Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.01.2017
9
0
1
31
A jel moze jos neko ovako kao marijo da snimi video i objasni kako sto radi,mutira glas i lagano nam sve objasni koliko cega,koliko sati se kuva i sve sto je bitnoo
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
Ja bih rekao da je 0,1 prevelika doza za početak ali pričekajte malo javit će se netko tko se bolje kuži... U međuvremenu dajte još neke informacije o bolesti da Vam se lakše pomogne...
 
13.10.2016
6
0
1
53
All.leukemija.bila transplantacija kostane prije 6 mj.dijete je u remisiji.Receno mi je da joj dajem prvo dozu od 0.1 par dana pa povecavam na 0.2.Na dozu od 0.3 ne bih niti isla.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Cekaj malo i obavezno polako kreni sa dozama koje su daleko ispod 0.1 jer dijete je u pitanju a trebate prvo probati ulje koje imate da znate kako djeluje pa onda na osnovu toga krenuti sa dozama al za prvu ruku prve doze nebi trebele biti vece od jednog milimetra istisnutog iz sprice pa postepeno povecavati kad vidite kako ce reagirati....ovo je za pocetak i samo polako i oprezno sa dozama dok neshvatite kako ulje funkcionira na vase dijete a za ostalo stojim vam na raspolaganju i iako nemam iskustva sa leukemijom imam dovoljno sa uljem pa cu vas voditi postepeno kroz proces prilagodbe
 
02.07.2015
147
158
43
Slažem se sa mario339

prva 4 dana 1 zrno navece.... od 4-8 dana 2 z.n....od 8-12 dana 3 z.n
od 12-16 dana 3 z.n i 1 zrno ujutro...od 16-20 dana 3 z.n i 2 z.u...od 20-24 dana 3 z.n i 3 z.u
od 24-28 dana 3 z.n - 3 z.u i 1 zrno u podne i tako sve dok ne dostignemo dozu od 3 x 3 zrno rize...

Ima već na forumu sve o ovome..., ukucaj u pretragama...
 
Poslednja izmena:
13.10.2016
6
0
1
53
IMG-20170201-WA0002.jpg mi smo krenuli sa ovom dozom.no kad smo dosli do 0.2x2 vec je ona bila vise uspavana a s obzirom da ide u dnevne na kontrolu bojim se da joj neskuze.Sad joj dajem vec 3 dana samo navecer 0.2.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Radje raspredite na 4 manje doza nego jedna velika i postepeno povecavajte ali samo gledajuci malu i prateci njene reakcije a dali cete povecati dozu svakih 5 ili 10 dana nije toliko bitno bitno je da ne dozivi neugodnu stranu visokih doza u fazi prilagodbe a spavanje je sastavni dio terapije uljem i to ce morat proci dok se tijelo neprilagodi visokim dozama thc-a

Kakvo ulje imate koje mu je djelovanje na vas i ako mozetete i zelite otvorite svoju temu u kojoj cemo pratiti napredak i pomagat savjetima a neka ostene zapisano vase iskustvo za buduce roditelje koji ce se naci u borbi sa tom bolescu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Djete od 23kg protokol. Delis dozo cco 10 : 3.25 = 3,1 ml cco ali rso olje

Početna terapijska doza: 300mg CCO dnevno (trajanje 1 mjesec)

Ova doza je ekvivalent po biodostupnosti kanabinoida sa 1.2g RSO oralnom aplikacijom...

- lagano zagrijati 3,1g/ml CCO ili rso olje+ 32ml maslinovo ulja po izboru i dobro promiješati = dobijemo 35,1ml BioMix baze
- bazi dodati 75ml maslinovo ulja + 25ml suncokretovog lecitina = dobijemo 135,1ml BioMix terapije
- dodati po 5 kapi od svakog eteričnog ulja (Kopaiba, Limunska trava, Lavanda, Slatka naranča)
- zamrznuti na 24 sata nakon čega je spremno za punjenje u kapsule
- zagrijati u mlakoj vodi prije punjenja, treba biti mlako ne prevruce, 20-22°C okvirno.

Koristiti kapsule 00 veličine koje imaju kapacitet od cca 0,9ml te ćemo dobiti 150 BioMix kapsula potrebnih za mjesec dana intenzivne terapije...

Ako podijelimo početnih 10.000mg CCO (10g) na 150 kapsula dobijemo količinu od 66.66mg CCO/kapsula, 66.66mg CCO po biodostupnosti ovom metodom (90%+) nam daje 60mg čistih biodostupnosti kanabinoida po kapsuli te aplikacijom 5 x dnevno postižemo terapijsku dozu od 300mg/dan...

Dobijemo oko 135ml biomix mjesavine za punjenje kapsula. Napunimo 130 kapsula na puno, ostalo razdelimo na start dozu. Napunimo 40 kapsula do polovine.

Psihoaktivni efekti ove metode se bitno razlikuju od RSO metode iz razloga sto se ulje apsorbira u limfni sustav osim u slučaju tretmana raka jetre ali i u tom slučaju konverzija THC je puno sporija te "high" nije toliko intenzivan.. Bez obzira na sve to počnite polagano i ustanovite nivo tolerancije, svi reagiramo drugačije na THC...

Krenite sa jednom polovnom kapsulom u jutro i jednom predveče, za tri dana pojačajte na tri puta dnevno po jednu i tako opet do pune doze od 5 kapsula dnevno.. Nakon toga održavati dozu dok se ne potroši 150 kapsula...


Nadam se da ce ovo pomoći svima u tretmanu te potencijalno smanjiti troškove i trajanje terapije koja je inače iznimno skupa...

Ja bi savjetovao da idete ovim protokolom, vise mozete procitat u ovoj temi.
https://www.vutra.org/threads/herbal-bobs-medical-lounge.15900/

Ovaj protokol ima puno prednosti / manje psihoaktivan, puno lakse doziranje, tacna doza, da znate na cemu jeste itd. /naspram klasicnom rick simpson protokolu.
 
Poslednja izmena:

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Meni su ove doze totalno zbunjujuce i tako nesto otprilike...
Zasto ne pricamo o stvarnim dozama (osobito kod doziranja djeteta) o kolicini thc ili cbd u mg/kg...
Jer 0,1g odnosno 0,1ml ulja moze imati 50 ili 80mg thc-ja, zavisi od kvalitete ulja i to je jako velika razlika... (40%) to je skoro dupla doza...
Zato se meni cini da je bez analize kanabinoida u ulju tesko utvrditi doziranje, osobito djeteta...
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Prijatelju praksa radi cuda. Protokol gore je napisan specificno za djete gore.
Funkcionira tacno i ljekovito. Provjereno.
Dobro procitaj sta je herbal bob napisao, pa ces kuzit sve. Napravi kapsule i testiraj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dexor

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Chill djete od NatasheK ima 23kg a ne 13kg...
Ne kazem da ne funkcionira i da nije ljekovito i poklon herbal bobu za sve.
Hoču samo reči da se piše ovdje samo o gramovima ili mililitrima ulja i da zapravo ne znamo koliko ima u tom volumenu % thc-a ili % cbd-ja i drugih ljekovitih kanabinoida.
Ok herbal bob je definirao da ima kvalitetan RSO oko 80-90% thc znači ovo mora da bude osnova za svu daljnu matematiku, jer ako imamo ulje sa 50% thc-ja moramo da uzmemo veči volumen ulja.
npr.: 1ml sa 90% thc-ja (900mg) = 1,8ml sa 50% thc-ja (900mg) znači onaj koji ima ulje sa 50% thc-ja mora ga uzeti 1,8ml kako bi stekao istu dozu ko onaj koji uzima 1ml ulja sa 90% thc-ja...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
@diluna1 pa to bas i nije ok to znaci da je ulje radjeno sa benzinom za ciscenje ili nekim slicnim otapalima a mirisi ti po tome zato sto onaj koji jw radio nije bas dokraja izkuhao otapalo
 
02.03.2017
21
20
3
42
lip pozdrav svima
Da li mi možete objasniti da li je 3x3 zrna riže cca 1gr.ulja ili ti smole kanabisa?Zbunjuje me to ,jer sam ja uzimala cca 1gr al samo u 7 navečer i sve bi to prespavala i preko dana normalno funkcionirala.Sad su mi savjetovali da ne uzimam više tako ,nego da si tu dozu rasporedim 3x dnevno.Da li griješim,koristim ulje mj.i pol dana,markeri duplo skočili,umjesto da se smanje.Da li možda smeta što uz to koristim betaglukan,primus čaj,monaške kapi,soda askorbat idr.zdrave stvari. Nigdje nisam pronašla da piše kad se ulje uzima prije ili poslije jela,?Da li izbjegavat,mlijeko? Ako imate još koji savijet ,pišite,neodustajem od borbe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Markeri skoce, kada rso ulje cisti tjelo od raka ili drugih bolesti. To se rado dogodi.
Nista strasno, normalan odziv tijela.
Dopunska prehrana sto koristis je ok, jedino mljeko bi izbacila iz prehrane. Moze jogurt, kiselo mljeko i slicno. Kupovno mljeko, ne. Uhc obradzeno.

Trebas uzimat rso ulje 3 puta na dan.
Jos bolje ako napravis biomix kapsule.

Početna terapijska doza: 300mg CCO dnevno (trajanje 1 mjesec)

Ova doza je ekvivalent po biodostupnosti kanabinoida sa 1.2g RSO oralnom aplikacijom...

- lagano zagrijati 10g/ml CCO + 25ml carrier/maslinovo ulje/ ulja po izboru i dobro promiješati = dobijemo 35ml BioMix baze
- bazi dodati 75ml carrier/maslinovo ulje/ ulja + 25ml suncokretovog lecitina = dobijemo 135ml BioMix terapije
- dodati po 5 kapi od svakog eteričnog ulja (Kopaiba, Limunska trava, Lavanda, Slatka naranča)
- zamrznuti na 24 sata nakon čega je spremno za punjenje u kapsule
- zagrijati u mlakoj vodi prije punjenja, sobna temperatura 22-24°C.

Koristiti kapsule 00 veličine koje imaju kapacitet od cca 0,9ml te ćemo dobiti 150 BioMix kapsula potrebnih za mjesec dana intenzivne terapije...

Ako podijelimo početnih 10.000mg CCO (10g) na 150 kapsula dobijemo količinu od 66.66mg CCO/kapsula, 66.66mg CCO po biodostupnosti ovom metodom (90%+) nam daje 60mg čistih biodostupnosti kanabinoida po kapsuli te aplikacijom 5 x dnevno postižemo terapijsku dozu od 300mg/dan...

Psihoaktivni efekti ove metode se bitno razlikuju od RSO metode iz razloga sto se ulje apsorbira u limfni sustav osim u slučaju tretmana raka jetre ali i u tom slučaju konverzija THC je puno sporija te "high" nije toliko intenzivan.. Bez obzira na sve to počnite polagano i ustanovite nivo tolerancije, svi reagiramo drugačije na THC...

Krenite sa jednom kapsulom u jutro i jednom predveče, za tri dana pojačajte na tri puta dnevno po jednu i tako opet do pune doze od 5 kapsula dnevno.. Nakon toga održavati dozu dok se ne potroši 150 kapsula...

Ovisno o receptivnosti osobe, vidljivi pomaci u smanjivanju eventualnih tumora i povlačenju metastaza trebali bi biti vidljivi na kompletnom onkološkim pregledu kojeg preporučamo na kraju prvog mjeseca te se prema nalazima kalibrira terapija...


Nadam se da ce ovo pomoći svima u tretmanu te potencijalno smanjiti troškove i trajanje terapije koja je inače iznimno skupa