Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.04.2015
8
11
3
48
tek sad nista ne razumijem o dozamva i doziranju.
u nekoliko postova prije kazu 10 - 15 zrna u 1 gr, na dr 10, n àtrecem 27, a sad oko 50 zrna.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
@lulu777

Pogledaj veličinu zrna u prvom postu u ovoj temi. Odi u kuhinju. uzmi rižu koju imaš. Ja istisnem 30 zrna cca te dužine. Povuci 1 ml kreme u špricu pa stisni na papir negdje. I izbroj koliko zrna ima. Cemu tolika panika oko zrna? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skimmer
19.04.2015
8
11
3
48
pa zato sto je ogromna razlika izmedu 10 i 50 zrna u 1 gr. A i ulje konzumira starija osoba i sigurno je moze preplasiti reakcija koju moze imati od 50 zrna. A i ulje nam je u posudici i tek cemo ga prebaciti u spricu.
Ne bi tila falivati u doziranju ,ne uzima tok tek tako da bi se zezala. Mi pokusavamo lijeciti karcinom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Narcotic
19.04.2015
6
2
1
45
Rekli ste da je mama ulje uzimala prije 4 mj. I da je bilo dosta poboljsanja.molim vas da malo objasnite kad ste vidjeli prve znakove poboljsanja, kako dugo je uzimala ulje i koliko..moja mama je slicno bolesna pa me zato jako zanima vase iskustvo...hvala inaprijed
 
Poslednja izmena od urednika:
19.04.2015
8
11
3
48
Mama je ulje koristila od dvi razlicite osobe. Ovo prvo iz slovenije nije bilo bas nesto. Sad dali je bilo nekvalitetno ili je trebalo vise vremena da organizam pocme lijecenje-ne znam. Uglavnom kad je pocela od ove druge osobe uzimati,krvna slika je bila dobra, mama je dijabeticar i znala je imati secer preko 12 i od 5 razlicitih vrsta tabletapomalo je dosla na pola tablete. Znaci ulje je reguliralo secer, CtT je pokazao smanjenje metastaza.Moram naglasiti da je mama tada konzumirala ulje i u isto vrijeme isla na kemo. Sad od cega je bilo joj bolje ne znam, ali hvala Bogu ni jednom nije imala nuspojave od kemo, osim sto joj se kosa prorijedila. Nakon tih nalaza se malo opustila sta se tice ulja pa ga je izbac,ila, ali pocela ga je opet uzimati i molimo sei nadamo najboljem. Znam da je bolest teska i da statistike nisu na strani bolesnika, ali uz ulje, kemo i Boga sve je moguce.
 
19.04.2015
6
2
1
45
Hvala na odgovoru, ali jos me zanima.. Je li mama vec uzimala 1 ml dnevno ili ste jos bili u fazi privikavanja??? Koliko dana ili mjeseci je uzimala ulje prije nego ste naparavili prve nalaze koji su pokazali poboljsanje???
 
Poslednja izmena od urednika:
19.04.2015
8
11
3
48
Pa da vam budem iskrena ne znam. Ne zivimo s njom i tesko nam je bilo pratiti. Ako joj je 10 ml trajalo vise od 30 dana onda mislim da nije uzimala punu dozu. Sad netko kaze da se ide agresivno netko da se prilagodi doziranje sebi... Sad smo odlucili i mama i mi da kroz 15 dana proba potrositi cijelu dozu od 10 ml. Prema nekim proracunima ako ide 1 gr = 1 ml onda bi doza od 10 ml trebala trajati 10 dana zato me buni ono koliko zrna u 1 gr.

Uzimala je 4 mjeseca, al nisu to bile pune doze od 1 gr, ali nisu ni doze za privikavanje. Uzimala bi ga 2 puta dnevno sa cackalicom, onako obilato, ali mislim da je bilo manje od 1 gr.

editiraj post iznad svoja, nema potrebe za duplima...zzz
 
Poslednja izmena od urednika:

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
Lulu, najlakše i najjednostavnije izmjeriš ovako, uzmeš praznu špricu i izvažeš ju sa preciznom vagom. Zatim izvažeš punu i razlika ti je mjera koliko grama imaš. Jedan mililitar lagano istiskaš po dužini papira (savjetujem tzv. ugostiteljski masni papir) i uzmeš najobičniji metar i izmjeriš dužinu. Tu dužinu raspodjeliš na 3, 4, 5 ili deset dijelova ovisno o tome koliko ti je mama već stekla tolerancije i tako ga primjenjuješ. Za primjer, ja sam svoju mjeru odredio sa običnom čačkalicom, negdje oko šestine jedne čačkalice i ona mi je večernja mjera. Tako i ti možeš svojoj mami odrediti dužini koja je otprilike prilagođena njezinim potrebama. U jedan gram ti ide cca 27-30 zrna, ovisno koliko ti ruka drhti :), ali iz moje prakse zrno i zrno nikada nije isto pa ti omjer po gramu može biti od 24-34 zrna. Kada imaš mjeru gdje istiskuješ više zrna u jednom komadu kao što sam napisao pomoču čačkalice, onda si puno preciznija jer istiskuješ jednu dužini bez prekida.
 
19.04.2015
6
2
1
45
H
Pa da vam budem iskrena ne znam. Ne zivimo s njom i tesko nam je bilo pratiti. Ako joj je 10 ml trajalo vise od 30 dana onda mislim da nije uzimala punu dozu. Sad netko kaze da se ide agresivno netko da se prilagodi doziranje sebi... Sad smo odlucili i mama i mi da kroz 15 dana proba potrositi cijelu dozu od 10 ml. Prema nekim proracunima ako ide 1 gr = 1 ml onda bi doza od 10 ml trebala trajati 10 dana zato me buni ono koliko zrna u 1 gr.

Uzimala je 4 mjeseca, al nisu to bile pune doze od 1 gr, ali nisu ni doze za privikavanje. Uzimala bi ga 2 puta dnevno sa cackalicom, onako obilato, ali mislim da je bilo manje od 1 gr.

editiraj post iznad svoja, nema potrebe za duplima...zzz
Hvala vam... Sad ste mi dali nade ;)
 
19.04.2015
8
11
3
48
Lulu, najlakše i najjednostavnije izmjeriš ovako, uzmeš praznu špricu i izvažeš ju sa preciznom vagom. Zatim izvažeš punu i razlika ti je mjera koliko grama imaš. Jedan mililitar lagano istiskaš po dužini papira (savjetujem tzv. ugostiteljski masni papir) i uzmeš najobičniji metar i izmjeriš dužinu. Tu dužinu raspodjeliš na 3, 4, 5 ili deset dijelova ovisno o tome koliko ti je mama već stekla tolerancije i tako ga primjenjuješ. Za primjer, ja sam svoju mjeru odredio sa običnom čačkalicom, negdje oko šestine jedne čačkalice i ona mi je večernja mjera. Tako i ti možeš svojoj mami odrediti dužini koja je otprilike prilagođena njezinim potrebama. U jedan gram ti ide cca 27-30 zrna, ovisno koliko ti ruka drhti :), ali iz moje prakse zrno i zrno nikada nije isto pa ti omjer po gramu može biti od 24-34 zrna. Kada imaš mjeru gdje istiskuješ više zrna u jednom komadu kao što sam napisao pomoču čačkalice, onda si puno preciznija jer istiskuješ jednu dužini bez prekida.
Hvala najljepsa na odgovoru
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Samo prejedanje je dovoljan razlog za probleme a ulje definitivno pomaze u prejedanju :) kakve tocno ima probleme?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Jel jos uvijek uzima isto ulje? Na koji nacin ga uzima jel ga samo proguta sa necim ili ga stavi na nepce pa ceka da se rastopi po ustima...ako je ulje koje mu je odgovaralo a sad mu radi probleme neka proba smanjiti malo dozu da vidi hoce li biti promjena
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
17.04.2015
9
24
3
meni osobno najvise pomaze kombinacija ulja i dima. 2-3x na dan za sad, doze vece od zrna rize razmazem na desni + 1-2 jointa s 0,25-0,5g vutre, te mi to ima najbolji efekt na bolove. U pocetku se prvih par dana javila omaljenost iako su doze bile 1x dnevno ko zrno rize i bez dima, no nakon toga je sve ok. Postepeno povecavam dozu. Tu i tamo uzmem udarne doze dok mi je losije i onda spavam ko beba. i inace spavam nakon uzimanja no vremenski manje nego kad uzmem udarnu dozu (velicina graska), cca 1ml. i za sad je ok.
Apetit mi je bolji, zapravo odlican i s te strane je definitivno bolje.
Utjecaj na tumor za sad ne mogu reci jer jos nisam radio pretrage no sve u svemu osjecam se bolje. Jedno vrijeme nisam imao (potrosio), nisam odmah uspio nabavit tak da sam bio prisiljen na pauzu od cca 3 tjedna i u međuvremenu se bol polako vratila no sad sam opet u kontinuitetu i ide opet u dobrom smjeru, a vjerujem da cu na kraju uz pomoc Boga, ulja i svih koji su uz mene to pobjedit i nastavit normalno funkcionirat.

Inace dijagnoza je tumor debelog crijeva, adenokarcinom rektuma.

p.s. ako vam se i u mlađim god pojavi zatvor ili krv ili nesto sl odmah na pretrage. Naime ja sam obolio sa 25 god, a vidio sam i cuo za slucaj od 17, 19, 22...tak da ono pravilo da ova bolest udara iza 40 ili 50 se mijenja. Sve je vise mlađih. Kod mene su najmanje sumnjali na ca.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Hvala sto dijelis iskustvo sa nama i zelim ti svu srecu u lijecenju:) tumor debelog crijeva je jedan sa najvecim % izlijecivosti u rano otkrivenoj fazi ali kod nas drzi 2 mjesto po smrtnosti a to sve zbog naseg nemara i neupucenosti...evo i sam jos nisam otisao na kontrolu vec 2 god prebacujem za sutra al evo sad cu definitivno ubrzati stvar i to toplo preporucujem svima
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Inace dijagnoza je tumor debelog crijeva, adenokarcinom rektuma.

U par navrata sam slusao poznanike od bolesnika kako u slucaju raka debelog crijeva uzimaju kapi rektalnim putem. Kazu da je absorpcija mnogo djelotvornija. Znam za slucaj gdje decko uzima 20 kapi rektalno dok mu je mnogo tesko da toliko uzme oralnim putem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo