Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Sto mislit o pauzama. Koliko dugo i da li bi se trbalo pauzirati od ulja? Nesto sam citao ne znam da li je pisano vec ali bolest zna trajat godinama.

Mislim da je dobro pauzirati od ulja ako je ikako moguće bar na neko vrijeme jer je izuzetno jako isto kao što mislim da ni super jake vutre nisu za baš svakodnevnu uporabu pogotovu u većim količinama....
naravno to je samo moje osobno mišljenje.....
respect....
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
možda bi bilo bolje dozu smanjiti na minimum minimuma jedno vreme pa zatim opet ići prema željenom ( potrebnom ) maksimumu i tako konstantno, e sada koliko dugo biti na minimumu to ne znam, možda isto toliko koliko je potrebno da se dođe do maksimuma od samog početka
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Kao redovni pušač sa 5 banki a koji je naleti na ulje tek 3 mjeseca nakon što je produvao, kada sam popušio ulje tako me raznjelo da sam jedva doma došao .....e sad netko tko počinje sa uljem i nikad nije popljugao doživljava THC šok kada uzima ulje, kao prvo mislim da prva konzumacija ulja bude sa nekime tko je poljugao ulja sa tom osobom i iskusan je pušać da ga održi na dobrom tripu i usmjeri&pobudi energiju, isto tako svi koji prvi puta uzimaju ulje !!! (sic) a nikad duvali nisu trebaju pročitati (knjžnica svaka ima to) "Umjetni Rajevi" od Baudelairea u kojem opisuje kakvi su efekti toga a isto je opisivao prvo iskustvo jeduč "Confiture" - marmeladu od trave&polena%šita malo...ali čovjek je bio odličan pisac, i opisuje kao su svi romantičari u Francuskoj tog vremena pridružili klubu hašišina "le club des hachishens" -klubu onih koju žderu Mare nostrumuglavnom , pratiti čovjeka prvi put kad uzima i da je duvo ko mlad.....pojasni seljaku i inženjeru (bolest ne bira ljudi moji) da več kad je na tome da nek uživa jer to isto blagtvorno djeluje na izlječenje takozvani PMA-Postive menatl attitude- amerikanski za pozitivan stav prema svemu...dobro informiran čovjek vrijedi za dvojicu kažu u zemlji moje mladosti...:rasta:
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Sto mislit o pauzama. Koliko dugo i da li bi se trbalo pauzirati od ulja? Nesto sam citao ne znam da li je pisano vec ali bolest zna trajat godinama.

Nisam o tome nista istrazivao ali moja mama je znala radit pauze po 7-10 dana... dva puta kad je imala seriju pretraga za obavljat i jos 2-3 puta kad joj je bilo dosta svega pa da se malo iscisti i onda opet sama nastavi ...sad je skoro 3 god kako je na ulju
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Nisam o tome nista istrazivao ali moja mama je znala radit pauze po 7-10 dana... dva puta kad je imala seriju pretraga za obavljat i jos 2-3 puta kad joj je bilo dosta svega pa da se malo iscisti i onda opet sama nastavi ...sad je skoro 3 god kako je na ulju

Ej dobar dan, baš me interesira (ako nije previše indiskretno) što gđa mama misli o THC utjecaju li
Od svakog lijeka ili caja treba pravit pauzu. Ne znam sto bi kanabis ulje bilo drugacije...moje misljenje

I stari autoritet Paracelsus je govorio "od svakojega lijeka koji se uzima dulje vremena, potrebno jest pauzu napraviti...":)
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
organizam šta god da dobija raznim unosom mora se zasititi kad tada, dali je to hrana, piće, lekovi čak se meni dešavalo razni mirisi....zato se slažem pauza da, ali možda čak ako neko uzima 1 gram dnevno mesecima da umesto prekida uzimanja smanji na o,1 ml ( ove brojke sam naveo samo radi primera u razlici količine )
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
@Superfly sta mama misli o thc-u...jadna nezna sta da misli osim sto zna da ako uzme malo vise od onoga na cega je navikla razbije je da nezna gdje se nalazi i da se mora boriti sa zmajevima koji ne postoje ali su oni ipak tu i da je to onaj njen najveci strah dok joj je sin bio tinejdzer a ona je preko svega toga presla i sama to sve obavila (jer nisam mogao biti sa njom) samo zato sto joj je to bio jedi preostali lijek i izgleda kako stvari stoje nije pogrijesil u odabiru a to je bio samo njen odabir jer ja o tome nisam ni razmisljao dok mi ona nije spomenula i tako sam istrazivajuci naletio na ovaj foruma a sve ostalo je tu zapisno ;)
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
@mario339 , hvala na odgovoru.
Iako za nas, pušače, čim više THC-a tim bolje, to ne mora biti nužno ugodno iskustvo za svakku osobu.Pogotovo, da se tako izrazim, mrvicu stariju i koja nikada nije duvala i kojoj je ulje zadnji izlaz.
Ma eto to sam i pitao jer izgleda da su u Coloradu (a gdje drugdje) uspjeli dobiti sortu izuzetno bogatu CBD-om a koja sadrži zanemariv postotak THC-a.(Mindful se zove firma).
Teško da će uskoro takvo nešto i doći uskoro i do nas barem dok se ne promjeni mentalni sklop ove i tako licemjerne okoline.
Respect....

S.

p.s. Sojevi sa visokim sadržajem CBD-a mogu imati snažan učinak protiv niza bolesti pa tako i protiv inače nezaustavljivih dječjih konvulzija i prirođene deformacije mozga medicinski zvane shizencefalija u kojoj se jedna polutka djetetovog mozga ne razvije u potpunosti i ostavlja nenormalan rasscjep između dvije moždane polutke rezulirajuči konvulzijama ili epileptičnim napadajima.Jedna djevojčica u USA je patila od toga, doslovice je imala po nekoliko stotina napadaja dnevno a sada kada uzima ovaj soj sa ultravisokim postotkom CBD a i skoro nula THC (za malo djete ipak optimalna kombinacija) ima najviše 1 ili 2 napadaja dnevno a ima i dana bez napadaja.
Medicinske literature o tome još nema mnogo ali seže iznenađujuće daleko ; britanski liječnik William o'Shaughnessy objavio je još 1843 godine članak sa pojedinostima kako je kanabisovo ulje zaustavilo inače nezaustavljive dječje konvulzije.
 
Poslednja izmena:
04.08.2015
4
2
3
39
Dobro vecer svima, prije svega se izvinjavam za sve greske koje nastanu....ako moze pomoc, mojoj mami je dijagnosticiran rak žučne kese, sa metastazama u jetri, drugi stepen. Kako su nama rekli to je jako težak oblik,jer je jako rijedak, i vrlo malo se zna o istom, i upravo se pokazao takva. Prosla je jedan ciklus kemoterapije, i bilo je super, ali odjednom je taj isti rak napravio stetu, da se poceo da siri po ostatku oragnizma. Mene zanima da li je iko imao iskustva u primjeni ovog ulja kod ovakvog oblika raka, da li iko ima ikakva iskustva. Ocajna, molim za bilo kakve informacije???? Hvala puno
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
sve več piše, svima isto ulje, isti lijek ili sličan, ne oćekujte, iskreno da ćete sve odgovore odmah dobiti a pošto se žurite(normalno) savjetum vam da se hitno povežete sa nekom osobom iz vaše geografske lokacije ..grada..sela nebitno gdjegod da jeste, raspitajte se jer ako je ikada vam bilo potrebno istraživati ali i brzo nekoga sresti to je sada zbog uznapredovalosti bolesti ali jako je teško išta prognozirati..vi morate iskoraćiti nekome...

sretno od srca...

S.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
@SeTaLa koliko ja znam nije zabiljezen takav slucaj barem od kad sam ja na forumu...ako mozes malo pojasniti kako se poceo sirti i gdje u tih mjesec dana i kolike velicine su metastaze
 
04.08.2015
4
2
3
39
Hvala puno na odgovorima. Situacija je bila sljedeća, pri slučajnom pregledu prošle godine u sep. su otkrili neke promjene na jetri, za koje prvobitno nisu mogli da tvrde šta je u pitanju. Nakon pregleda od strane stručnjaka iz različitih oblasti, su isključili mogućnost svih oblika raka, preostalo je jedino bila žučna kese, gdje je konačna dijagnoza stigla 28.12.2014.godine, adenokarcinom žučne kese II stadij. Vrlo, vazno da napomene da susvi nalazi, markeri i sl, bili uredni. Na MR od 27.11.2014.godine pronađeno je oko 10 metastaza na jetri,od čega je najveća bila oko 3 cm...nakon operacije odstranjivanja žučne kese, u mjesecu feb.je krenula sa kemoterapijama. Prvobitno je bilo sve ok,nalaz PT CT pokazao da se metastaze na jetri smanjuju, da ni jedan drugi organ izuzev jetre, nije zahvacen. Međutim krajem mjeseca maja,počinju se javljati prve poteškoće na način da je imala problema sa ishranom, šta god da pojde, imala je smetnje. Prvobitno su to lijekovim regulisi, međutim u junu prilikom prijema kemoterapije, joj je pozlio,i prestali su sa kemoterpijom. Na nalazu MR 7.7.2015.godine se pokazalo da se na jetri povećao broj metaszata (ne pise koliko) i da je sad najveća negdje oko 6 cm, i da se pojavila sumnja da proširilo na pluća, gušteraču. Ona se sad jako loše osejeća, ne jede, ne može da spava, ima jake bolove, i konstanto prima infuzije i inekcije da bi joj bilo lakše. Ja se izvinjavam što sam se raspisala, alil to je tako neistražen oblik, da želim da pojdjelim što više informacija, prije svega kako bi pomogla svojoj mami.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Neznam sta bi vam rekao po ovome sto pise o toj vrsti tumore prognoze su jako lose i to su vam vjerovatno i doktori objasnili...sad ostaje pitanje po koje ste vjerovatno dosli a to je dali ulje moze pomoci....ni na to vam niko nemoze odgovorit jedino sto znam da bi joj kvalitetno ulje olaksalo patnju i pomoglo da lakse prodje to sto mora proci ali kako god lose zvucalo nada umire zadnja i samim tim borba se nastavlja...

Sretno i slobodno podijeli sa nama to sto prolazis ako ce ti biti lakse ima nas na zalost puno koji to razumijemo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla and nerp

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Što prije počet sa uljem, jer moderna medicina trenutno ne nudi ništa bolje :)
Za to se morate snači sami, a dobri i pametni ljudi tu na forumu če vam objasniti sve ostalo oko upotrebe:)
Puno sreče i nema predaje!:sun2:
 
04.08.2015
4
2
3
39
Hvala vam puno na odgovornima, svjesni smo situacije, kao i o kakvom obliku se radi.... za sva eventualna pitanja vam se obratim,jer sam sad stvarno izgubljena, tako je malo informacija, iskustava,bilo čega.....hvala puno jos jednom :)
 
04.08.2015
4
2
3
39
Ja samo da vam zahvalim na informacijama,ali situacija se naglo pogorsala,i sad je vec u komi.....ako nekad bude nekom trebala informacija o ovom obliku raka,ja sam tu,jer znam koliko je malo informacija,a koliko su svi zeljni istih....lijep pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan and CilI
07.08.2015
3
0
1
56
Pozdrav clanovima foruma.
Citam i placem. Drago mi je zbog Tri u jednoj, a zao zbog malog decaka i drugih koji nisu uspeli.
Iznecu vam deo mog ikustva.
Ja lecim svoju 14 - godisnju cerku uljem od kanabisa. Devojcica je lecena hemo i radio terpijom, od jula 2014. do maja 2015. god, dijagnoza - ewing sarkom u sakrumu. Po misljenju lekara, tumor se nije mogao operisati, a sanse za prezivljavanje moje devojcice nakon njihove terapije iznose 34%. Tokom terapija strogo nam je bilo zabranjeno konzumiranje bilo kakvih alternativnih lekova, cega sam se uglavnom pridrzavala. Po zavrsetku terapija, od sredine maja 2015. god poceli smo da koristimo ulje kanabisa. Period postizanja tolerancije je bio malo duzi, ali sada uzima punu kolicinu od 1 ml dnevno, podeljeno u tri doze. Ujutru i u podne joj dajem po 0.3 ml, a pred spavanje ostatak - 0.4 ml. Ulje koje koristi smo nabavili negde u Holandiji, a i napravila sam svoj grow u podrumu, koji je sada poceo da cveta. Nisam sigurna koja mi sorta kanabisa treba za lecenje njene bolesti. Ulja koja smo kupovali su sadrzala vise sorti kanabisa. Moj grow je sorta "NL5 haze mist". Molim nekoga ko poznaje materiju da mi da savet da li bi ova sorta bila dobra za lecenje ewing sarkoma (kostani i mekotkivni tip), ili bi bilo bolje da i ja nabasvim jos neku drugu sortu, pa da napravim miks, ili ova sorta uopste nije za maligne bolesti? Napominjem da je devojcica naizgled dobro, lepo jede i spava, nema bolove, jedino hrama dok hoda, jer joj je promenom bio zahvacen i deo nerava u kicmi (donji deo).
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ne razumijem se puno u ovo podrucje ali mislim da ova sorta nije za spavanje, tj da nije za pred spavanje. Sative imaju vise psihoaktivan ucinak pa bi mozda bilo bolje ulje za ujutro. Bilo bi dobro posadit neku indiku sa visokim postotkom thc-a i jos jednu sa visokim cbd-om pa mijesat ulje od ta dva.

Ovo je samo moje misljenje. Pricekaj da se jave nadlezni a vama zelim svu srecu za oporavak :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Pantagan