Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.03.2013
125
118
43
Urugvaj
Pozdrav cenjeni forume. Nadam se da bitka koju vodite sa bolestima napreduje u vasu korist. Pratim forum vec duze vreme, tu sam sve naucio sto znam. Imam jos dosta toga da naucim ali uspeo sam prvi grow privesti kraju. Sada treba izvrsiti sledeci cilj: napraviti biomix kapsule. Kapsule i lecitin sam narucio i uredno mi je sve stiglo. Ali imam problem da pronadjem gde bi se mogla uzeti etericna ulja Kopaiba, Limunska trava, Lavanda, Slatka naranča. Da li njih ima na nasim prostorima, odakle vi uzimate? Video sam post gde se spominje neka americka firma ali cene su dosta visoka pa me zanima sta vi iskusniji znate o tome. Nadam se da ovo pitanje nece predstavljati neki problem. Peace
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
@rancero ima iskustva radenja ulja bez etericnih ali ipak neka potvrda od doktora nasih bi bila vise nego dovoljna:thumb:
A dali si pogledao u bio bio ili ljekarnama.Inace nebi trebalo biti problem nabaviti...Hr..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mimika
24.09.2005
12
19
3
Pozdrav svima!
Otac ima tumor na mozgu i situacija nije dobra. Posle operacije je korstio male doze ulja i bio je prilicno dobro. Medjutim, stanje mu se pogorsalo u poslednjih 2-3 meseca i sada je u krevetu. U medjuvremenu smo povecali dozu ulja. U svakom slucaju, znam kakvo mu je bilo stanje, pre svega psihicko, kada nije koristio ulje, tako da siguran sam da mu ulje znaci.
Za oca pripremam biomix kapsule vec neko vreme. Otac sada koristi: mix COO:nosilac = 1:7, 4x dnevno, uz apigenin i amentomax pre svake doze. To je ~0.5ml dnevno.

Elem, poslednju ulja sam sam pravio od Ultimate haze i Chronic 1:1. Odvojeno sam pravio ulje od svake sorte. Pratio sam iskustva i uputstva sa foruma i jos par dodatnih izvora. Na kraju sam za dekarboksilaciju koristio hot oil bath. Znam da @CilI preporucuje rernu, ali ja nemam poverenja u svoju. :) Istina, jos uvek nisam ubedjen u svrsishodnost dekarboksilacije (vec je bilo reci o ovome na forumu). Za vreme dekarb, ~45min, ulje nije prelazio 100c. Na kraju nije bilo nikakve aktivnosti na povrsini.
Jedne nedoumica koju imam je: E sad, kada sam poceo pripremu kapsula, UH je proveo u zamrzivacu 1 dan, dok je Chronic bio sveze pripremljen i topao. UH sam stavio na zagrevanje (malo vise nego sto je potrebno) i pojavili su se dodatni mehurici. Pitanje je: da li prethodno zamrzavanje ulja poboljsava dekarboksilaciju? Da li bi trebalo zamrznuti ulje pre dekarboksilacije? Ili sam ja pak nesto lose uradio?

Hvala puno!
 

NoVaseline

Aktivan Član
13.10.2015
102
291
63
61
Balkan
potreban mi je savet,
sinovica mi je u predijabetesnom stanju, gojazna je i spremna je da proba i RSO.
Nabavio sam sve za pravljenje BIOMIX kapsula (etericna ulja, copaibu, suncokretov lecitin, kapsule).
Da li da pravim po @CilI receptu za rak, ili koji omjer ulja uopste, i kakvo doziranje uopste da koristim?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
LionKing,
Ovo ti ne kužim.
COO:nosilac

NoVaseline,
Za prediabetes idi na cbd smolu. Takvu, koja ima 50+% CBD i 15- 20% THC i odlično bi bilo, da ima 7+% cbn.
To može uzimati a nema high rad.
Ako nemaš, onda idi na recept za rak, samo umjesto 10ml cco koristi 5 ml cco. I 25 ml suncokretovog lecitina i 100 ml maslinovog ulja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoVaseline

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Bok Cill, nedavno smo komunicirali ali to više ne mogu pronaći (možda je obrisano), podsjetit ću te, planiram napravit ulje na način biljne infuzije. Ulje radim za sebe pa ga nesmijem napraviti previše da se ne pokvari. I sad dolazi pitanje : moram izvesti dekarboksilaciju , pa ako sam uzeo previše materijala dali mi to vrijedi za drugi put? Da te odmah pitam i koliki je vijek trajanja ulja (cca)? Tnx unapred.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lea40
05.03.2018
138
153
43
46
Sory svima koji su me tagirali ovih tjedana a nisu dobili odgovor ali ni jednu obavijest nisam primio cak ni da je pisano u ovoj temi a u velikoj sam guzvi pa nisam stigao listat teme al jos uvijek sam tu sa vama ;)

Molim te, je li moze pitanje. Nova sam ovdje i niti ne znam kako da stavim post na glavni zid. Tata mi ima tumor prostate. Lani u 6 mjesecu smo otkrili jer nije mogao hodati pa su otkrili metastaze na ledjima. PSA mu je bio 700. Operirali su ga i cim je dosao kuci krenuli smo sa uljem. Rekli su da vjerovatno nece na noge. Radio je scintigrafiju sceleta (pregled svih i najmanjih kostiju) i nije bilo vise metastaza. Radili su CT trupa nije bilo metastaza. I kao sto rekoh, kad je dosao kuci krenuli smo sa uljem dana 07.07. Do 06.10. uzeo je dozu od 60 gr, ali smo koristi jos po gram na dan do 19.10.,a 11.10. PSA bio je 8. Bili smo jako sretni. Mislili smo to je to. I smanjili smo dozu na 3x2 zrna rize. U 11 mjesecu prohodao samostalnu u 12 voziti auto. Ali PSA je poceo rasti i 03.01. je bio 25. Poceli smo povecavati dozu i od 13.01. dosli na gram. I cijelo vrijeme uzima gram, ali je PSA 28.02. bio 49 Jako smo zabrinuti. Zasto raste, a vec skoro puna 2 mjeseca koristi gram. Molim te, ako nesto znas. Mislila sam sad jos nadodati i cisti CBD 50%. Molim Vas, sto mislite o tome. Bilo tko, ako nesto zna.
Puuuno hvala
 
05.03.2018
138
153
43
46
Dobro vecer.Evo nakon malo poduze pauze odlucih da se javim, da dam.podrsku svima onima koji se bore sa ovom ili onom vrstom karcinoma.S i oni koji su pratili moju pricu od samog pocetka su mogli procitati kako ja u svojoj borbi nisam imala nikakvu sansu za prezivljavanje.Prije skoro pa tei godine su mi rekli da nemogu vise nista za mene uciniti, sem palijativne skrbi , koja bi eto trebala trajati od 6 do 12 mjeseci...Negdje na sredini toga vremenskog razdoblja kada su iz moje jetre izvadili vec mrtve metastaze, rekose mi da sam ja medicinsko cudo i da ce se jednoga dana meni pisati u kjigama. ..I tako prolaze dani, mjeseci a ja zivim od kontrole do kontrole.Kada odem na pregled i kada mi kazu da je sve u redu, to mi izgleda kao da mi je netko produzio zivot na sljedeca 3 mjeseca..I tako ide zivot...sa mojim dozvolama za daljnim zivljenjem.Danas sam opet isla na ct ...i zamislite dobila sam dozvolu za zivljenjem do 4 mjeseca idu e godine.Pise: Nalaz; Ob.ali mi nedade pecat preko potpisa...kaze, kad dodjete sljedeci put.Ja ja odlazim radosna , jer i on ( doktor) nesumnja da ce biti sljedeci put.I tako idu dani.....a ja zivim dan za dan...Svi vi tamo vani koji se borite borite se dan po dan,, nema stajanja ...i nema kraja toj beskonacnoj borbi.Jedan dan kad nebude vise Metastaza i timora u vasem tijelu ili u tijelu vasih naj drazih ...nastaje nova borba.Jos zesca jos veca.Kako ocuvati tijeo...da se to zlo ne vrati......pozdrav od tri u jednoj
Tri u jedan, jako me veseli tvoje ozdravljenje i drago mi je da si se ponovo javila. Bas sam si mislila kako si
Molim te, mogu te pitati koliko dugo si uzimala gram. Moj tata je uzimao gram pa su markeri drasticno pali. Nakon toga smo smanjilo dnevnu dozu pa su krenuli rasti. Povecali smo dozu i koristili 45 dana gram dnevno i otisli vaditi nalaz i markeri su jos narasli. Molim Vas puno cete mi pomoci. Bas sam u panici.
Puno hvala
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Jurio,
Ulje ako je kvalitetno, se može koristiti 1 do Maximalno 2 godine. Za material te ne kužim.

RAMSAN,
Psa može narasti zbog raka, nije obavezno i kod benigni hiperplaziji prostate i upali prostate.
To može jedino liječnik ugotoviti.
Tako, da nemojte sebe opterećivati u ovom trenutku i nema potrebe za panikom.
 
05.03.2018
8
4
3
Primorsko-goranska, hr
Mario339
Molim te, nemogu naci forum.
Kuhala sam od male kol. Zeznula sam mislim, kod dodavanja vode.
Dali mi se zato razdvaja gusci i rjedi dio.
Pazila sam na tmp, mozda mi je na kraju isparavanja se predigla. Ugl zasto mi se razdvaja tekuci dio od smole?
Hvala
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Bok Cill, baš mi je drago da si se javio. Ja sam ti ovdje novi pa ne koristim baš najbolje pojmove(imena). Pod matrijal sam mislio ako uzmem
previše hedova , pa ispadne previše ulja. Ja sam nedavno imao harwest i sada sušim hedove . Reci mi sada molim te , jel ja trebam raditi curing ,
ili posušene hedove mogu odmah staviti na dekarboksilaciju. Tnx i drago mi je da se čujemo.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Lea40,
Jednostavno probaš. Ako radi onda je ok ulje.
Spojit ne možeš nazad vodu i smolu, jedino da radiš biomix kapsule. Tada se može spojiti zbog lecitina.

Jurio,
Bolje je da se radi curing hedova, dobiješ nešto cbn kanabinoida, ako žuriš praviš ulje što prije. Ulje je dobro par godina.