Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
To je normalno da te omami. I ubaci odmah i trece zrno. Vazno je uzimati ulje u kontinuitetu. Dok ti se tijelo privikava na ulje neces biti sposobna za nista, stalno ces biti omamljena. To ce trajati cca. do 30 dana, a mozda i duze ako imas slabu toleranciju na ulje. Zaboravi na voznju automobila i bilo kakve dnevne aktivnosti jer to gotovo nije moguce kada se dizes do grama dnevno.

Tablete za snizavanje temperature smijes uzimati, ali temperaturu od 37,5 nema potrebe skidati nikakvim tabletama. Jedino sto ne smije uzimati sa uljem su kortikosteroidi.
Ako se kojim slucajem predozidras uzmi Normabel 5 ili 10 miligrama, ali pazi kada ga uzmes da ga neispovracas, nego nastoj da ti se rastopi u zelucu i pocinje djelovati.
 
30.12.2016
22
21
3
39
Ma raste mi temp polako na 37.8 a sve me lomi dok me zeludac i dalje boli.Ne znam dal me uhvatio virus ili je to od kanabisa.Ne mogu jos da uvodim i trece jer i sa ova dva ne funkcionisem.Sutra cu da napravim cepice pa cu kombinovati cepice preko dana a uvece oralno.Ne mogu ja ovako omamljena da budem prosto mi ne prija.Kazu da sa cepicima nisi omamljen.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Napravi supozitorije (od 2 ml - http://irka.org.rs/kanabis-supozitoriji-najefikasniji-nacin-koriscenja-ulja-od-cvetova-kanabisa/) sa mixom kako maslaca ( https://www.biobio.hr/kakao-maslac-proizvod-19922/) i ulja. Stavi u veci loncic vode koju zagrijavas na sparetu, u taj lonac s vodom stavi drugi lonac u koji ces staviti kako maslac i ulje jer na taj nacin lakse kontroliras temperaturu.

Prvo si izracunaj koliko ide kakao maslaca za supozitorij od 2 ml (mozes za pocetak raditi smjesu za pola supozitorija, znaci za 1 ml) i ulja. Rastopi kako maslac i kad se rastopi ubaci ulje. Sve zajedno lagano promijesaj. Nemoj da ti voda zakipi, nego kad vidis da je vec vruca voda makni loncic sa kakao maslacem i uljem i ubaci u supozitorije. Ostavi 10 minuta da se ohladi i drzi u frizideru.

Kada stavis supozitorij lezi na desnom boku 15-20 minuta da se rastopi i udje u krvotok. Pij dosta tekucine da ti crijeva budu hidratizirana jer se tako supozitorij lakse otopi.

P.S.
Na linku koji sam ti dao se spominje kokosovo ulje, ali sa kakao maslacem je lakse raditi jer se otapa tek na 35 stupnjeva za razliku od kokosovog ulja koje se rastopi vrlo brzo kada dodje na sobnu temperaturu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivana984

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Ja sam pocela da uzimam pola zrna rize dva puta dnevno.Toliko me osamuti ne mogu sebi da dodjem.Tako vec dva dana danas mi je treci.I sinoc me probudi takva gorusica,zeludac me kidao.A jutros dobijem temp 37,5.Jel smem ja neki lek za obaranje temp da uzmem i da li da nastavim da uzimam kanabis?Marckoni citala sam to na pocetku ali meni i ovo pola zrna rize dva puta dnevno mnogo.Tolio me omami da nikako da se opasuljim.Planiram da za dva dana uvedem i tri puta dnevno pola zrna.

Pocinje se sa jednokratnom dozom uvece...nikako dva ili tri puta u startnom privikavanju (to je greska)...uvece prespavas osamucenost i ne osetis nista.
Ako ti zrno uvece tera na povracanje, tada tu dozu smanjis na pola ili na 2/3...i tako teras 4-dana samo uvece...a tek kada postignes da ti celo zrno vecernje doze ne pravi problem ni kada uzimas nit' ujutru kada se probudis (makar to trajalo i 7-dana), tek tada prelazis i na jos jednu jutarnju dozu....kada i nju savladas kao vecernju (nakon 4-5 dana), tek onda ubacujes dozu i na podne.

Ulje nije razlog za povisenu tem....pre ce biti neki virus, ali ce ulje i tu pomoci.

Nema potrebe u pocetnom privikavanju forsirati dve-tri doze jer se pacijent oseca k'o zombi...privikavanje ne leci kancer, ali sluzi da organizam postepeno stekne toleranciju na onaj gram-dnevno...tj dozu koja unistava malignitet.
Ne mogu ja ovako omamljena da budem prosto mi ne prija.Kazu da sa cepicima nisi omamljen.
Odredjena omamljenost mora da postoji kroz ceo tok terapije...da je prijatno, nije... ali je svakako prijatnije od onoga sto izvesno moze doci ako se ne lecis! Tvoje je da izaberes.
 
Poslednja izmena:
30.12.2016
22
21
3
39
Marckoni tako nesto sam i ja razmisljala.Izgleda da me uhvatio virus,jos ni prvi nije prosao a sad me drugi uhvatio.Tako cu i da uradim kako si rekao jer me ovaj moj nacin bas osamuti.Meni je invasivni tumor dojke u drugoj fazi pa ja rekoh da ubrzam sa kanabisom.Al tako nista ne postizem bolje cu da usporim taj period navikavanja.Hvala vam puno bas mi znace vasi saveti!!!
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Opisao sam nacin privikavanja koji mi se kroz visegodisnje iskustvo pokazao kao najbolji, a koji je ujedno davao i odlicne rezultate.
Druga faza tum. dojke ne bi trebalo da je problematicna, a ta invazivnost zavisi od mnogo faktora...pre svega od PH nalaza: dimenzije tumora, etrogen i prog. zavisnost, Ki 67 faktora i HER 2 statusa, te koliko limvnih cvorova + ?
Ne brini, taj tum. je nastajao od 3-20 god. dok nije postao klinicki vidljiv....tako da nista necete izgubiti za 10-15 dana duzeg privikavanja.
Sve najbolje Vam zelim...znam da ce ulje pobediti zlotvora!
 
Poslednja izmena:
30.12.2016
22
21
3
39
Tumor je 5 cm a HER2 je negativan.Pise visoka ekspresija ER i srednjom ekspresijom PR-a.Za ER pise %zahvacenosti +5;intezivnost +3:ukupan scor +8.Za PR pise %zahvacenosti +4;intezivnost +1:uk scor +5.Primila sam vec dve hemo i odlicno ih podnosim,tumor se vec smanjuje a krvna slika mi je super.Al rekoh sebi ma koristicu i kanabis,ne moze da steti samo moze da mi koristi.Ja prvo primam 4 crvene hemo pa onda kontrola i tek onda operacija.Nadam se da ce do te operacije jos vise da se smanji.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Ivana, ovaj PH nalaz (biopsije) je obecavajuci pocetni nalaz uz primenu hormonalne terapije. Iznenadjuje da nisu radili i Ki67 (stepen proliferacije), dok stepen zahvacenosti limfnih nodusa se nazalost kod nas jos uvek ne radi pre operacije...a ite kako je bitan za odluku da li uopste primenjivati hemo ili ne.

Da li je IORS radio PH nalaz, i ciji konzilijum (kog instituta) je doneo ovu odluku za hemo?

Dobru si odluku donela u vezi ulja...odmoci ti sigurno nece, a ako izguras preporucene doze kvalitetnog ulja bez prekidanja, gotovo sam siguran da ces se kleti u moc cannabisa!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
15.11.2016
54
59
18
46
Treba mi vasa pomoc.

Ukratko cu ponoviti o cemu se radi. Kod mog oca kostatovan je rak jetre, do sada je u bolnici primio dvije terapije tzv TACE (transarterijala hemoebolizacija). Pocetkom decembra smo krenuli sa uljem kanabisa, tj biomixom. Otprilike cetiri nedelje smo postepeno povecavali dozu, i vec desetak dana je na skoro maximalnoj dozi. Medjutim otkako smo povecali dozu njemu je svaki dan muka. Svaki dan kad ustane ima jutarnju mucninu, a nekad i povraca. A onda tokom dana je sve super. To me jako iritira sto ima tu jutranju mucninu i uvijek isto.
Da li neko ima slicno iskustvo? sta bi mogao biti razlog tome? Da li ima nekih savjeta kako da se ta mucnina izbjegne?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Probaj izanalizirati prehranu mozda mu nesto od hrane stvara te
mucnine a ako ne probaj te mijenjati vrijeme uzimanja ili nacin. Mojoj mami je biomix stvarao probleme u vidu podrgivanja i to gadnog a smetala su joj etericna ulja tako da se je vratila na uzimanje cistog ulja ali ona je na dozi za odrzavanje tako da vi probajte mijenjati redoslijed prehrane i doziranja nebi li uspijeli izbijeci te mucnine al u svakom slucaju daleko ste dogurali izdrzite jos malo mozda prodju same od sebe kad se tijelo navikne na velike doze
 
30.12.2016
22
21
3
39
Pise jos na sva cetri uzorka core-biopsije je prisutna evidentna slika carcinoma lobulare gl.mammae infiltrativum et invasivum cum LCIS focalis.Ma odmah su mi ukljucilo hemo kakva hormonalna terapija,ni predlozili nisu.Jedva sam i do biopsije stigla jer cetri dr na UZ su rekli da nije maligna promena.Ja ih iskreno nista nisam ni pitala jer nisam htela da me njihove prognoze uplase.Prosto radim na imunitetu i koristim sve sto mogu da se tumor sto pre smanji.Ja se samo nadam da se on nije prosirio negde drugde.Sada imam jos dve terapije pa kontrole i konzilijum.Zato sam konacno presekla i rekla da cu i kanabis da koristim.Libra ja sam doduse na pocetnoj dozi ali i meni je muka ujutru.Suzdrzavam se da ne povratim.Ali kroz to prosto mora da se prodje,sta je tu je.Jos ja imam dvoje male dece a jedno ujutro spremam za vrtic.Jutros je spremam a sve mi se vrti.Zato tata nemoj slucajno da odustaje samo napred to je samo dva tri meseca.
 
02.08.2016
38
112
33
64
...... Jedino sto ne smije uzimati sa uljem su kortikosteroidi.
......
Evo da se malo educiram. Naime kako imam teški oblik KOPB-a ( kronična opstruktivna plućna bolest ) a u trenutnom liječenju koristim inhalator seretide diskus koji između ostaloga sadrži i flutikazonpropionat tj kortikosteroid u dozi od 250 ili 500 mikrograma. Zanima me da li to skroz izbaciti kada za to dođe vrijeme jer imam i jutarnju i večernju dozu pa šta bude bude...
Za sada sam u fazi praćenja postova , učenja i ulje bi trebalo biti za nekih 30-45 dana ( ako sve bude uredu ) pa bolje da se unaprijed pripremim. Ne znam ali može biti od koristi za odgovore , nedavno sam imao napad kopb-a i srčani infarkt tako da pretpostavljam da i to samo dodatno komplicira situaciju. No kako god našao sam članak gdje je oboljeli od kopb-a a i bio je na aparatima izlječen u tolikoj mjeri da sada dnevno može prijeći i tri do pet milja na dan, a ja sam ograničen na metre , tako da ja za sebe vidim jedini spas u ulju i mislim ga uzeti pod svaku cijenu. pozdrav svim dobrim ljudima na forumu...
 
02.12.2015
8
35
13
33
Da li može sa etil alkoholom 96% ili ako imate neki savjet u BiH koji mogu uzet jer nema izopropil Hvala unapred :)
da preciziram
 

Prilozi

  • D2B5D1DE-2611-43AE-B31C-D770261D99C3-1049-000000B92A29198F_tmp.jpg
    D2B5D1DE-2611-43AE-B31C-D770261D99C3-1049-000000B92A29198F_tmp.jpg
    112 KB · Pregleda: 15
  • 3BCF36B7-1468-4D9C-8695-C2CEBB4979DF-1049-000000B96DEE15BD_tmp.jpg
    3BCF36B7-1468-4D9C-8695-C2CEBB4979DF-1049-000000B96DEE15BD_tmp.jpg
    27,9 KB · Pregleda: 14
Poslednja izmena od urednika:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Rodney,
Pozdrav i tebi :wave:
Kod tvoje bolesti ti ulje može pomoci. Ove inhalacije, po mome mišljenju bi trebao postepeno smanjivati Z istovremenim uzimanjem ulja. Nemoj prebrzo prekinuti predpisane inhalacije. Možda bi bilo dobro nabavit vaporizer za inhalacije. Tu si sam svoj liječnik i radiš po osjecaju, polako ne brzo. Da ima tijelo vrijeme da se navikne.

WW93,
Možeš to slobodno koristit. Trebaš stavit vutru i alkohol za 6+ sati u zamrzivac i onda za 3 minuta dve ekstrakciji iz vutre. Samo opusteno biće ok.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
30.12.2016
22
21
3
39
Opet ja danas mi dr kaze da nikako ne koristim kanabis dok primam terapiju jer nije ispitan.Boji se da ne anulira dejstvo hemo.Mada ja se mislim a sto bi?Jer realno i to je prirodni lek ko koren maslacka i sl.A cula sam da i u Makedoniji,gde je legalizovan kanabis,isto ne savetuju koriscenje kanabisa i terapije.Jel koristio neko i hemo i kanabis?Ja vec pocela da ga koristim,za sad samo nocu i bas mi se svidja.Uopste me nista ne nervira i mnogo lepo spavam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avanti
13.12.2016
35
35
18
Taj da nesto zna o canabisu sigurno ti ne bi rekao to sto ti je rekao.
Pre ce biti da treba izbeci tu njegovu hemo pa posle zracenje i njihove
protokole...Ali opet je to moje misljenje a nikako preporuka.

Ono sto mogu da ti kazem je da je puno slucajeva koji su odlicno
podneli hemoterapiju u kombinaciji sa uljem. Osim sto se mnogo bolje
podnosi hemo terapija, ulje ce i da ti sacuva zdrave celije koje bi ti hemo unistio.
Zdravlje u narednim godinama ti je isto jako vazno, a posle tih njihovih protokola
je organizam u jako losem stanju.

To sto te ulje drzi smirenu je izuzetno vazno jer stres proizvodi kortizol koji preko jetre
i slobodnih radikala jako lose utice na jetru i ubija imunitet. I onda recimo pravilna
ishrana gubi bitku i nema smisao ako sa druge strane stresom rusis imunitet. Razumes?

Canabis inace ojacava imunitet i zdrave celije a ubija maligne...
Hemo terapija ubija i zdrave i nezdrave celije i dovodi ih do pred smrt sa idejom
da ce maligne celije da izumru a da ce zdrave da prezive..To ti je laicki objasnjeno.
Canabis ce punooo da pomogne, cak ima dosta price da je bas kombinacija ulja i hemo
jaka stvar. Ali ovo je nesto sto sam naleteo da je neko spominjao pa tako i gledaj na to.

Moje misljenje je da ako se ima vremena zavisno od vrste cancera i koliko je uznapredovao
je dobro pored ishrane, uraditi terapiju uljem do kraja pa ako rezultati i dalje nisu dobri
ici na medicinske protokole ali opet u kombinaciji sa uljem.

Trudi se da sto pre dodjes na 1gr..
i naravno pazi koje i od koga koristis ulje.
Treba napasti bolest sto pre i svim mogucim sredstvima.

A medicinu treba postovati ali nikako im slepo verovati.
I ti doktori su obicni ljudi koji idu na posao zbog plate i gledaju
ko ce da im gurne neku dodatnu kintu i kad ce kraj smene da beze kuci.
Malo ih je koji se nesto trude da promene ili nauce pored onoga sa faxa
a i to su odavno zabravili..Pa jos u kombinaciji sa jako losom situacijom
u zdravstvu bez osnovnih stvari za rad a da ne pricamo o visini plate..
Pritom da nedaj boze kakve oni citostatike trose na nama..

Tuzna prica ali zato mozemo sami da uradimo za sebe jako puno..
Mora de se uci i istrazuje i sve je moguce..
Nadam se da ces bitku da dobijes.
Pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivana984

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Opet ja danas mi dr kaze da nikako ne koristim kanabis dok primam terapiju jer nije ispitan.Boji se da ne anulira dejstvo hemo.

Kanabis je odobren ne kao lijek u svojoj najpotentnijoj formi(nažalost), nego da smanji nuspojave kemo u ovoj slaboj varijanti. To su činjenice, a tvoj doktor treba malo pročitat studije, to mu je i posao da pomogne a ne odmogne pacjentu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivana984