Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.03.2018
138
153
43
46
Zbog ovih metastaza ja ga osobno ne bi micao sa ulja ili biomixa barem jos 6 mjeseci sa full doze. Inace neki okvirni pokazatelj da bolesti nema je da nalazi budu okej iducih godinu i pol dana. To je neki minimum.
Razumijela sam. Mislila sam kako je uvijek neki omjer 60gr, a moj tata je to itekako presao. Naravno sve je imdividualno. Bilo mi je receno ovdje na forumu kad doktor kaze da tumora vise nema, onda jos mjesec dana puna doza pa postepeno skidanje. Kao sto sam i rekla strah me. Samo moj tata isto jedva ceka da skinemo. Jako ga ulijeni ulje, nista mu se neda i puno zaboravlja. Nekako je prihvatio jos do sredine 3 mjeseca. Sad mu moram objasniti jos bar 6 mjeseci :)
A nema druge. Borba se nastavlja. Nadam se samo da ce ici ovako i dalje.
 
28.03.2018
26
10
3
Pozdrav svima,

Mama je operirala tumor rektuma 2. stadij. Unatoc dobrim prognozama nedavno smo saznali da je otislo na pluca, jetru i moguce na kosti (cekamo nalaz scintigrafije). Ima vise nodusa na plucima do 11mm i jedna lezija na jetri 8.5 mm. Ona inace ima dobar apetit, dobro se osjeca osim sto ima bol u trtici i desnoj potkoljenici pa radi toga ne moze bas da hoda, vise lezi.
Sve ovo mi je shok i u velikom sam strahu i panici. Vec dvadesetak dana uzima ulje po dvije vece kapi dnevno od kojih spava stalno, i pocela je nedavno sa kemoterapijom.
Sad trebam napraviti plan lijecenja sa uljem. Prvi problem je novac, ali hajde to bi nekako i rijesili, a drugi je kako doci do pravog ulja jer ako vec placamo trebamo biti sigurni da je to to. Citajuci vase postove najbolje i najsigurnije je raditi svoje ulje. Ja sam spremna na to iako sam potpuni laik, ali vidim da na ovom sajtu imaju upute za sve. Moze li me neko savjetovati koje sjemenke su najbolje za njenu bolest i gdje da ih nabavim? Kada je vrijeme sadnje i koliko dugo se ceka na cvjetove?
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Ako od ulja spava to je dobro, znači da me ulje zadovoljavajuče kvalitete i da je od indika sorti, to je dobro. Pospanost u početku je normalna stvar, treba proči period navikavanja pa če bit lakše. A i bilo bi dobro da šta prije krenete u svoj uzgoj radi kontrole kvalitete ulja i onda se može napravit dvije vrste ulja, jedno za preko dana da joj se ne spava i jedno za noć za bolje spavanje. Od sadnje do berbe u prosjeku prođe nešto preko tri mjeseca. Ako niste vični uzgoju potražite mentora da vas provede kroz uzgoj sa šta manje problema.
Nebi bilo loše napravit kremu od ulja za mazanje bolnog mjesta. 0.5 dcl maslinovog ulja, 0.5 dcl kokosovog ulja, 1 do 2 ml konopljinog ulja (to koje je trenutno u upotrebi) i jedna žlica pčelinjeg voska, mora bit čisti prirodni pčelinji vosak. To se sve ubaci u jednu čašu i stavi u toplu vodu dok se vosak ne otopi i kad se ohladi stisne se u kremu.
 
28.03.2018
26
10
3
Ako od ulja spava to je dobro, znači da me ulje zadovoljavajuče kvalitete i da je od indika sorti, to je dobro. Pospanost u početku je normalna stvar, treba proči period navikavanja pa če bit lakše. A i bilo bi dobro da šta prije krenete u svoj uzgoj radi kontrole kvalitete ulja i onda se može napravit dvije vrste ulja, jedno za preko dana da joj se ne spava i jedno za noć za bolje spavanje. Od sadnje do berbe u prosjeku prođe nešto preko tri mjeseca. Ako niste vični uzgoju potražite mentora da vas provede kroz uzgoj sa šta manje problema.
Nebi bilo loše napravit kremu od ulja za mazanje bolnog mjesta. 0.5 dcl maslinovog ulja, 0.5 dcl kokosovog ulja, 1 do 2 ml konopljinog ulja (to koje je trenutno u upotrebi) i jedna žlica pčelinjeg voska, mora bit čisti prirodni pčelinji vosak. To se sve ubaci u jednu čašu i stavi u toplu vodu dok se vosak ne otopi i kad se ohladi stisne se u kremu.
Hvala puno na info! Sto se tice ishrane ljudi govore sto vise voca i povrca...mama je reducirala unos mesa, kad ga jede uglavnom jede piletinu i ribu, tek ponekad crveno meso, a jede i jaja, mlijeko i kozji sir kao i kruh. Secer je izbacila. Znam da je i to jako vazno, ali posto je ona stara garda i tvrdoglava je tesko joj pada izbacivanje nekih namirnica koliko god ja nastojala objasnit koliko su stetne.
Evo ako je neko voljan i ima vremena da me mentorise neka se javi. U hodu mozemo skontat neku kompenzaciju za pruzenu pomoć. Pretpostavljam da se outdoor biljke sade na proljece
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Čitaj forum, ima dosta toga napisano o prehrani, pogotovo ovaj podforum “medicina”.
Poneko zadovoljstvo čovjeku treba ostavit, ako je to neka hrana koju voli povremeno jesti zašto ne, to je manje zlo od recimo cigareta ili alkohola.
Imaš podforum “mentorski kutak” i tamo odabereš mentora za kojeg misliš da je ok za ona pitanja koja te zanimaju oko uzgoja.
Nitko od nas na forumu ne traži nikakvu kompenzaciju, tu smo iz dobre volje i želje da nekome pomognemo ako smo u mogučnosti, bar savjetom.
Da, outdoor biljke se sade na proljeće i imate urod i ulje tek na jesen, a ako nabavite opremu i posadite indoor imate berbu i ulje prije ljeta.
Jedan savjet, pročitaj pravilnik foruma da nebi bilo nekih nesuglasica.
 
28.03.2018
26
10
3
Čitaj forum, ima dosta toga napisano o prehrani, pogotovo ovaj podforum “medicina”.
Poneko zadovoljstvo čovjeku treba ostavit, ako je to neka hrana koju voli povremeno jesti zašto ne, to je manje zlo od recimo cigareta ili alkohola.
Imaš podforum “mentorski kutak” i tamo odabereš mentora za kojeg misliš da je ok za ona pitanja koja te zanimaju oko uzgoja.
Nitko od nas na forumu ne traži nikakvu kompenzaciju, tu smo iz dobre volje i želje da nekome pomognemo ako smo u mogučnosti, bar savjetom.
Da, outdoor biljke se sade na proljeće i imate urod i ulje tek na jesen, a ako nabavite opremu i posadite indoor imate berbu i ulje prije ljeta.
Jedan savjet, pročitaj pravilnik foruma da nebi bilo nekih nesuglasica.
Hvala puno na korisnim informacijama, sad cu pretraziti i svaka cast sto svi nesebicno dijelite znanje i iskustvo!
 
21.01.2019
4
0
1
33
Pozdrav svima, ne znam da li sam na dobroj temi, ali ovako. Djed mi im Parkinsonovu bolest i nedavno smo nabavili ulje iz Nizozemske/Holandije na bocici pise C-Medica Holland. Uzima ulje prije spavanja posto mu je najteze zaspat, sinoc je imao se probudio u 4 ujutro da bi isao na wc, i nije se mogao ustat iz kreveta jer mu se zamracilo i vjerovatno se uspanicio da mu je nesto puknulo u glavi, dosla i hitna i pregledali ga i rekli da mu nije nista. Da li mislite da je to od ulja? I da li je bolje da to uzima i po danu? Da li netko ima dobar savjet za parkinsonovu i ulje? On to mrvu uzme, otprilike 1/3 zrna rize i to pojede sa hranom.Unaprijed hvala
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Da, moguče je da je od ulja, naročito ako je thc ulje od indika sorti. Ako je moguče provjeri sastav ulja. Za njegovo stanje bi bilo bolje da koristi ulje sa visokim postotkom cbd ili najviše neko ulje sa odnosom thc/cbd 1:1.
 
21.01.2019
4
0
1
33
Pise da ima 19% CBD-a, a 40% THC-a.. Znaci previse thc-a. Da li to sa vise thca znaci da mu nece pomoci u toj bolesti, ili to znaci da mu jednostavno ne bude lose, da ne bude omamljen.?
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Cbd je bolji neuroprotektor, ima više pozitivnih učinaka na neurološke bolesti nego thc. Isto tako ulje sa visokim postotkom cbd nije psihoaktivno ili je vrlo malo ako je thc oko 5% ali se organizam vrlo brzo na to navikne. Od cbd ulja preko dana neče imat nikakvih problema ili nuspojava a uvečer neka uzima to koje ima za bolje spavanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: leemon
28.03.2018
26
10
3
Dragi ljudi,
evo javljam se nakon male pauze od pisanja sa novim updateom. Otac, kancer debelog crijeva, meta na jetri. Na ulju od starta još prije kemoterapije. Prima avastin i u tabletama kemoterapiju. Dva CT-a pokazala da je bolest u povlačenju - metastaze i primarni kancer, smanjilo se sve za više od 50%. Međutim, u međuvremenu su markeri bili povišeni, urađena scintigrafija kostiju, ima nažalost metastaze i na kostima - na kičmi i na rebrima. Za dva dana ide na zračenje. Da li neko ima iskustva sa meta na kostima i iskustvo kako ulje djeluje na iste? Ima sigurno 3 mjeseca kako je na max dozi od 1gr. Neko savjet/sugestiju kako da nastavimo?
Unaprijed hvala i pozdrav svima!

Cao,
Kod moje mame je slicno. Primarni tumor rektuma, mete na jetri, plucima, trticna kost (čekamo nalaz scintigrafiju da se potvrdi sta se desava s kostima). Mogu li ti se javiti negdje privatno, ovdje ti ne mogu pisati pp jer sam nova članica.
 
Poslednja izmena od urednika:
24.01.2019
4
1
1
32
Pozdrav, ja bih imala par pitanja za vas. Mama je prije ne punih 5 godina oboljela od karcinoma dojke, sto je nakon hemoterapija i odstranjivanja jedne dojke izlijeceno. Da bi prije godinu dana ponovo otkrili da ima metastaze na limfnim zlijezdama na vratu i na drugoj dojci. To su joj pokusali lijeciti hemoterapijama, ali nije imalo efekta. Cak su se na vratu i povecali tumori. Nakon tri ciklusa terapija, dali su joj terapiju lijekovima. Zalila se mjesec, dva da je boli kicma i grudni kos. U medjuvremeni je uzimala ulje koje je brat pripremio, gledajuci vas klip. Nisu bile neke vece kolicine, jer je uzeo nekih 100 gr.da napravi ulje. Kada uzme malo na vrh cackalice, uspavljivalo ju je i nije bas bila prisutna i ako bi bila budna. Prije 4 dana je otisla doktorima, da bi ustanovili preko snimaka da joj se prosirilo na jetru, kosti, pluca, grudni kos na kojem ima veca masa. I jos ima i ugrusak i vodu u plucima. Rekli su da ce joj dati samo zracenje kako joj kosti ne bi pucale. Mene interesuje sada da li je kasno da pravimo jos ulja i da joj dajemo? Ne bismo voljeli da je izgubimo jos. Hvala puno svima koji odgovore. Izvinite na dugom postu.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Naravno da ima smisla nastaviti s uljem, samo količina na vrhu čačkalice je malo. Dnevnu dozu treba do 1 gram dnevno podijeljeno u 4-5 doza, nekad čak i više ako osoba podnosi tu količinu. Organizam stvara toleranciju na ulje pa nakon nekog vremena psihoaktivni efekt slabi i osoba može relativno normalno funkcionirati.
 
16.10.2018
139
88
28
Oprostite, ali pretrazio sam dosta postova. Koji je najaktuelnij video na nasem jeziku, ili engleskom, za pravljenje ulja?

Da li se listovi koriste za ulje ili samo suseni plodovi?
 
19.01.2019
16
14
3
39
Pozdrav svima. Čitam ovaj forum poslednjih 5-6 dana i žao mi je što nisam ranije i što sad baš nemam vremena da baš sve izdetaljišem, tako da mi nemojte zameriti ako sam malo pogubljen i ako pitam nešto što je već bilo.
Naime - tata ima dijagnozu "Glioblastdoma multiforme" ( konkretno tri komada, jedan 4,5*6 cm i 2 oko 2,5 cm) "Meta cerebri", medjutim na CT skeneru nije pronadjen primarni kancer.
Možda će ići na operaciju da mu smanje ovaj od 4,5*6 cm, pošto mu djubre pravi oozbiljne probleme sa ravnotežom i komunikacijom/koncentracijom.
E sad, ja bih zaista zamolio sve da mi daju predloge, a posebno @mario339 , @Pantagan , @Stipe , @Immortal Bitch i @CilI i @Herbal Bob (ako nisu i dalje bannovani) koje sorte da zasadim za takav tip kancera. I takodje koliko bi mi ulja trebalo, pošto se razlike kreću od 60 gr sa varijantom bio kapsula, pa sve do 180 gr kako preporučuje @Immortal Bitch . Ovo pitam da bih znao kako da napravim grow. Prostor nije nikakav problem, ali finansije, na žalost, jesu. Hvala vam svima unapred.