Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ako dobro podnosi povecajte dozu ako ste u mogucnosti jer sigurno joj nece skodit a u stanju kakvom je treba to zestoko napasti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
16.03.2018
77
14
8
44
Ljudi dal'je ulje mnogo zapaljivo? Kad propustim kroz plamen nema varnica al'kad zadrzim par sekundi na toj kapi ulja prosusi se i zapali.
Da napomenem etanol mi je brzo ispario,za sat vremena,napolju,na 75°,5lit.,otopina je bila u teglama par dana.
Zatim sam na 100° radio finis u dve posude,ulje je ostalo potpuno bez mehurica,na kraju sam spustio na 65° izvadio dzezvu iz posude na ringlu i drzao par min.dok nije pocelo malo da dimi,uz "mesanje"tako sam zavrsio,smatrajuci da vise nema alkohola.
Mora li ici na isparavanje par sati?
Ako je neko radio u rerni na 120°,30min.,da znam treba li da dimi malo u tom procesu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.
16.03.2018
77
14
8
44
Voleo bih da mi neko od iskusnijih u izradi ulja da svoje misljenje i odgovor,napisao sam kako sam ga radio,a sto se tice jacine, izgleda i ukusa,uspavljuje(na trecinu zrna pirinca)ukus travkasti, jaci miris trave i nema peckanja u ustima(imali smo i kupovno ulje,koje je bilo nesto svetlije i peckalo jezik malo).Videcu da postavim sliku.Ima li ,mora li dodatno isparavanje?
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
pa i odgovorio ti je neko iskusan radim ulje skoro pa na mjesecoj bazi
gorilo ti je i dimilo jel ima klorofila jel koristis alkohol koji je kao otapalo najmaje otrovan i ako e ishlapi ali i jako dobro otapa klorofil koji u izradi ulja gori i na nizim temperaturama proces izrade ti je uredu ako ulje uspavljuje to je pokazatelj ako ista da ima thc a samim time su i ostali kaabinoidi unutra netrebas nista dodatno isparivat
 
20.10.2018
1
0
1
29
Zdravo, treba mi savet… Mama je vec mesec dana na kapsulama, postepeno smo povecavali, trenutno uzima onako kako nam je receno - 4 capsule CBD 35mg u toku dana, pa uvece THC 60mg. Otkad smo povecali na ovu dozu, malo gubi ravnotežu i spava po ceo dan... znam da treba da spava dosta ali danas ne može sama da se kreće, baš gubi ravnotežu, pa joj nisam dala 4 kapsule već dve. Je li to za ravnotežu normalno, imate li neki savet kako da nastavim?

U pitanju je karcinom pluća sa metastazom na malom mozgu koja je zračena.

Hvala!
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
gubitak ravoteze bi mogao biti radi metastaza na malom mozgu probajte dva dana smajit dozu pa cete vidjet ako ostanu simptomi gubitka ravnoteze i nemogucnosti kretanja znaci da metastaze rade smetnju u malom mozgu ako bude tako nastavite sa terapijom gdje ste stali
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
16.03.2018
77
14
8
44
pa i odgovorio ti je neko iskusan radim ulje skoro pa na mjesecoj bazi
gorilo ti je i dimilo jel ima klorofila jel koristis alkohol koji je kao otapalo najmaje otrovan i ako e ishlapi ali i jako dobro otapa klorofil koji u izradi ulja gori i na nizim temperaturama proces izrade ti je uredu ako ulje uspavljuje to je pokazatelj ako ista da ima thc a samim time su i ostali kaabinoidi unutra netrebas nista dodatno isparivat

ziv bio ! ! !
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Mojoj zeni. Jedno desetak puta.
Povracanje, treskavica, vruce, hladno, proljev, osjecaj ko neka paranoja....
Pocne samo od sebe iako se ulje redovito uzima (gram, gram i pol). Ulje je od indice.

Meni je prestalo to je bilo samo jednom, izgleda da sam postao tolerantniji iako neki nelagodni osjećaj još postoji jer vrlo lagano povećavam doze, ali high i paranoja je izostala. Sjećam se davno da kad sam konzumirao cbd-ovku da sam imao nesnosne proljeve danima. To je bio med gom auto. Praktički šta god sam pojeo je nakon kratkog vremena izašlo van. To nije bila baš sorta dobra, previše sraćkanja..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan
21.12.2018
1
0
1
54
molim clanove za pomoć,obolila sam od parkinsonizma,mlada sam i počela sam trošiti ulje canabisa 20%thc,brat mi živi u amsterdamu i uzgaja travu pa mi je i napravio ulje,
ali totalni sam laik u uzimanju,koliko toga koje koncentracije thc,ako netko ima iskustva,ujutro uzmem tri kapi a navečer cbd,i osjećam da mi još nešto fali da bi bila ok.
nekad pušim joint,pa mi otkoči noge.uglavnom sam ukočena i imam problem ravnoteže
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
U kakvom obliku je to ulje? Jel gusto ili je tekuče? Dali se zna od kojih je sorti napravljeno? Ako baš ulje ima 20% thc onda je to slabo. Ili je možda napravljeno od sorte s tolikim postotkom? Dali je to sami thc ili ima i cbd u sastavu? Mislim da bi bilo bolje da je ulje s odnosom thc/cbd 1-1, cbd je bolji neuroprotektor nego thc iako bolje rade u kombinaciji.
Uzimanje ujutro i uvečer je malo, treba uzimati više puta dnevno, kanabinoidi su u organizmu djelotvorni oko pet sati, to treba uzeti u obzir.
Treba malo više podataka da bi nešto pametno mogli savjetovati.
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
jel ima klorofila
ja mislim da kada se koristi etanol da se hlorofil moze smanjiti tako sto pre ekstrakcije zamrznes cvetove usitnjene a i alkohol ostavis da prenoci u zamrzivacu i onda skoro nimalo hlorofila i biljnih voskova povuce u ulje. a i tih malo hlorofila se da resiti tako da se rastvor pre isparavanja ostavi malo na suncu ili mozes i pod recimo led sijalicom jel hlortofil reaguje na svetlost i razxgradi se bar ja mislim da bi tako trebalo biti
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
227
242
43
Pozdrav!
Jel zna netko dal se može raditi prvo ispiranje sa benzinom a drugo sa alkoholom i ako može da li se to mora posebno onda kuhati?
 
Poslednja izmena:

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Neznam da je netko to do sad radio a i ne vidim smisao da se miješa dva otapala različitih karakteristika. Osim toga, nakon prvog ispiranja u materijalu ostaje dosta otapala koje če se onda pomiješati s drugim pa mi to nema logike čak i da se odvojeno kuha.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba
03.11.2018
52
148
33
38
S obzirom da sam pri kraju s uljem, za nekih desetak dana pravimo novo. Zadnji put smo radili s benzinom i nisam nesto odusevljena. Sad bi pokusala s medicinskim alkoholom. To je etanol 96%- tni??? Koliko puta trebam isprat cvjetove? Neki mi kazu da mogu slobodno i 4 puta, a negdje vidim da se savjetuje dva puta?
Ima li neka caka pri kupnji trave da pripazim da izvucem sto vise ulja? Mama je sad na 2 g, financijski mi je to uuuf....a za sadnju cekam neko toplije vrijeme jer nemam uvjete za sadit je unutra.
 
03.11.2018
52
148
33
38
Iskustva? Mama uzima gram i po do dva dnevno. Proljev traje vec desetak dana, ne obilan. I potpuni gubitak apetita vec nekih tjedan dana. Proljev rjesavamo tabletama, al apetit ne mice s mjesta ( sto mi je ludo s obzirom da bi joj kanabis trebao otvarat apetit). Jesam pretjerala s dozom, da li da smanjim ponovo na gram ili?