Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@CilI @mario339 i drugi

Ovo je copy paste tekst sa Rick Simpsonove Facebook stranice i u jednom djelu teksta pise da je CBD blokira receptore i sprijecava THC da radi to sto radi, odnosno ubija stanice raka!!??
What? Od kuda sada to kada se zna da CBD uz THC sprijecava daljnje sirenje tumorskih stanica.
Jel imate vi kakava saznanja o ovome?
IMG_0926.png
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
To je napisano, u smislu, ljudi growaju cbd hibride i onda misle, da če izliječiti raka.
To sam več video i jednom sam u jednoj temi napisal.
Zato oni naglašavaju Indika hibrid koji ima udeo THC 20%+. I da cbd blokira receptore je glupost.
Metoda Rick Simpson je zastarjela i ekipa isto tako. To je realnost.
Imaju tu još ulogu terpeni i drugi kanabinoidi.
Bitno je, da dnevno unosiš za raka oko 700mg THC. To se korigira individualno na težinu čovjeka i metodu konzumacije i reakciju na terapiju.
U ulju treba biti i cbd, samo ne u velikim količinama.
Recimo;
THC 55-65%
CBD 3-6%
To je nekakav normalan omjer za raka ili drukčije; THC 15-20 : CBD 1 okvirni omjer.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Homo sapiens

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
:zvezda:: 55 do 65% ... A Rik Simpson tvrdi da je potrebno najmanje 96 % i satima isparava nekoliko kapljica vode iz ulja - dok ne ostane najčistiji thc .



Recept za lečenje uljem od kanabisa treba da bude jedan - sa preciznim uputstvom, ali to je nemoguće.
Em ima preko hiljadu sorti kanabisa , em je svaka bolest priča za sebe + svaki bolesnik je priča za sebe.

I ono što treba da bude koristan podatak - jedan , opšteprihvaćeni istinit podatak - to ne može da se nađe. Samo je ova tema dokaz za to ... na 94 strane se piše o doziranju - ali nečega što može da ima različitu koncentraciju i sastav...


Rik Simpson ulje se pravi na temperaturi na kojoj isparavaju rastvarači .. oko 100 stepeni Celzijusa. Sem THC i CBD - šta još ostane u ulju, a šta lekovito ode u vazduh nepovratno?

( NAJVIŠE MI SE SVIDELA PREPORUKA @CilI kad je rekao da se naprave dva ulja i pomešaju - ovo pregorelo RS oil i ulje dobijeno isparavanjem alkohola na sobnoj temperaturi - kojom prilikom nije došlo do razaranja terpena temperaturom ... pa se na taj način mogu uneti kombinovano svi lekoviti sastojci. )

Ima jedna metoda LIOFILIZACIJA za izdvajanje živih enzima i terpena iz sveže biljka ..to se nešto brzo zaleđuje biljna masa, pa greje do 40 stepeni i odvajaju se lekovite tvari bez gubitaka .. Amerikanci su napravili smolu od 99,99% thc ali u njoj nema tragova lekovitih kanabinoida koji ispravaju na manjim temperaturama nego što je temperatura za dobijanje ovih koncentrata.

Dekarboksilacija THCa - se ovija na 120 stepeni.

Da li je ovo ISTINA?

Neko je ovde nedavno napisao o svom iskustvu sa čajem - kuvala je pola grama - pola sata ? I dejstvo je bilo preterano .. ( opet doziranje -predoziranje ... i thc je sigurno dekarboksilovan - iako voda vri na 100 ...

Tinkture se prave , kao i puter od kanabisa od dekarboksilovanih cvetova -- Jedan sat u rerni na 120 stepeni . Videla sam neku tabelu - 5 minuta na 300 farenhajta .. to je nekih 140 celzijusa.

U vejpu je temperatura 200 stepeni C. I tako oslobođen thc radi ( ko grom - što reče kakosezvaše gospođica koja je skuvala druidski čaj)

U bongu ili u džointu je temperatura ( kolka je već da ne guglam .. ali preko 700 je sigurno .. ili oko 1000 pa opet THC RADI . Ali manje radi nego preko vejpa . Ili čaja - što je zaista neverovatno .

Ne bi ovo pisala da nisam napravila eksperiment .

Stavila sam pola teglice hedova od Bubas gift - a ( iako sam pomešala moje dve biljke..ipak kontam da je u manjoj teglici bilo više indike .. što mi se sinoć i potvrdilo )

Staklenu teglu sam sa cvetićima okrenutu stavila na pleh . Namera mi je bila da pohvatam isparenja , kad vutra počne da se peče .. :) Nisam imala metalni poklopac za teglicu, nego plastičan .. pa sam je samo okrenula da sama tegla bude poklopac .

Namera mi je bila neznalička .. jer je to nemoguće sprečiti ... kujna miriše do pola ulice .. znači odoše terpeni u ... nepovrat.

Stavila sam rernu na 150 . ( Kriva sam znam ..to me mučilo nekoliko dana dok nisam probala )

I tako sat vremena . ( Sve si upropastilaaaaa!! ) Spalila si hedove za džabe ... sad imaš još manje vutre .. i tako to mi se vrtelo po glavi.

Onda sam tu prepečenu vutru stavila u alkohol . Teglicu sam napunila alkoholom 70 %.

Sinoć sam procedila . I probala ... hmmmm.

Doziranje ???'

Veze nemam koliko mg thc?

Od tinkture od pola šake cvetova u 2 dcl alkohola ... od ko zna koliko % thc u biljci .. Ma sve nepoznato ... Sipala sam u rakijsku čašicu malo te tinkture - da prekrije dno i dodala vodu do vrha čašice .. Pobelelo je kao uzo .. ( ono grčko piće ) i ispila napitak .

Ovu tinkturu sam namenila za artritis - smanjenje bolova ( koji ima moja keva) ali posle degustacije nisam sigurna da smem to da joj dajem .

Bilo mi je jasno zašto se zove zeleni zmaj i šta je full body efect . Taj nivo relaksacije do pospanosti bio je raspoređen u svaku ćeliju - ne samo u noge - na primer kad ti se noge stondiraju , pa ne možeš da makneš . Ovo je bilo nešto sasvim novo za mene . U tom nekom skoro pa transu , čula sam signal za poruku sa mobilnog .. taj inače zanemarljivi bip - me je izbacio iz orbite da sam poskočila, bukvalno. Verovato sam upala u dublje moždane aktivnosti - ono theta talasi ili nešto ispred te frekvencije.
I ono što me je najviše iznenadilo su bili kapilari u očima ... Onako crvene oči mi nikad nisu bile.. što je još jedna evidencija o delovanju thc ...iako je prošo kroz - po mom mišljenju pretereanu temperaturu ...

Ali pitala sam se ako neko ima nizak pritisak i probleme sa srčanim radom - da li je bezbedno da ovo koristi .

Zbog svega , @CilI mislim da tema o dekarboksilaciji treba neku reviziju ... kao važan deo kod izrade ulja ...

I još jednom tvoje mišljenje - obrazloženje zašto je RSOil zastarela metoda ?
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Minja3,
Informacije koje dajem, najprije sam testiram. Ništa ne pišem, u smislu šta drugi pišu po internetu. Jer toga je puno rekla kazala, jednom rečenicom pričaju a nemaju pojma.

Za dekarboksilacija sam više puta stavio graf, vreme i temperatura.
10965731_10152625869093199_890506467_n.jpg
Zašto je Rick Simpson metoda zastarjela.
Kako ja radim rso ili cco ulje sam več napisal. Ono šta Rick radi, je bilo u ono vreme top. Ker drugo nisu znali. Ostali so na tome.
Drugo, za ulje je dobro upotrebljavati 1/4 materijala od vutre što stoji u teglama 1+ godine. Zašto, jer ta Vutra sadrži thcv kanabinoid.
Treče, u cco ulje dodaješ original terpene, koje se izvlači iz vrhova na co2 mašini, aparatu, na početku extrakcije. Terpeni produže djelovanje za 50%+, svim kanabinoidima.
Četvrto, za liječenje se Vutra suši mjesec + dana. To je važno, polako da se suši.
Peto. Za biomix kapsule mi se pokazalo najbolje za nosilno ulje kombinacija kokosovog i maslinovog ulja u omjeru 1 : 1.

:zvezda:: 55 do 65% ... A Rik Simpson tvrdi da je potrebno najmanje 96 % i satima isparava nekoliko kapljica vode iz ulja - dok ne ostane najčistiji thc .
Ovo je največja glupost i mora da prestane, da se piše ovdje na forumu.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Minja3 and Rancero

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Hvala :) tako sam i ja mislila .
Čitala sam nedavno Protokol Rika Simpsona . Ono što je napisao ( Jindrih , Čeh) je moglo da se napiše na četvrtinu stranica od njegove knjižice . ima mnogo ponavljanja i zalaženja u sitna crevca nepotrebno .
Ali ostalo mi je to upečatljivo da iz rastvora ispari rastvarač a sa njim i sve lekovite sastojke sem THC .

Za one koji nemaju aparaturu za to co2 izdvajanje terpena - mozda samo samelju cvetove i taj prašak konzumiraju . Mada se kanabis teško melje u mlinu, smola se zalepi za noževe i ne ustitni se lepo ..
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako nemaš original terpene, tada se upotrebljavaju eterična ulja. Eterična ulja mogu da smanje rad THC, ako staviš previše.

Ja, ako nekome kod terapije pomažem, tada idem na maxsimum svime. Ništa ne prepuštam slučaju. Oni koji ne žele, to je njihova odluka, koju poštujem. A mišljenje imam svoje. Previše sam video ljudi na samrti, što so se igrali svojim životom, a kada rso ulje nije radilo, lječilo ili nisu dosledno konzumirali kod protokola, e tada bi se spašavali. Na moju žalost, tada je prekasno.
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
Jel moguće da se pacijentu sa rakom pluća, 3.stupanj nakon 2 ture kemo i 70 dana uzimanja po ml ulja dnevno rak proširio još više po plućima ?
 
03.11.2017
5
0
1
36
došli su mi rezultati..
slabo ulje tako da mijenjamo,ali i to drugo ću poslati na analizu da ne bi bilo..
 

Prilozi

  • PharmaLab-certificate-2017-150.pdf
    168,4 KB · Pregleda: 95

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Debelo preslabo. Steta. Mjenjajte odmah.

@opa cupa
Ulje ima 27 % THC-a. To je preslabo ulje za lijecenje.

Pa kako ga to da ga ulje nije bar zaustavilo, da se ne širi dalje?
Moguce da je preslabo ulje kao i ovo gore. Dajte testirati ulje da znate kakve je kvalitete. Sve ispod 50 % THC-a je preslabo za lijecenje karcinoma.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

tri u jednoj

Aktivan Član
08.05.2015
48
285
53
56
München
Dobro vecer.Evo nakon malo poduze pauze odlucih da se javim, da dam.podrsku svima onima koji se bore sa ovom ili onom vrstom karcinoma.S i oni koji su pratili moju pricu od samog pocetka su mogli procitati kako ja u svojoj borbi nisam imala nikakvu sansu za prezivljavanje.Prije skoro pa tei godine su mi rekli da nemogu vise nista za mene uciniti, sem palijativne skrbi , koja bi eto trebala trajati od 6 do 12 mjeseci...Negdje na sredini toga vremenskog razdoblja kada su iz moje jetre izvadili vec mrtve metastaze, rekose mi da sam ja medicinsko cudo i da ce se jednoga dana meni pisati u kjigama. ..I tako prolaze dani, mjeseci a ja zivim od kontrole do kontrole.Kada odem na pregled i kada mi kazu da je sve u redu, to mi izgleda kao da mi je netko produzio zivot na sljedeca 3 mjeseca..I tako ide zivot...sa mojim dozvolama za daljnim zivljenjem.Danas sam opet isla na ct ...i zamislite dobila sam dozvolu za zivljenjem do 4 mjeseca idu e godine.Pise: Nalaz; Ob.ali mi nedade pecat preko potpisa...kaze, kad dodjete sljedeci put.Ja ja odlazim radosna , jer i on ( doktor) nesumnja da ce biti sljedeci put.I tako idu dani.....a ja zivim dan za dan...Svi vi tamo vani koji se borite borite se dan po dan,, nema stajanja ...i nema kraja toj beskonacnoj borbi.Jedan dan kad nebude vise Metastaza i timora u vasem tijelu ili u tijelu vasih naj drazih ...nastaje nova borba.Jos zesca jos veca.Kako ocuvati tijeo...da se to zlo ne vrati......pozdrav od tri u jednoj