Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Pozdrav clanovima foruma.
Citam i placem. Drago mi je zbog Tri u jednoj, a zao zbog malog decaka i drugih koji nisu uspeli.
Iznecu vam deo mog ikustva.
Ja lecim svoju 14 - godisnju cerku uljem od kanabisa. Devojcica je lecena hemo i radio terpijom, od jula 2014. do maja 2015. god, dijagnoza - ewing sarkom u sakrumu. Po misljenju lekara, tumor se nije mogao operisati, a sanse za prezivljavanje moje devojcice nakon njihove terapije iznose 34%. Tokom terapija strogo nam je bilo zabranjeno konzumiranje bilo kakvih alternativnih lekova, cega sam se uglavnom pridrzavala. Po zavrsetku terapija, od sredine maja 2015. god poceli smo da koristimo ulje kanabisa. Period postizanja tolerancije je bio malo duzi, ali sada uzima punu kolicinu od 1 ml dnevno, podeljeno u tri doze. Ujutru i u podne joj dajem po 0.3 ml, a pred spavanje ostatak - 0.4 ml. Ulje koje koristi smo nabavili negde u Holandiji, a i napravila sam svoj grow u podrumu, koji je sada poceo da cveta. Nisam sigurna koja mi sorta kanabisa treba za lecenje njene bolesti. Ulja koja smo kupovali su sadrzala vise sorti kanabisa. Moj grow je sorta "NL5 haze mist". Molim nekoga ko poznaje materiju da mi da savet da li bi ova sorta bila dobra za lecenje ewing sarkoma (kostani i mekotkivni tip), ili bi bilo bolje da i ja nabasvim jos neku drugu sortu, pa da napravim miks, ili ova sorta uopste nije za maligne bolesti? Napominjem da je devojcica naizgled dobro, lepo jede i spava, nema bolove, jedino hrama dok hoda, jer joj je promenom bio zahvacen i deo nerava u kicmi (donji deo).

Vec imate iskustvo sa uljem i ono najvaznije svoj grow u kojem ce te sad moci isprobavati i traziti svoj mix jer nazalost jos je to toliko neistrazeno da je nemoguce reci ta je sorta za taj oblik tumora ali za tumore se preporucavaju indice a u novije vrijeme i sorte sa velikim %cbd-a ali napominjem to sve individualno i svaka osoba je drugacija...za vas NL vam mogu reci samo da je mocna sativa e sad kako ce djelovati to cete sami vidjet...ja sam uzgajao dosta puta sorte sa vecim %cbd-a zbog mame kojoj je vise odgovaralo tako ulje jer je imalo malo blazi rad i lakse je se bilo nositi sa njim da bi sad zadnje napravio ulje od critical kusha (indica) sa velikim % thc-a i bas sam sinoc uzeo zrno za testiranje i mislim da je ovo jako kvalitetna sorta za one koji traze opustanje i spavanje...ja bi na vasem mjestu uzeo za slijedeci grow dobru indicu i neku sortu sa visokim % cbd-a tako da kad to uzgojite imat cete siroku lepezu razlicitog ulja i vasa cerka ce moci kombinirari kako se kad bude osijecala tako ce uzimat odredjeno ulje jer sve tri vrste imaju razliciti psihoaktivni ucinak....nadam se da ce vam ulje pomoci i tu sam ako vam ikako mogu pomoci naravno koliko je u mojoj moci...pozz
 
30.04.2015
10
4
3
39
Ja ti mogu preporuciti sortu sa visim %CBD ( Med GOM 1.0 100% auto), ja sam je sada prvi put korstio. O djelovanju ti jos nista ne mogu reci.
Sretno
 
30.04.2015
10
4
3
39
Pozdrav Mario,
jedno pitanje kod pravljenja ulja sa vecim% CBD, da li je isit postupak kao i kod RS ulja? Da li trebam obratiti paznju na nesto posebno?

Sta mi preporucujes kako RS ulje da konzumiram (ulje cu praviti od Auto White Widow i Auto White Berry) u kombinaciji sa CBD-om?

Kakva su iskustva kod tvoje mame?

Hvala unaprijed
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Postupak je uvijek isti a za doziranje neznam o kojoj je bolesti rijec a i nije bas da volim nekome govorti sta i koliko da uzima jer svi smo mi drugaciji i svako bi trebao sam za sebe odluciti kako i koliko ce ulja unijeti u sebe u odredjenom periodu...imas u prvom postu o doziranje pa vidi tamo i isprobavajuci razne metode nadji si najbolji nacin koji tebi odgovara
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crivit
30.04.2015
10
4
3
39
oh, hvala ti puno. citao sam sve tvoje postove dosta sam toga saznao. mama mi boluje od Multiple Myelom. Citao sam nedavno jednu studiju izraelskih naucnika, gdje su utvrdili da CBD poboljsava jacanje kostiju.
samon jos nesto, da li si koristio 70% ili 100% izopropilni alkohol?

Pozzz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vetar

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Da li je neko u skorijie vrijeme ,ili mozda trenutno ,ima/imao iskustvo sa lijecenjem/tretiranjem MS (multipla skleroza) kanabis uljem?

Svaki savjet,iskustvo ,prijedlog je i vise nego dobro dosao.

Hvala unaprijed.
 
16.08.2015
2
0
1
44
Nova Sam na forumu I jos se lose snalazim, pa se unapred izvinjavam Ako pisem na pogresnom mestu.
Koja manja ima cancer jajnika I od rodjaka je dobila 10 ml esencijalnog hemp ulja. Kako ga upotrebljavamo? Isto kao I svako drugo ili ima razlike?
Hvala unapred!!!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
To ili je tinktura na bazi cbd-a ili vrlo lako moguce hladno presano ulje od sjemenki konoplje sto u oba slucaja na zalost nema nikakve veze sa uljem o kojem ovdje govorimo i koje upotrebljavamo za lijecenje tumora
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Negdje kroz maglu se sjecam da je netko spominjao istu stvar i neznam dali je moguce da ulje potice iskasljavanje ili je mozda neka alergijska reakcija...koliko mu je to iskasljavanje jako i ucestalo?
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
drugar jedan ima rak na zelucu, i vec neko vreme kupuje i konzumira ulje, ali je ovaj put bio resio da sam napravi ulje, pa je mene pozvao da mu pomognem, to jest, skuvam i pokazem kako se to radi...ja sam naravno pristao i otisao do njega da mu to skuvam, medjutim, trava koju je pripremio bila je budjava... to jest, mozda i nije skroz ubudjavila, ali je zasigurno krenuo proces, jer ju je vlaznu zavezao u nekoliko kesa, potamnela je kao najgora albanka, na nekoliko hedova sam video i onu belicastu plesanj.
ja sam mu te hedove skuvao, jer on je insistirao na tome da je to "jako dobra vutra", medjutim, mene muci da li ipak nisam trebao, i da li moze imati stetne posledice? ulje sam probao na kraju, i ukus i rad su mi delovali ok, fino me zavozalo, ali da li je to i dalje lek?
 
Poslednja izmena:

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Plijesan nije nikako dobra ali na kraju bila je natopljena u alkoholu i poslije dobro kuhana tako da vjerovatno od nje nije ostalo nista a odluku je donijeo onaj koji ce to ulje konzumirati tako da se ja nebi mucio na tvom mijestu ti si mu pomogao a rizik je njegov
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt and L0oD