Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Malo je to vremena da se organizam navikne. Neka pokuša bit uporan, to šta ne može doč sebi je dobra naznaka da je ulje kvalitetno. A glavobolja se povremeno javlja, možda če neko znat objasnit zašto. Samo napred i nemojte se obeshrabriti radi nekoliko bezopasnih nuspojava.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Treba ustrajati kod terapije.
Ako so cvetovi vutre ubrani previše zreli onda može dolaziti do toga, da je drugi dan umoran, bez energije, slično mačku posle pijanke.
Kod takvih neuspojava je dobro popiti sok od pomarance, limunadu ili čaj Z medom i limunom.

Kakav mu je pritisak?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan and hazeri
06.01.2017
5
0
1
40
Evo tek je prije pola sata dosao sebi... sad je stvarno ok. Ja necu njega vise forsirati, sam zna da li mu to pomaze ili odmaže. Nema pritisak, samo umor. Ali pazite, to i je bolest imunološkog sustava, i njega ništa ne boli, samo je sve slabiji i slabiji
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako bi napravili ulje od hibrida indica:sativa 50:50, reakcija na ulje bi bila drugačija.
I obratiti pažnju na vreme berbe, 10-20% Amber trihoma.
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Toni treba piti dosta tecnosti(moze i voda), a i hrana treba da bude puna vitamina po mogucnosti vegetarjansko nesto lako i bice Ok bitno sto je rekao Panta da se produzi da se ne prekida jer za neke sitne stvari ne vredi prekidati sa terapijom.Poz i sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Moja zena dok se dizala do grama dnevno je bila stalno uspavana, cak sam je morao i buditi da pojede rucak. Njoj je trebalo 20 dana do grama. Upoznao sam covjeka koji je do grama uspio doci za 14 dana, al kaze da je on tih 14 dana vecinom prespavao (uz budjenje da nesto pojede i ode na wc).
Taj "umor" je normalna stvar, nista zabrinjavajuce.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marckoni
30.12.2016
22
21
3
39
Marckoni znaci za rak dojke je bolje da se unosi oralno a ne cepici?Ja mislila da pocnem cepice da pravim bas zbog tih halucinacija.Treba da mi stigne jos jedno ulje iz dosta sigurnijeg izvora pa cu uporediti sa ovim mojim.Mada i za ovo sto imam tip tvrdi da se od njega njegova baba izlecila.Ja nemam uslova da sama pravim ulje zbog male dece nemam ni gde da uzgajam kanabis.Morace moja majka da dodje da bude tu dok se ne naviknem na ulje.Mene zanima jel ima ovde nekog kome je to lecenje 60 ml za 72 dana pomoglo i izlecilo ga?Jer ono sto sam ja citala da ga daju ljudima u zadnjem stadijumu da im olaksaju bolove pa malo gubim nadu u njega i iskreno me strah.
 

tri u jednoj

Aktivan Član
08.05.2015
48
285
53
56
München
Pozdrav.Ja sam koristila ulje pola doze u cepicima i pola doze oralno.Koliko mi je poznato oni koji nemogu da koriste sve na usta uzimaju i ovako.Ucinak bi trebao biti isti.Tako mi je receno.. i to direktno od RS.
 
15.11.2016
54
59
18
46
Zdravo narode!

Ja otkako sam saznala da je tata bolestan, skoro sam svakodnevno na internetu i trazim korisne savjete u borbi protiv raka. I sto vise gledam i trazim, to vise vidim da je uloga ishrane skoro najbitnija. Znam da svi koji nazalost imaju iskustva sa ovom temom to sve vec znaju, ali dosta ljudi koji se tek suoce sa time to ne znaju. Ja sam izgubila malte ne mjesec dva dok sam "sve konce pohvatala"...kanabis + ishrana itd.
Mozda ne bi bilo lose da pokrenemo tu temu na forumu, da bi bila transparentna za ljude koji se tek ukljucuju.

Elem, dok sam tako trazila na internetu naisla sam na terapiju D9 Cansave...izuzetno je skupa, ali mislim da bi se neki savjeti mogli iskoristiti i vrlo dobro kombinovati sa kanabisovim uljem . Konkretno mislim na ishranu i primjenu kupki za detoksikaciju organizma.

Na ovom linku mozete naci korisne savjete za ishranu:
http://www.cansave.org/rs/ishrana-u-d9-terapiji.html

Isto tako D9Cansave terapija ne ukljucuje primjenu kanabisa, iako pise da ima dobrih iskustava. Ali ja licno vjerujem u kanabis i mislim da je to "sukob inetresa" jer je terapija kanabisom skupa kao i D9.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
30.12.2016
22
21
3
39
Libra ideja ti je super jer evo i ja sam jos u nedoumici sta smem da jedem a sta ne.Moj onkolog kaze da mogu sve ali u ogranicenim kolicinama,kaze izbaci samo secer,belo brasno i crveno meso.Reci mi jel tvom ocu pomaze kanabis?Ja sam se do sad susrela samo sa komentarima ljudi koji ga koriste za ublazavanje bolova.Ja ih na srecu nemam u drugoj sam fazi.

Evo sad sam procitala ovaj link za ishranu i ovde pise da mogu da se jedu jaja i kiselo mleko.A ja citam na nekim str pise da treba i to izbaciti i ajd sad budi pametan.Ja jednom nedeljno obavezno napravim tost sa hlebom od integralnog brasna,kackavaljem,pilecim grudima i ajvarom.Bez toga ne mogu.Pilece grudi pojedem jedno parce za nedelju dana.Kupujem neke k plus pecene ili aia kuvane curece grudi.I jedno kuvano jaje nedeljno obavezno.Sad vidim ovde da moze i mladi sir.A ja i njega izbacila.Vise nisam pametna!?Ali bilo bi lepo da postoji i tema oko ishrane pa da svako napise sta on koristi.
 
Poslednja izmena od urednika:
15.11.2016
54
59
18
46
Hvala na komentarima! Huh iskreno ne znam da li imam dovoljno znanja da otvorim tu temu, ali potrudicu se!
@ivana984 razumijem totalno tvoje nedoumice. I ja ih imam...isto kao ti na jednom mjestu recimo procitam da se mlijeko i mlijecni proizvodi treba da izbace, a na drugom da se mladi sir moze koristiti. E sad sto se tice konkretno sira, mislim da se definitvno trebaju izbjegavati sirevi koji su fermentisani...dugotrajni, a mladi sir nije fermentisan, pa vjerovatno moze da se koristi.

Moj tata ima rak jetre, i iskreno jos ne mogu reci da li mu ulje pomaze, jer smo tek poceli prije nekih cetiri nedelje, a tek od prije nedelju dana je na visoj dozi koja bi trebala da djeluje.
Medjutim prosle nedelje sam srela djevojku koja mi je pricala da se kod nje povuklo 8 tumora na plucima koriscenjem kanabisovog ulja, isto tako kod neke njene poznanice ogromna metastaza od 11 cm na plucima se povukla.
Mamina prijateljica koja je inace doktor, imala je rak dojke, i iako doktori uglavnom ne priznaju kanabis, ona ga je koristila doduse u u kombinaciji sa zracenjem,ali je uspjela...

Eto...nadam se da sad mislis malo pozitivnije! :) Ustvari ti moras vjerovati u to sto radis, dok god imas sumnje u to, mislim da to onda lose utice na rezultat lijecenja.

Odoh sad da smislim kako da zapocnem temu:ajnstajn:.

- - - * * * - - -
https://www.vutra.org/threads/ishrana-za-oboljele-od-raka.16818/
 
Poslednja izmena od urednika:
30.12.2016
22
21
3
39
Libra mnogo ti hvala,znaci mi kad cujem pozitivne komentare za kanabis.Ja vec primam hemoterapiju ali cu poceti ovih dana i sa cepicima kanabisa.Otvori ti tu temu oko ishrane i samo stavi ovde link da vidim i eto mene tamo da pricamo o ishrani.Sve najbolje tvom tati!!Znam da je za regeneraciju jetre jako dobar podsir.Ako te zanima mogu da ti napisem kako se pravi,nije tesko.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Marckoni znaci za rak dojke je bolje da se unosi oralno a ne cepici?Ja mislila da pocnem cepice da pravim bas zbog tih halucinacija.
Oralna aplikacija mi je vise puta dala fantasticne rezultate za carcinom dojke, te na osnovu toga i moj navod. I komb. oral-rektal je Ok, a iz tudjih iskustava sam shvato da samo rektalno nije dalo ocekivani rezultat...
Ne postoje halucinacije kod ulja...postoji delimicna usporenost i pospanost, a u privikavanju ako se pretera javlja se muka i povracanje.
Treba da mi stigne jos jedno ulje iz dosta sigurnijeg izvora pa cu uporediti sa ovim mojim.Mada i za ovo sto imam tip tvrdi da se od njega njegova baba izlecila.
Neko ko za carcinom preporuci dozu "na cackalicu", taj je najobicniji sarlatan koji ni kijavicu ne bi uspeo da sanirao...a ako vec tvrdi da je nekog "izlecio", zatrazite med. dokumentaciju na uvid (i sve jasno za minut).
Mene zanima jel ima ovde nekog kome je to lecenje 60 ml za 72 dana pomoglo i izlecilo ga?Jer ono sto sam ja citala da ga daju ljudima u zadnjem stadijumu da im olaksaju bolove pa malo gubim nadu u njega i iskreno me strah.
Pomoglo je mojoj supruzi + jos 3 zene sa carcinom dojke...zive kao da ga nikada nisu imale a sto potvrdjuje i med. dokumentacija. Trenutno su jos dve zene na terapiji, uskoro cemo znati i njihov rezultat.
Ima tu jos i onih koji su sanirali cancer pluca, debelog creva itd, itd...dakle, bukvalno svima koji su ispostovali komplet terapiju u propisanim dozama i koji su krenuli na vreme, svakom je ulje pomoglo!

60.ml. za 72 dana je šema za rektalni unos...suvise je to agresivno za oranu ili kombinovanu aplikaciju, izaziva povracanje.

moj metod je sledeci: za RSO
- privikavanje (oralno,vrlo oprezno) 10-15 ml. u roku od oko 30-42 dana dok se izadje na gram...sve je individualno i zavisi od mnogo faktora kako se podnosi tolerancija.
- na gramu smo punih 55-dana...ful tretman
- za odvikavanje koristimo 5-ml. samo uvece, postepeno silazimo...zna i to da se razvuce na 10-ak i vise dana.
Dakle, terapija traja oko 100 + dana i za to vreme se potrosi (u zavisnosti od brzine privikavanja na toleranciju) 70-75 ml. ulja...i nikad do sad ta varijanta (bar meni) nije omanula. Moze sve ovo da se obavi i u 90 + dana, ali tad su neizbezna povracanja.
Naravno, visok kvalitet ulja se podrazumeva.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vatreni Cvijet
30.12.2016
22
21
3
39
Marckoni znaci da se vratim ja ipak na oralno uzimanje.Posto se ja zbunim sa tim ml/gram da li bi mogao da mi objasnis malo bolje koliko da uzimam i koliko dugo.Znaci koliko ml za pocetak i koliko puta dnevno?I kako da izracunam gram kad je u spricu?Pa zato ja i sumnjam u to njegovo ulje jer mi taj njegov nacin koriscenja cudan iskreno.

I da ljudi hvala vam puno iskreno nisam imala neku veru u kanabis,ali ste mi sad dali nadu.Pocinjem ja sa ovim sto imam od veceras pola zrna pirinca.Sutra dobijam ulje koje je sigurno bolje.Hvala vam!!!!
 
Poslednja izmena od urednika:

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Vec je @mario339 (na pocetku teme) vrlo jasno i prakticno objasnio(cak i foto pokazao) kako se meri ta pocetna doza duzine zrna rize...u zavisnosti od tolerancije zavisi i kojim tempom se ta doza povecava.
Dakle, krece se dozom od jednog zrna rize (3-milimetra)...ako je jak psiho efekat, smanjiti na 2/3 (na 2=milimetra) i tako nastaviti jos 3-dana. Doza se duplira svaka 4 dana, sve u zavisnosti od individualne tolerancije na ulje.

Ako se primenjuje metoda kombinovano (oralno-uvece +rektalno-dan), nakon oralno-4-dana krece se ujutru rektalno sa dozom 0,10 ml. dok uvece ostaje stara doza kako bi se video evekat...ako sve ide Ok bez muke i povracanja, tada ubacujemo i trcu dnevno dozu (2 x dan po 0,10 ml) i 1-noc 2-zrna). Nakon stvorene pocetne tolerancije, vecernju (oralnu) dozu dupliramo svaki 4-ti dan a ove 2-dnevne (rektalne) povecavamo po 2/3 svaki 3-ći dan...tacnije, koliko nam organizam dozvoljava. Vrlo je jednostavno, samo dok se malo udje u sablon.

Napominjiem, ako pacijent nije zivotno ugrozen nema potrebe preteravati u fazi privikavanja...bitno je izgurati onih 55-60 dana na gramu jer to je doza koja leci, a privikavanje i odvikavanje je malo znacajan faktor.

1.ml = 1.gram.
ako je spric od 10.ml....to znaci da u njemu ima 10.gr. ulja.

p.s. ako se na vreme koristi kvaliteno ulje u dozi gram-dan x 60.dana + ono privikavanje/odvikavanje (samo da nije terminalna faza IV stad. sa metastazama svuge)...sa malo vodjenja racuna oko ishrane i vode za pice, 100% zaustavlja kancer u daljem napredovanju oko 1.-godine a u preko 50% ga eliminise totalno...potpisujem!
 
Poslednja izmena:
30.12.2016
22
21
3
39
Ja sam pocela da uzimam pola zrna rize dva puta dnevno.Toliko me osamuti ne mogu sebi da dodjem.Tako vec dva dana danas mi je treci.I sinoc me probudi takva gorusica,zeludac me kidao.A jutros dobijem temp 37,5.Jel smem ja neki lek za obaranje temp da uzmem i da li da nastavim da uzimam kanabis?Marckoni citala sam to na pocetku ali meni i ovo pola zrna rize dva puta dnevno mnogo.Tolio me omami da nikako da se opasuljim.Planiram da za dva dana uvedem i tri puta dnevno pola zrna.