Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.08.2017
30
12
8
Hvala na odgovoru... sada jedno glupo pitanje ( prilicno sam nov u ovome ) da li od obicne biljke ( koja nije industrijska i nije cbd hibrid ) se moze napraviti ulje da ima viši postotak cbd-a od thc-a ? Radi se o indici biljci... hvala jos jednom
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@Chalupa ljudi koji imaju MS (ove što ih ja poznajem) koriste kombinaciju CBD i THC ulja. Kvalitetno CBD ulje koje se terapijski koristi je najbolje ako sadrži potpuni kanabinoidni profil i ako se pravi od CBD dominantnih strainova. Ja koristim takvo CBD ulje i ono ima u postotku i varijaciji negdje između 1 - 2 ili 3% THC-a. Takvi strainovi hibridi su Harlequin, ACDC, Cannatonic... itd. Mislim da baš nije jednostavno na našim prostorima naći takvo CBD ulje, ali ima ga i pravi se. Ono što možeš da naručiš preko interneta iz Slo, Hr, Austrije su CBD ulja koja se dobijaju iz industrijske konoplje. Sigurno da su i ona dobra, ali nemaju potpune kanabinoidne profile.
Ovdje ima iskusnijih članova koji će ti možda bolje moći sugerirati šta i kako, ali najbolje bi bilo da neko ko ima MS podijeli svoje iskustvo s tobom. :)
 
25.08.2017
30
12
8
Hvala karamela na odgovoru... pomalo sam poćeo hvatati konce :). Nije baš jednostavno za shvatiti , puno je informacija :zvezda::
Ja već koristim ulje ali ono s puno više THC-a , neznam točno koji je postotak ali rađe bih se prebacio na CBD ulje pošto bih njega mogao koristiti i tijeko dana. Ovo moje ulje koje trenutno koristim me previše zaljulja hehe

Našao sam na netu nešto ovakvo ali brijem da to nije to pravo:
CBD ULJE 15%
15% CBD (1500 mg)
Volumen: 10 ml
100% prirodno!
Sastojci: OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, CANNABIS SATIVA SEED EXTRACT.
Cijena: 780kn
 

hazerica

Banned
Banovan
12.02.2017
172
2.332
143
15% CBD (1500 mg)
potpune kanabinoidne profile.
Na tih 1 500 mg cbd stavis iz svog "vrta" 100 mg Sativa dominant hibrida ili tog tvog ulja ,das neki terpen sto nije obavezno i dobijes "polet"preko dana sa dosta dobrim kanabioidnim profilom.
da to nije to pravo:

Jednostavno provijeri dali imaju certifikat za izradu i prodaju ulja od FDA i Eu certifikat.
 
Poslednja izmena:

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@Chalupa ako počinješ sa liječenjem kanabisom, preporučujem ti da možda testiraš to THC ulje i da mu vidiš kanabinoidni profil, ovdje preko foruma se to može anonimno uraditi i mislim čak s nekim popustom za članove - potraži po temama. Kombinacija THC i CBD ulja se koristi za MS, koliko sam ja upućena - jake koncentracije CBD-a dovode imuni sustav u homeostazu, tj. balans što je njako bino kod autoimunih bolesti kao što je MS, THC pomaže za bolove, spazme...itd. Najbolje bi bilo da stupiš u kontakt s nekim ko uzima kanabis za MS i da ti objasni svoj režim. Nedavno sam baš razgovarala s jednim prijateljem koji ima MS i pitala sam ga kakav mu je režim, kako sa tolerancijom itd... Objasnio mi je da je to sve individualno i da se on drži nekog režima po osjećaju i da na taj način i dozira lijek, povremeno pravi pauze sa THC-om kako bi oborio toleranciju i tako kroz proces liječenja pronalazi sebi režim koji njemu odgovara. Što se tiče THC ulja, cilj nije da se pacijenti omamljuju i da nasumično uzimaju koncentrat, već da korištenjem minimalnih doza polako gradacijom dolaze do doze koja im odgovara. Ako kreneš sa laganim doziranjem, ti efekti će s vremenom nestajati jer će ti se organizam naviknuti na unos THC-a. Ljudi koji ga koriste godinama sasvim normalno funkcioniraju, voze auta, druže se, rade itd... Dakle, samo je bitno da se navikneš. Ja koristim CBD ulje da kontroliram psorijazu, vidim i za išijas imam benefite jako dobre - lijekove ne pijem već godinama. Koristim i THC, ali u drugim formama. Najbolje ti je da kreneš sam da istražuješ i da se povežeš s drugim userima koji imaju MS i da ti malo detaljnije objasne sam proces. Drži se i sretno! :)
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@karamela
CBD koristis oralno za psorijazu ili mazes po kozi? Koliko je jako CBD ulje i u kojoj kolicini ga koristis.
Sensi, ja sam ovdje već jednom pisala o svojoj psorijazi i kako sam zapravo i došla do liječenja kanabisom, tad CBD nije bio popularan kao sada... :D Dok nisam imala pristup CBD ulju, pravila sam od jakih indica hibrida sa solidnim CBD contentom kremu - iz pećnice pa u kokos... proces pa u teglicu. To sam mazala po zahvaćenom području, dlanove i stopala jer je kod mene palmo- plantarna psorijaza u pitanju. Tu kremu sam također jela, pravila čajeve i duvala kao luda - sve se povuklo u potpunosti kroz dva mjeseca. Sada sam zahvalna što imam CBD ulje, navodno 60% CBD i malo THC-a koji varira do 3%. Eh sa ovim procentima znamo svi da je komplikovano jer se ne može tačna miligramaža izračunati, ali ovo ulje radi. Napravljeno je iz CBD hibrida, svako jutro uzimam po 3 zrna, a navečer ide THC - čaj, dim, šta god. Mene ovo drži jako dobro, nema simptoma i mogu jedno 20-ak dana bez ikakvih preparata izdržati, nakon čega se u prosjeku pustule vraćaju u nekoj blažoj formi. Ako je u pitanju generalizirana psorijaza, ide malo drugačiji i intenzivniji režim, ali kreme i masti na bazi CBD/THC ulja u nekim omjerima gdje CBD dominira jako pomažu ljudima s kojima sam u kontaktu. Problem može biti količina obzirom na zahvaćeno područje. Ja sada na sreću imam kraticu pa pravim "kremu" od CBD ulja i njime povremeno mažem ta kritična područja i lice jer mi sjajno hidratizira kožu lica. evo, za onu malu teglicu od marmelade uradim sljedeće:
Dvije velike pune kašike kokosa otopim nad parom od ključale vode u staklenoj/keramičkoj zdjelici, pustim da se malo ohladi, istisnem pola do 1 g ulja i miješam dok se sve ne sjedini - to može malo potrajati. Boja bi trebala da bude zlatna i bitno nje da je sve sjedinjeno. To stavim u teglicu i držim u frižideru.
 
16.03.2018
77
14
8
44
Pokusao bih prvo pola uraditi s isopropilnim.Moze li jos jedno misljenje? Nasao sam 99,8% tako mi je receno iz firme,al'nisam video na etiketi taj procenat,pise sve detaljno,garantov.neke karakteristike al'ne vidim procenat,pa dal'moze biti manipulacije s tim?

https://goo.gl/wKpG5D
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Pozdrav svima, jedno pitanje za one koji imaju iskustva sa supozitorijima:
Jučer sam (po prvi puta) pravila čepiće. Išla sam logikom kao za kremu - otopim cocoa puter (savjetovano mi je da njega koristim da ne bi došlo do proljeva), istisnem ulje i miješam da se sjedini. Ako se ne sjedini u kalupu mi thc ulje uvijek padne nekako na dno, a jako teško se sjedinjuje čak i nakon dugotrajnog miješanja. Ima li neko iskustva s ovim, tj. kako da lakše sjedinim jedno i drugo?

Unaprijed hvala.
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Dali njih punis kao i Biomix?
Ne radim biomix nego punim celulozne kapsule sa THC uljem, a pravim čepiće - savjetovano mi je sa cocoa puterom. Pošto sam ranije radila kreme s uljem, radila sam tako da lagano otopim puter i iscijedim ulje i miješam da se sjedini. Drugačije ne znam kako bih mogla jer je THC ulje teže od cocoa putera pa nekako pada na dno ako se ne sjedini sa puterom.
Imaš ideju kako da pojednostavim ovo? Hvala i pozdrav
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@hazerica tako sam i radila. Prokuham vodu i stavim u zdjelu pa u nju čašu i tu puter i lagano ulje pa miješam, ali baš se teško sjedini. Stavim to u zamrzivač na kratko pa u frižider i lijepo ispadne iz kalupa, samo što je "prošaran" i dobar dio ulja bude na samom dnu čepića... Rame me je zaboljelo od miješanja, postat ću Tarzan :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazerica

hazerica

Banned
Banovan
12.02.2017
172
2.332
143
Jedino sto mi ostalo pada na pamet je maslinovo i konopljino ulje.Ono nakon kokosoog ulja odlicno sjedinjuje.Sad ti provijeri koliko je to pametno za unos i dali ce to smetati prilikom probave.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: karamela