Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.09.2016
40
7
8
55
što ne znači da ih ne možeš upotrebiti za hranu u obliku lisnate mase za shake i sl.
Mario i ostali ispravite me ako sam krivo rekao :gled:
 
06.10.2016
4
0
1
88
Opet ja....imam pitanje za clanove koji su bolje informirani da mi odgovore.mama ima adenokarcinom pluca.koristimo ulje sa kombinacijom kokosovog ulja u kapsulama sad me zanima ako je netko u obitelji imao oboljelog sa pojacanim kasljom kako je smirivao kasalj.hvala
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Pozdrav svima

Prvi put sam pravio ulje i samo jedna stvar me muci. Na dnu posude je nakon sto sam spricem izvadio ulje ostao kao neki talog. Moze da se sastruze i izgleda kao neki hash. O tome do sada nista nisam video. Braonkasto je i koliko god da je tanak sloj nije providno kao ulje, za razliku od ulja uopste nije onako 'sjajno'. Na prvoj fotki levo zrno je ulje, srednje i desno taj talog, a na drugoj fotografiji je posuda. Zna li neko o cemu se radi?

P.S. Izvinjavam se na losim fotografijama ali nazalost pri ruci imam samo telefon. Na prvoj fotki se ne vidi ali levo zrno koje je zrno ulja se sija za razliku od ova dva desno. Boja taloga je pribliznija onome sto se vidi na drugoj fotki.

DSC_0112-2.jpg

DSC_0116-2.jpg
 
Poslednja izmena:

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Vjerovatno nisi dobro profiltrirao alkohol prije kuhanja al u svakom slucaju nije nista stetno...kako si radio filtriranje?
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Filtriranje sam uradio sa gazom pa zatim filteri za kafu. Ja nisam nista primetio da ima u alkoholu kada sam ga sipao na kuvanje. Da li je moguce da mi je ulje malo zagorelo?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Neznam onda sta ti se desilo... nisam imao slicnih iskustava niti se nekome to desilo od forumsa koliko ja znam al ako je vec ce se javit;)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Pozdrav svima

Prvi put sam pravio ulje i samo jedna stvar me muci. Na dnu posude je nakon sto sam spricem izvadio ulje ostao kao neki talog. Moze da se sastruze i izgleda kao neki hash. O tome do sada nista nisam video. Braonkasto je i koliko god da je tanak sloj nije providno kao ulje, za razliku od ulja uopste nije onako 'sjajno'. Na prvoj fotki levo zrno je ulje, srednje i desno taj talog, a na drugoj fotografiji je posuda. Zna li neko o cemu se radi?

Radi se o hlorofilu, posto filter za kafu nije dovoljno sitan da ga u potpunosti isfiltrira iz alkohola.
Inace je zelene boje, sto mozes otvrditi na nacin da ga razredis u alkoholu i tanko prevuces preko bijelog papira, trebao bi ostati maslinasto zeleni trag.
Kod vece koncentracije hlorofila ulje moze poprimiti crnu boju i vecu gustinu, ali je crno samo naoko, kad se tanko razmaze na bijelu podlogu boja mu je zelena, dal tamnije ili svjetlije nijanse, u zavisnosti od koncentracije hlorofila. Ako je trag, ipak, tamno smedj ili crn, onda ti je temperatura na kojoj si isparavao alkohol previsoka.
 
02.10.2016
2
1
3
52
Ja se ispricavam, nova sam na ovoj stranici pa sam malo pobrkala sa slanjem svog argumenta. U glavnom, malo sam procitala forume, moram reci, da se moze satima citati i cestitam svima koji napisete bilosta u vezi lijecenja sa uljem, mislim, da ima jako dobrih informacija. Ja se suocavam sa rakom mog supruga, ima tumor na mozgu Anaplasticni astrocitom III, imao je operaciju prije tri tijedna, sad koristi ulje tijedan dana, dobro se navikava, sad je na dozi od 1cm tri puta dnevno, koliko sam shvatila, treba podstici 1ml dnevno? Nikad nije koristio nista od toga pa smo krenuli malo lakse. Inace je bio sportas, operaciju i dalje oporavak je jako dobro podnjeo. Rana se cistila jos 12 dana poslje operacije. Trinajsti dan poslje operacije je poceo uzimati ulje. Rana je u roku dva dana bila komplet suha, u krastama, koza se smirila, dali je moguce da je ulje imalo tu utijecaja? Uz ulje koristi budwigovu teoriju, znaci mladi sir sa lanenim uljem i lanenim sijemenkama, jede samo voce i povrce, najvise sirovo, ponekad malo izblansirano na pari, uzima sodu bikarbonu tri puta dnevno, uzima i zeolit mineral tri puta dnevno i pravi si klistir. Ulje stavlja na nebce, on to uzme uvijek poslje jela negdje pola sata. Pa ako ima jos ko nekakav prijedlog ja bi bila zahvalna. Moram napomenuti da sam jako protiv kemoterapije i zracenja, tu su misljenja razlicita ali meni nije logicno da nesto sto ubija imunski sustav moze lijeciti. Ali kod takvih stvari mora svako odluciti za sebe. Tako moram tu odluku prepustiti njemu. Ja neznam koliko dugo traje do prvih rezultata ja bi svakako zeljela da napravi MR prije odluke. Malo sam se razpisala, takva iskustva nije lako dijeliti sa svakim, puno lakse mi je to podijeliti sa vama, koji ste prolazili ili prolazite kroz takve situacije. A i sa onima koji se javljate na te forume iz bilokojih iskustva. Hvala vam!! S.
 
01.04.2016
10
1
3
38
Pozdrav svim ;) Čitala sam ovu temu od početka i možda sam to trebala napravit prije kupnje ulja. Naime kupila sam dosta ulja, neznam kolika je točno količina, pakirano je u onoj maloj staklenoj teglici gdje znaju pakirat kavijar od 100g, tako da nisam sigurna koliko je to mililitara, a cijena oko 700 €. Ulje je crno, a kada se razmaže na papir zeleno, miris nekako biljni ,ali ne po travi/sijenu, gustoće poput rijeđeg meda. Jucer sam uzela prvi put (inace pusim travu) velicinu zrna riže i ništa, ponovila nakon sat vremena istu kolicinu i ništa, niti mi se spavalo, niti je lupalo kao sto to radi dim..Meni prvenstveno treba za spavanje i bolove, a nakon ovoga sumnjam u kvalitetu ulja ili u sortu. Evo šaljem sliku kako izgleda razmazano na bijelom papiru i slika s čepa teglice. Što mislite vi znalci? Cijenim svako mišljenje s ove stranice :)
 

Prilozi

  • vutra.jpg
    vutra.jpg
    148,8 KB · Pregleda: 86

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Pozdrav svim ;) Čitala sam ovu temu od početka i možda sam to trebala napravit prije kupnje ulja. Naime kupila sam dosta ulja, neznam kolika je točno količina, pakirano je u onoj maloj staklenoj teglici gdje znaju pakirat kavijar od 100g, tako da nisam sigurna koliko je to mililitara, a cijena oko 700 €. Ulje je crno, a kada se razmaže na papir zeleno, miris nekako biljni ,ali ne po travi/sijenu, gustoće poput rijeđeg meda. Jucer sam uzela prvi put (inace pusim travu) velicinu zrna riže i ništa, ponovila nakon sat vremena istu kolicinu i ništa, niti mi se spavalo, niti je lupalo kao sto to radi dim..Meni prvenstveno treba za spavanje i bolove, a nakon ovoga sumnjam u kvalitetu ulja ili u sortu. Evo šaljem sliku kako izgleda razmazano na bijelom papiru i slika s čepa teglice. Što mislite vi znalci? Cijenim svako mišljenje s ove stranice :)

To ulje je jako puno klorofila i iskreno sumnjive kvalitete a cak i da je od kanabisa onda je ga radio netko tko nije vijest jer na izgled se vidi da nije ni dobro procijedjeno a tko zna kako je kuhano...ako imas mogucnost vrati to nazad i pazi sta kupujes
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marla041
01.04.2016
10
1
3
38
Hvala svima na odgovorima. Glupa sam što nisam kupila prvo za probu, nego se zaletila s toliko, cijena mi je odmah bila sumnjiva jer je bila prevelika kolicina za male novce, ali ako je ovo neko sranje onda sam popušila 700 € sto je puno previse:( Osoba od koje sam kupila je trebala biti pouzdana, ali evo...dobila sam danas uputu da probam s 4-5 "zrna rize". Ma mislim znam kako djeluje trava i nemoguće da baš ništa nisam osjetila od količine velicine 2 zrna rize, pa bas i da je neka mjesavina manje potentna, nekog vraga bi osjetila. Probat cu to vratit, da mi barem vrati nazad 600€ ako se nece pravit blesav.. Da li se vi slažete da se mora nešto osjetit pa ma koja sorta bila ako je ulje barem solidne kvalitete?
da, nemam nikakakv podatak o postotku THC/CBD, sad vidim da treba sve ispitat, jer netko tko to prodaje mora znati sto prodaje i koji kanabinoidi su pogodniji za određene tegobe, ako se već bavi time..