Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.08.2016
38
112
33
64
Draga Koko 13 , ma sve uredu..da budem iskren i ja sam mogao odreagirati na malo ljepši način. Nažalost svi smo mi ovdje zbog vlastite muke ili nama bližnjih ljudi i prisiljeni smo se oslanjati na tuđa i vlastita iskustva i pokušati iskombinirati što bi bilo optimalno.Moramo biti jedan veliki multipraktik u svemu tome a što nije nimalo lako.

ma tko bi te osudio zbog tvojih pokušaja i nastojanja da svome bližnjem pokušaš pomoći na sve moguće načine a pogotovo što nas bombardiraju sa svih mogućih strana kojekakvim informacijama. Mi smo i pacijenti i zamorci koji se uče na tuđim i vlastitim iskustvima. i ja sam bio u sličnoj situaciji , i daleko sam od veeelikog pomaka , ali i taj najmanji pomak meni je veeeliki napredak. Skoro godinu dana sam živio samo na ensure plus i došao ispod 50 kg. Od kada sam na terapiji uspio sam se zdebljati nekih 10-tak kg u što još niti sam ne vjerujem, a i do toaleta mogu samostalno.

Ima daleko iskusnijih od mene , ovdje na forumu, no moje mišljenje je da početak uzimanja čepića i simptomi koji se ponavljaju sada , da je čista podudarnost i da nema veze jedno sa drugim. Zaista ne znam na osnovu čega su oni u bolnici došli do oga da bi zbog uzimanja rso ulja mogao imati respiratorne probleme , no opet možda se javi netko pametniji tj. sa više saznanja.

Evo i ja uza svu volju, a uvijek nešto iskrsne , nikako da ovih par dana napišem u dnevniku kako mi prošao protekli period , jer zbog tehničkih problema nisam bio u mogućnosti ažurirati nastala stanja, a u ovom trenutku čini mi se daleko važnije od toga odgovoriti tebi.

Moj savjet je nikako ne odustajati, ustrajati na započetom liječenju i sa pozitivnom energijom i vjerom u bolje sutra .Da li će to biti u kombinaciji sa vjerom tipa kršćanstva ili bilo čega drugoga mislim da je sasvim svejedno , a da vjera i pozitivam stav utječu i na samo stanje.

Mojoj majci je prognoza nakon raka debelog crijeva bila par mjeseci , no umrla je 15-tak godina kasnije od sasvim druge bolesti , tako da i oni nisu svemogući u svojim prognozama.

Što se tiče problema sa stolicom , znam i to kako je sa tim , no pokušati malo i sa prehranom malo korigirati to stanje , i za čepić uloviti vrijeme između. Čepiću je dovoljno nekih 20-tak minuta da se apsorbira , tako da mislim da je to izvedivo.Desi se i meni da nakon samog uzimanja me potera, a što je tu je , odem na wc i kada se vratim , nakon nekog vremena uzmem ponovno.

Ništa previše ne očekuješ i ne preostaje ništa drugo nego da pokušamo jedni drugima pomoći.Mislim da u svemu ovome treba imati malo i sreće , jer pokraj ovoliko vrsta strainova ove nadasve korisne biljke , treba i naletiti na ono što svakom pojedincu najbolje odgovara. Zavisno od kompliciranosti i broja bolesti , mislim da ono što pomaže meni ne mora drugome i obratno , ili naprosto potreban je određeni period da ulje odradi svoje ( što manje boleština bolji rezultati u kraćem periodu ).

Ja bih za ozbiljno razmotrio i savjete od @CilI , za biomix kapsule.Provjerena metoda na koju bih ja odmah prešao , ali ne mogu nabaviti sve potrebne sastojke , a nadam se u budućnosti krenuti i sa time... I za kraj čuvaj i samu sebe , jer znam što su i moji prolazili uz mene u najtežim trenutcima i zasigurno im nije bilo lako..
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Vezano za zelatinske kapsule i rektalnu upotrebu istih - Ja osobno ne bi preporucio zelatinske kapsule u koje se stavlja Biomix ulje ili cisto RSO ulje da se koriste za rektalnu upotrebu jer zelatinskim kapsulama treba i preko sat vremena da se rastope, a jos ako i debelo crijevo nije dovoljno hidratizirano vodom onda postoji mogucnost da se uopce ne rastopi.
Supruga je koristila te kapsule sa uljem oralno i jednom prilikom kad joj je bilo lose povratila je. Ja sam, da budem siguran da slucajno nije povratila i ulje, isao u bljuvotini u lavoru traziti kapsulu sa uljem. I nasao sam je polu rastopljenu, a proslo je preko sat i pol vremena kako ju je popila. Znam da je ovo malo gadljivo, ali samo zelim ukazati koliko je vremenski potrebno da se ta kapsula rastopi i da sadrzaj iz nje pocinje djelovati.
 
02.08.2016
38
112
33
64
Moj grijeh , kada sam spomenuo biomix kapsule , nije mi bilo na pameti da se koriste rektalno , nego oralno i to po protokolu kako su i navodili. No u svakom slučaju dobra reakcija da ne bi koko13 zbunili :thumb:
 
23.04.2017
76
66
18
62
Puno hvala @Rodney . Rasplakala si me. Moj voljeni odnedavno ne može sam do kupaone. Danas sam kupila 'princezu'...tamo smo gdje si ti već bio. Hvala što mi budiš nadu.
Danas je treći dan bez ulja. Ali ne brinem. Vratit ćemo se mi. Biomix kapsule mi se čine ok. Samo trebam pronaći sve potrebno i krenuti.
Drži se! Svi se držite!
 

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
Pozdrav svima, zdravima i bolesnima ! Naime jucer sam se po prvi puta bacio u izradu ulja i sve sam radio po videu iz prvog posta,ali me brinu dvije stvari:
1.Zasto je kod mene otapalo(med.benzin) kojeg je bilo 2 litre u kuhalu za rizu isparilo vec nakon manje od pola sata, i ostalo mi samo mala kolicina tekucine(ulja) u kuhalu. Napominjem da sam svo otapalo stavio odjednom u kuhalo( jer je dosta veliko mislim da preko 2 l ), a ne onako da se dolijeva otapalo kako isparava , da nisam tu napravio gresku? Da li sam mozda kuhalo u nekom trenutku trebao prebaciti na grijanje da tako brzo ne isparava, jer ovo je stvarno bilo brzo! Koliko sam skuzio covjek je u prvom postu rekao da je njemu 1,6 litara isparavalo oko sat vremena.
2.Dodao sam par kapljica vode kada je ostala ta mala kolicina ulja na dnu i poceo onako njihati posudu od kuhala i poceli je onako krckati kao u video iz prvog posta. Nakon toga sam prebacio posudu od kuhala u lonac u kojem je kljucala voda, ali kad bi voda kljucala u loncu temp. ulja bi bila veca od preporucenih 60-65 °C a na videu se vidi da voda kljuca, a temp ulja u granicama, kod mene je temp. ulja bila do 75 °C pa sam stalno morao smanjivati plin da nije na najjace kao u videu. Temp. mi nije nikad prosla 100 °C tako da neznam jesam li to dobro napravio jer me buni to da dekarboksilaciju treba raditi na visim temp. Kuhalo se sve to preko 4 sata od kad sam maknuo sa kuhala za rizu. Dobio sam ulje recimo zlatno smede boje i onako kad dode u grlo bude malo gorko, ulje je toliko gusto da ga ne mogu iz sprice istisnuti skoro van. Molim Vas ako mi netko moze reci zasto je sva otopina tako brzo isparila i da li kad se ulje makne sa kuhala za rizu treba posudu onako ljuljati lijevo- desno ili se samo ostavi posuda na koso da sav sadrzaj dode na jedan kraj posude i prati se temp. ?
 

Prilozi

  • 20170428_190243-800x600-600x450.jpg
    20170428_190243-800x600-600x450.jpg
    51,9 KB · Pregleda: 49
  • 20170428_212326-600x450.jpg
    20170428_212326-600x450.jpg
    69,2 KB · Pregleda: 51
  • 20170430_074515-600x1067.jpg
    20170430_074515-600x1067.jpg
    70,7 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:

bandit

RDWC
07.10.2014
575
4.048
163
JAMAICA
Pozdrav svima, zdravima i bolesnima ! Naime jucer sam se po prvi puta bacio u izradu ulja i sve sam radio po videu iz prvog posta,ali me brinu dvije stvari:
1.Zasto je kod mene otapalo(med.benzin) kojeg je bilo 2 litre u kuhalu za rizu isparilo vec nakon manje od pola sata, i ostalo mi samo mala kolicina tekucine(ulja) u kuhalu. Napominjem da sam svo otapalo stavio odjednom u kuhalo( jer je dosta veliko mislim da preko 2 l ), a ne onako da se dolijeva otapalo kako isparava , da nisam tu napravio gresku? Da li sam mozda kuhalo u nekom trenutku trebao prebaciti na grijanje da tako brzo ne isparava, jer ovo je stvarno bilo brzo! Koliko sam skuzio covjek je u prvom postu rekao da je njemu 1,6 litara isparavalo oko sat vremena.
2.Dodao sam par kapljica vode kada je ostala ta mala kolicina ulja na dnu i poceo onako njihati posudu od kuhala i poceli je onako krckati kao u video iz prvog posta. Nakon toga sam prebacio posudu od kuhala u lonac u kojem je kljucala voda, ali kad bi voda kljucala u loncu temp. ulja bi bila veca od preporucenih 60-65 °C a na videu se vidi da voda kljuca, a temp ulja u granicama, kod mene je temp. ulja bila do 75 °C pa sam stalno morao smanjivati plin da nije na najjace kao u videu. Temp. mi nije nikad prosla 100 °C tako da neznam jesam li to dobro napravio jer me buni to da dekarboksilaciju treba raditi na visim temp. Kuhalo se sve to preko 4 sata od kad sam maknuo sa kuhala za rizu. Dobio sam ulje recimo zlatno smede boje i onako kad dode u grlo bude malo gorko, ulje je toliko gusto da ga ne mogu iz sprice istisnuti skoro van. Molim Vas ako mi netko moze reci zasto je sva otopina tako brzo isparila i da li kad se ulje makne sa kuhala za rizu treba posudu onako ljuljati lijevo- desno ili se samo ostavi posuda na koso da sav sadrzaj dode na jedan kraj posude i prati se temp. ?
Samo opusteno sve je to ok,med benzin ima najbrzu tacku isparavanja tako da ne brini ulje ti je ok.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: IS80
23.04.2017
76
66
18
62
Pitanje: ako smo prekinuli konzumirati ulje. Kako se vratiti? Sve iz početka ili tamo gdje smo stali. Došli do 3p zrna. Pauza 4 dana.
Hvala na odgovoru.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Raspolovite sad dozu na pola pa cete vidjeti kako ce ga "udariti". Ako je sve okej, picite dalje sa 30 zrna pa na vise. I nemojte te pauze raditi. Sto prije do grama s obzirom na ozbiljnost situacije.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Kada sam ja prosle godine trazio po HR nitko nije imao, a netko mi je cak rekao da su ti kalupi za supozitorije zabranjeni u HR!?? Jel to tocno ili ne, ne znam. Najbolje da nazoves par ljekarni pa pitaj jel imaju. Mozda se nesto promjenilo u zadnje vrijeme.
 
02.08.2016
38
112
33
64
Evo ja sam u HR u svome bližem i daljem okruženju uspio realizirati u samo jednoj ljekarni. Ostali su mi rekli da ne dolazi u obzir da to naruče i da mi prodaju. 250 suspozitorija od 1 ml košta oko 130 kuna , a od 2 ml 260 kuna. Ako nekoga zanima šaljem podatke o toj ljekarni u poruci budući da je privatna a jako su susretljivi , pa ako ostale imaju neko pokriće za svoje neprofesionalno ponašanje da ove ne zeznem ..

@mandajagoda u poruci poslano o kojoj ljekarni se radi ,mjesto i broj telefona i samo da nadopunim na slici se vidi i ljepljiva traka da se moze zatvoriti otvore suspozitorija. Jedan kolut je oko 50-60 kuna i prema procjeni moze posluziti za nekoliko kutija suspozitorija ;)
 

Prilozi

  • IMG_20170306_151502.jpg
    IMG_20170306_151502.jpg
    188,6 KB · Pregleda: 40
Poslednja izmena od urednika:
18.04.2017
19
1
3
Evo ja sam u HR u svome bližem i daljem okruženju uspio realizirati u samo jednoj ljekarni. Ostali su mi rekli da ne dolazi u obzir da to naruče i da mi prodaju. 250 suspozitorija od 1 ml košta oko 130 kuna , a od 2 ml 260 kuna. Ako nekoga zanima šaljem podatke o toj ljekarni u poruci budući da je privatna a jako su susretljivi , pa ako ostale imaju neko pokriće za svoje neprofesionalno ponašanje da ove ne zeznem ..

@mandajagoda u poruci poslano o kojoj ljekarni se radi ,mjesto i broj telefona i samo da nadopunim na slici se vidi i ljepljiva traka da se moze zatvoriti otvore suspozitorija. Jedan kolut je oko 50-60 kuna i prema procjeni moze posluziti za nekoliko kutija suspozitorija ;)

Hvala jos jednom! :)