Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
ja bi uzeo 10 ml canabis ulja i 35 ml kokosovog i to sve ubacio u neku manju bocicu koju mozes lagano zagrijavati pod mlazom tople vode da odrzavas toplim i muckanjem ces lako sjediniti smijesu koju stavljas na 24 sata u zamrzivacu i poslije iz bocice uzmi u spricu sa kojom ces lako puniti kapsule
Obzirom da nisam pravio kapsule, zanima me: koja je svrha zaledjavanja smese na 24 h koju ponovo moramo zagrevati kako bi sadrzaj uvukli u spric, a potom iz sprica dozirali kapsule?

Za sjedinjenje kokosa i ulja, kod varijante pravljenje supozitorija, meni se pokazala kao idelana tem. oko 50 C...dok punjenje supozitorija najbolje funkcionise na nekih 35-40 C
Meni je gram 60 zrna
Gram je jednak 1.ml na spricu...sve ostale varijante doziranja su jako nepouzdane, pogotovu te sa br. zrna u 1-gr. Zrno je orijentaciona mera doziranja u prvim danima privikavanja, kasnije ta varijanta merenja postaje besmislena.
Dakle, zrno nam sluzi kao mera samo u prvim danima....a nakon pocetnog privikavanja, zrna zaboravljamo kao da nisu postojala i doziranje odredjujemo prema crticama na spricu.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Ok. Hvala na odgovoru Mario.
Ukapiram da mi je poznat pojam metode zamrzavanja i da verovatno info potice od Herb Boba, ali na svaku pomisao o Bobu razmisljanje me odvede na BioMix metodu...koja je po meni vrlo diskutabilna, jer sam ubedjen da mala kolicina ulja ne deluje kako bi mogla...ali, to je samo moje (jos uvek ne proverno) misljenje.

Ulje svakako zamrzavam, ukapirao da tako ne gubi potentnost...pricam o visegodisnjem skladistenju, testirao i deluje nepromenjeno.
E sad, zanima me sledece.... ako neko pouzdano zna.
Da li se promena polariteta zamrzavanjem i nakon ponovnog malog zagrevanja zadrzava, ili nakon svakog zagrevanja terba ponoviti zamrzavanje? Ovi pitam zbog varijante supozitorija, njih napravljene stavim u frizider...pa me zanima, gresim li ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Nije stvar u maloj kolicini ulja vec u kolicini koju nas organizam uspije apsorbirati nekom odredjenom metodom a metoda koju je on opisao ima znanstveno uporiste a i razvijena je ako se ne varam u Coloradu gdje ekipa daje ljudima taj oblik terapije sa odredjenim rezultatima ali oni imaju puno vise toga na raspolaganju nego mi tako da je to tema za neku drugu priliku...sto se tice zagrijavanja nakon zaledjivanja pa neces ga zagrijavati preko 40°C tako da mislim da i dalje ostaje kako bi trebalo biti
 

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
Evo ja nedavno kupovao etericna i lecitin za BioMix. U zg i okolici i valjda u hr ce te tesko naci suncokretov lecitin, ja sam naraucio sa iHerba(proizvod 473 ml +dostava 16,35$) ima link koji post iznad ,a etericna sam uzeo u terra organici iako sam i njih trebao naruciti sa iHerba jer su jeftinija i vece je pakiranje mislim da 40 mL. Gledajte samo da su za oralnu upotrebu tj. jestiva.
 

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Covjek od kojega smo trebali uzeti ulje za tatu nije tu do sredine 8.mj. A tata izlazi iz bolnice sad u petak pa bi odmah krenuli s uljem.
Pa bih ja uzeo(kupio) 100tinjak g cvjetica i sam ili uz pomoc nekoga napravio.
Samo me pati sto vecinom ovi nasi imaju samo sativu koliko sam skuzio :s
 
23.04.2017
76
66
18
62
Dragi svi, zna li tko razliku između ulja i paste? Srela sam čovjeka koji, kaže, uzima pastu. Kaže i to da je sredio po treći put metastaze (pluća) i da je sada opet ok. Kaže da uzima 2,5 g na dan. Sve mi zvuči čudno a količina ono, mrak.
Najgore je što ga poznam, znam da je bolestan godinama, a znam i vidim da radi, kreće se i normalno funkcionira.

Ne znam što misliti. Ne vidim razlog zašto bi lagao, a opet...
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Gustom ulju mozes i pasta kazat. Ako podnese toliko, moze. Moze imat i izmjesano s kokosovim maslacem rso ulje i tome kaze pasta. Ko zna.
Neki, koji dobro podnose thc uzimaju vecu dnevnu kolicinu do 2.5g dnevno a zavisi i kakvu tezinu imas. Protokoli so obicno napisani za tezinu 75-80kg covjekove tezine.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Koko13

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Nemaju veze tezina i kolicina ulja za odraslu osobu. Po tome bi moja zena koja trenutno ima 45 kila bila debelo predozirana. To za tezinu osobe i kolicinu ulja sam jednom prilikom pitao i Ricka Simpsona osobno jer ima kakave veze tezina sa kolicinom ulja i on je rekao da nema.

Mala Mykayla uzima gram ulja (a mozda i vise), a dijete je (http://www.bravemykayla.com/). Tako da cak i za djecu cini mi se nema veze tezina.

Ako netko moze podnjeti 2.5 grama dnevno super, a gram ulja je neki minimum koji bi trebalo uzimati po RS protokolu.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: ženskirevolt
21.03.2017
37
33
18
57
Ej,ljudi!
Teta mi je dobila feminizirano sjeme Super skunk. Isplati li ga se posadit i je li dovoljno za napravit ulje ili treba jos koja sorta?
Pisali ste da je najbolja kombinacija 3 sorte...Sta bi se eventualno moglo iskombinirat?