Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Sad gledam recept radjen sa ubrusom umesto filtera za kafu, u levku izmedju cediljke, ne puca. Probacu, a juce sam sa namerom da ih kuim ceo grad obisao, imamo 3 maxi-ja i nema ni u jednom. Ne ceka mi se da stignu online, probacu ovako pa javim.
 

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
Eto ljudi na zalost moj otac je jucer navecer preminuo!
Ne bi htio nikoga posebno izdvajati sa ovog foruma ali moram spomenuti svog mentora Cilla koji mi je puno pomogao da uzgojim svoje vlastite biljke koje su ipak odrzavale 9 mj mog oca na zivotu, jer tako je jako volio zivjeti!
Moj savjet svima koji se nadu u istoj ili slicnoj situaciji krenite odmah sa uljem i nemojte stati na uzimanju malih kolicina ulja idite postepeno do pune doze. Moj je otac na pocetku uzimao samo toliko samo da moze reci da uzima i to mozda da ce se izljeciti, tek kad je vidio da mu zapravo vise klasicna medicina ne moze pomoci krenuo je na full dozu.
Pozdrav svima!
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Moje saučešče. Takav je krug života, tome niko ne pobjegne. Imaš sada dobre uspomene na oca. Nosiš ga u sebi i u mislima. Znaš, da si pomogao, koliko si mogao i tu si miran u sretan zbog toga, truda. Kada dodze vreme, svako se pridruži svojim najbližima.

Ja gledam na tijelo, to mi je odjelo, duša mi je energija. Kada se odjelo pocepa, istrosi, uništi, ostaje energija koja ide cijelim univerzumom i onda si energija izabere novo odjelo i ciklus se ponovi u beskonačnost. Tako, da nekoga bliskog nosiš u srcu i sretan si zbog toga. Hrabro, znam kako se osječaš, ja mome ocu nisam pomogao, 30g unazad, rak pljuča, jer se tada još nije znalo za ljekovitost vutre.
 
02.08.2016
38
112
33
64
bioetanol.jpg @CilI
vidio sam da si ti radio sa bioetanolom za kamine, a kako je rafinirani etanol 96 odvratno skup , oko 130 kn litra , zanima me mišljenje o ovom proizvodu
 
27.03.2015
13
3
8
Zna li ko,kad se ulje kuva,sonda od termometra da li se drzi na ulju ili se sa njom dodiruje dno od kuhala? Jer je razlika 10stepeni celzijusovih na povrsinu ulja i na dno od kuhala. Unaprijed hvala
 
02.08.2016
38
112
33
64
Cili ,
zahvaljujem poslao sam na dvije adrese molbu da poslikaju feklaraciju. ako postoji , i posalju mailom, pa da vidimo kakvo je stanje, ako nema idem i bez toga :)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
A zasto ne nadjes isporopilni on je prihvatljiviji sa cijenom premda i on je daleko od ideale ali eksperimentiranje bez mogucnosti labaratorijskog testiranje je dosta rizicno..nedavno sam radio jednu probu sa industrijskom konopljom i benzinom za ciscenje jer to sam imao pri ruci a to sto sam dobio nece biti za upotrebu vec samo za testiranje da vidim dali se isplati vaditi cbd alkoholnom ekstrakcijom i mogu reci da mi se nije svidjelo i nedjeluje mi kao nesto sto bi poslije unosio u sebe ili bilo koga drugog...

Definitvno moramo naci druge metode ekstrakcije i podici to na visi nivo jer ovo sto trenutno radimo je zastarila metoda

Evo za primjer etanol je skup ali jednostavnim kuhanjem u destilatoru za vodu umjesto kuhalu se vecina tog alkohola moze skupiti nazad tako da onda dolazi na prihvatljivu cijenu i 100% sigurno pa nije lose za razmisliti u tom pravcu ;)
 
02.08.2016
38
112
33
64
mario339 ,

radio sam sa izopropilnim i bilo je ok.. međutim tamo gdje sam uzimao , polakomili se pa digli cijenu za preko 50 % tako da je sada cijena 75 kunića....

Slažem se sa svim što si rekao , jednostavno ostalo mi u sjećanju da je Cili radio sa bioetanolom pa reko da provjerim... Čim nešto tražiš što nama treba , sto pitanja a zašto ovo , a zašto ono i još kada kažeš da trebaš 7-8 litara , ludilo brale.

A ako ništa drugo opet izopropilni , eventualno medicinski benzin a za eventualno drugi puta ramisliti o etilnom i destilatoru za vodu :):thumb:
 
02.08.2016
38
112
33
64
Toliko si me zainteresirao da sam odmah išao u istraživanje :djede:....dugoročno , bar za sada na ovom nivou , čini mi se najbolja i najisplativija varijanta:mario::....Samo zbog financijskih referenci pričekaće neka bolja vremena. Destilator cca 2500 kn + etilni alkohol 8-9 litara , 1000-1500 kuna. dijelovi-destilatora.jpg


 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bluehawk
01.10.2017
3
0
1
46
Dobar dan svima!
Ja sam novi ovde, citam sve najbolje o ulju i, s obzirom na to da mi clan obitelji boluje od raka pluca zelio bih i ja krenuti u proizvodnju. Pitao sam doktore sto misle o ulju i mogu li ga dobiti na recept i uglavnom sam dobivao odgovor - nemam nista protiv, ali ne znam nikoga kog je izljecilo, te ne daju nista na recept. Sam proces izrade sam uglavnom proucio, ali trebalo bi mi par savjeta....

Kako prepoznati pravo ulje (morat cu negdje kupit dok nesto ne proizvedem)?
Koju vrstu sjemena da kupim?
Kakav sator za unutarnji uzgoj (imam prostor od 10-ak kvadrata) da kupim i gdje?
Kakva zemlja je najbolja za sadnju?
Koliko cesto treba zalivati?

Hvala unaprijed....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Kako prepoznati pravo ulje
covek, pa u prvom postu ove teme imas: KAKO PROCIJENITI KVALITETU KANABIS ULJA. ajd procitaj temu, nemoj odmah sa pitanjima
Koju vrstu sjemena da kupim?
imas gore nase sponzore, odes na seedsman i gledas medical seeds
https://www.seedsman.com/en/medical-cannabis-seeds
Kakav sator za unutarnji uzgoj (imam prostor od 10-ak kvadrata) da kupim i gdje?
opet imas sponzora pa biraj https://www.hempatia.si/growbox.2
Kakva zemlja je najbolja za sadnju?
ukucaj u pretragu foruma: zemlja
Koliko cesto treba zalivati?
ajd pocni za citas forum, mozes i to preko pretrage da nadjes

i procitaj pravilnik foruma obavezno