Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.04.2018
30
21
8
40
Ima li neko informacije o tome gde se i da li se u inostranstvu ( Evropa) može kupiti ulje na recept ? i kako? Postoji li bilo kakav način ili ima li ko informacije o tome kako se do toga može doći legalno , barem legalno u toj državi?
 
07.04.2018
30
21
8
40
Može li se koristiti CBD ulje pre upotrebe RSO ulja ? Pitam iz razloga da se ćelije ne naviknu na tu kanaboidnu supstancu pa da kasnije ne reaguju na RSO ulje tj na thc? I isto pitanje za neke imuno suplemente tablete ili napitke? Mogu li se koristiti imuno-dodaci pre Rso ulja ili je bolje da se koriste zajedno sa uljem zbog jačeg efekta , ili je svejedno?
 
07.04.2018
30
21
8
40
Hvala ti na odgovoru. Ne bih se igrao sa vremenom zbog toga i pitam za CBD ulje i imuno dodatke dok se ne snađem za ulje, drhtim od nervoze svaki dan i mozak mi radi 200 na sat šta bi bilo najbolje da uradim
 
07.04.2018
30
21
8
40
BTW taj dodatak za imunitet diže sposobnost T -ćelija za 300% ako je verovati uputstvu i ima mogućnost da ubija viruse , bakterije i ostale neželjene deformisane, mutirane ćelije, zbog toga sam pitao da možda neće uticati na upotrebu rso ulja
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Immortal Bitch

Ti si napisao da su povracanja kod zene pocela kada si joj dao ulje u kolicini zrna rize. To je debelo previse za prvi puta. A povracanje i proljev su nuspojave od previse ulja. I ja sam se nagledao toga, kao i kriza kada se naglo prekine uzimanje ulja.
Moguce da je i povezano sa lijekovima, al s obzirom na reakciju nakon par sati ja kazem da je to klasicno predoziranje uljem.
 
02.08.2016
38
112
33
64
Hi drugari,
imam jedno pitanjce pa ako može odgovor/savjet...cimer iz bolnice ima karcinom na plućima i metastaze i već je krenuo sa terapijom biomix kapsula.
Ima zakazan pet ct pregled i sada me zanima da li s obzirom da kod te pretrage se prima radioaktivni fluor i eventualno kontrasna sredstva , da li ima zapreka tj da li da nakratko prije pregleda ( koji je natašte koliko sam skužio ) neuzima biomix kapsule ili je svejedno....
 
05.03.2018
138
153
43
46
Dobar dan,

Molim vas pomoc @cill @Sensi Star.
Jel vi znate nesto o http://www.thehealthcure.org/
Kazu da njihovo ulje ima THC 80-95% i CBD 12-14%.
Tatin prijatelj koristi i kaze da je dobro. 5ml dodje 140 eura, a a na crnom trzistu 5ml 250 eura. Jos nisam nagovorila moje da sade, a ja zivim daleko, pa vas pitam za misljenje, ako znate o tome nesto.
Hvala puno
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Pusti ti njih šta kažu, šalji uzorak na analizu pa češ vidjeti.
Ima na internetu puno lopova, ja sam tako isto naručio kod jedne internet stranice (5ml 150€), slao sam na analizu jer jednostavno nisam vjerovao da ima 95% thc u ulju. Rezultati su bili daleko od onoga šta su pričali, katastrofalni.

Meni je več tvoja informacija o postostku thc i cbd zabunjujuča...ako ima 95% thc onda ne mora imati 12-14% cbd :) može imati samo 5% :)

Ja svakome savjetujem da provjeri svakog dobavljača pa i ove sa interneta tako da šalje uzorak na analizu. Ima svuda lopova.

Lp
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Dragi i drage,

pišem vam čisto update-a radi:
Otac, kancer debelog crijeva sa metastazama na jetri - prošli smo više od pola RSO protokola, sada je na max. dozi od 9 zrna riže na dan. Prolazi drugi ciklus oralne kemoterapije BEZ IKAKVIH NUSPOJAVA. uz prvi ciklus kemoterapije koristeći, naravno, RSO se udebljao 3kg za svega 12 dana , krvna slika i jetreni nalazi su mu se popravili. Ishrana je alkalna dijeta, uglavnom veganska. Jede kao lud, spava kao beba, super raspoloženja, zabavlja ukućane, hoda po prirodi, vozi auto kako je stekao toleranciju... Za neke dvije sedmice će mu vaditi markere, a CT ide poslije.
Često spominje kako se osjeća kao da je u potpunosti zdrav.

Dijelim ovo sa vama kako bih motivirala druge i iskazala podršku svima koji se liječe s RSO! Samo jako i bez odustajanja! <3
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@hazeri ne, već je na max 9-10 3x na dan. sad sam razmišljala da mu napravim 50:50 kapsule jer se žali da mu je tegobno toliku količinu gutati. :D

Moram ovdje da napomenem jednu bitnu stvar za sve one koji namjeravaju krenuti s uljem, tj. za sve one koji istražuju oko ove teme i namjeravaju ga davati članu obitelji, prijatelju i sl. Imala sam jedan lijep razgovor s ocem, da napomenem da nikad u životu nije koristio kanabis u bilo kakvoj formi. Rekao mi je da mu je bilo jako značajno što sam s njim prije same terapije porazgovarala o tome šta treba da očekuje u smislu dejstva, kako na um tako i na tijelo. Da su vrtoglavice normalne, da je pad tlaka za očekivati i da će se normalizovati, da je u redu da se smiju, da ako se desi panika da se opuste jer stanje u kojem se nalaze je privremeno... da neće vidjeti ružičaste zmajeve i sl. Da je u redu da se kratkoročno pamćenje poremeti, kao i da su izgubljeni u vremenu i prostoru.
Mislim da je ovo naročito bitno kada su stariji pacijenti u pitanju koji baš ništa o kanabisu ne znaju. Pričajte s ljudima, budite im dostupni i osvještavajte ih kako bi im terapija što ugodnije prolazila i kako bi bili u stanju da se maksimalno opuste, da ne kažem uživaju. :D
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Dragi i drage,

javljam se s još jednim update-om. Otac prvi put vadio markere nakon što je započeo RSO terapiju. Primio je dva ciklusa kemoterapije u obliku tableta. Onkologinja je rekla da izvadi markere, ali da se ne zabrinemo ako ostanu isti ili malo veći, jer kemoterapiji ipak treba malo vremena da djeluje. Šta se zapravo desilo:
63 dan na RSO, punu dozu uzima ukupno 12 dana.
Markeri 06.04.2018. - CEA - 739,2, CA 19-9 - 1275.6
markeri današnji, 02.06.2018. - CEA - 39,7, CA 19-9 113

Još da napomenem, kancer debelog crijeva II stadij s metastazama na jetri. Krvna slika nikad bolja, svi jetreni parametri su se poboljšali znatno!

Malo smo svi skupa iznenađeni, udebljao se još pola kile a pri tome je na alkalnoj dijeti, veganski s ribom, vježba svaki dan, vozi biciklo, hoda po prirodi... veseo, naspavan, rumen...

Nadam se da ćemo i nastaviti ovako brobeno... Pozdrav svima!