Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.04.2017
76
66
18
63
@magdalena194
Proguglajte Varian Edge - Radiochirurgija (Zagreb) - to je tehnika unistavanja tumora preciznim zracenjem (nema veze sa radioaktivnoscu). Ne unistava se okolno tkivo nego samo tumor.
Dugo se nismo čuli, ali evo, svratim ponekad...kako tvoja supruga @Sensi Star ? Bili ste u Svetoj Nedelji? Jako me zanima to. Za mog nepreżaljenog nije bilo vremena, prekasno smo čuli za njih ali prema onom što se da pročitati, bude nadu
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pozdrav svima, ....
Nije me bilo ovdje na forumu neko vrijeme, mada svaku PM sam odgovorio, ali nisam očestvovao zbog vremena ....
...
XY puta sam uradio napravio ulje, ali možda glupo zvuči, treba mi hladno cjeđeno, ... tražio sam gore na Search, ništa, nema nikakve teme niti bilo šta, ....
Ja koliko mislim, da hladno cijeđeno se MOŽE dobiti presom, (pokupiti malo što ostane sa ono papira za kuhanje, i u kvalitetno maslonovo ulje.

Priznajem, nikad nisam radio (a pravi sam i klipove kako napraviti, ulje, ali hladno cijeđeno, priznajem, nikad nisam radio. Sad mi ONO treba.

Ovo je jedan od recepata...
1 Čak sam dobio info, iz USA, da napravim 100% koncentrat (sa alkoholom, kao i uvijek) - 5ml (od 50g npr), i da to pomješam sa 2dl ektra djevičanskog maslinovog ulja.

2. Drugi kažu, određenu količinu (zavisi koliko potentno) u mrvilicu (i ono ispod što propadne, i to može) i to sve u maslinovo ulje, (zagrijati kao ulje, do neke temp, ne velike, (ne znam radi čega ga grijati?) ... ??? i ostaviti u TAMNU bočicu u firžider. Čak i da se ubaci čičak jedan da stoji pri dnu...

3. Treći sa presom, slično kao drugi, s tim da presom svaki cvijet "pritisnem" između dva papira (papir za rernu ... za pečenje), i ONO ŠTO IZAĐE ispod prese skupiti i u maslinovo (PONOVO, svi govore, o koncentraciji, jer nije isto staviti npr: 20g u 2dl i 20g u 5dl - na to misli

Ja opet kažem, nikad nisam radio ovako ... a meni BAŠ treba HLADNO CIJEĐENO .... da li je neko radio isto?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Pozdrav svima, ....
Nije me bilo ovdje na forumu neko vrijeme, mada svaku PM sam odgovorio, ali nisam očestvovao zbog vremena ....
...
XY puta sam uradio napravio ulje, ali možda glupo zvuči, treba mi hladno cjeđeno, ... tražio sam gore na Search, ništa, nema nikakve teme niti bilo šta, ....
Ja koliko mislim, da hladno cijeđeno se MOŽE dobiti presom, (pokupiti malo što ostane sa ono papira za kuhanje, i u kvalitetno maslonovo ulje.

Priznajem, nikad nisam radio (a pravi sam i klipove kako napraviti, ulje, ali hladno cijeđeno, priznajem, nikad nisam radio. Sad mi ONO treba.

Ovo je jedan od recepata...
1 Čak sam dobio info, iz USA, da napravim 100% koncentrat (sa alkoholom, kao i uvijek) - 5ml (od 50g npr), i da to pomješam sa 2dl ektra djevičanskog maslinovog ulja.

2. Drugi kažu, određenu količinu (zavisi koliko potentno) u mrvilicu (i ono ispod što propadne, i to može) i to sve u maslinovo ulje, (zagrijati kao ulje, do neke temp, ne velike, (ne znam radi čega ga grijati?) ... ??? i ostaviti u TAMNU bočicu u firžider. Čak i da se ubaci čičak jedan da stoji pri dnu...

3. Treći sa presom, slično kao drugi, s tim da presom svaki cvijet "pritisnem" između dva papira (papir za rernu ... za pečenje), i ONO ŠTO IZAĐE ispod prese skupiti i u maslinovo (PONOVO, svi govore, o koncentraciji, jer nije isto staviti npr: 20g u 2dl i 20g u 5dl - na to misli

Ja opet kažem, nikad nisam radio ovako ... a meni BAŠ treba HLADNO CIJEĐENO .... da li je neko radio isto?

Za sta ti treba hladno presano? Koliko je meni poznato hladno presano mozes dobiti samo od sjemenki a od cvijeta su mi poznate sve metode koje si gore naveo ali metodu odabires na osnovu potrebe.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Meni ne treba, aaa pravim prijatelju,...kojem takođe nije NIŠTA, on bi to koristio onako, - "radi reda, - predostrožnosti, ima para ko go*** malte ne, pa boli ga neka stvar, Može on da naruči ali tada bi se saznalo, i do medija bi došlo 100% i to bi oni okrenuli naopako, a on nema veze sa drogama, niti je kad imao, najveća mu je droga cigare i ponekad sjedne i popije, ali nema napijanja (znači ne želi da se sazna, ...)

Pravio sam mnogo puta, "normalno" ulje, :) i pravo mi čudno bilo, jer on je to vjerovatno vidio negdje, i ja ga pitam jel u šprici bilo, kaže nije, nije ono što si pravio (a pravio prije toga njegovom prijatelju, kome su sada super nalazi (nikad nikome nisam naplatio uslugu, jer svima je trebalo za lijeka, i nekako ne mogu mu naplatiti i džaba, samo monete za materijal nek' obezbjedi i nije problem.
...ali ovaj lik, je inače čudan, ... malo hipohonderski mi zvuči, ali opet nije to, on npr: čim vidi nešto (vitamine, bilo koje na TV), odmah to uzima.
GE132, (sve vrste), Orthomol Immun (takođe sve vrste), itd itd...jedan takav prearat (kutija) je oko 60-70€ i on to radi predostrožnosti pije. Nije ni tabletoman, jer ne voli tbl inače, ali vitamine, sve! (radi pravo stresan posao, putuje svuda po EU).

Vjerujem da je on to negdje vani i probao, i to sigurno neko "BIO-KONOPLJINO" ulje, ipak dao mi je dobru cifru za kako kaže kvalitetan materijal, ali meni neće trebati ni 10g !!!

Opet kažem, nikad nisam naplaćivao uslugu, ali njega jednostavno nisam mogao odbiti .... nisam ja kriv što mi je ugurao toliko para u džep!

Za sta ti treba hladno presano? Koliko je meni poznato hladno presano mozes dobiti samo od sjemenki a od cvijeta su mi poznate sve metode koje si gore naveo ali metodu odabires na osnovu potrebe.
Znam na šta misliš, ali ja mislim da njemu treba da osjeti aromu ... jer pitao me kao mogu li izaći dvije male one staklene bočice, sa "pipetom" ...

Znači sam je odredio sebi količinu maslinovog ulja, eh sad na meni je da odredim koncentraciju, i ostavio bih mu mali čičak da se "kiseli" unutra čitavo vrijeme, da osjeti aromu.

P.S. Sve sam mu objasnio, prednosti ovog, onog, šta i kako.... jednostavno tako želi. Čudno al' jbg... :) ... pošto fakat nikad nisam pravio ovako nešto, pa me interesuje, koji je najbolji način, jer želi on aromu da osjeti, znam sigurno !!!

Toga nema, ili si nešto pobrkao?
:) ima, vjeruj mi da ima :)
....samo što se to ne koristi sa kanabisom, može ali šteta vuve, cvjetova ... kad može MNOOGO bolje da se "izvuče" sve iz nje...
 
Poslednja izmena od urednika:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Hehe, kompliciras.
Imaš dve mogućnosti. Nabavis cbd smolu koja je ekstrahirana s co2, to dobiješ putem interneta. Tamo ti smola obično nije dekarboksilirana, a miriše jer ima terpene. Dodaš malo rso ulja unutra, umješaj u toplo maslinovo ulje. I imaš mirišljava cbd-rso maslinovo ulje.

Ili pravi butan ekstrakciju i dodaj u maslinovo ulje.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Samo kažem, nikad nisam pravio HLADNO cijeđeno ... dobio sam malo glup recept, (mislim logika...), kao da napravim sve kao i uvijek, i da sve "istresem" u maslinovo ulje ???

.... kad imaju "moneta" pa mogu da "zaprdivaju" ...
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Znaš kako Ameri rade?
Uzmunvutru, nadrobe, zaviju u alu foliju, stave u pećnicu na 110°C za 1 sat, ohlade, stavijo u posudu maslinovo ulje i dekarboksiliranu vutru, na maloj temperaturi, obcasno premješaju, trajanje oko 1 sat, precede i imaš maslinovo-rso ulje.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Meni koliko je poznato, ovo što meni treba je "NIŠTA" u usporedbi sa normalnom ekstrakcijom sa alkoholom / nikad nisam radio sa nečim drugim.

Uvijek sam koristio i koristim etilni alkohol 97% (medicinski) i on "kuha" na 60 C ...
 
01.09.2016
40
7
8
55
Bezze sve zavisi jel on hoće da ga puca imalo ili mu je samo aroma bitna
Ako imaš materijala i nije ti žao napravi čovjeku sve tri metode pa neka proba
Ja znam da suho kad se pojede u npr. voćnom shakeu puca, ali jako jako slabo (jer nije skroz dekarboksilirano)....trebalo bi se osjetiti i u maslinovom ulju

hvala na info Chill
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Kad se neko "nafura" na nešto, - džaba !!! Sve sam mu objašnjavao, ali džaba !!! .... i ne ne bi on da ga "fisne", mada bih ja volio da osjeti "rad", ali znam da ništa od toga, ili možda, možda osjeti nešto (više po meni psiha, al' ... ) šta ću mu ja, ovo nikome ne bih preporučio (ovako da radi, jer ima mnogo boljih načina za PRAVU ektrakciju, OVO - bacanje vuve samo ... malte ne!!!
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
227
242
43
Pozdrav svima, ....
Nije me bilo ovdje na forumu neko vrijeme, mada svaku PM sam odgovorio, ali nisam očestvovao zbog vremena ....
...
XY puta sam uradio napravio ulje, ali možda glupo zvuči, treba mi hladno cjeđeno, ... tražio sam gore na Search, ništa, nema nikakve teme niti bilo šta, ....
Ja koliko mislim, da hladno cijeđeno se MOŽE dobiti presom, (pokupiti malo što ostane sa ono papira za kuhanje, i u kvalitetno maslonovo ulje.

Priznajem, nikad nisam radio (a pravi sam i klipove kako napraviti, ulje, ali hladno cijeđeno, priznajem, nikad nisam radio. Sad mi ONO treba.

Ovo je jedan od recepata...
1 Čak sam dobio info, iz USA, da napravim 100% koncentrat (sa alkoholom, kao i uvijek) - 5ml (od 50g npr), i da to pomješam sa 2dl ektra djevičanskog maslinovog ulja.

2. Drugi kažu, određenu količinu (zavisi koliko potentno) u mrvilicu (i ono ispod što propadne, i to može) i to sve u maslinovo ulje, (zagrijati kao ulje, do neke temp, ne velike, (ne znam radi čega ga grijati?) ... ??? i ostaviti u TAMNU bočicu u firžider. Čak i da se ubaci čičak jedan da stoji pri dnu...

3. Treći sa presom, slično kao drugi, s tim da presom svaki cvijet "pritisnem" između dva papira (papir za rernu ... za pečenje), i ONO ŠTO IZAĐE ispod prese skupiti i u maslinovo (PONOVO, svi govore, o koncentraciji, jer nije isto staviti npr: 20g u 2dl i 20g u 5dl - na to misli

Ja opet kažem, nikad nisam radio ovako ... a meni BAŠ treba HLADNO CIJEĐENO .... da li je neko radio isto?
Jel to možda ovo?
 

tri u jednoj

Aktivan Član
08.05.2015
48
285
53
56
München
:banana_rasta:Pozdrav .Obzirom da je Herbal Bob banovan pa vjerovatno nitko ne pregledava njegovu temu ..na moje pitanje od 10 Rujna nisam dobila odgovor.Naime zanima me dali netko zna dali je dovolhna 1 Bio mix kapsula za odrzavanje trenutnog stanja ?Isto tako zanima me dali je nekome puna doza tj .5 kapsula dnevno pomoglo da se rijesi Karcinoma? POZZ OD TRI U JEDNOJ.:wave:
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
To sa odrzavanjem je jako relativno i nemoguce tvrditi ovo ili ono kad ne postoje klinicke studije ali najbolje bi bilo uzimat onoliko koliko tebe cini sigurnim i gdje se dobro osijecas a sto se tice izlijecenja ja nepoznam osobu koja je po tom protokolu izlijecila tumor ali znam samo dva slucaja, jedan je bilo jako kasno otisla je za ni 2 mj a drugi jos traje i recimo da su na pocetku
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Ne bih ti preporucio da ides bez filtera za kafu. FIltera imas na svakom koraku, mozda nisi obracao paznju do sad na njih..
Evo recimo odavde mozes da porucis online, a ima i u njihovim prodavnicama.