Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

NoVaseline

Aktivan Član
13.10.2015
102
291
63
61
Balkan
Imam jednu dilemu u vezi ulja, pa da proverim sa ostalim forumasima..

Nisam pusac, koristim ulje iskljucivo oralno pred samo spavanje, da bih lakse utonuo u san i spavao kao beba 8h. :)
Evo nakon 3 meseca redovnog koriscenja, sa zrna pirinca
dodjoh polako na zrno kukuruza, (i to hibrida [kukuruza]!). :)

Povecanje same doze mi ne predstavlja problem,jednostavno osecam se sasvim OK i kapiram celu pricu oko sticanja tolerancije, koja je vremenom neizbezna.
Ali za razliku od pre recimo mesec dana, preko dana pomalo osecam gubitak volje da nesto uradim (doduse, samo sto nije hitno, ostale obaveze zavrsavam na vreme).
Da li je to normalno ili je vreme da prekinem na neko vreme, i na koliko dugo?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
naravno da ti treba pauza, sa povecanjem doze ti se i budis uradjen, tako da... nije to samo tolerancija nego i zasicenost.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Nisam pusac, koristim ulje iskljucivo oralno pred samo spavanje, da bih lakse utonuo u san i spavao kao beba 8h. :)
Evo nakon 3 meseca redovnog koriscenja, sa zrna pirinca
dodjoh polako na zrno kukuruza, (i to hibrida [kukuruza]!). :)
Ako je samo za spavanje, valjalo bi da opises nekoliko detalja:
1 - zasto podizanje doze?...brzo stvaranje tolerancije ili opisi razlog?
2 - da li si sve vreme koristio isto ulje...sta znas o sastavu, od kojih sorti itd.
3 - kolika je ta doza "zrno kukuruza" izrazena 0,1-1.ml...pokusaj da opises da ti mera budu one crtice na spricu, pri cemu jedan razmak izmedju dve crte iznosi 0,2 ml...to je najtacnije.

Razmisljam, zrno kukuruza bi moglo da bude i 0,5 ml. sto nije naivna oralna doza cak i kod stvorene tolerancije ful terapije...naravno, ako je ulje kvalitetno.
Ali za razliku od pre recimo mesec dana, preko dana pomalo osecam gubitak volje da nesto uradim (doduse, samo sto nije hitno, ostale obaveze zavrsavam na vreme).
Ovo je normalnija pojava...relaksacija mozga je vrlo pozeljna, veruj.
Kao sto si ukapirao, (odmoran) relaksiran mozak intiligentno reaguje na nebitne detalje, dok ono bitno nepogresivo registruje...a sto ja shvatam kao najjacu/carobnu moc cannabisa:)

Pauza za ulje trebala bi da postoji, ali nema potrebe praviti je pre potrosenih 60.ml....a tesko da si i na pola te doze.
 

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
pitanje jedno sto mi je nejasno, primjetio sam da se dosta vise ulja dobije od vutre iz outdoora, naravno ako su cvjetovi puni tvrdi.
npr
iz indora vutre 60gm dobiveno 4-5 ml ulja dok s istom gramazom outdor dobije se 7-8 ml.
moze biti da je i do straina ili je stvarno bolja vutra iz outdora za ulje(sunce je ipak sunce)!?
 

NoVaseline

Aktivan Član
13.10.2015
102
291
63
61
Balkan
Ako je samo za spavanje, valjalo bi da opises nekoliko detalja:
1 - zasto podizanje doze?...brzo stvaranje tolerancije ili opisi razlog?
2 - da li si sve vreme koristio isto ulje...sta znas o sastavu, od kojih sorti itd.
3 - kolika je ta doza "zrno kukuruza" izrazena 0,1-1.ml...pokusaj da opises da ti mera budu one crtice na spricu, pri cemu jedan razmak izmedju dve crte iznosi 0,2 ml...to je najtacnije.

1. Vodio sam i licni dnevnik uzimanja, i primetio sam da na svakih 10 dana sam pomalo dizao dozu jer je aktuelna prestala da deluje, budio bih se nakon 5h spavanja i sl.., i mic-po-mic eto me na zrnu kukuruza, zapravo velicine je sunokreta, nakon 3 meseca konzumacije.
2. Moram da napomenem da sa kanabisom nisam imao dodir u zivotu pre uzgoja napolju ove godine. U pitanju je vrsta ICE od Nirvane. Indika je vecinom ali se ne razumem u sastav, samo ono sto pise na njihovom sajtu. Ulje sam napravio kako treba, zlatne boje, gusto.
3. Sinoc sam izmerio kako si napisao, naime trenutno uzimam ~0.15 ml ulja uvece.
Mozda sam i preterao kada sam rekao zrno hibridnog kukuruza, volumenom vise prilici da je zrno suncokreta recimo.

seme-suncokreta.jpg
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Stvorena odredjena tolerancija na 0,15 ml. u toku tri meseca redovnog uzimanja je (po meni) apsulutno normalna pojava...podiznje doze za celonocno cvrsto spavanje isto...opisano delovanje smatram Ok sve do jednokratne vecernje doze od 0,4 ml. pa x 55.dana.
Otprilike, tek posle toga nastaje prezasicenje receptora u mozgu sa simptomima: gubitak apetitate, razdrazljivst, bitno smanjena koncetracija, nocno budjenje, osecaj umora itd,itd...te bi tada valjalo napraviti malo duzu pauzu cca 90+ dana. Mada, treba uvek imati na umu da je svaki organizam idividualan i da razlicito reaguje.

Sto se tice sorti generalno (pa i za spavanje), valjalo bi da @CilI, @mario339, @PowerSeed i ostali iskusniji clanovi (od kojih i sam redovno hvatam beleske) to malo jasnije pojasne, koji stran je dobar za cvrst, dugotrajan san.

Nazalost, meni je prioritet kako ulje deluje na cancer...spavanje mi jeste bitno, ali ne i prioritetno, te iz iskustva sa supruginim spavanjem (prilikom terapje) primecena iskustva vec opisah.

Jos samo jedno pitanjce.
Kada se probudis ujutru, da li osecas da je mozak totalno "cist" ili osecas jos malo ono dejstvo koje osetis kada pocinje ulje da radi?
mislim da ovde kod nesanice ili koji vec poremecaj je prisutan, nema potrebe za full dozom?
Da, tacno. Ali, nisam ni rekao da je potrebna ful doza...izneh svoje misljenje/ubedjenje kada dolazi do prezasicenja u receptorima mozga...a gospodin je izneo sumnju da je mozda to u pitanju.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Jutarnju usporenost diriguje mozak, a vec opisah i zasto...Pretpostavljam da ga ulje natera da se bas odmara (nesto slicno vestacki izazvanoj komi), tako da mu nakon budjenja treba i neko vreme da se fest aktivira:)

Stvaranje tolerancija povlaci i povecanje doze, a opet sve to vodi ka prezasicenja receptora...tako da je u nekom momentu pauza neminovna.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp and Sensi Star
30.12.2016
22
21
3
39
Samo da vam mahnem :wave:.Ja polako napredujem ka tom gramu dnevno.Za one koji se boje kao i ja cepici su zakon!!!!!Ja uvece koristim oralno a dva puta dnevno rektalno,danju ok funkcionisem tako da nema straha od omamljenosti.Da mi je neko pricao da mora rak da me strefi da vidim sta propustam,auuuu ljudi moji!!Pa meni je bas lepo,em se ne nerviram em sto nocu lepo spavam!!!A sto se tice kvaliteta ulja u to ne ulazim,kakvo god da je bolje ikakvo nego nikakvo.Javljam se ja kad stignem i do grama,pozdrav!!!:vozdra:
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Samo naprijed :thumb: i probaj barem 4 doze bit ce ti lakse za podnijeti a bolje ces rasporediti unos i kolanje kanabioida tijelom ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivana984

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Samo da vam mahnem :wave:.Ja polako napredujem ka tom gramu dnevno.Za one koji se boje kao i ja cepici su zakon!!!!!Ja uvece koristim oralno a dva puta dnevno rektalno,danju ok funkcionisem tako da nema straha od omamljenosti.Da mi je neko pricao da mora rak da me strefi da vidim sta propustam,auuuu ljudi moji!!Pa meni je bas lepo,em se ne nerviram em sto nocu lepo spavam!!!A sto se tice kvaliteta ulja u to ne ulazim,kakvo god da je bolje ikakvo nego nikakvo.Javljam se ja kad stignem i do grama,pozdrav!!!:vozdra:
Tako je Carice...:thumb:
Kada god sam shvatio da ce neko odgovorno postupiti i ispostovati ovu nasu terapiju do kraja, svaki put je carcinom bio pobedjen!!!
Dakle, unapred se kladim na Tebe...100% ga dobijas, potpisujem:)