Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Cill to je ful doza njoj treba nesto lagano sa 1 g ulja na mjesecnoj dozi vjerujem da ce joj super odgovarat
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Hvala ti Cill na konkretnim podacima!
Krenuo bih veç danas sa primjenjivanjem iste al ulje će biti spremno kroz dva do tri tjedna.Čim se za to stvore uvjeti jer želim da to ulje bude u svakom segmentu čisto.
Radit ću veliku količinu ulja,a pošto do sad nisam morao toj mjeri reci mi kako bi bilo najbolje.
Upotrijebit ću između 2 i 3kg materijala(vrhovi/popcorn/trim) i 20 litara benzina pa me sada zanima dali da sve odjednom isparim ili da za svakih pet litara procijedim ulje van iz kuhala za rižu.Dali ima vidljivih razlika ako se samo nadodaje benzin do kraja bez da se ulje vadi van?
Ako se naravno pazi da razina uvijek bude zadovoljena da ulje ne pregori.
https://www.vutra.org/members/mario339.30235/
Dakle sa ovom količinom bi trebali krenuti?
1 gram ulja na mjesečnoj bazi pa tek onda dizati količinu?
Metoda ista kao što mi je Cill rekao na čemu mu se zahvaljujem ili se ovo bazira ne nečem drugom!?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Da ja sam mislio na koko a kasnije sam skuzio da je Cill preporucio dozu i njoj kao za felt ili sam nesto ja krivo pohvatao al nije ni bitno kontamo se mi i ovako ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Felt,
Ja sam prije radio benzinom, sve ok, jedino vrlo rado se upali u riz kuvaru. 2 puta zapalio, mada sam pazio. Tako, da sada koristim samo etanol i odlično je. Kvalitet i sve.
Možeš sve odjedanput izparevati ili malo po malo, ne igra neku ulogu to.

Koko,
Za nju sam mislio isto punu dozu kako je u receptu za biomix. Zašto, koko treba noču da se psihički i fizički odmori, raztereti. Uzme oko 9 naveče i za sat do dva počinje rad i ide spavati. To je to:thumb::wave:
 
23.03.2013
125
118
43
Urugvaj
Molim odgovor, zanima me da li sam dobro shvatio. Vi prvo napravite RSO ulje pa onda dodajete carrier? Da li dva puta dodajete maslinovo ulje? Prvo na 10ml RSO ulja dodati 25ml maslinovog ulja da se dobije baza. Onda u tu bazu dodati jos 75ml maslinovog ulja i 25ml suncokretovog lecitina. I na kraju dodati po 5 kapi ovih etericnih ulja? I staviti da se zamzne 24h pre punjenja u kapsule. Da li je ovo proces?
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Samo da se ubacim kad se spominje zapaljenje otapala prilikom kuhanja ulja. Stalno koristim benzin i do sad se nijednom nije zapalilo
Najčešći uzrok zapaljenju je statički elektricitet same osobe koja kuha ulje.
Ukoliko ste u gumiranim cipelama, na parketu ili tepihu a imate na sebi nešto sintetičke odječe, šansa da če se zapaliti čim približite ruku kuhalu je vrlo velika. Događalo se to ljudima čak i kad su bili upozoreni da paze na tu stvar.
Jednostavan način da bi se to izbjeglo je da se prije približavanja kuhalu naslonite rukom na zid, betonski pod, ogradu, itd...da se uzemljite i izbacite statički elektricitet iz sebe.
Nadam se da če vam uz malo pažnje kuhanje ulja biti sigurno sa bilo kojim otapalom:):respect:
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kod upotrebe benzina je veči problem posuda za kuvanje, nije dobro zasnovan riž kuvar. Imao iz hofera, a drugo sam imao fritezu. Oba puta so se hlapi upalili bez statike.
U vazduhu.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Možda je problem tip kuhala, kod mene je "Sencor rice cooker" i nikad problema s njim. I uvijek je u postupak uključen i ventilator da puše malo iznad kuhala, bez obzira dali se kuha na otvorenom, na balkonu ili na prozoru.
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
Hvala ti Cill na konkretnim podacima!
Krenuo bih veç danas sa primjenjivanjem iste al ulje će biti spremno kroz dva do tri tjedna.Čim se za to stvore uvjeti jer želim da to ulje bude u svakom segmentu čisto.
Radit ću veliku količinu ulja,a pošto do sad nisam morao toj mjeri reci mi kako bi bilo najbolje.
Upotrijebit ću između 2 i 3kg materijala(vrhovi/popcorn/trim) i 20 litara benzina pa me sada zanima dali da sve odjednom isparim ili da za svakih pet litara procijedim ulje van iz kuhala za rižu.Dali ima vidljivih razlika ako se samo nadodaje benzin do kraja bez da se ulje vadi van?
Ako se naravno pazi da razina uvijek bude zadovoljena da ulje ne pregori.
https://www.vutra.org/members/mario339.30235/
Dakle sa ovom količinom bi trebali krenuti?
1 gram ulja na mjesečnoj bazi pa tek onda dizati količinu?
Metoda ista kao što mi je Cill rekao na čemu mu se zahvaljujem ili se ovo bazira ne nečem drugom!?
Preporučam ti da materijal prije kuhanja izmelješ jer ti inače 20l benzina neće biti dovoljno za tu količinu..
 
02.08.2016
38
112
33
64
Pozdrav drugari :banana_rasta:
evo i mene malo sunce obasja ..
Uzeo benzin za čišćenje i krenuh sa popriličnim samopouzdanjem da će sve ispasti dobro.

Malo sam čitao par postova iznad u vezi benzina , no kako kod mene derala bura od jutra , a stavio sam i ventilator za svaki slučaj tako da sa te szrane nije bilo problema.
Ipak za svaki slučaj prije nadolijevanja benge , ugasio bih rice cooker , malo sačekao da se ohladi , dolio mješavinu i šibaj dalje . I tako u krug do zadnjeg dolijevanja.
I sto je najbitnije sve proslo ok i sve je ured Ja prezadovoljan i sada može liječenje dalje svojim tokom.:):)..
Zvao pajdu i rekao mu da mu je izopropilni za , onu stvar , kao nemože vjerovati... A svaka škola se plaća :D
 

Prilozi

  • IMG_20171024_140923.jpg
    IMG_20171024_140923.jpg
    188,8 KB · Pregleda: 64
  • IMG_20171024_145825.jpg
    IMG_20171024_145825.jpg
    224,5 KB · Pregleda: 68
  • IMG_20171024_151513.jpg
    IMG_20171024_151513.jpg
    268,8 KB · Pregleda: 72
  • IMG_20171024_154419.jpg
    IMG_20171024_154419.jpg
    233,7 KB · Pregleda: 76
  • IMG_20171024_142824.jpg
    IMG_20171024_142824.jpg
    181,6 KB · Pregleda: 63
02.08.2016
38
112
33
64
@Felt
A možda posluži i drugima...liječnik specijalista daje prijedlog a povjerenstvo hzzo-a donosi konacnu odluku. E sada za koje bolesti odobravaju a specijalisti preporučuju moraćeś malo sam istražiti ..Sretno
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Preporučam ti da materijal prije kuhanja izmelješ jer ti inače 20l benzina neće biti dovoljno za tu količinu..
Ma dovoljna je ta količina da se većina skine,isprobano već :D
Uvijek sameljem,bilo da radim klasično ulje ili bho bez brige :thumb:
Možda je problem tip kuhala, kod mene je "Sencor rice cooker" i nikad problema s njim. I uvijek je u postupak uključen i ventilator da puše malo iznad kuhala, bez obzira dali se kuha na otvorenom, na balkonu ili na prozoru.
I ja imam taj Sencor i radi odlično.
Imam i ja sada istog. Odličan. Ja na benzin ne idem, dobijem etanol, 99% za 3.5€ Litar, sta da riskiram.
Ja sam prije dvije sezone radio sa etanolom no ne 99 već 97% i nije mi ispalo onako kako sa benzinom za čišćenje stoga ću ostat kod provjerenog u mom slučaju.Nekako ne bih da ujebem nešto.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Pantagan
02.08.2016
38
112
33
64
Zdravo prijatelji,
evo kako vidim da mazar vs MS nije baš nešto aktivna pa da postavim pitanje ovdje. Nije za mene nego za jednog prijatelja. Koliko sam vidio u postovima kod njih koji imaju multiplu sklerozu kao najidealnija količina RSO ulja se pokazala količina od jednog zrna riže navečer ( da ne kompliciram sada sa uljem za noć i dan što bi bilo daleko najbolje , po meni ).

Mene zanima za biomix kapsule , da li bi bila dovoljna jedna kapsula navečer i eventualno jedna ujutro ( ako se bude podnosilo ) uz istovremeno trošenje žlice kokosovog ulja, apigenin i amentomax uz svaku kapsulu.
Za zapaliti mi je jasno...

Znalci svaki savjet je dobrodošao ;)
 
02.08.2016
38
112
33
64
Da li pod različite jačine misliš napraviti smjesu pi onom receptu pa onda kapsule puniti različitio količinom ili...
Na koji nacin punis u kapsule, kapaljkom ili..
Jer gledao sam kapsulator i nije frka kada je praskasta materija u pitanju, visak se kao spatulom pokupi, a safa neznam kako bi to ispalo sa biomix masom..