Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.03.2018
12
20
3
41
Dobro vecer.Evo nakon malo poduze pauze odlucih da se javim, da dam.podrsku svima onima koji se bore sa ovom ili onom vrstom karcinoma.S i oni koji su pratili moju pricu od samog pocetka su mogli procitati kako ja u svojoj borbi nisam imala nikakvu sansu za prezivljavanje.Prije skoro pa tei godine su mi rekli da nemogu vise nista za mene uciniti, sem palijativne skrbi , koja bi eto trebala trajati od 6 do 12 mjeseci...Negdje na sredini toga vremenskog razdoblja kada su iz moje jetre izvadili vec mrtve metastaze, rekose mi da sam ja medicinsko cudo i da ce se jednoga dana meni pisati u kjigama. ..I tako prolaze dani, mjeseci a ja zivim od kontrole do kontrole.Kada odem na pregled i kada mi kazu da je sve u redu, to mi izgleda kao da mi je netko produzio zivot na sljedeca 3 mjeseca..I tako ide zivot...sa mojim dozvolama za daljnim zivljenjem.Danas sam opet isla na ct ...i zamislite dobila sam dozvolu za zivljenjem do 4 mjeseca idu e godine.Pise: Nalaz; Ob.ali mi nedade pecat preko potpisa...kaze, kad dodjete sljedeci put.Ja ja odlazim radosna , jer i on ( doktor) nesumnja da ce biti sljedeci put.I tako idu dani.....a ja zivim dan za dan...Svi vi tamo vani koji se borite borite se dan po dan,, nema stajanja ...i nema kraja toj beskonacnoj borbi.Jedan dan kad nebude vise Metastaza i timora u vasem tijelu ili u tijelu vasih naj drazih ...nastaje nova borba.Jos zesca jos veca.Kako ocuvati tijeo...da se to zlo ne vrati......pozdrav od tri u jednoj
Baš mi je drago pročitati vaš post.voljela bi s vama razmijeniti par porukica,jel smo i mi krenuli 90 dana borbe,pa eto par stvari me zanima u vezi toga.radi se o svekrvi rak pluća....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAMSAN
05.03.2018
138
153
43
46
Cill, Mario ili bilo tko tko bi mogao!
Molim vas za pomoc. Dakle moj tata koristi ulje od 13.01 gram. Jos smo dodali gram CBD-a. Sad cemo sljedeci tjedan raditi psa. Sutra msct. Magnetska je cista.
Ali mom tati ne lose zadnjih par dana. Mi smo i prehranu promjenili. Da li je to nervoza pred test ili da smanjimo ulje? Ali mislili smo do psa da vidimo. Molim vas kakva au iskustva? Hvala puno
 
05.03.2018
138
153
43
46
@Cill, @Mario339 ili bilo tko tko bi mogao!
Molim vas za pomoc. Dakle moj tata koristi ulje od 13.01 gram. Jos smo dodali gram CBD-a. Sad cemo sljedeci tjedan raditi psa. Sutra msct. Magnetska je cista.
Ali mom tati ne lose zadnjih par dana. Mi smo i prehranu promjenili. Da li je to nervoza pred test ili da smanjimo ulje? Ali mislili smo do psa da vidimo. Molim vas kakva au iskustva? Hvala puno
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Tesko je reci ovako na prvu od cega je vasem ocu lose ali dolazak kontrole sigurno svakom bolesniku tesko pada e sad koliko to ovisi o osobi. Jeste sta mijenjali kad mu se stanje pogorsalo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAMSAN
20.03.2018
4
6
3
36
pozdrav svima. neznam kako sam dosao dovde istrazivao sam po netu na raznorazne strane o svemu i svacemu no nebitno. imam problem sa detetom koji ima 11 godina i ima tumor na mozgu. culi smo o ovom leku pokusacemo da ga nabavimo ali neznamo nacin primene jer je dete u pitanju. iz bolnice nam rekli da ne postoji mogucnost operacije jer je na nezgodnom mestu i u precniku je 3.5 cm. probali smo sve moguce nacine sto smo culi ali nazalost nista. ostaje nam i ova varijanta pa nas zanima vase misljenje dali je neko imao slicnih problema
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Pročitajte ovu temu.
https://www.vutra.org/threads/herbal-bobs-medical-lounge.15900/
U njoj piše kako se rade biomix kapsule. Doza je svaki put ista. Recept odgovara težini djeteta. Počne manjim dozama, da navikne na kanabinoide. Biće high, zadet. Posle mjesec dana se pravi kontrola tumora, ako nije rezultata, doza se pojača za duplo. Opet mjesec dana na duploj dozi i ako opet nema pomaka, doza se pojača.
Za klasičnu dozu od mjesec dana ti ide jedna brizga od 10 ml THC rso ulja, svaki put se pojača dozu za jednu brizgi od 10 ml.
Biće teško, puno če spavati samo treba ustrajati. Zato jer je mozak u pitanju, ja ne bi uključio cbd hibrida.
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Zdravo svima,
prvo želim da iskažem veliko zadovoljstvo i sreću što sam naišla na ovaj sjajni forum. Dugo vas čitam, a evo sada sam se odlučila da vam pišem. Želim da poželim sreću i iskažem podršku svima koji se liječe uljem i dr. preparatima od kanabisa. Moj put liječenja kanabisom je bio izrazito interesantan i uspješan. Inhaliranjem uspješno simptomatski liječim palmo-plantarnu psorijazu i išijas. Nedavno je mom ocu dijagnosticiran kancer debelog crijeva - adenokarcinoma gradus 2 sa metastazama na jetri pa smo se odlučili, između ostalog, na ulje od kanabisa. Došli smo do provjerenog izvora i ulja dobre kvalitete koje je, prema mojim informacijama i testirano na kvalitet. Terapija je 90 dana, standardni RSO protokol. pošto moj otac koristi i neke lijekove za srce, odlučila sam se da krenem s manjom dozom od pola zrna riže pred spavanje - što je sinoć i uzeo. Ne znam da li je do njegovog subjektivnog osjećaja, ali i nakon 2 sata nakon konzumacije nije osjetio nikakav high momenat. Malo je bio veseliji i opušteniji, odspavao do ujutro, ujutro je bio malo pospan, a pritisak i otkucaji srca znatno sniženi i normalni. Večeras razmišljam o tome da mu dam preporučenu dozu od cijelog zrna riže. pitam se da li ovo ulje uopće djeluje na njega obzirom da nikad u životu nije bio u kontaktu s THC-om. Razmišljala sam o tome da mu i receptori nisu bili dovoljno stimulirani... Ja sam se baš pripremala na to da će čovjek baš biti high, ali on samo nekako opušten. Ima li neko slično iskustvo ili neki savjet? Čitam da početnici koji nikad nisu konzumirali kanabis baš imaju high momenat od ulja, ali ovaj moj ćale prvi put nešto kao da ga je slabo osjetio... :/ Da napomenem da sam mu iscijedila pola zrna riže na komadić banane da mu ne bude previše gorko, stavio je pod jezik, malo protrljao desni i progutao. Koja je najbolja metoda oralne primjene da se što više sadržaja apsorbuje? Kaže da mu nije gorko pa razmišljam da ga večeras samo onako proguta. Hvala unaprijed na savjetima i odgovorima.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
kolko znam definitivno bi ga trebalo vise udrit, a ne manje, ako nije imao susreta sa biljkom.
mozda vam ulje nije "dovoljo" jako. kolko vidim mnogi pate od toga.
jedino kako cete biti sigurni sta imate je svoj grow i/ili poslati na analizu u SLO.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
kolko znam definitivno bi ga trebalo vise udrit, a ne manje, ako nije imao susreta sa biljkom.
mozda vam ulje nije "dovoljo" jako. kolko vidim mnogi pate od toga.
jedino kako cete biti sigurni sta imate je svoj grow i/ili poslati na analizu u SLO.
Hvala trubabuba. Ne znam, ali prošlo je oko dva sata kako je uzeo i onda mu se prispavalo. Možda ga je izudaralo dok je spavao. pritisak mu je i dalje jako nizak i pospan je nakon 12 sati, ali nije sada nešto high. Ulje je bilo na analizi i ocijenjeno je kao izrazito kvalitetno. Večeras ću mu dati punu dozu pa valjda bude jače radilo. Da li je najbolje da se prvo istopi u ustima i da ga onda proguta i da ga ne utrljava u desni?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako nikada nisi koristio vutru, tada na početku neki kod uzimanja ne osjete ništa ili malo. Tako da se drži rso protokola, jedino pred spavanjem mu možeš dati jaču dozu. Da, kada ga uhvati ne bude prejako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: karamela

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@CilI hvala ti na odgovoru. to sam i pretpostavila jer se sjećam kada sam ja prvi put pušila vutru, apsolutno nikakav high nisam osjetila. Tek je počeo sinoć, probe radi dala mu pola zrna da mu mogu pritisak lakše pratiti jer pije lijekove za pritisak. večeras normalna doza pa ga valjda provoza. da li je najbolje samo da proguta ili na jeziku da mu se malo otopi pa onda?