Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.09.2019
5
6
3
47
Pozdrav svima. Odmah da pređem na stvar: supruga mi ima karcinom dojke, propisali su joj DD protokol i odradila je dvije kemo, a 3.10. ide na treću. Pitao sam doktoricu što misli o alternativi odnosno ulju (ublažio sam i pitao sam za CBD i "tako", pod "tako" mislio sam na pravo ulje) i naravno rekla mi je da bolje ne, da nema znanstvenih dokaza i bla bla. Očekivao sam to, ali ono što mi je problem je to što je rekla da može utjecati na krv i jetrene probe pa bi prekinuli/odgodili kemo ako bi se to dogodilo, a time i operaciju (prima neoadjuvantnu terapiju), a to ne želim pa me zanima utječe li ulje na jetrene probe i općenito na krvne nalaze. Gdje bih mogao više pročitati o tome? Htio bih sam praviti ulje, pogledao sam neke filmiće, ali još ništa nisam nabavio, navodno vlada nestašica jer su pali neki veliki dobavljači. A frend mi kaže da se "prava stvar" plaća i po 1000 eura 100 grama, pa mi se to mi čitni puno ako mogu nabaviti 10ml gotovog ulja za 400-600 Eura. Istina, ne znam kakvo je to ulje, ali isto tako ne znam kakva je ta maša. Mislio sam nabaviti i sjeme i sam uzgojiti, iako sam pročitao dosta na tu temu i dalje ne znam koje bi sjeme bilo najbolje za tu primjenu i gdje da ga nabavim. Osobno nemam apsolutno nikakvog iskustva, osim što sam probao dva puta u životu i oba puta me fest opalio strah/paranoja zbog ubrzanog rada srca, a imam srčanu manu. I da, probao sam pročitati svih 149 tranica ovog threada, al pukao sam nakon 20 :-( Ako tko ima kakav savjet, bio bih neizmjerno zahvalan....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
brate sizifus ne pomazeš mu tako vjeruj mi jer pojedinosti nisu cio proces nego treba malo to bolje da istrazi i pričita jer je previse faktora koji utiču na nečije zdravlje.
po njegovom pitanju vidiš da nije skapirao sve i da samo nabada činjenice. jer ako mu treba neko da mu kaze jel od suvih ili svjezih cvjetova pa brate mili nije pročitao ni prvi post ove teme.

AlCapone22
ajde ti nama reci za sta tebi treba to ulje ? koji zdravstveni problem je u pitanju ?
uglavnom ljudi koji imaju problema sa zdravljem ili njegovi najblizi, doobro sve isčita i pročita jer ne zeli da ugrozi sebe ili bliznjeg svog a tebe bas ne kapiram nikako jer evo par dana si tu i hoces ulje a ne znas osnovno, nadam se da si skapirao da se pravi od kanabisa a ne brokolija.
nije nikakav problem da ti se objasni sve ako imas neke nedoumice ali budi ljubazan da znas osnovno i sta zelis jer nema potreba da se pisu stalno iste stvari koje su na početku teme,pozz.

Blendameer
ja mislim da te ta stokica od doktorke samo plasi jer je nemoguce da se sa pravim uljem stanje pogorša nikako, počni punu terapiju poslije operacije ne znam sto bi ti drugo reka. inače svakom doktoru koji mi kaze nma znanstvenih dokaza da pomaze (ima ih naravno ) samo kazi pa nema ni kemo ni cito jer im na ambalaži pise da su kancerogene supstance. i toliko te otruju sa tim sranjima da se mora poslije par god vratiti neko sranje ako se nisi bas pazio i očistio od tih hemija

1000 e za 100gr je sigurno neko indor smece koje ti ne bi preporučio za ulje, kupi box i stavi neke provjerene sorte jer nemas bas iskustva i ne brini se koje je sjeme samo gledaj da bude barem 80 procenata indika, a ove dziju dzicu sorte zvučnih imena su samo za napaljene klince da se tripuju koja je kakva jača kao bolja a to je sve smijesno jer se stalno vrti ista genetika samo odvajaju željene profile koji su dobri za komercijalu.
medicinska trava ne postoji ne opterecuj se, uglavnom medicinsku zovu gajenu pod lampama i kao u pravim uslovima a nema sunca pa je to samo hasanje izmeta ako mene pitaš- iz staklenika je puno puno bolja !
kao da ti prodajem medicinsku metvicu/mentu/nanu jer sam je gajio pod lampama pa je bolja od ove sa divlje livade ::nono::

e sada kad je ti odradiš u svojoj kuci u velikoj saksiji i ne koristis tešku hemiju od djubriva i isperes na vrijeme to je vec puno bolje od ulične trave.
pokusaj da nadjes neku ulicnu ali da nije pod lampama nego outdoor i od nje napravi ulje nakon sto je prečistiš vodom.

ulje od 400 do 600 na ulici moze biti svašta ali ako ne poznaješ covjeka koji ga pravi i njegov duševni sklop nego kupujes 3 ruku onda je bas mačka u dzaku,
uvjek imas lab u sloveniji dje pošaljes uzorak pa vidis da li valja ili ne.
sretno u liječenju.

p.s. to sto te oprala vutra kad si je probao pa srce lupalo ti je samo zbog naglog pada pritiska i nista više :) popijes veliku času vode sa malo krupne morske soli i to prestane, a paranoja dolazi jer svi se smrti bojimo a misliš jaaaaooooo nadrogirao sam se i sad sam gotov :rofl: a dokazano je da je kofein veci trip za mozak od vutre pa ga ljudi piju svaki dan i sve ok :D
kako jednom rece jedan moj drugar u jednoj raspravi : ....baš bi volio da upoznam nekog ko je umro od vutre :))
 
26.09.2019
5
6
3
47
Nisam razumio, 1000 E za 100 gr bilja i 400-600 E za 10ml ulja je malo? I koju provjerenu sortu bi bilo najbolje odabrati za uzgoj? Vidio sam da imaju autoflower sorte koje imaju i 15% aktivne tvari pa me zanima jel to dovoljno?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica and Stanaccc
26.09.2019
5
6
3
47
THC, 15% THC. Primjerice White Widow autoflower seed. Naravno, manje daje potebtne cvjetove nego ona uzgajana pod lampom, ali prema svemu što sam pročitao, brže je zrela za branje... Ne znam, stvarno ne znam... i vjerojatno
lupetam jer pišem što sam pročitao na reklami. A kad puno čitaš iz raznih izvora, teško je razlučiti što je ispravno, a što samo reklama :-(
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
06.09.2019
16
96
13
Kolege,savjet molim!
U prilogu nalaz onkologa gdje predlaže zračenje!! (74 godine starost)
E sad,jel obavit ta zračenja +ulje ili samo zračenje pa kasnije ulje?Ili bez zračenja samo ulje???
 

Prilozi

  • 5C0D148A-469D-4CB6-BFC8-68DDDE74F57A.jpeg
    5C0D148A-469D-4CB6-BFC8-68DDDE74F57A.jpeg
    173,1 KB · Pregleda: 39
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
gotovo sam siguran da ovdje nema doktora da ti da odgovor na to pitanje
to su stvari koje moras sam da odlucis
neko sa jacim organizmom prodje par zracenja i hemo cito pa se izvuce uljem a neko toliko oslabi poslije toga da nema izvlacenja
iz mog iskustva sa pacijentima sve zavisi kolika je volja za zivotom i da li je organizam izmucen sa nekim drugim hronicnim bolestima.
 
07.03.2019
30
47
18
Pozdrav svima na forumu, imam upit u vezi FECO/RSO.
Da li je dovoljno osusiti cvjetove i od njih napraviti ulje, ili se nuzno mora i kjurati, tj. da li se u ovom slucaju uopce ista dobije kjuranjem (pri tome najvise mislim na bitnu razliku u potenciji).
Okus/miris/izgled konacnog proizvoda u ovom slucaju nije bitan zbog toga sto ionako ide u ulje, naglasak je na potenciji.
Hvala.
 

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
@balcan_smoke
A znam kralju ali evo štaš na ovo reći. Ti si zapravo sve rekao.

@Blendameer
Dobrodošao na vutru. Na pravom si mjestu. Uvijek imaš nekoga od poznavatelja teme koji će ti dati dobronamjeran savjet.
Inače, kod nas ti je slična priča.
Pa ti iz vlastitog iskustva mogu reći da ulje ne da nema kontraindikacije s kemo, dapače, poželjno je uzimati. S tim su se složili gotovo svi medicinski djelatnici s kojima smo se susreli. Uključujući našeg onkologa.
Ako će na operaciju tu nemam iskustva i možda bi trebali biti oprezni. Možda da krenete s tim poslije operacije.
Ima i opcija uzimanja rektalnim putem koja je lakše podnošljiva i brže se dođe na gram.
Uglavnom, mi smo ti sa sada na gramu, tj.moja žena pa ako te zanima šta o našim iskustvima slobodno pitaj.
Pozdrav i sve najbolje želim.
 
26.09.2019
5
6
3
47
@Sizifus
Hvala. I ja sam mislio da bi krenuli s uljem tek nakon operacije. Jebiga, onkolozi s kojima sam ja pričao su protiv CBD-a i altrenative, a za THC nisam ni pitao. Evo koliko je stvar osjetljiva, treća kemo joj je prošli tjedan odgođena za ovaj četvrtak jer je pobrala nekakvu upalu i CRP joj je otišao na 56 pa je dobila antibiotike. Ali u biti ne znaju što je. Ona ne želi da se ja u to upuštam, ali ja je ne mogu jednostavno prepustiti samo kemiji i nadati se. Planiram nabaviti manji growbox jer nemam mjesta u stanu i probati s nekom matic sortom. Ma ne znam... Kontaktirao bih te direktno s par pitanja al još nemam dovoljno postova za poruke...

Dobrodošao na vutru. Na pravom si mjestu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
18.10.2016
130
239
43
Pozdrav ekipa! Ocu mi je prošle godine dijagnosticiran rak želuca, isti je izvađen, tata prošao kemo i zračenje, da bi se prije 2 mjeseca neoperabilni karcinom pojavio u žučnom kanalu, dotiče gušteraču, jetru, u plućima su mu ispunktirali vodu koja je također pozitivna na maligne stanice, dakle metastaze su u pitanju, on je slab, ne može ni kemo niti išta, sve u svemu doktori su ga otpisali. Ja sam ga konačno nakon godinu dana nagovaranja uspio ubijediti da proba ulje koje sam danas uspio i pribaviti. Za 600 eura sam dobio 30 ml ulja što je valjda 30 grama, ulje je crne boje, gusto i jako ljepljivo, doslovno smola, malo sam ga licnio i naravno ima okus po travi, doduše ne osjetim neki rad jer sam uzeo stvarno jako malo a i pušim skoro svaki dan tako da imam i visoku toleranciju. Ulje sam nabavio od čovjeka čijemu ocu pomaže pa vjerujem da je to onda to. Ako vam je nešto sumnjivo molim vas da me uputite prije nego dam ocu, što planiram već sutra.
E sad što se tiče doziranja znam da treba doći na taj 1ml ili 1g dnevno za što naravno treba vremena...vidim spominje se zrno riže 3 puta dnevno, ja sam planirao probati tati dati pola zrna 3 puta dnevno. Jel to ok ili da idem sa još manjom dozom? I koliko je uopće tih 3 zrna riže preračunato u grame ili mililitre? Čisto da znam kako početi, a da ga ne izvoza pa da odbije kasnije uzimati. I zanima me još jel ulje treba držati u frižideru ili može i na sobnoj temperaturi? Trenutno je u friđu ali je gusto ajme, pa ne znam jel to ok ili da ga izvadim na sobnu temperaturu? Ovako mi se čini da ga je dosta teško konzumirati, ja sam na vršak vilice uzeo jako malo i u ustima sam osjetio okus 10 minuta dok se nije otopilo.
 

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
Pitanje za sve :
Je li za očekivati kako kemoterapija odmiče da je pacijentu krvna slika sve bolja? Prije prve kemo je bilo toliko loše da se moralo ići na transfuziju. Nakon druge ne. Poslije svake kemo bi se krvna slika srozala po očekivanju ali kada bi se oporavila u periodu između dvije kemo KS bi bila bolja nego u prošlom intervalu. Da bi nakon oporavljanja od pete kemo KS bila na normalnoj razini.
Ima li netko slično iskustvo?

@Blendameer
Nema veze što ne možeš privatno slati poruku. Pitaj ovdje. U privatnim sam sâm. A ovdje ti je konzilij :D
A vjeruj mi ima ljudi i sa iskustvom i sa znanjem.
Tu ne ubrajamo mene.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
Dr. Greenthumb031
bolje mu pravi biomix sumpozitorujume i u takvom slučaju nema tu bas polakog starta ali ces na ovaj načim da mu olaksas i imaće mnogo manje tripova,
testiraj ulje da znas an čemu si i ako mu krene srce brze raditi nesto slano i časa vode jer srce brze radi sto je pritisak niži a ulje spušta pritisak bas.
to ulje ces brzo potrositi i ne mora da bude u frizideru mada samo ga stavi pod mlaz vruce vode dva min i izlazice ok,
neka prvo pred spavanje uzme najvise i das mu neku blagu za smirenje da odma zaspe ako je uznemiren i paranoičan zbog bolesti, što je čest slučaj,
ako hoces da provjeris jel puca ne lizi ga jer dok ga organizam takvog razbije i usvoji prodje malo vremena, malo na noz ulja odozdo upaljač da ugrijes dok ne postane tecno a i vidis jel ima alkohola jer ako ima mnogo ide mehurica, kad se ugrije ocisti ga o malu gomilicu duvana kao za dzok i umijesaj pa srolaj pa vidi kako puca.
sa srecom da ozdravi.

Sizifus
terapije uvjek sjebu sve i pacijente doktori najvise provale da su na ulju kada im se krvna slika popravlja brze ali koliko god da se popravi sledeca hemo sabije sve i tako dok pametnom ne padne na pamet da ga truju... i nije samo ulje zaslužno nego i pravilna ishrana bez otrova. bez pravilne ishrane ulje ne pomaze mnogo kod ozbiljnih stvari.
nikom ne bi preporučio preko 3 terapije jer poslije te bas slabe dok te ne sabiju, opet naglasavam sve zavisi od stanja organizma, genetike i zelje za životom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Duh1978

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ne valja ama baš ništa i napravio si čist otrov koji bi i zdravoga razbolio !
prvo, pa je sve ostalo nebitno, posuda u kojoj si to pravio nije ni za otpad ! nadam se da ne mislis nekoga da "liječiš" sa tim.
nije ti prekipjelo nego nisi dobro isfiltrirao pa ti je jos zagorelo i tu spasa nema pa da si sve to radio u prohromskoj čistoj posudi koja nije rdjava i ne ispusta otrove u dodiru sa 96 procentnim alkoholom. da li vidis te crvene i zelene mrlje ? to je reakcija alkohola i rdje i ko zna čega.oksidiralo pa ispustilo kisjeline.
svaki vid korišćenja te smjese koju si dobio ne moze izaci na dobro nijednom živom biću.