Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.03.2017
13
2
3
40
Pozdrav. Prije svega veliki respect za sve sto radite i trud koji nesebicno ulazete za pomoc ljudima.
Na zalost i mene je bolest najbolje frendice natjerala na guglanje i dovela na ovaj forum.
Njena dijagnoza je Non Hodgkin i to onaj gluplji T stanica sto teze reagira. Kako je limfom ogroman po hitnom postupku je stavljena na kemo. Daju joj protokol za leukemiju.
U svojoj okolini imam par ljudi koji su koristili ulje i vjerujem da ulje stvarno cini cuda. Ono sto mene muci je da jedni kazu uzimati samo u pauzama kema dok i sam Rick kaze doza 60ml bez prestanka. Sto bi znacilo za vrijeme kema.
Druga stvar je da koliko sam shvatila u njenom protokolu su i kortikosteroidi, a s njima se ne bi trebalo uzimati ulje.
Takodjer reci dr da uzima ili ne? Poznanici nisu rekli svojim dr. i kolegici je dr. sam rekao sto god uzimali nastavite jer ovo nije moglo biti samo od kema.
Strah nas je jer njen protokol je pa recimo eksperimentni i nasla sam na info da je problem dr jer moraju tocno znati sve sto se uzima kako bi tocno mogli pratiti reakciju limfoma na kemo.
Znam da je to njena odluka no trudim se prikupiti sto vise informacija da bi bila sto vise upucena.
Ulje za prvu necemo raditi sami jer nemamo vremena. Hvala svima na pomoci.
Moj savet kao nekoga ko se ovog trenutka bori protiv tog zla koje je u mojoj majci je da ne casite casa i da jos danas nabavite ulje i krenete sa terapijom. Moja mama danas ne bi bila samnom da sam cekao a sada iz dana u dan gkedam boljitak. Dace dragi Bog da tako bude i na dalje...
 

tri u jednoj

Aktivan Član
08.05.2015
48
285
53
56
München
Pozdrav Arja.Pouzdano znam da se ulje treba uzimati posebno za vrijeme Kemo_Osim toga upotreba ulja i Kortikosteroida nije problem.Imala sam slicnu situaciju ali sasvim drugu bolest.Moji su svi doktori znali sta koristim.Na kraju su bili odusevljeni rezultatom.Na pocetku naravno skepticni.Doktori bi trebali znati.Svaki doktor ima Zavjet sutnje ...isto kao i svecenik prilikom ispovjedi, pa stoga nesmiju nikome nista dalje reci, to jest nekome pricati o svome pacijentu.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Lekari su rekli da ne mogu operacijom nista da rese a da ne moze ni hemo terapija za tu dijagnozu...lejomio sarkom a i da moze mi je nebi vodili da je truju. Sve drugo je dobro ima bolji apetit, bolje izgleda, jedino taj bol nam sve kvari. Mislio sam da mi neko iz iskustva kaze da li mozemo da ocekujemo da ce i on vremenom da nestane...
U prevodu, lekari su rekli: po med. protokolima, ovaj slucaj je izgubljen.
Medjutim, dosta puta se pokazalo da nisu dobre "gatare" koliko misle...jedan od dokaza: http://www.kurir.rs/zabava/doktor/video ... ak-2755729
Ako ulje uspe da sanira taj problem, logicno je da ce i bol nestati...za sad ti nema druge nego gruvati kvalitetno ulje, primeniti pravilnu ishranu, kvalitetnu vodu i sto vise kretanja.
Lomila sam se i prelomila da cu ipak nastojat poslusat vas savjet i pokusat odradit cijelu dozu
Uvek sam govorio: ljude ne traba ubedjivati, vec im predociti konkretne cinjenice (na osnovu kojih sami uvide istinu, a i razloge za svoju odluku).
Drago mi je da ste shvatili...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: magdalena194
10.03.2017
13
2
3
40
U prevodu, lekari su rekli: po med. protokolima, ovaj slucaj je izgubljen.
Medjutim, dosta puta se pokazalo da nisu dobre "gatare" koliko misle...jedan od dokaza: http://www.kurir.rs/zabava/doktor/video ... ak-2755729
Ako ulje uspe da sanira taj problem, logicno je da ce i bol nestati...za sad ti nema druge nego gruvati kvalitetno ulje, primeniti pravilnu ishranu, kvalitetnu vodu i sto vise kretanja.

Uvek sam govorio: ljude ne traba ubedjivati, vec im predociti konkretne cinjenice (na osnovu kojih sami uvide istinu, a i razloge za svoju odluku).
Drago mi je da ste shvatili...
U pravu si druže, oni su rekli da za nju ne postoji protokol koji bi dao pozitivan efekat...i da su rekli drugačije moja odluka bi bila ista ... boljitak je evidentan, jedini problem je bol koji ćemo nadam se pobediti...kako mi reče čovek koji mi j epomogao u ovoj borbi: "kada pobediš bol pobedio si i to zlo". Mene je zanimalo da li neko na forumu ima sličnih iskustava i da li smo na dobrom putu. Slika koju vidimo na njoj nas hrabri, bol nas malo parališe ali valjda ce i to uskoro da se promeni... Daće Bog da sve bude dobro i da i moja mama bude jedna u nizu koja je pobedila bolest i medicinske protokole...
 
02.03.2017
21
20
3
43
hvala ti puno Marckoni,probat ću 3x 0,3anal,i pred spavanje oralno 0,1,malo me strah da me neće opet počet mantat ako počenjem mjenjat redosljed al vrijedi pokušat,nema odustajanja,svi ćemo ozdravit ijako ja vjerujem da sam već pobjedila samo s tim da sam pristala na ovu terapiju ijako sam protivnik napušavanja po cili dan,ali za gušt,zdravlje,psihu jesam,
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marckoni

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Za sad, nikako nisam da se ulje svede samo na rektalnu aplikaciju, jer dok se ne uverim da ta metoda daje rezultat (supruga na testu i za 30-ak dana radim nalaz), zivim u ubedjenju koje imam.
Voleo bih da gresim, iz prostog razloga sto je ovo mnogo konfornija i laksa metoda. Zenu sam navukao na 0.5 (uvece) za 3-4 dana, sto znaci na gramu je za plafon 10-ak dana...sto je oralno nezamislivo. E sad, samo fali i klinicki vidljiv rezultat koji prizeljkujemo i koji cu objaviti ovde, usput cu znati i dejstvo kreme (ulje/kokos-razliciti %) na bol.
Trenutno-primetno...rektalni unos slabije deluje na degenerativni bol-kicme, ali da ne baksuziram unapred, razmisljam da je moguce i da je subjektivni osecaj bola zavarava na psiholoskoj osnovi, tj da njena psiha razlicito reaguje srazmerno poznato/nepoznatoj metodi koju koristi...mozda je cak izvalila da ja nisam ubedjen u ovu metodu, i eto autosugestije
 
02.03.2017
21
20
3
43
Hvala na ispravki.
Kao što sam i napisala ,danas sam počela po novom doziranju ali nema šanse da uspijem ujutro odmah rektalno 0,3,jer sam na detoksikacijama pa sam caa do 11h na wc i nema smisla stavljat nešto što bi odmah izašlo.
Zanima me ,Vi koji isto koristite rektalno,da li cca 1,5h nakon apliciranja ,imate stolicu ?
Ja svaki put,ali opet razmišljam,valjda je 1.5h dovoljno da se otopi i djeluje,jer kad stavljam pod jezik ,brzo se otopi.
Tako dam si pomjerila te doze
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
10.03.2017
13
2
3
40
Molim sve koji mogu da daju odgovor na moje pitanje da mi pomognu, zanima me to da li nakon prelaska na gram dnevno postoji mogućnost da se organizamnavikne i da nakon nekog perioda počinju da se javljaju bolovi uprkos uzimanju grama dnevno. Primetili smo da mama ima bolove i kada uzme dozu posle sat vremena... Molim vas za neki savet ili smernicu.
 
02.03.2017
21
20
3
43
moje mišljenje je možda je ulje od pogrešne sorte napravljeno,nas su 2x zeznuli,jedno bi me bacalo na agresivu,i budula bi se po noći,imala halucinacije,umjesto da me opusti i uspava.
Mene zanima ,Vi koji uzimate rektalno ,da li imate pojačano znojenje i vrućinu.Meni se dešava da nakon što uzmem rekt. Nakon po ure oblije me takva vrućina a po noći redovno se toliko iznojim ,da se ujutro probudim mokra,krevet,odjeća,posteljina.Da li je to ok,?
S obzirom da i organizam putem znojenja ispušta toksine
 
02.03.2017
21
20
3
43
da li bi se moglo ulje napravit sa visokim postotkom thc da ju omami i ublaži bolove,pričam napamet,i ja učim ,čitam ovdje svaki dan i uvjerena sam da će ti netko znat odgovorit,
Samo mogu poželjet brz oporavak mami
 
10.03.2017
13
2
3
40
da li bi se moglo ulje napravit sa visokim postotkom thc da ju omami i ublaži bolove,pričam napamet,i ja učim ,čitam ovdje svaki dan i uvjerena sam da će ti netko znat odgovorit,
Samo mogu poželjet brz oporavak mami
Ulje je zaista kvalitetno i provereno, do skoro je potpuno okupiralo bol ali od pre par dana bolovi su jaci a pogotovo nocu. Ako neko nesto zna neka pise. Hvala na podrsci i lepim zeljama za mamino ozdravljenje, dace Bog da tako i bude.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
02.03.2017
21
20
3
43
Lip pozdrav ekipa,
Evo ja došla do popijene doze od 60ml. Zanima me da li sad nastavljamm isto 1g dnevno dok nalazi ne pokažu poboljšanje ili održavam s cca 3 zrna dnevno
 

tri u jednoj

Aktivan Član
08.05.2015
48
285
53
56
München
Ja se nisam obazirala na popijenu kolicinu, nego na stvarno stanje stvari, tj.nalaze Ct.Tek kada je snimka pokazala da je sve cisto, onda sam smanjivala dozu pomalo.Neznam gdje si dosla na podatak da je tri zrna dovoljno za odrzavanje? Ili si ti to zamjenila sa 0.3 gr.tj.mililitra?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Doza za odrzavanje je diskutabilna i nazalost bez nekih studija da se sa sigurnoscu moze reci kolika je dovoljna ali meni je 0.3 ml dnevno ipak malo previse za odrzavanja al to je samo moje misljenje a na svakome je da sam odluci koliko ce uzimat i sa cime ce se osijecat sigurno
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
To je jako nezahvalno jer sam vec napisao da nema nikakvih studija koje mogu potvrditi tocnu dozu tako da je tesko preuzet odgovornost za takav savijet ali 0.3 nije mala doza...moja mama koristi 3-4 zrna prije spavanja ali to nije mijerilo jer svako od nas je drugaciji a ona nikad nije ni stigla do 1 ml dnevno tako da ostaje ono sto sam napisao da svako koristi onoliko sa koliko ce se osijecati sigurno i koliko im mogucnosti dopustaju