Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.05.2017
45
135
33
32
Lijep pozdrav, imam pitanje u vezi konzumiranja ulja. Naime, majka mi je dostigla 1gram ali ne uzima 3x dnevno već 2x. Dali to ima kakvog utjecaja i dali se moze uzimati 1x dnevno cijela doza ili je ipak najbolje 3x? Uz konzumiranje su se pojavili problemi sa grlom, teško prica i gubi glas, dali posotji kakva solucija kako bi se moglo to rijesiti? Hvala
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Treba najmanje 3 puta uzet tek ulje. Bolja varijanta je ovo. Biljke kapsule.


Početna terapijska doza: 300mg CCO = rick simpson ulje, dnevno (trajanje 1 mjesec)


Ova doza je ekvivalent po biodostupnosti kanabinoida sa 1.2g RSO oralnom aplikacijom...


- lagano zagrijati 10g/ml CCO=RSO ulje + 25ml carrier= maslinovo ulja po izboru i dobro promiješati = dobijemo 35ml BioMix baze

- bazi dodati 75ml carrier= maslinovo ulja + 25ml suncokretovog lecitina = dobijemo 135ml BioMix terapije

- dodati po 5 kapi od svakog eteričnog ulja (Kopaiba, Limunska trava, Lavanda, Slatka naranča)

- zamrznuti na 24 sata nakon čega je spremno za punjenje u kapsule

- zagrijati u mlakoj vodi prije punjenja, 22-24°C.


Koristiti kapsule 00 veličine koje imaju kapacitet od cca 0,9ml te ćemo dobiti 150 BioMix kapsula potrebnih za mjesec dana intenzivne terapije...


Ako podijelimo početnih 10.000mg CCO (10g) na 150 kapsula dobijemo količinu od 66.66mg CCO/kapsula, 66.66mg CCO po biodostupnosti ovom metodom (90%+) nam daje 60mg čistih biodostupnosti kanabinoida po kapsuli te aplikacijom 5 x dnevno postižemo terapijsku dozu od 300mg/dan...


Psihoaktivni efekti ove metode se bitno razlikuju od RSO metode iz razloga sto se ulje apsorbira u limfni sustav osim u slučaju tretmana raka jetre ali i u tom slučaju konverzija THC je puno sporija te "high" nije toliko intenzivan.. Bez obzira na sve to počnite polagano i ustanovite nivo tolerancije, svi reagiramo drugačije na THC...


Krenite sa jednom kapsulom u jutro i jednom predveče, za tri dana pojačajte na tri puta dnevno po jednu i tako opet do pune doze od 5 kapsula dnevno.. Nakon toga održavati dozu dok se ne potroši 150 kapsula...


Ovisno o receptivnosti osobe, vidljivi pomaci u smanjivanju eventualnih tumora i povlačenju metastaza trebali bi biti vidljivi na kompletnom onkološkim pregledu kojeg preporučamo na kraju prvog mjeseca te se prema nalazima kalibrira terapija
 
22.06.2017
4
0
1
41
Nemogu nigdje nabaviti ovaj suncokretov lecitin, prijatelj koji je trazio u Novom Sadu kaze da su mu rekli da se suncokretov ne koristi u prehrambenoj industriji nego sojin lecitin. Ako je svrha lecitina da spoji sve komponente jedne sa drugima mogu li pokusati sa sojinim ili je ovaj suncokretov nezamjenjiv?
 
18.04.2017
19
1
3
Hvala svima na sućuti.
Nemate pojma koliko sam vas zavoljela u ovih nekoliko mjeseci kada ste mi bili najveća podrška i kada ste nesebično dijelili svoje znanje, iskustvo i dobre vibracije.


Koko, moja iskrena sucut. Pratila sam Vasu pricu i nadala se cudu kao i Vi. Vas je muz sada spokojan i na nekom boljem mjestu bez boli! Vi ste ucinili sve sto ste mogli. Drzite se! :(
 
25.07.2017
7
2
3
33
Lijep pozdrav svima!

Dakle, prije malo više od mjesec dana tati je dijagnosticiran rak debelog crijeva s metastazama na limfnim čvorovima i jetri. Operacijom je odstranjen tumor sa spoja tankog i debelog crijeva (zasad ima ileostomu) i zahvaćeni limfni čvorovi. Od operacije je prošlo skoro mjesec dana i sad čekamo termin kod onkologa kako bi mogao započeti kemoterapiju za metastaze na jetri.
Čim je izašao iz bolnice počeo je uzimati smolu koju smo nabavili iz Slovenije. Kupili smo tu s povjerenjem jer poznajemo ljude koji su je već koristili i kojima je pomogla. Nadam se da će i tati.

No, nakon što sam pročitala pola ovog foruma valjda, neki crv sumnje se uvukao, jer mi smo kupili dozu od 2,5 ml i rečeno nam je da je to doza za mjesec dana i da uzima količinu od zrna riže dvaput dnevno (npr. ujutro i navečer). Nije mi sada jasno mora li se doći do te doze od 1ml dnevno? Je li terapija od 60ml kroz tri mjeseca najučinkovitija?

Danas je sedamnaest dana da tata uzima smolu. S vremenom smo povećavali dozu koju mu dajemo i sad je otprilike na dva zrna riže ujutro i dva navečer. Dobro reagira na to, zaspi, i zasad nije imao nuspojava.
Danas mu je, npr. nešto lošije, natečena mu je jetra i ima slabu žuticu. Ja se sve nadam da je to rezultat uzimanja smole.

Uglavnom, svaka informacija bi mi pomogla. Hvala vam unaprijed.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Smola je verovatno kvalitetna, glede kako opisuje reakcije tate.
Pročitaj ovu temu.

https://www.vutra.org/threads/herbal-bobs-medical-lounge.15900/

Napravite biomix kapsule. To je najbolja terapija.
Početna terapijska doza: 300mg CCO = rick simpson ulje, dnevno (trajanje 1 mjesec)


Ova doza je ekvivalent po biodostupnosti kanabinoida sa 1.2g RSO oralnom aplikacijom...


- lagano zagrijati 10g/ml CCO=RSO ulje + 25ml carrier= maslinovo ulja po izboru i dobro promiješati = dobijemo 35ml BioMix baze

- bazi dodati 75ml carrier= maslinovo ulja + 25ml suncokretovog lecitina = dobijemo 135ml BioMix terapije

- dodati po 5 kapi od svakog eteričnog ulja (Kopaiba, Limunska trava, Lavanda, Slatka naranča)

- zamrznuti na 24 sata nakon čega je spremno za punjenje u kapsule

- zagrijati u mlakoj vodi prije punjenja, 22-24°C.


Koristiti kapsule 00 veličine koje imaju kapacitet od cca 0,9ml te ćemo dobiti 150 BioMix kapsula potrebnih za mjesec dana intenzivne terapije...


Ako podijelimo početnih 10.000mg CCO (10g) na 150 kapsula dobijemo količinu od 66.66mg CCO/kapsula, 66.66mg CCO po biodostupnosti ovom metodom (90%+) nam daje 60mg čistih biodostupnosti kanabinoida po kapsuli te aplikacijom 5 x dnevno postižemo terapijsku dozu od 300mg/dan...


Psihoaktivni efekti ove metode se bitno razlikuju od RSO metode iz razloga sto se ulje apsorbira u limfni sustav osim u slučaju tretmana raka jetre ali i u tom slučaju konverzija THC je puno sporija te "high" nije toliko intenzivan.. Bez obzira na sve to počnite polagano i ustanovite nivo tolerancije, svi reagiramo drugačije na THC...


Krenite sa jednom kapsulom u jutro i jednom predveče, za tri dana pojačajte na tri puta dnevno po jednu i tako opet do pune doze od 5 kapsula dnevno.. Nakon toga održavati dozu dok se ne potroši 150 kapsula...


Ovisno o receptivnosti osobe, vidljivi pomaci u smanjivanju eventualnih tumora i povlačenju metastaza trebali bi biti vidljivi na kompletnom onkološkim pregledu kojeg preporučamo na kraju prvog mjeseca te se prema nalazima kalibrira terapija...
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Cili prijatelju,
ponekad me zaista slatko nasmejes ovim iskrenim i dobronamernim savetima.
Ali Cili druze moj, razmisljas li da je za "pocetnika" ovo izneto isto sto za mene i tebe nuklerana fizika. Seti se samo koliko smo mi razumeli Herbal Boba prvo, pri cemu smo imali visegodisnje iskustvo sa RS metodom.

I zamisli sad nekog ko pojma nema o ulju, nekog kome je receno da 2.5 ml. traju mesec dana i da doza 2 x zrno rize lece carcinom sa razbacanim metastazama. Razumes, neupucenom treba vreme da shvati sta je ml, gr, mg, lecitin, ovo ili ono...tako da, prvo ih treba uputiti na osnovnu varijantu RSO da ne gube vreme, pa kada malo savladaju gradivo tek onda preci na visi nivo.
Nije mi sada jasno mora li se doći do te doze od 1ml dnevno? Je li terapija od 60ml kroz tri mjeseca najučinkovitija?
Da, ako zelite da lecite pacijenta, mora se izaci na ml/gram-dan...pa x 55 dana.
Metoda apliciranja (oralno/rektalno) i vreme da organizam stekne toleranciju na ml/dan, odredjuje koliko traje vreme uzimanja. U oralnoj varijanti, 90. dana je neki prosek...rekt. ide mnogo brze.
 
Poslednja izmena:
02.03.2017
21
20
3
42
Pozdrav svima,Prvo sam procitala sve od 65str.kad sam zadnji put bilado danas.
Kao sto znate koristila sam ulje i puno mi je pomoglo.Vise ga ne koristim jer su okolnosti takve kakve jesu.Medjutim pocela sam koristiti jod,tj.lugolovu otopinu.Ona pomaze i u radu stitnjace,kod raka prostate,dojke,raznih problema sa zacecem.Ugl.postoji grupa jodirani na fb,isto preporucuju jod sa dodacima i ulje,.Neznam da li sam pogijesila sto ovako "reklamiram".samo zelim reci da ima jos nacina kako svoj organizam ocistiti od zatrovane hrane,kombinac.cjepiva idr.unistavaca zdravog organizma.Voljela bi se vratiti na ulje i sama uzgajati svoje"cvijece",nadam se da bum uspjela.Zdrastveno sam ok,tumor vec 7mj.miruje.Predlazu mi op.koju bi ja najradije izbkjegla,kemot.i zracenje sam odbila.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Evo malo kopy/paste objasnjenja ucinaka ulja kod leukemije, pisano od strane cerke obolelog na jednom drugom forumu...gde je i moja malenkost malao ucestvovala u boljitku.

Moram ovde navesti da je pored svakakvih pretraga i besomucnih istrazivanja i citanja i trazenja odgovora na pitanja o ulju i njegovom delovanju @marckoni bio JEDINi koji je smisleno i na pravi nacin, uz puno potkrepljujucih cinjenica, mogao da mi pruzi adekvatne odgovore.

Mozda samo par informacija o tatinom slucaju. Naime, previdom ili nedovoljnim znanjem da eventualno posumnjaju na leukemiju (posle svih klasicnih simptoma poput brzog zamaranja, unutrasnjeg krvarenja, malaksalosti, gubljenja kilaze, suvoce usta), nakon 2 meseca pretraga i snimanja, konsultovani hematolog posumnja na akutnu leukemiju i tatu posalje u BG na vadjenje kostane srzi cime je dijagnoza potvrdjena - akutna limfoblasticna leukemija.

Kod tate je situacija bila takva da je broj trombocita bio 22..18...15...13 (normalno je 150-450 (hiljada)), uz znacajan pad eritrocita i hemoglobina (u jednom momentu je hgb bio 57 a normalno je izmedju 110 i 180), a provobitno veliki broj leukocita je pao znacajno ispod normale (sa 26.6. na 1,63 a normalno je 3,5-10.00).
Sve u svemu njegova klinicka slika je bila ocajna, a i on je bio potpuno onemocao, sa modricama koje se same pojavljuju, bolovima u ramenima i pleckama, nije mogao ni da sedi a kamoli hoda, apetit jako slab, zuto-zelen u licu...sve u svemu, izuzetno lose.

Terapija uljem od kanabisa zapoceta je 10. jula (uz nekoliko dana prekida u samom startu zbog lose krvne slike i tada je morao provesti 5 dana u bolnici nakon cega je nastavljeno sa laganim privikavanjem do pune dnevne doze (napominjem da jos nismo dosli do toga), tako da ce ovih dana biti pune 3 nedelje kako ga koristimo bez prekida.

Kakva je situacija? Nalazi od 24.7. i 2.8. (10 dana razmaka) pokazuju neverovatan napredak u broju trombocita, sa 20.000 na 79.000 sto je iznenadilo i samu doktoricu koja nije mogla da poveruje u takav napredak! Sama tvrdi da takav napredak nije nikada videla i podrzala nas je u nasem alternativnom pristupu posto i sama veruje da cuda postoje!
icon_biggrin.gif
Dalje, hemoglobin, eritrociti i leukociti su takodje u blagom porastu, ali dovoljnom da je on poceo samostalno da funkcionise u smislu da ustaje i brije se sam, seta vec 4 dana i svaki dan po malo produzava marsutu na svoj zahtev, penje se uz stepenice bez pridrzavanja i zamaranja, ima odlican apetit i vidno je raspolozen, a o boji koze da ne pricam, rumen u licu kao decak!
icon_lol.gif

Moj jedini zakljucak je da terpaija uljem od kanabisa deluje!

p.s. Mi imamo jos jedan pomak (svaki dan neke novine:) - tata se sam brije i kupa, ne posustaje u produzavanju setnje i uredno se stojeci izuva kad dodje iz setnje!
icon_smile.gif


Nadam se da ovaj kopy/paste ne krsi pravila foruma, u suprotnom mod. neka brise.
Smatram da je korektnije ovako preneti neku situaciju iz reale bez da je prepricavam (sve se desava ovih dana), sto ujedno mnogima moze dati motiv vise da i sami pokusaju sa uljem. Kao sto se da videti iz opisa, sve je individualno i sve moguce...cak i u kratkom vrem. intervalu!
 
25.07.2017
7
2
3
33
Imam pitanje u vezi biomix kapsula i njihovog primjenjivanja kod metastaza na jetri.

Dakle, nedavno sam opisala tatin slučaj - rak debelog crijeva s metastazama na jetri. Tumor je odstranjen sa crijeva i tanko crijevo mu je izvučeno na površinu, što znači da ima ileostomu.

Sad, pročitala sam kontradiktorne informacije o tome je li rektalna primjena dobra za rak na jetri (s time da ovo nije primarni rak, već metastaze). Zanima me je li za njega stvarno najbolje da uzima ulje putem biomix kapsula rektalnom primjenom? I ako da, koliko duboka bi trebala biti primjena?

Puno hvala na svim informacijama.