i priblizno slican odnos iliti % tih kanabinoida, a potom da se osvrnemo na singeriju istih (a koja je, osnovano pretpostavljam, najbitnija u lecenju carcinoma).

Da li mozda znas, kada se THC kristalizuje...recimo, mnogi pricaju da ulje ima 90 + % THC-a, ali slucajno ne barataju podatkom u kom % se THC kristalizuje.
Ti nam odgovori fale
Te odgovore zna samo izvorna biljka cannabisa, dakle genetski nemodifikovana.
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Svaka biljka je različita u raznolikosti kanabinoidov.. I landrace. Nema ukupnog broja nego koja biljka ili hibrid ima više kanabidoida. Sve skupa, ne samo thc i cbd.
Ili drukčije. Uzmes cvet vutre od 100 g i extrahiras kanabinoide i terpene. Ona vutra, cvet koja daje najviše ulja ima najviše kanabidoida i terpena. To je 10% do 20% težine.
Zavisi i koliko je cvet suv.

Sinergija, da. Samo još ne znaju koliko važnu ulogu igraju i terpeni u cijeloj priči. Možda i voskovi igraju neku ulogu.
Tu se svi učimo.

Zašto nekome rso ili cco pomaže kod cancera a nekome ne. Zato što neki receptori / cb1, cb2 itd. / u tjelu covjeka se zaprljaju i ne mogu pustiti kanabinoidima da rade svoj posao. Treba jih očistiti, nešto se zna , metode kako se očiste neki, puno se još traži po tom pitanju.

Za kristalizaciju thc te ne kontam dobro. Imaš laboratorijski kristalizirani thc u tabletama. Za prirodnog ne znam, jer je to smola od kanabinoidov.

Najprirodnije dobijena smola od cveta je rosin. Tu se ja dosta fokusiram, da vidim, da li ima potencijala.
 
Poslednja izmena:
30.09.2016
2
0
1
40
Nova sam ovde na forumu i htela bih da pitam ,mami je uklonjen tumor totalnom histerktomijom gradus II ,uzimala je ulje posle operacije 0.5g dnevno.Posto je sve uklonjeno operacijom kolika bi trebala da bude sada njena doza ulja?
Inace ona je odbila zracenje jer smatra da ce joj to samo lose uticati .
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ona bi sada trebala biti na 1 g ulja dnevno za razdoblje 3 mjeseca, a onda bi prešla na 1/3 g dnevno za preventivu. Tako, da ide na sigurno.
 
30.09.2016
2
0
1
40
Nisam napisala da ona koristila ulje 20 dana pre operacije , a posle operacije je nastavila sa 0.5g uvece jer je jedino tako odgovaralo.Inace ulje uzima zadnjih dva i po meseca.
Inace je ona jos na raznim alternativama kao sto je graviola i uzima baznu ishranu.Cak ide i na rekonekciju .
Hvala puno na odgovoru :)
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Zanima me jedna stvar. Kako to da se kod pravljenja bubble hash-a kanabinoidi zadrzavaju u filteru za kafu, a kod pravljenja ulja pri finalonom cedjenju isti prolaze kroz filter?
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
To mi je jasno nego nesto citah da se otope na malo visim temperaturama od sobne ili ako duze stoje u otapalu(kao sto na primer ljudi sa foruma prave alkoholna pica sa kanabisom). Po toj logici kada se materijal samo izgnjecka u otapalu koje nije zagrejano ili ako ne odstoje duze deo kanabinoida se ne iskoristi. Sada me zanima da li neko nesto zna na tu temu tj. koliko se brzo i lako kanabinoidi otope u alkoholu/benzinu. Pravio bih prvi put ulje pa sam se bacio malo na istrazivanje kako bih znao sta radim. :)
Pozdrav i svaka cast ljudima koji daju informacije u ovoj temi jer je definitivno jedna od najozbiljnijih/najkorisnijih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
06.10.2016
4
0
1
88
Hvala na prijemu i nadam se dobrim ishodima.naime do sada nisam bila bas upoznata sa djelovanjem dok bolest nije stigla u nasu obitelj.mama ima karcinom pluca i nije za operaciju radi prijasnje bolesti.uglavnom prosla 4cik.kemo i sad isli ponovo na pet/ct sok.karcinom se utrostrucio.nema metastaze.doznali za ulje.danas stiglo i krenuli bi sutra sa koristenjem.zanima me doza za pocetak.inace ne spava nikako od kaslja i bolova u prsima
Hvala na skorom odgovoru
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Da, ide pola zrna rize 3 x dnevno i onda poduplavas doze svaka 4 dana dok majka ne dodje do grama dnevno, odnosbo 0.33 x 3.
Kupite vaporizator u koji stavi gram dva ulja i neka majka inhalira ulje direktno u pluca. Namjestite temperaturu na 205 stupnjeva.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Prvo kreni sa vecernjim dozama par dana po pola zrna pa onda nakon toga ubaci jutarnju dozu par dana pa popodnevnu jer ako prvi dan uzme 3 puta po pola zrna moze joj biti previse i ako prebaci vrlo lako moze dobiti strah od ulja a to nikako ne zelite