Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.11.2015
58
108
33
Vecer
Kakvo ulje preporucavate za stariju zensku osobu (80god) za povrat energije, anemije (rjetkih krvnih stanica) to kazu da pomaze caj od mlade koprive(ali zanima me metode sa uljem) niskog krvnog tlaka, sto se tice spavanja to je u redu .... imam strain-a sativa dominant i indice dominant dio toga bih vjerovatno napravio ulje koje bi ako bi pomoglo u zdravlju ... zahvaljujem
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Cill;
Probao sam prvi put prije par dana bas ulje iz vlastitog uzgoja.Spavao sam kao beba 10,12 sati i digao se ful odmoran..bas sam odusevljen ostao.A ovo cbd ulje neka stoji..trebati ce:)"time for tee":D
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Vecer
Kakvo ulje preporucavate za stariju zensku osobu (80god) za povrat energije, anemije (rjetkih krvnih stanica) to kazu da pomaze caj od mlade koprive(ali zanima me metode sa uljem) niskog krvnog tlaka, sto se tice spavanja to je u redu .... imam strain-a sativa dominant i indice dominant dio toga bih vjerovatno napravio ulje koje bi ako bi pomoglo u zdravlju ... zahvaljujem

Probaj sa sativom ako zelis energiju i popravljanje raspolozenja al pazi na doze kreni jako oprezno i sa malenim dozama
 
12.11.2015
58
108
33
da, i mislio sam sativa da ce rjesiti problem energije, vjerujem da ce po povratku energije povratit i organizam mislim i njemu dati energiju da krene sa boljim radom svojih funkcia plus raspolozenje , covjeka zna razbolit nekad ono sto ima u glavi takodje ce dobro doci ... Kad dodje do doziranja jos cu se javiti jer sam tek na pola puta za ulje ... zahvaljujem na info
 
02.07.2015
147
158
43
Dobro jutro forumaši...

Imam problem sa konzumiranjem ulja koje sam napravio od moje biljke što sam je lično odgaio..
Posle mesec ipo dana konzumiranja i povećavanja doze, došao sam do jednog grama.
U početku me uspavljivala, (ne baš tako jeko kao što sam očekivao) ali kako sam povećavao dozu, samo me hvatao neki slab dremež, ali obaranje s nogu i uspavljivanje je bilo sve slabije da bi na kraju sa najvećim dozama totalno nestalo.

E sad tu počinje problem: Bolove koje sam ranije imao po nekad od povreda na raznim mišićima i zglobovima ulje je toliko povećalo da sam vrištao od muke i smanjio sam dnevnu dozu na pola grama, ali bolovi su i dalje prisutni i strahovito su jaki da mi se utroba grči od njih a ceo organizam mi malaksao zbog toga. Pucketanje u zglobovima se toliko pojačalo da se čulo konstantno kvrckane prilikom svakog pokreta.
Prekinuo sam totalno sa uljem pre tri sedmice, ali ti bolovi ne prestaju. Moram piti lekove (analgin) protiv bolova. Druge lekove protiv bolova ne smem da pijem još godinu dana zbog dve operacije na debelom crevu. Analgin mi prepisao gastgoenterolog .
Ono kvrckanje u zglobovima se smanjilo veoma puno...
Išao kod lekara, odradili mi razna snimanja i analize i rezultati su sasvim normalni. Vršili mi razno opterećenje svih bolnih mesta i zaključak je da mi zglobovi ne prave problem, nema degenerativnih promena, kristalnih naslaga niti okoštavanja.
Neurolog konstatovao da me bole nervni završeci i sam nervi koji su nečim iritirani.
Biljka od koje sam pravio ulje je iz out-a, Barneys Critical Kush Feminised Seeds Indika 100%, 25% THC i 2,1% CBD.
Odradio sam analizu istog i rezultati su sledeći: THC 83%, CBD 11%, rastvarač 0% i biljni ostaci 0%.
Molim sve forumaše sa istim ili sličnim problemima da kažu koju reč iz svog iskustva po ovom pitanju.
Takođe molim i sve ostale forumaše za koristan savet i da me posavetuju po tom pitanju šta se ovo stvarno događa kod mene...

Ukoliko je ovo moje pisanje na pogrešnom mestu, molim moderatore da ga premesti u pravu temu.

Pozdravljam sve forumaše i da po ko zna koji put napišem da ste svi fenomenalni i da je ovo najbolji sajt na Svetu.


P.S.
Prošle godine sam koristio ulje takođe od biljke koju sam ja lično odgaio, ali biljka je bila neka mešavina koja je dobijena oprašivanjem iz neke lične kolekcije od rođaka.
Nisam imao dovoljno ulja od nje, ali odradila je posao i sve je bilo sasvim suprotno od ove koju sam sad koristio.
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Uzgoj onda hibrida, 40-50% sative. Ww, jack herer i slicno.
Indike imaju dosta tjelesni rad, pa ti to mozda ne odgovara.

Ili potrazi neku za bolove, hibrida. Dobro je mjesat 2-3 sorte. Konzumiranje si pripravi u kapsulama, kako je herbal bob u temi opisao.

Kako kuhas ulje i na zavrsetku napravis dekarboksilaciju le toga?
 
02.07.2015
147
158
43
CilI
Od Critical Kusha sam dobio suvih vrhova 780 grama. Otapao sam u medicinskom benzinu u dve ture. Ukupno je bilo 95 ml ulja vrhunskog kvaliteta. Na završetku sam iz malog šprica dodao vodu za dekarbonizaciju otprilike po 10 do 12 kapi i ljuljuškao sam posudu do zadnjeg mehurića.
Konstantno sam držao digitalni termometar u posudi i temperatura je bila u rasponu od 120 do 130 stepeni. Isto tako sam radio i prošle godine...
A konzumirao sam tako što sam istisnuo ulje na komadić tanke pokorice od hleba i napravio kuglicu a ulje je bilo unutar te kuglice (loptice) i to progutao sa malo vode.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Totalno sam zbunjen sa simptomima, pogotovo sto si odradio labaratorijsku analizu kanabinoida u ulju i sto su rezultati odlicni. (kako i gde si radio analizu?)
Critical Kush, ajde da kazemo almost pure indika ... ne bi smeo da osecas cak ni mnogo teze bolove..
Zbunjen sam totalno.

Ono sto mi pada na pamet, a ne mora da bude istina:
-prerano ubrana biljka
-nedovoljno ispareno ulje
-0% fizicke aktivnosti pa dolazi do atrofije misica i bolova u kostima/misicima

Ukoliko nije nista od navedenog, sto kaze cili promeni strain
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Izgleda, da ti sorta ne odgovara. Za konzumirat ti je bolje, da izmjesas rso ulje i maslinovo ulje 1:1. Das koju kap na piskot, napolitanku ili komad cokolade.
Jos bolje, da napravis kapsule z rso uljem, maslinovim uljem i sojinim lecitinom.
Odlicno radi posao.

Meni ima rso ulje drukciji rad nego pusenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp
02.07.2015
147
158
43
nerp
-Analizu sam odradio u Holandiji. Imam tamo rođaka farmaceuta i on mi to završio kad sam bio u gostima kod njega,
-Više od 60% trihinoma je bilo braon i tamno braon boje, Kad mi mentor Cill rekao da mogu da berem, ja sam sačekao još sedam dana,
-A o čistoći već sam napisao da je analizom ustanovljeno da ima nula toga,
-A fizičke aktivnosti..., e to je tek posebma priča. Pošto radim na građevini spremao sam se fizički posle oporavka od bolesti i to veoma temeljno. Počeo sam trčati po malo i sve povećavao dok nisam došao u kondiciju da mogu pretrčati u cugu oko 5 kilometara i naravno pored toga radio u tom istom sportskom centru razne vežbe na spravama. Trajalo je to skoro celih četiri meseca.
Sedmično četiri do pet puta sam išao u sportski centar na te aktivnosti i pio sam čaj od babinog zuba da bih sprečio upalu mišića i zglobova jer sam se borio za život skoro dve godine i naravno totalno izgubio kondiciju a imao sam je nenormalno jaku...
Fizički sam bio spreman ekstra sve do početka uzimanja ulja. Tad sam bio prestao trčati jer me u početku ulje obaralo s nogu da bi sa povećavanjem doze to obaranje bilo sve slabije dok nije totalno nestalo, ali sam uvek osećao neku malaksalost i ošamućenost a spavanje naprotiv, sve po malo kao neki dremež... Zevao sam da sam mislio da ću usta da razvalim koliko mi se spavalo, ali oči kao u sove nikako da zaspe... Užasno je bilo. Sve do tri sedmice od prestanka konzumacije je tako bilo. Sad spavam super i to u cugu po 8 do 9 sati.


CilI
Mentore, verovatno si u pravu da mi biljka ne odgovara.
2015 godine sam koristio ono ulje iz kolekcije rođaka i bilo je sve kontra od ovog sada. U mentorskom kutku često sam pitao tebe za savet i zahvaljujući tome pobedio podmuklog zlotvora, nikad ti to ne mogu zaboraviti i zahvalan sam ti dokle god budem živ.
Nisam tog ulja imao dovoljno (oko 35 grama) pa sam zato hteo da sad napravim od najjače indike da bih odradio terapiju do kraja. Prekinuo sam kad sam došao do oko l8 grama.
Nisam više mogao da izdržim toliki "napad" na organizam.
Vodim računa o ishrani i totalno sam se okrenuo zdravom životu.


Ima toga puno da se piše i rado ću razmeniti iskustva sa svima koji imaju isti ili sličan problem.
Nvala vam još jednom dobri ljudi na svemu...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Ulje ima skroz drugačiji rad od pljuge.
Ulje me skroz umiri(i um i tijelo),a drugi dan se probudim skroz pročišćen.
Ulje sam počeo koristiti onako iz znatiželje prije 2 god. i mogu reći iz osobnog iskustva da su beneficije beskrajne.(Samo ne treba pretjerivat,pametno i umjereno)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
nerp
-Analizu sam odradio u Holandiji. Imam tamo rođaka farmaceuta i on mi to završio kad sam bio u gostima kod njega,
-Više od 60% trihinoma je bilo braon i tamno braon boje, Kad mi mentor Cill rekao da mogu da berem, ja sam sačekao još sedam dana,
-A o čistoći već sam napisao da je analizom ustanovljeno da ima nula toga,
-A fizičke aktivnosti..., e to je tek posebma priča. Pošto radim na građevini spremao sam se fizički posle oporavka od bolesti i to veoma temeljno. Počeo sam trčati po malo i sve povećavao dok nisam došao u kondiciju da mogu pretrčati u cugu oko 5 kilometara i naravno pored toga radio u tom istom sportskom centru razne vežbe na spravama. Trajalo je to skoro celih četiri meseca.
Fizički sam bio spreman ekstra sve do početka uzimanja ulja. Tad sam bio prestao trčati jer me u početku ulje obaralo s nogu da bi sa povećavanjem doze to obaranje bilo sve slabije dok nije totalno nestalo, ali sam uvek osećao neku malaksalost i ošamućenost a spavanje naprotiv, sve po malo kao neki dremež... Zevao sam da sam mislio da ću usta da razvalim koliko mi se spavalo, ali oči kao u sove nikako da zaspe... Užasno je bilo. Sve do tri sedmice od prestanka konzumacije je tako bilo. Sad spavam super i to u cugu po 8 do 9 sati.


CilI
Mentore, verovatno si u pravu da mi biljka ne odgovara.
2015 godine sam koristio ono ulje iz kolekcije rođaka i bilo je sve kontra od ovog sada. U mentorskom kutku često sam pitao tebe za savet i zahvaljujući tome pobedio podmuklog zlotvora, nikad ti to ne mogu zaboraviti i zahvalan sam ti dokle god budem živ.
Nisam tog ulja imao dovoljno (oko 35 grama) pa sam zato hteo da sad napravim od najjače indike da bih odradio terapiju do kraja. Prekinuo sam kad sam došao do oko l8 grama.
Nisam više mogao da izdržim toliki "napad" na organizam.
Vodim računa o ishrani i totalno sam se okrenuo zdravom životu.


Ima toga puno da se piše i rado ću razmeniti iskustva sa svima koji imaju isti ili sličan problem.
Nvala vam još jednom dobri ljudi na svemu...

Ne bi smeo cekati toliko dugo za berbu. Zapamti, beres kada ima biljka 10-20% amber trihoma. Pusti sta drugi pricaju i pišu.

Ako je prezrela, ne spavas dugo, ne zaspis brzo. Drugi dan si jos na neki nacin malaksao, pod uticajem ulja. Svima savjetujem, ne cekajte predugo za berbu jer gubis na kolicini thc i rad se promjeni na lose.

Napisi malo iskustva oko lecenja i bolesti. Radostni bi bili svi da to saznaju, tvoje iskustvo:thumb::wave:

Ja, sta savjetujem je moje licno iskustvo i proba rso ulja i drugih stvari. Jer na internetu svasta pisu a nemaju iskustva:(
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Odradio sam analizu istog i rezultati su sledeći: THC 83%, CBD 11%, rastvarač 0% i biljni ostaci 0%.
Konstantno sam držao digitalni termometar u posudi i temperatura je bila u rasponu od 120 do 130 stepeni. Isto tako sam radio i prošle godine.
Digitalni termometar ume da laze za medalju, tako da je kruncijalno pitanje: koliko dugo-vremena (u zavrsnici) si drzao ulje na opisanoj temp. oko 130.C

To sto je rodjak farmaceut, ne znaci da ima pristup specijalizovanoj laboratoriji za merenje kanabinoida...pa jos iz supstance koja je i gore Zakonom zabranjena!!! Obicne lab. to ne mogu da odrade.

Po meni, a na osnovu opisanih pokazatelja (u vezi izostanka psiho rekacije i spavanja, te katastrofalne reakcije na bol) to ulje je verovatno pregrejano i THC uglavnom unisten, dok opisane reakcije ukazuju na blago dejstvo CBD-a.
Bol u zglobovima je verovatno nastao iz nekog drugog razloga i samo se poklopio sa konzumacijom ulja...to mozes da isprobas ponovnim uzimanjem, i sve sam razjasnis na delu.

Meni ima rso ulje drukciji rad nego pusenje.
:thumb:
Sve vreme (indirektno) to pokusavam da obajsnim, da strain za ulje ne pokazuje isti efekat kao kada se isti konzumira pusenjem...opis u dekleraciji proizvodjaca je namenjen uzivaocima pusenja, dok se ti simptomi kroz ulje puno drugacije manifestuju.
 
02.07.2015
147
158
43
CilI
Eto, izgleda da smo našli u čemu je problem... Dao sam tog ulja 10 grama sinovoj devojki jer ima uvećanje hipofize i njoj ekstra deluje pa me to i čudilo zbog čega je kod mene sve kontra pa se pitam da li sam baš toliki baksuz...?
Ako prezrela biljka gubi na jačini, nije mi jasno kako je analiza pokazala tako visok nivo THC...?


marckoni
Termometar sam uvek stavljao u ključalu vodu radi provere tačnosti, ako tako može da se uopšte proveri...? Ključala voda je pokazivala da ima oko 100 do 102 stepena...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: boscco

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Gledaj kako ja radim ulje.
Koristim 99% etanol, cjena oko 3.5€ za 1l.
Ohladim etanol i vutru u zamrzivacu. Stavim vutru u 1 l staklenku od krastavca s poklopcem. Napunim na 3/4 z vutro, nalijem etanol, da prekrije vutru. Zatvorim i sve skupa 3 min. Muckam, tresem, otvorim i malo gnjecim palicom od drveta. Precjedim u drugu saklenku kroz kuhinjsko inox sito. U njega stavim filter, koji napravim od zimske koprene za prekrivanje u vrtu.
Sve skupa 3 ispiranja, onda ostatak, precedzena vutra bacam.
Kada imamo sve precedeno, nalijem u riz kuhalo i kuham. Meni je kapacitete 5l, volumen. Kada ti pola ishlapi, dolijes, dodas rastvor vutra-etanol. Kada mi u kuhalu ostane oko 2-3 dl tekucine ugasim riz kuhar i idem iz terase u kuhinju. U kuhinji kod upaljene nape-ventilacije zavrsavam. Ne dodajem vode, jer kod etanola to ne treba. Palim i gasim riz kuhar malo po malo, da izhlapi sav etanol. Gledas unutar posude i sve skupa s kuhalom okrecem levo, desno, dizem na jednu stranu i drugu.
Oko 3 l etanola izpari za 1 sat kuhanja. Zavrsetak u kuhinji traje oko 10-20 min.
Kada vidis, da ulje nema mjehurica i da se je ulje zgustlo, je gotovo. Na kraju u ulje dodam 2-3 kapi maslinovog ulja. / upotrebljeno 100g suhe vutre / Promjesam i stavim/ alu teflon posuda od riz kuhala / u ugrijanu pecicu na 120°C za 40min. Tada je gotovo ulje na najvisoj rezini thc,ja.
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Ja recimo mesam iskljucivo sa cocosovim uljem i to 8ml RSO i 2ml cocos , jer sam citao da se terpenii kanabinoidi u cocosu aromaticnih tvari imaju najbolju ucinkovitost na organizam, @Mobi Dik ja bih ti predlozio da se prebacis na Northern Light i napravis ulje od te biljke jer tamo dobices najbolju RSO ucinkovitost za tvoj problem . I normalno nemoj da rizikujes toliko do 50% amber dovoljno ti 15-20% amber i dobijas to sto ti treba.
Inace ja ulje koristim vec duzi niz godina, stime sto NL je za moje potrebe najbolje dosad :) inace mozes da odradis odlicno ulje od 3-4 vrste tako da dobijes jos bolji spoj tih terpena i mnostvo kanabinoida koje bice ucinkovitije za vise bolesti i problema. Dobices po univerzalni lek jer ces povecati broj canabinoida i terpena.Poz i sretno
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
@Mobi Dik ja sam 3 puta uzgajao CK i dosta vremena se koristio u mojoj obitelji i znao sam ga drzat porilicno dugo u cvjetanju sa dosta amber a i skidao sam i ranije tako da nevijerujem da je to a ne vjerujem ni da si kuhanjem nesto zeznuo...e sad meni CK se nije pokazao kao ulje za spavanje i cisti relax vec je znao biti dosta naporan i nekad je cak znao praviti i probleme u vidu spavanja ali nitko od mojih nije bio ni priblizno na dozama o kojim pricas.. probaj sa cepicima ili protokolom koji je Herbal bob opisao i nadji si dozu koja ce ti odgovarati jer cinjenica je da je CK poprilicno jak i kazem ti nije bas opustajuci strein jer zna te dobrano izmasirat po glavi i tijelu prije nego li predje u neko opustanje i relax zato probaj ga istestirat na razlicite nacine i doze prije nego li ga prekrizis a ako trazis strein za opustanje i spavanje tu sam jako zadovoljan sa NL-om od sensi seeds

Nebi bilo lose ako imas volje da otvoris svoju temu i opises svoj put pa da mozemo tamo pratit i komentirat tvoje stanje a nekom ce sigurno poslije koristiti tvoja iskustva zabiljezena na jednom mijestu

Pozz i sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nelina and Mobi Dik

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Ako prezrela biljka gubi na jačini, nije mi jasno kako je analiza pokazala tako visok nivo THC...?
Postoji vise vrsta analiza kojima pribegavaju mnogi, ali samo jedna je profi za utvrdjivanje % odredjenih kanabinoida.
E za tu profi, pored namenske laboratorije i strucnog znanja iz te oblasti, potrebni su i odredjeni hemiski agensi (ili kako se vec zovu te tecnosti) da bi se sa sigurnoscu utvrdio % odredjenog kanabinoida u nekoj supstanci.

Razmisljam, pored mogucih navoda koji su naveli @CilI i @mario339, te ako ulje nije pregrejano, postoji i tracak sumnje na prejaku individualnu toleranciju...desava se i to, ali izuzetno retko.
Pretpostavljam da prebrzo oralno privikavnje moze da prouzrokuje i prezasicenje odredjenih receptora mozga, a kao posledica se jave i komplikacije tipa nuspojave.
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Ja ga radim na identičan naćin kao i Cill samo ga ja ne ostavim 40 min. pečnici već 10-tak minuta.To je po meni dovoljno da se sve u ulju aktivira.
Ovo ulje koje trenutno koristim je iz NL-a i radi extra posao (meni osobno)
Biljka je bila na 20-tak posto ambera što je za mene previše jer ja berem sa prvim znacima ambera,najviše 10%.
Probaj staviti u pečnicu prethodno zagrijanu na 100C/120C na 10-tak minuta,možda ga samo treba aktivirat.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Ja odradim sve u velikom loncu od 10l na malom elek. resou napolju, pa kad je pred kraj prespem u dzezvu i zavrsim na termoelektricnoj ringli unutra, na kecu (6 je najjace sto ima).
Na kecu je temp ulja 100-110C
Ostavim dok i ijedan mehuric ne izadje i masa ne bude kao ogledalo,
pa posle toga stavim na zagrejanu TA pec ~50c preko noci sa jednim slojem gaze preko da ne upada prasine i ostalo.
Radi svaki put :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mobi Dik