Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Tesko je reci koje sorte ali treba ti potentna indica i neki hibrid za dan sa dosta cbd-a...trebas 1.5x1.5 m prostor 600w svijetlo i 6 bijki i uz pomoc mentora za 4 mijeseca ces imati svoje ulje...na forumu imaju oglasi za polovnu opremu i tu mozes proci jeftinije a box sam slozis u kutu neke sobe to nije neka tehnologija..koju sortu odabrati je tesko reci ali ja od indica preferiram Northen laight od sensi seeds ali sjeme je porilicno skupo imao sam i critical kusha od barneys farm a za neki hibrid ce se vec neko javiti jer jedino sto sam sadio je royal medic ali nije bas neka genetica i slaba joj je klijavost tako da je nebi preporucio nekom tko mora igrat na sigurno..

Sretno dalje i tu smo ako zapne ;)
 
19.01.2019
16
14
3
39
Hvala puno,
Evo upravo čitam i Herbal Bob temu sa BioMix kapsulama, pa ima i tu nekih predloga za sorte. Slaganje samog box-a mi nije nikakav problem, pošto sam dugo radio sa gips-karton pločama, tako da tu već imam neki plan + mislim da ga dodatno izoliram jer ću ući u period visokih temperatura, iako je predvidjen za pravljenje u delimično ukopanom podrumu.
Što se tiče rasvete tu još uvek imam dileme i spremam se da postavim pitanje u LED temi, jer bih išao na LED osvetljenje. Za početak do kraja nedelje da dobijem neke informacije osnovne, naručim seme i krenem vege fazu u nekom manjem priručnom boxu, tako da imam tih dvadesetak dana da napravim veliki.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Ovisi kojim sredstvima rasolazes led je ok pogotovo cobovi ali imaju svoju cijenu koja nije mala a treba ti nesto sigurno tako da ili HPS ili creea cobovi je moja preporuka sve ostalo je igranje sa upitnim ishodom
 
19.01.2019
16
14
3
39
Video sam neke dnevnike koji prilično dobro izgledaju sa Vtac, ili Brilight sijalicama i to mi se u ovom trenutku čini prilično zanimljivo i cenovno prihvatljivo. Cenovno u smislu materijala, a ne g/w, jer mi to sad nije bitno. Kako sam tamo zaključio, trebalo bi mi nekih 30 kom po 10w za 1m2, svaki komplet (sijalica + grlo) mogu da kupim za 2,5-3 E... Naravno, ako su cobovi daleko bolji, naručio bi njih
Više se bojim pregrejavanja, nego dogrejavanja, pa zbog toga naginjem ka tom rešenju.
Izvinjavam se ako odgovor nije za ovu temu.
 
04.02.2019
4
1
3
56
Danas sam dobila ulje kanabisa u šprici i počela bi s tim.Ne znam postupak,pa molim nekoga dobre volje.da mi malo pojasni iz prve ruke,kako i sta!Hvala puno!
 

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
Nema tu određenog odnosa, ovisi kakav je bio grow, loš grow malo ulja dobar grow više ulja, a i koje su sorte uzgajane. 50 ml ulja od 600 g materijala je malo ako su cvijetovi kuhani, to je nekako donja granica od oko 9%. Inače bude od 10 pa čak do 22% ulja ovisno o kvaliteti materijala.
Postovani da li za ulje odgovara sorta Thc 30+ i cbd 0,2 ? Rijec je karcinomu dojke koji je odstranjen i posle 4 god vratio na kicmi 11mm i karlica 24mm zvraeno zracenje jos jedna hemo i to je tom stanje oaove generalno ok vec koristi ulje ali hocu ja da uzgojim sebi pa me i teresuje imam na semenasi izbor neznam sta da uzmem? Hvala
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
za rak odgovara sorta sa sto vise THC mada nije lose imati ni CBD, odgovorice neko ko se bolje razume,
ja ti odgovaram posto vidim da si nestrpljiv.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Da, odgovara. Indike sa šta večim postotkom thc. Može biti i jedna sativa između ostalih da se napravi malo ulja za preko dana koje ne uspavljuje pa se po danu može malo normalnije funkcionirati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
Može ta, nadi još dvije sorte koje su 80-100% indika (Northern Lights, Critical Kush, LA Confidential, itd...) i jednu koja je 70-80sativa (Jack Herer, Chocolope, itd...) sve sorte koje su preko 20% thc su ok za ulje.
Pitaš na dobrom mjestu, sve pet.
Fora je sto moram uzet 10 minimum od jedne sorte... imam u opciji i sortu 12-24 thc a cbd 1-4....
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
605
1.414
163
72
Pozdrav svima, napravio sam ulje :zvezda::(za probu). Strain je nažalost nepoznat, ali kod trimanja su mi ispale 3 sjemenke, pa se nadam da će biti i za
budućnost. Inače, napravio sam ulje (macerat), od Sweet Tooth Express auto protiv glavobolje, koje je imalo učinak možda 20%. Kada sam dodao u
to ulje ovu drugu biljku učinak je 100%. To je isprobano (i dokazano na meni) u zadnjih 7 mjeseci. S obzirom da neznam sortu, neznam ni u kojem bi
se slučaju ovo ulje najoptimalnije moglo koristiti. Prvi puta kad sam ga probao doslovno me je izulo iz cipela. Sjedio sam na stolici a imao osjećaj
da sam katapultiran u oblake. Kasnije sam uzeo još 2x i moram reći da se još drugi dan osjećam dosta čudno, mislim da je ulje prilično jako. ::listomahanje::
 

Prilozi

  • IMG_0783.jpg
    IMG_0783.jpg
    208,2 KB · Pregleda: 31
08.02.2019
1
0
1
45
Pozdrav,
Moja majka boluje od karcinoma na debelom crevu, iz tog razloga želim napraviti ulje od kanabisa za njeno lečenje.
Zamolio bih za par informacija u vezi nabavke semenki.
Šta bi ste mi preporučili gde da kupim semenke?
Koliko mi je semenki potrebno?
Koju vrstu semenki da kupim koju sortu ili koliko procenat THC-a i CBD-a?
Došao sam do flajera Royal Queen Seeds i tamo ima gomila semenki pa ne umem izabrati ono što bi meni trebalo.

Hvala
 
07.02.2019
7
2
3
38
Može ta, nadi još dvije sorte koje su 80-100% indika (Northern Lights, Critical Kush, LA Confidential, itd...) i jednu koja je 70-80% sativa (Jack Herer, Chocolope, itd...) sve sorte koje su preko 20% thc su ok za ulje.
Pitaš na dobrom mjestu, sve pet.
Pozdrav. Imam i ja slično pitanje. Znači dobro bi bilo pomješati više biljaka jer recimo teško je naći 100 % indicu sa preko 20%thc-a? Znači u growbox u koji stane 6 biljaka koje kombinacije da se stavi. Radi se o lječenju raka pluća. Unaprijed veliko hvala na info.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Uvijek je dobro pomješati više sorti radi večeg raspona kanabinoida u ulju. Nije neophodno da budu 100% indika, i hibridi koji su 80% indika su ok. Od biljki koje su pretežno sativa se radi ulje posebno jer to ulje ne uspavljuje pa se koristi kao dnevno ulje. Ja bi u tom slučaju u box stavio 4 indike i dvije sative.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio
07.02.2019
7
2
3
38
Uvijek je dobro pomješati više sorti radi večeg raspona kanabinoida u ulju. Nije neophodno da budu 100% indika, i hibridi koji su 80% indika su ok. Od biljki koje su pretežno sativa se radi ulje posebno jer to ulje ne uspavljuje pa se koristi kao dnevno ulje. Ja bi u tom slučaju u box stavio 4 indike i dvije sative.
Znači 100% indice 4 komada i 2 komada samo sative i kombinacija?
Može recimo Critical Kush 2 komada i 4 komada recimo 100% indice Northern Light?
Možete mi slobodno dati neki drugi prijedlog.
 
Poslednja izmena: