Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.04.2017
76
66
18
63
Hvala na savjetima. Jako su mi korisni.
Međutim, muče me još 2 stvari:
1. Pročitala sam da liječenje počinje tek kad dođemo do 1g - znači li to da se do tada ništa dobroga ne događa? Mi smo još danas i sutra na 8+8+8 zrna pa ćemo na 10+10+10. Itd...bojim se jako povećavati jer je suprug baš slab. Ne bih znala prepoznati da li je, npr temperatura, nuspojava malo više ulja ili se što događa s bolesti. Znači li to da griješim i trebam ići agresivnije do 1g?

2. Zna li tko kako je djeluje na KOPB? Ima ovdje dnevnik, ali mi je malo čudna da je čovjeku isti čas bilo bolje. Mom suprugu nije. I inače su mi čudne priče tipa: uzeo bolesnik jedno zrno pa odmah živnuo. Ja sam probala isto i skoro zaspala za tipkovnicom.

A što se broja zrna u 1g tiče, mislim da to ovisi o veličini zrna. I nije lako to dozirati. Ja stavljam u kapsule i mislim da je to 'odokativno', ali približno ok.
Navodno su čepići super, ali su teško iskoristivi kod nekoga tko je slabo pokretan...
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@marckoni

Moja zena je na ulju i cekamo da nam dodju Vidatox CH 30 kapi. Cijena za dozu od 3 mjeseca je oko 360 eura. Te Vidatox kapi su napravili Kubanci i njima lijece svoje stanovnistvo. Ja sam za te kapi dobio preporuku od zene koja je bila 4 stadij raka sa metastazama na jetri (tada neoprabilnim) - ona je uz ulje uzimala i te kapi, plus je isla na kemotrapiju i izlijecila se. Hoce li to pomoci ili nece videt cemo za tri mjeseca. Kada se sa ovom opakom bolesti boris skoro 4 godine, onda se hvatas i za slamku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marckoni

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ima ona "staza"od prije sa uljem tako da je lako dosla do grama, ali je bilo momenata kada joj se jako spavalo (ulje je cista indica). Sada (na gramu) je ok, vise joj se ne spava toliko, ali ipak osjeca ulje pa je zna tu i tamo uhvatiti spavanje i sad normalno funkcionira.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
@Sensi Star druze,
Znam protiv cega se boris, ali pratim i sva desavanja u svetu po pitanju lecenja carcinoma koja posmatram vrlo selektivno, bez da nesedam na komercijalu belosvetskih hostaplera. Za Vidatoh kapi znam jos od janura 2013 god., cak sam imao direktnu preporuku sa Kube. Znam i epilog onih koji su koristili, u suprotnom bi davno bio na meniju moje supruge. Tvrdnje pojedinaca sta im je pomoglo, pri cemu su istovremeno koristili nekoliko vresta terapije, ne bih uopste da komentarisem. Samo bih ih pitao, kako znas sta ti je pomoglo?
Tacno je da Kubanci imaju jedan lek koji trenutno ispituje i FDA direktno na pacijentima, sto je prvi put da se tako nesto dozvoli (jer pokazuje klinicki vidljive rezultate)...ali to nisu Vidatoh kapi vec CIMAvax EGF a zargonski se vodi i kao Kubanska vakcina.
Koliko sam mogao da shvatim iz za javnost dostupnih info, lek se pokazao dobar za nemikrocelularni rak pluca sa pretpostavkom da bi isti mogao da deluje i za kancer glave i vrata, debelog creva, dojke, prostate i raka pankreasa...cak se razmislja o mogucem preventivnom delovanju vakcine, ono da spreci nastajanje obolenja...sto je prvi put ikada iko u svetu izjavio.
Medjutim, sve te info zvuce fantasticno samo da iste ne dolaze iz FDA...nekog kome Ja ni pijan ne mogu u potpunosti da verujem.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@marckoni
A vidi, ne moze stetiti ako ih uzima. Ako pomogne super, a ako ne, dalje necu kupovati. Neka zena proba sve sto joj moze pomoci. Ulje je glavno, to se podrazumijeva, a ostalo neka bude neki support ulju.

Jedino mi pojasni ovo sto si na pisao - "Znam i epilog onih koji su koristili, u suprotnom bi davno bio na meniju moje supruge." Kakav je epilog, ljudi su umrli? Al od cega, Vidatoxa ili kemoterapije?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Ma ko je jos umro od nekog-suplementa, nego te kapi nisu davale nikakav pomak u lecenju...a min. znam 10-oro koji su koristili.
Sensi, ne mora neko da umre da bi shvatili da li nesto deluje ili ne...pratimo opste stanje pacijenta i klinicki vidljiv rezultat, na osnovu cega procenjujemo da li nesto dobro/lose radimo.
p.s. ne panici bezveze i ne pomisljaj na los epilog, pogotovu ne cini to pred suprugom...razmisljajte pozitivno oboje, veruj da i to pomaze koliko ne mozes da shvatis.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Sve se svodi na jedno a to je dok god se na zdravlju zaradju istog ce sve manje biti i to je tako jer pohlepa i opstanak na trzistu lijekova je borba za zivot ali ne od pacijenata vec njihovih menadzera koji vide sam zaradu bez obzira na cijenu koju covijecanstvo placa:(
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Mario je dotakao pojam farmakomafije...pa da ga ogolimo.
Naucna istrazivanja su jakooo skupa, toliko, da ista mogu finansirati samo enermno bogati (tajkuni)...novac zdr. Institucija koji se dobija iz razlicitih fondova sluzi za: nabavku lekova i osnovne opreme, plate zaposlenih, odrzavanje sredstava...za nauku tu ne ostaje gotovo nista.

U nekom delu sveta se pojavi neki pametan dr., farmaceut naucnik=izumitelj=inovator, koji kroz svoj svakodnevni rad opazi dejstvo svog-pronalaska...ali i zna, da bi se pronalazak usavrsio, patentirao i licencirao potreban je ogroman novac za ozbiljnija istrazivanja. Kome se obraca? Pa onima koji ga imaju, tajkunima...i tu pocinje vrzino kolo.

Veliki tajkuni se medjusobno znaju (direktno ili indirektno, svejedno) i saradjuju, ali svako vodi racuna iskljucivo o svom profitu. Onaj ko je finansiro pocetni-istrazivacki projekat takodje zna, ako istrazivanja pokazu rezultat, ne moze zaobici zloglasnu bandi FDA za odobrenje patentiranja izuma i dobijanje licence. U upravnom odboru FDA sedi 13 multi-milijaredera (podatak iz 2013), nijedan medecinske struke!!!..ali za proveru nekog izuma imaju "svoje" med. strucnjake koje direktno finasiraju...recimo, zbog "nepristrasne" objektivnosti.

Ovde krece licitacija. Onaj ko je ulozio sredstva trazi patentiranje izuma i licencu, ali i onaj ko o tome odlucuje pazi na svoj inters...pa, ako ovih 13 hostaplera procene da im je manji gubitak iskesirati xxx milijardi $ pronalazacu (za troskove i ocekivani profit) od gubitka koji bi pretrpeli da se pronalazak obelodani, to ce i uraditi...a pronalazak zavrsava u njihovom sefu, sa objasnjenjem: testirano ne daje klinicki rezultat.

p.s. ovo nije moj epohalni zakljucak, vec povrsno izneto ono sto sam slusao od upucenih iz struke a sto po meni ima logike.
 
23.04.2017
76
66
18
63
@tri u jednoj
Budiš nadu u hvala ti na tome.

Moj borac je na pola grama dnevno. Za desetak dana ćemo do grama ako Bog da bi sve bude ok jer on nije dobro. Jako je slab, bez apetita, ali pozitivan. Ne moram vama pričati što prolazimo...

Da li liječenje traje od početka uzimanja ili tek kada dosegnemo 1g?
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Nabavi plasticne kalupe za raditi supozitorije od 2 ml - ako radis 10 supozitorija od kojih ce svaki biti sa pola grama ulja postupak je slijedeci - 5 grama (mililitara) i 15 grama kakao maslaca rastopi tako da uzmes loncic u kojem napunis vodu i ugrij na 80-90 stupnjeva (plus minus) - u taj loncic sa vodom stavi drugi loncic u koji stavi 15 grama kakao maslaca, rastopi mjesajuci, ubaci 5 grama ulja i sve pomijesaj zajedno.
Uzmi pipetu i puni supozitorije, ostavi da se malo ohladi i spremi u frizider. Supozitorij guras rektalno 3-4 cm, odnosno kad osjetis da je supozitorij prosao sfinkter anusa. Lezati na desnoj strani 15-20 minuta da se sve rastopi i udje portalnu venu. Nemoj dublje gurati jer ce onda biti isti efekt kao da je uzeo na usta.
Preko supozitorija nema tog "high" efekta, samo se neka toplina, osjeca i biodostupnost je bolja.
Mozes stavljati dva supozitorija rektalno, a 0.33 na usta.

P.S.
Ovo ti je primjer za pola grama ulja, ako zelis vise ili manje izracunas koliko ti cega treba.

Racunaj da ce mu trebati jako puno ulja (180 grama sigurno) s obzirom na njegovo stanje.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
3 puta na dan 1.5 ml tinkture omele, uzmes spricu- brizgu.
Uzmes veliku kasiku, stavis malo meda i 1.5 ml omele, izmjesas i pojedes.
3 puta na dan 3 ml tinkture dok rak ne nestane.
Moze se koristiti i tinktura rosopas. Usporedo.
Nabavis ovdje. Provjereno radi.
http://webshop.azena.hr/Default.aspx?pgid=11
@CilI
Kupio sam tinkturu imele koju si mi preporucio i dobio sam uputstvo u kojoj se kolicini pije. Ti si napisao 3 ml tri puta dnevno, a oni u uputstvu pisu 5 ml tri do pet puta dnevno. Da li da zena pije 3 ml ili 5 ml ? Tnx
IMELA1.jpg
 

Prilozi

  • IMELA.jpg
    IMELA.jpg
    339,7 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Poznam ja jednog bivesg opoljelog , ili oboljelu .A to sam ja , prijatelju...Sve statistike sam oborila.A sto se tice imele Cilli je tocno sve napisao.Imela ima ljekovito dejstvo....Lijek protiv raka lezi u prirodi,,, u kanabisu, kurkumi, Gravioli, Petroleju, Imeli,.itd..itd
Pretpostavljam da je ovo zbog one moje opaske na predhodnoj str. da se ne iznose neproverene tvrdnje. Pa, meni je drago da se Vi tako osecate i imate formiran stav...da ste definitivno izleceni od maligniteta i sve zahvaljujuci pomenutim suplementima (sem ulja, koje i sam potenciram).
Ove travke ne komentarisem jer nemam realna, pouzdana test-saznanja o njihovoj delotvornosti na malignitet...ali sam odavno testirao (Petrolej iz Nemacke) i znam da mi nije dao ama bas nikakv rezultat, i ne samo meni.

Nego, da pojasnim meni-nejasno.
Da li je Vama obolenje u remisiji 15+ god. pa na osnovu toga tvrdite da ste izleceni, ili to tvrdite na osnovu trenutnog stanja?
Kako znate (u hrpi nabrojanog) sta Vam je tacno-pomoglo?
Jeste radili dijagnosticku proveru svega nabrojanog po na osob, tipa kurkuma=rezultat, Graviola=rezulat, Petrolej=rezultat...ili sve zajedno + tamo neki medecinski tretmani, a onda iz svega izdvojite za Vas prihvatljivo...a koliko je to realno, manje bitno!

Ponavljam, svacija pobeda protiv ovog zla i meni daje nadu da cu pobediti zlotvora...ali, i pored cinjenice sto mi je supruga u totalnoj-remisiji 5-god. (klinicki cista), i ne pomisljam da smo pobedili. A znate li zasto? Zato sto mozda malo vise od Vas znam koliko je zlo nepredvidivo i koliko mu malo nepaznje treba da napravi dar-mar.
Pozitivno razmisljanje je Vrh, ali uz kvalitetno med.-pracenje sve vreme. Sve ostalo je lutrija do 15.-god, potvrdice vam svako ko nesto o malignitetu zna...ali to necete cuti u ordinaciji Onkologa, potpisujem!

p.s. svog onkologa slusajte, ali mu nemojte preterano verovati u sve sto kaze!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba