Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.12.2016
22
21
3
39
Ma vidi da sam ja se oslanjala na dr sta oni pricaju ja bih verovala njima da je ovo samo upala i dosla bi na kontrolu za tri meseca.A ja im nisam verovala vec sebi i svom osecaju i otisla na biopsiju koja je pokazala invasivni tumor dojke u drugoj fazi.Da sam ih slusala gde bih ja bila za tri meseca.A ne bih se bas odrekla kanabisa jer mi bas lepo uopste me vise nista ne nervira.Nego me malo zabrinula jer i sa hemo ja lepo napredujem.A iskreno nemam vremena da odbijem hemo vec bi paralelno sa njom koristila i kanabis.Jer mi za sada ne znamo da li je rak otisao na druge organe.Uostalom ne razumem sta imaju protiv kanabisa a nemaju nista protiv graviole.Pa i kanabis je biljka zar ne?Gde ces prirodnije od tog.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marckoni and xcx
30.12.2016
22
21
3
39
Boscco mrzelo me sve da citam ali po onom na pocetku oni nisu za rektalno unosenje kanabisa.Ja znam po mom detetu kad ima jaku temp da joj jedino cepici eferalgana spuste temp.Cepici a ne sirup.A moja mladja cerkica je pre god imala bas jake temp koje su tesko padale.Jedino joj cepic obori na duze vreme temp.Tako da razmisljam da su i supozitorije kanabisa bolje.Ja cu ipak da kombinujem i cepice i oralno unosenje.Po meni tako je sigurnije!
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Nije da nisu za rektalno, radi se o samoj absorbciji ulja kanabisa, neke stvari se bolje absorbiraju a druge slabije...
 
30.12.2016
22
21
3
39
I to sam skapirala ali iskreno pojavice se jos njih sto sa jos sto razlicitih tvrdnji.Ja nekako vise verujem marckoniju koji kaze da je bolje samo oralno ili kombinacija oralno i supozitorije.Covek vec ima iskustva u lecenju.Vise ne mogu da se opeterecujem svacijim tvrdnjama.Meni sa malom decom ne odgovara da stalno spavam.Ja sam srecna i ispunjena kada setam i provodim vreme sa svojom decom.Ukoliko ja provedem dva tri meseca uglavnom spavajuci to ce imati uticaj na moju psihu.Zato je za mene idealno resenje kombinacija.Naravno ovo je licno moj stav ne uticem na druge.Prosto ne odgovara svima isti nacin.Na mene vec hemo dobro reaguje a koristim jos dosta prirodnih stvari koji pomazu mom telu da izdrzi sve negativne uticaje hemo.Krvna slika mi je savrsena i nakon trece.I verujem da ce mi kanabis i ovako jos vise pomoci i da ce moj oporavak biti jos laksi.Jer na imunitetu treba raditi i nakon svih terapija da telo bude i dalje jako za ne daj boze.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ivana slabo imam vremena da se ukljucujem u raspravu bas zbog klinaca koje spominjes i vrlo dobro mogu razumiti situaciju u kojoj se nalazis jer prozivio sam vec u obitelji dijagnozu, operacije, kemo cikluse i sve sto to nosi al zivot ide dalje i nikad vise nece biti isto al glavu gore odradi terpiju kako treba bez kalkuriranja i gledanja na izgubljeno vrijeme sa klincima jer tih mijesec ili dva se isplate ulozit za duzi zivot i lijepe trenutke koje ces dozivit. A ako i ne uspije terapija barem znas da si ju odradila kako treba a to ti i marconi cijelo vrijeme indirektno pise, a to je da se mora odrditi sa ful dozom pa sad hoce oralno ili analno to je tvoj izbor al bez toga ne ide a ni sa tim nemas garanciju...Znam da nije neka utijeha al i to je nesto vise od ovoga sto trenutno medicina nudi...

Drzim palceve za majku lavicu i tu smo sta god da zapne ovdije ces uvije naci nekog za razumijevanje;)

Btw.. znam puno ljudi koji su koristili ulje sa kemo i svi su je bolje podnosili sa uljem nego li bez njega
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivana984

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Meni sa malom decom ne odgovara da stalno spavam.Ja sam srecna i ispunjena kada setam i provodim vreme sa svojom decom.Ukoliko ja provedem dva tri meseca uglavnom spavajuci to ce imati uticaj na moju psihu.
e vidis, tu sad dolazi do izrazaja sopstveni uzgoj, a ne kupovno ulje, evo ovde je @CilI naveo strejnove za dnevno doziranje


naravno ne samo jednu od ovih, nego sve cetiri da bi bio veci sadrzaj raznih kanabiona, a koliko sam ispratio tvoj problem je u relativno pocetnoj fazi tako da totalno mirovanje/spavanje i nije potrebno.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
...al glavu gore odradi terpiju kako treba bez kalkuriranja i gledanja na izgubljeno vrijeme sa klincima jer tih mijesec ili dva se isplate ulozit za duzi zivot i lijepe trenutke koje ces dozivit. A ako i ne uspije terapija barem znas da si ju odradila kako treba a to ti i marconi cijelo vrijeme indirektno pise, a to je da se mora odrditi sa ful dozom pa sad hoce oralno ili analno to je tvoj izbor al bez toga ne ide a ni sa tim nemas garanciju...
Potpisujem svako napisano slovo iz posta od @mario339...nazalost, sve druge opcije su puko zavaravanje...pogotovu sa jednokratno-dnevnim (malim) dozama.

Trenutno sam u nekoj guzvi, ali obecavam da cu za dan-dva opsirnije objasniti nekoliko katastrofalnih epiloga onih koji su mislili da izlece carcinom "rekreativnim" dozama (0,2 ml. samo uvece). Koliko ja znam, ta varijanta nikom nije dala rezultat.

@ivana984 vec sam pitao gde te vode (koja klinika) kako bih mogao da te uputim na normalnog Dr, ali ti nisi odgovorila...ako si u Bgd-u na IORS-u.
Naduvaj tog dr koji je rekao da ulje smeta kod primanja hem. ter. Usput, pojasni doticnom sledece:

1. - da je Zakon jasan, pre nego li potpises pristanak na protokol hem. ter. ili ma koje intervencije za sta treba potpis-pristanak pacijenta, dr koji te vodi ili konzilijum su duzni da ti objasne prednosti i posledice predlozene terapije (na nacin i "jezikom" na kom ce pacijent to najbolje shvatiti).
Na onkoloski konzilijum se nose kuci spremljena pitanja, sveska i olovka...po mogucstvu, (ako dozvole) uradi se i audio zapis. Moraju da Vam odgovore na svako pitanje, garantujem. Medjutim, da bi Vas neko ozbiljno shvatio i posvetio Vam (njihovo-dragoceno) vreme, pitanja moraju da budu precizno i strucno postavljena a dobijeni odgovor se pribelezi. Taj metod koristim stalno, jaci nema! Em sto ukapirate koliko su strucni, em Vas i vise cene:)

2. - insistiraj na statistici predlozene terapije...da ti se jasno objasni procenat izlecenja i prezivljavanja odredjenog br.-god. u odredjenom stadijumu (sve u zavisnosti od PH nalaza) sa sve mogucim posledicama i eventualnim rizicima. Kada to shvatis, tek tada odlucujes da li nesto hoces ili ne.

3. - ako vec neko tvrdi da ulje steti dejstvu hemo., insistiraj da to sto tvrdi i pismeno napise...kada budes cula odgovor (ja ga unapred znam), sledi svoj instikt i pojacavaj tu dozu...penji polako na gram i uzivaj.

U tvojoj situaciji bih ti predlozio da radis kombinovanu ter. uljem...uvece oralno a po danu 2 x-rektalno, ali sveukpna dnevna doza mora da se povecava na 1-gr. Nakon laganog privikavanja, neces imati nikakv problem sa funkcionisanjem niti ce iko znati da uzimas ulje.

Da bi bolje razumela o cemu pricam...moja supruga je na gramu oralnog-uzimanja vozila auto (i ne samo ona)...ti rektalno smanjujes taj psihoaktivni efekat koji je ona imala za oko 65-70 %...treba li dalji kom?

Malo prilagodi ishranu, batali secer, kafu, meso i preradjevine...pojacaj voce, povrce, sto vise kvalitetne vode i pojacaj šetnju ujutru i uvece...uspeh nece izostati, garantujem.
 
Poslednja izmena:
30.12.2016
22
21
3
39
Marckoni tu kombinaciju su mi predlozili i iz irke tako da je sledim.Od sutra krecem ujutru i uvece jer decu saljem mojima dok majka ne zavrsi neke svoje obaveze pa se vrati sa njima.A lecim se u Vranju ne u Bg.I jeste u pravu nisam uzela ulje kad sam primila hemo jer mi je bilo malo muka pa me bilo strah.Ali zato jesam sutradan i uopste mi nije muka vise.Hranu sam prilagodila tu sam ok.A i iz irke su mi kazali da ako cu da koristim samo nocu onda bolje da ne bacam pare.Ne odustajem ja od ovoga da dodjem na 1 gr dnevno vec malo me destimulisu clanci gde kazu da nije dobra iskoriscenost preko supozitorija.Al bolje ikako ja da stignem do tog grama nego nikako.Isti savet za kombinaciju kao sto si ti rekao su mi rekli i iz irke.Tako da se drzim toga.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Samo teraj da dodzes na predpisano dozu, izbaci iz glave propagandu o štetnosti vutre što se pisalo zadnjih 50g na ovim prostorima. Od vutre se nemaš ničega plasit:thumb::wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marckoni

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
@ivana984 zelim da ti udelim dva saveta, za tvoje dobro:
1. -Mani se IRKA "druzine" i njihovih saveta, pre svega, preporuka od koga kupiti "kvalitetno" ulje...sto im i jeste osnovna svrha postojanja.
Njihovo znanje je nista drugo sem prodaja magle, a kopy-paste tekstove koje objavljuju a koje uglavnom polovicno ili skoro nikako ne razumeju, sluze da bi neupucen covek pomislio da pucaju od informisanosti.

2. -Kada je u pitanju cancer i ulje, veruj da je ovaj form vutra.org prava INSTITUCIJA za "druzine" poput gore pomenutih...a evo i zasto.
Ovde clanovi pisu iz prozivljenog licnog-iskustva u borbi sa bolestinama i svakom se pomaze misljenjem, savetom, nekim usmeravanjem...bez insinuacije prodaje (cega god), pogotovu magle obolelima.

I ja sam na ovom forumu naucio bas dosta citajuci tudja iskustva, a zahvaljujuci procitanom sam i krenuo u pricu sa uljem.
U znak zahvalnosti koji dugujem ovom forumu, istu iskazujem tako sto povremeno iznesem i svoja iskustva iliti stav-misljenje-ubedjenje nazovi kako god...sve u nadi da ce nekom pomoci.

Da bi razumela ono oralno-rektalno, pokusacu da pojasnim nejasno.
Svi mi imamo svoj metod...od izbora sorti do nacina apliciranja ulja.
Nekome je pomoglo ovako, nekom onako...ali, zapravo i jesmo tu da razmenimo iskustva i izaberemo svoj-metod, tj nacin koji ce nama ili nasem clanu porodice najbolje odgovarati a istovremeno dati i najbolji rezultat.
Samo su te razlike primetne (koje tebe zbunjuju), bar ja tako vidim...ali smo svi slozni u jednom (u to sam ubedjen), da bez kompletne terapije i dnevne doze od 1.-gr. ne mozemo ocekivati i zavidan rezultat....naravno, mislim na RSO metodu.

Vec sam pisao, ali posto si nova na forumu, ponovicu se.
Ubedjen sam, lekovitost ulja se ne ogleda samo u % THC-a i CBD-a vec u mnogo sirem spektru raznih faktora...sto vise sorti, organski uzgoj, pravovremena berba, susenje mrak-promaja, kvalitetan rastvarac i do perfekcije kontrolisana ekstrakcija...su ujedno parametri i za kvalitet.

E sad, aj' realno da razmotrimo cinjenice...ako to ulje kupujemo od tamo nekog preprodavca (koji nema svog obolelog u kuci-familiji), pogotovu po preporuci "druzina" kojima je to samo-profit, treba li se zapitati: koja je mogucnost da ubodemo stvarno savesnog trgovca ko ce sve pobrojano odraditi pedantno do u mikron (plus prouciti dejstvo terapije na nekom tamo) i ko ce nam to sve-(ulje i znanje) ponuditi u reali?
Medjutim, da obolele ne obeshrabrim svojim idiotskim (al' realnim) opazanjem... ubedjen sam da je i ulje najlosijeg kvaliteta bolje od nikakvog...a tek od otrova koji se strucnom terminologijom nazivaju citostatik, to vec necu ni da poredim.

Po mom misljenju (zasnovanom na vise slucajeva za koje znam), pored kvaliteta i propisanih doza, vrlo bitno je sto pre krenuti sa ful terapijom.
Objasnicu dve standardne, kardinalne greske terapije uljem a koje masa obolelih pravi...i posle familija prica: "ma kakvo ulje".
1. oboleli saceka da citostatici i ozracenja razore imunitet, sa oslabljenim imunitetom vecina doceka da malignitet metastazira na vitalne organe i tek onda krene terapiju uljem... pa jos ocekuju dug i srecan zivot!
2. ima i onih koji krenu sa uljem na vreme, ali koriste male (rekreativne) doze samo uvece sto ponekad da i neki prividan rezultat. Medjutim, malignitet kao podmukla bolest to opako naplati.
Nakon izvesnog vremena krenu da rastu tum. mark. (prva opomena, ali ne i obavezna) i pacijent nadajuci se predhodnom iskustvu, ponovi isto...medjutim, tumor sad sa mnogobrojnijom familijom malig.-celija i izvesnim stepenom stecenog imuniteta na poznate-terapije, sada u mnogo brzem vrem. intervalu razbaca metastaze...i, eto ga ruzan epilog u najavi.

p.s. izvinjavam se na predugom postu...al' krace a jasnije, tesko.
 
25.01.2017
9
0
1
31
Zeldravo veoma sam nov u ovom svijetu ulja,imao bih da postavim par osnosnih pitanja,koje nisam uspio da zakljucim iz videa... Koliko stavis alkohola u ovom slucaju na ovih 100 g? Koliko dugo vremenski kuvas u ovom aparatu za rizu? Koliko dugo drzis na ovoj pari vremenaki? I zadnje kako se zove ovaj aparat s kojim mjeris temperaturu??? Puno ti hvala na ovom video pomogao si mnogima...
 
25.01.2017
9
0
1
31
Zeldravo veoma sam nov u ovom svijetu ulja,imao bih da postavim par osnosnih pitanja,koje nisam uspio da zakljucim iz videa... Koliko stavis alkohola u ovom slucaju na ovih 100 g? Koliko dugo vremenski kuvas u ovom aparatu za rizu? Koliko dugo drzis na ovoj pari vremenaki? I zadnje kako se zove ovaj aparat s kojim mjeris temperaturu??? Puno ti hvala na ovom video pomogao si mnogima...
I zanima me mnogo gledao sam sad snimak Ricka Simsona kako pravi al on pise da je pravio od 450g listova marihuane? Sad mi nista nije jasno:) mozda on zove cvjetove listove?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Pozz i dobro dosao na forum....za 100g trebas nekih 1.5 l alkohola i cirka 1 h kuhanja u kuhalu za rizu a za isparavanje preostalog alkohola treba jos 5-6 h ali to ovisi koliko si ga iskuhao u kuhalu tako da je vrijeme onako odokativno...za mijerti temperaturu koristio sam termometar za pecenje mesa u rerni ali laserski mijerac temperature radi puno bolje posao a sto se tice materijala za izradu ulja koriste se iskljucivo vrhovi zenske biljke a ne lisce
 
25.01.2017
9
0
1
31
Pozz i dobro dosao na forum....za 100g trebas nekih 1.5 l alkohola i cirka 1 h kuhanja u kuhalu za rizu a za isparavanje preostalog alkohola treba jos 5-6 h ali to ovisi koliko si ga iskuhao u kuhalu tako da je vrijeme onako odokativno...za mijerti temperaturu koristio sam termometar za pecenje mesa u rerni ali laserski mijerac temperature radi puno bolje posao a sto se tice materijala za izradu ulja koriste se iskljucivo vrhovi zenske biljke a ne lisce
Hvala ti na dobro doslici i hvala na odgovorima,znao sam da je u pitanju zenska biljka i iskljucivo vrhovi,al me rik zbunio sa njegovim videom,ja se izvinjavam na ovakvim pitanjima,al morao sam:) ne zamjeri i hvala
 
27.06.2014
11
9
3
49
Pozdrav svima,
Nisam neko vrijeme pisao i koristio sam ulje koje mi je bilo odlično. Ne znam sam praviti ulje nego sam kupio. Sada sam kupio od drugog čovjeka i ulje ima sličan rad ali i jednu nuspojavu, koje s prijašnjim ulje nije bilo: glavobolja. Pitao sam čovjeka koji je pravio da li je možda problem u otapalu od kojeg je radio. Odgovorio mi je da je otapalo benzin za čišćenje mrlja. Citiram odgovor : "Nemože biti problem u otapalu jer u potpunosti isparava,otapalo je pročiščeni benzin.Probaj manje doze možda malo previse uzimaš...,a možda jednostavno naglo pročiščava organizam poa je to razlog glavobolje....."

Može li benzin kao otapalo uzrokovati glavobolju ? Ili zaista pročišćava, iako mi je to malo čudno jer sam se več očistio;godimama vegetarijanac, ne pušim, ne pijem alkohol.....

Hvala unaprijed :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Teško, da je glavobolja od benzina. Više iz kojeg hibrida je ulje napravljeno i vrijeme berbe. Koliko amber trihoma je bilo.

Kakav rad osjećaš od ulja. Koliko uzmes za jednu dozu?
 
27.06.2014
11
9
3
49
Teško, da je glavobolja od benzina. Više iz kojeg hibrida je ulje napravljeno i vrijeme berbe. Koliko amber trihoma je bilo.

Kakav rad osjećaš od ulja. Koliko uzmes za jednu dozu?

Hvala na odgovoru. Sorta je Anubis. Ne znam sto je amber trihom?

Umiri me i dolaze spoznaje, duhovni rad. U biti zbog toga i uzimam. Nakon ayahuasce i iboge koje daju dublje spoznaje i ne mogu se cesto uzimati, ovo je najpogodnija biljka koja mi pomaze u duhovnom rastu. Takodjer me opusta.

Uzmem kao jedno zrno rize.
 
Poslednja izmena od urednika:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ne moze biti glavobolja od previse uzimanja, a niti je razlog "naglo prociscavanjae organizma"(wtf mu je to!?).

Moglo bi biti da je biljka prerano ubrana pa od tuda glavobolja.
 
27.06.2014
11
9
3
49
Bit ce da je to razlog jer mi je rekao kod isporuke da je bas sada zavrsio ulje. Znaci cekao zadnji cas.

A sto to uzrokuje glavobolju kada je prerano ubrana?