Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.11.2018
52
148
33
38
Zapela sam. U nedoumici sam oko smanjivanja ulja ili ipak ne. Mama je na 2 grama dnevno, primila je terapiju pametnih tableta i ajme. Mucnina, ne moze jest, proljev, upalili se desni. Osjeca se uzasno. Problem je sto je njoj ovo s proljevom pocelo prije terapije, znaci vrti se nekih 20 dana i proljev i uzasan gubitak apetita.
Imam osjecaj da sam je predozirala, ALI....limfni cvorovi su se smanjili. Ima dva ( 7x5 i 5x4 cm) na obuhvat rukom prije je bila puna saka, cini mi se da su bar 2 cm manji.
Istovremeno jetreni enzimi, ALT je porastao za dvostruko, AST na gornjoj granici. KKS uredan, Zeljezo nisko.
Kolike sanse su da je overdose?
Ocu li zeznit ako sad smanjim na gram?
 
16.10.2018
139
88
28
Mama koristi ulje od marta. Fino se osjeca i nema nekih nuspojava.

Citao sam da se ponekad tijelo zasiti. Da li se preporucuje da ponekad stane sa koristenjem? Ukoliko je odgovor potvrdan, koliko dugo da prestane? Da li je to kraci period, npr dan-dva ili sedmica-dvije?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Ovisi u kojoj fazi bolesti se nalazi osoba, recimo moja mama je znala raditi pauze po 2 tjedna kad joj dodje da se malo razbistri ali je bila u fazi kad su nalazi govorili da bolest ne postoji ali svako je od nas drugaciji i najbolji savijet koji mogu dati je da slutate svoje tijelo jer ono govori samo treba nuciti slusat
 
16.10.2018
139
88
28
Hvala! Ona se osjeća odlično uz terapije i nema nuspojava, ali eto, čitao sam da je ponekad dobro i napraviti pauzu, jer se organizam navikne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg
17.01.2019
2
1
3
32
Pozdrav svima,nabavila sam spricu kanabisovog ulja i htjela bi krenuti sa terapijom kod moje bake. Naime ona ima Parkinson, pa me zanima koliko da joj dajem,dal postoji ikakav isproban tretman, kao sto postoji za karcinom? il da samo krenem sa 1/3 zrna rize pa da vidimo kako ce tijelo reagirati

takoder me zanima ako je tko koristio Cannabis vape pen? unaprijed hvala na odgovorima
 

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Pozdrav svima,nabavila sam spricu kanabisovog ulja i htjela bi krenuti sa terapijom kod moje bake. Naime ona ima Parkinson, pa me zanima koliko da joj dajem,dal postoji ikakav isproban tretman, kao sto postoji za karcinom? il da samo krenem sa 1/3 zrna rize pa da vidimo kako ce tijelo reagirati

takoder me zanima ako je tko koristio Cannabis vape pen? unaprijed hvala na odgovorima


Kakvo je ulje, imate kakve podatke ? Probajte prvo na sebi tako da znate kolicinski jacinu i prilagodite trenutnom stanju svoje bake. Da joj prvi put ne bude prejako pa se prestrasi i onda nista od svega. Budite uz nju cijelo vrijeme.
Ulje bi rebalo biti od indica sorti, tako da se odmara i spava. Ne bi bilo lose da je omjer thc:cbd 1:1 u ovom slucaju, a mozete uvesti i dodatno cbd ulje uz ovo koje imate. Preporucio bi vam da si napravite biomix kapsule ako ste u mogucnosti, imate ovdje na forumu sve objasnjeno, pa procitajte.

Neka se baka bavi fizickom aktivnoscu koliko moze ako moze, neka sece na svjezem zraku, da organizam dobije vise kisika.
Uvedite prehranu bogatu svježim voćem, povrćem i integralnim žitaricama. Umjereno treba koristiti proteine i nezasićene masti, a smanjiti zasićene masti i šećer.
I neka pije dosta tekucine, cesto po malo. Stariji ljudi gube osjecaj za zed tako da se dogada da i nisu hidratizirani dovoljno a ovdje je i to bitno.

Vaporizeri su odlicna zamjena za pusenje, naravno ako su donekle kvalitetni...a ima ih stvarno svakakvih vrsta pa istrazujete malo koja vrsta bi vama najbolje odgovarala.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: kairos
17.01.2019
2
1
3
32
Kakvo je ulje, imate kakve podatke ? Probajte prvo na sebi tako da znate kolicinski jacinu i prilagodite trenutnom stanju svoje bake. Da joj prvi put ne bude prejako pa se prestrasi i onda nista od svega. Budite uz nju cijelo vrijeme.
Ulje bi rebalo biti od indica sorti, tako da se odmara i spava. Ne bi bilo lose da je omjer thc:cbd 1:1 u ovom slucaju, a mozete uvesti i dodatno cbd ulje uz ovo koje imate. Preporucio bi vam da si napravite biomix kapsule ako ste u mogucnosti, imate ovdje na forumu sve objasnjeno, pa procitajte.

Hvala puno, tako Sam I mislila napraviti kapsule, gdje mogu nabaviti cbd ulje? Jedva Sam do ovog dosla I Ono sadrzi navodno 70% thca u sto iskreno ne vjerujem I 10%cbda
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bluehawk

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Hvala puno, tako Sam I mislila napraviti kapsule, gdje mogu nabaviti cbd ulje? Jedva Sam do ovog dosla I Ono sadrzi navodno 70% thca u sto iskreno ne vjerujem I 10%cbda

:thumb:
https://www.vutra.org/threads/biomix-kapsule.18474/

Ovdje je objasnjeno kako se rade kapsule, znaci nije samo stavit ulje u kapsule nego ima jos dodataka pa si proucite, to je za biomix i manja ce vam biti potrosnja thc ulja, a duze ce biti u organizmu. Dobro je i samo rso ulje ako niste u mogucnosti i slobodno ga radi lakse konzumacije stavite u kapsule. I jos jednom pripazit malo na prehranu i piti dosta tekucine.

Cbd ulje je legalno i slobodno se prodaje pa proguglajte malo.

Iskreno ne vjerujem ni ja ali mozda je i dobro ulje, sve ovisi kakve ste srece i od koliko je pouzdan izvor. Najbolje je sam uzgojiti i napraviti ulje. A i mozete testirat kvalitetu ulja u slo.
 
05.03.2018
138
153
43
46
Ovisi u kojoj fazi bolesti se nalazi osoba, recimo moja mama je znala raditi pauze po 2 tjedna kad joj dodje da se malo razbistri ali je bila u fazi kad su nalazi govorili da bolest ne postoji ali svako je od nas drugaciji i najbolji savijet koji mogu dati je da slutate svoje tijelo jer ono govori samo treba nuciti slusat
Pozdrav @mario339, @Sensi Star
Imala bi pitanje. Moj tata je na ulju od 7/2017. Tumor prostate, marker PSA 0-4,5. Markeri su bili pali sa 700 na 8, ali su u 10/17 poceli rasti sve do 04/18 kada su dosli na 86. Magnetska, scintigrafija uredna, MSCT znacajno povlacenje, ali markeri rastu. Tada smo krenuli na biomix. A i dobije novi lijek. Markeri su bili 10.09. -6,95 zatim 30.10. - 2,66 i sada 04.01. - 1,08. Sto znaci da su vec vise od 3 mjeseca u normali. Onkologica je rekla sada na zadnjem pregledu - sto se prostate tice, prostata je u redu. Jel bi to znacilo da nema tumora? Je li moguce?? Mi smo na punoj dozi biomix. Kako sad dalje? Jos mjesec dana puna doza pa skidanje po cetvrtinu?? Ili da cekamo sljedeci MSCT da vidimo ima li kakvih sumnjivih limfa? Kako dalje, molim vas za savjet.
Kako je mama prestajala na 2 tjedna? Pa jel ne ide postepeno skidanje? Ili je ona samo na odrzavanju???
Puno hvala
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ja ne bi jos prekidao sa biomixom ili cistim uljem, ovisno za sto se odlucite dalje jos barem 4-6 mjeseci full doza. Onda ovisno o nalazima postupno smanjiti na malo vis od pola doze jos 6 mjeseci. Tesko je dati isparavan savjet. Na tebi je da odlucis kako ces dalje.

Sta nije kod tvog tate bilo metastaza na kostima od kicme?
 
05.03.2018
138
153
43
46
Ja ne bi jos prekidao sa biomixom ili cistim uljem, ovisno za sto se odlucite dalje jos barem 4-6 mjeseci full doza. Onda ovisno o nalazima postupno smanjiti na malo vis od pola doze jos 6 mjeseci. Tesko je dati isparavan savjet. Na tebi je da odlucis kako ces dalje.

Sta nije kod tvog tate bilo metastaza na kostima od kicme?
Je, moj tata je imao metastaze na 4 kraljeska. To su mu operirali, ocistili. Nalazi su poslije svi cisti. Scintigrafija uredna, magnetska uredna, MSCT znacajno povlacenje. Jedino su markeri bili rasli. Sad su u padu od 6/18, a u normali od kraja 09/18.
Mislila sam jos do kraja 3 mjeseca puni biomix (10gr mjesecno), a onda postupno smanjivati. Budu li nalazi i tada u redu, to ce biti 6 mjeseci da je sve u normali. Poslije sam mislila postupno, svaka 2 mjeseca po 2 grama skinuti.... moram priznati da se bojim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star