Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
sto vise to bolje :)
mada mozes da pravis dnevne i vecernje kombinacije, sativaste za dnevnu i indika dominant ulje za vecernju/nocnu upotrebu.
bar ja tako razamisljam, ali u mnogome zavisi i od stanja organizma i stadijuma bolesti.

i eto o5 :GR cilijev i sensijev post nije bio dok nisam odgovorio?
 
15.11.2016
54
59
18
46
Imam AK 47 i nebulu, to su hibridi gdje dominira sativa. I Imam mazar i herijuanu. Pa sam mislila da hibride pomijesam i pravim ulje za dan...a one dvije indike za noc...Jel to ok?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
18.04.2017
19
1
3
Evo malo update, obecala sam sama sebi da cu povremeno javljati sta se dogada, ako bi to pomoglo nekome tko se nade u toj situaciji. :) Dijagnoza: rak gusterace sa metastazama na jetri. Prijateljica sad vec mjesec dana koristi ulje, na gramu je, ali uzima sve potpuno rektalno jer je dosta brljavila sa oralnom dozama i nikako nije mogla povecati, sad je napokon na gramu. Nadam se uskoro nekom dijagnostickom pregledu da vidimo ima li napretka s uljem. Inace osjeca mucninu, vjerovatno zbog nepravilnog rada gusterace i povremene bolove, ali drzi se.

@Koko13 kako je vas muz?
 
23.04.2017
76
66
18
63
@mandajagoda hvala na brizi. Svi oko mene misle da nije dobro i da će biti sve gore, a ja pak vidim manje pomake na bolje. U bolnici je, umoran, pospan i iscrpljen no malo boljeg apetita . Uzeo ga krevet no počeo je sjediti.
Živimo dan po dan...Redovito u kapsulama dobiva oralno 1g. Provodim uz njega sate i sate u strahu od najgoreg i u očekivanju najboljeg ☺
 
18.04.2017
19
1
3
@mandajagoda hvala na brizi. Svi oko mene misle da nije dobro i da će biti sve gore, a ja pak vidim manje pomake na bolje. U bolnici je, umoran, pospan i iscrpljen no malo boljeg apetita . Uzeo ga krevet no počeo je sjediti.
Živimo dan po dan...Redovito u kapsulama dobiva oralno 1g. Provodim uz njega sate i sate u strahu od najgoreg i u očekivanju najboljeg ☺

Drago mi je da vidite promjene, pa makar i male! Drzite se! :) Nadam se najboljem :)
 
15.11.2016
54
59
18
46
Pozdrav!

Da li je neko pravio i probao biomix kapsule sa i bez etericnim uljima? Etericna ulja bi navodno trebalo da se dodaju da smanje psihoefekte, i zanima me sta mislite u kojoj mjeri se umanjuju psihoefekti.

Mene malo buni to sto koliko znam etericna ulja se koriste za aroma terapije, a nigdje nisam mogla da pronadjem da se koriste i oralno, i ja sam napravila biomix bez etericnih ulja, jer mislim da je tako "zdravije".
 
15.11.2016
54
59
18
46
Da samo sto sam malo ipak zbunjena. Naime prve kapsule biomixa sam kupila, a ove koje otac sad koristi sam sama pravila. Posto je od prvog puta ostalo 10-tak onih od po 10 mg, otac je prvo potrosio njih, i onda presao na moje od 10 mg, i razlika je bila ogromna. Sa onim kupljenim od 10 mg otac je citao novine...setao...a sa mojima je takoreci pao u krevet. Koncentracija bi trebalo da je ista. Ili ta etericna ulja imaju toliki uticaj, tj smanjuju dosta psihoefekte, ili su one kapsule koje sam kupila bile podvala. Ili mozda ima veze od kojih je strainova ulje napravljeno?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ima veze strejn, samo ne toliko. Etericna ulja isto ne igraju toliku vlogu. Tu igra samo ako je rso ulje pravilno napravljeno. Dobri indika hibridi i u pravo vreme berba. To daje potencu, ljeci.

Zato uvjek preporucujemo vlastiti uzgoj. Crni trg je tamo vamo.:)

Sada, kada znas, da tvoje kapsule rade, pocece tek pravo ljecenje.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Libra
15.11.2016
54
59
18
46
Hvala na odgovoru, nadam se da je tako! Potrudila sam se oko uzgoja, imala sam odlicnog savjetnika ovdje sa foruma, zahvaljujem se jos jednom! izgleda da je rezultat dobar;). Nadam se da ce pomoci u lijecenju, jer ove kapsule izgleda bas "betoniraju", pa se nadam da cemo ipak uspjeti podici dozu na onu koja lijeci.
 
23.04.2017
76
66
18
63
U vezi s betoniranjem, ne znam gdje je granica između djelovanja ulja i bolesti. Pospanost, omamljenost, nepokretnost, sve to može biti i ovo i ono. Btw, mom suprugu se opet pogoršalo stanje.
Nisam fosta pametna...
Upomoć!
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Imas gore na linku sponzora Seedsman. Mozes preko njih naruciti. Trazi indica sorte ili hybride sa vise od 20 posto THC-a (sto vise to bolje).

Ako je u pitanju "estrogen driven cancer", kao sto zna biti rak dojke onda radi 50:50 mix CBD:THC.