Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.10.2016
130
239
43
Napravite to kako ste zamislili samo sto prije dok nije kasno... Nije lose i ako ga izvoza sta ima veze bitno da je tu... Prvih 7dana pola zrna rize 3x na dan, nakon toga povecavajte na cijelo zrno 4x5puta dnevno... Pokusajte proucit temu biomix kapsule... lijep pozdrav

Dr. Greenthumb031
bolje mu pravi biomix sumpozitorujume i u takvom slučaju nema tu bas polakog starta ali ces na ovaj načim da mu olaksas i imaće mnogo manje tripova,
testiraj ulje da znas an čemu si i ako mu krene srce brze raditi nesto slano i časa vode jer srce brze radi sto je pritisak niži a ulje spušta pritisak bas.
to ulje ces brzo potrositi i ne mora da bude u frizideru mada samo ga stavi pod mlaz vruce vode dva min i izlazice ok,
neka prvo pred spavanje uzme najvise i das mu neku blagu za smirenje da odma zaspe ako je uznemiren i paranoičan zbog bolesti, što je čest slučaj,
ako hoces da provjeris jel puca ne lizi ga jer dok ga organizam takvog razbije i usvoji prodje malo vremena, malo na noz ulja odozdo upaljač da ugrijes dok ne postane tecno a i vidis jel ima alkohola jer ako ima mnogo ide mehurica, kad se ugrije ocisti ga o malu gomilicu duvana kao za dzok i umijesaj pa srolaj pa vidi kako puca.
sa srecom da ozdravi.

Nažalost nismo još uspjeli krenuti sa doziranjem jer je tata prije koji dan opet završio u bolnici, sutra ili prekosutra bi trebao kući pa čim dođe krećemo. Malo sam škicnuo na temu Biomix kapsule i čini se zanimljivo ali vidim kako se spominje da se ne koristi kod liječenja raka jetre ako sam dobro shvatio(prostudiram detaljnije sve kad uhvatim više vremena), a njemu je jetra blokirana tumorom u žučnom kanalu pa sad nisam pametan. Imam u planu krenuti sa 3x pola zrna i vidjeti kako će reagirati par dana, pa bih onda odmah povećao dozu da se što prije dođe na taj 1 g, a u međuvremenu prostudiram sve full o biomixu, samo da više počne unositi to u organizam, ali kako to inače biva nejde sve kako sam zamislio jer da je počeo u srijedu uzimati kako je bilo planirano sad bi već bio na jednom zrnu 3x dnevno.
I hvala na savjetima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
I opet ja s pitanjem. Ako se neko kuži u ovo:

Napravim od trima ( oni sitni listovi na kojima ima smole) par ml ulja.
Žena oduševljena. Diže je energetski i dobro smanjuje bolove a opet dobro spava iako to nismo očekivali od ovoga ulja jer je od nekakve sativaste vrste.
Nakon nekoliko dana napravim ulje od tog istoga cvijeta kanabisa od kojeg sam koristio trim za ulje. I dogodi se da mi ženi sad to ulje ne odgovara. Previše je down, uspavljuje je ali i baca u depru. A na bolove ne utječe pretjerano.

Nemam pojma šta se moglo dogoditi pa da mi je ulje prvi put ispalo onako a drugi put ovako. Ponavljam, radi se o istoj biljci i istom otapalu.
Zna li tko o čemu bi moglo biti riječi?

Žena hoće dizalicu a ne spuštalicu. Iz tog razloga sam brao dok su trihomi bili skroz bijeli.
Ponovo radim novu turu za koji dan pa bih volio biti malo pametniji. Dakle, ako ima neka fora u postupku volio bih da mi se ukaže.

Hvala unaprijed.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
jes ti prvo te listove pobrao dok je biljka bila ziva ? tj skinuo sa nje i nju ostavio jos par dana ?
vremenom ces imati drugaciji odnos cbd i thc pa tako i dejstvo, sto je duze drzis.
mada je moguce i da je ovo od cvijeta mnogo jače i ima veci spektar svega i potentnije pa tako i radi
pred spavanje jaču dozu a preko dana slabiju ako bolest nije agrasivna a ako jeste jbg mora biti uradjena

spominjao sam ti damu sa 3 stepenom glioblaster agrsivnog tumora mozga, veliki 20 mm i dva manja po 6mm,
nakon 120ml ulja ali u ogromnim kolicinama evo mi je juce javila da na MR u nema vise ni traga od tumora
ali pravilna ishrana začinska terapija i kada se smanjio na 3 mm taj veliki presla je na keto extremnu dijetu i sabila ga, ni tačka
e ona je dnevno uzimala mnoooogooooo jako ulje preko grama i isto je bila takva u početku
ali rekoh joj fino to ti je trip da si smorena idi radi nesto fizički
krenula je na plivanje svaki dan dva sata laganeze u bazenu i počela da vozi ulje a ne ono nju
e sada jel hoce da zivi ili da bude dignuta energija
testiraj ulje vidi sta si napravio

pojasni i kako si ga pravio temp duzina količina ali labu šalji uzorak jer gatanje nije od pomoci
 
05.03.2018
138
153
43
46
jes ti prvo te listove pobrao dok je biljka bila ziva ? tj skinuo sa nje i nju ostavio jos par dana ?
vremenom ces imati drugaciji odnos cbd i thc pa tako i dejstvo, sto je duze drzis.
mada je moguce i da je ovo od cvijeta mnogo jače i ima veci spektar svega i potentnije pa tako i radi
pred spavanje jaču dozu a preko dana slabiju ako bolest nije agrasivna a ako jeste jbg mora biti uradjena

spominjao sam ti damu sa 3 stepenom glioblaster agrsivnog tumora mozga, veliki 20 mm i dva manja po 6mm,
nakon 120ml ulja ali u ogromnim kolicinama evo mi je juce javila da na MR u nema vise ni traga od tumora
ali pravilna ishrana začinska terapija i kada se smanjio na 3 mm taj veliki presla je na keto extremnu dijetu i sabila ga, ni tačka
e ona je dnevno uzimala mnoooogooooo jako ulje preko grama i isto je bila takva u početku
ali rekoh joj fino to ti je trip da si smorena idi radi nesto fizički
krenula je na plivanje svaki dan dva sata laganeze u bazenu i počela da vozi ulje a ne ono nju
e sada jel hoce da zivi ili da bude dignuta energija
testiraj ulje vidi sta si napravio

pojasni i kako si ga pravio temp duzina količina ali labu šalji uzorak jer gatanje nije od pomoci
Oprosti @balcan_smoke kakva je to zacinska terapija?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
Kukurma 8 do 12gr dnevno
Beli luk najmanje 2 cesnja,iseckati i ostaviti 15min da odstoji,onda konzumirati.
Djumbir u prahu organski 2 male kasicice na dan
Kajen peper 1 osmina kasicice
Ulje crnog kumina 2 kasike dnevno

kurkumu najbolje sa mlakom vodom, ko ne moze puni kapsule veganske

edit_ evo napravih zasebnu temu da se ne trazi u moru postova

 
Poslednja izmena:
16.10.2018
139
88
28
Na koji način mi je najbolje da čuvam osuseni dio? U galonu, ili neka druga opcija? Čitao sam o nekoj metodi zamrzavanja? Nemam dovoljno za ulje pa zbog toga želim storati na najbolji način dok se ne skupi još.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
07.03.2019
30
47
18
Do sada sam radio s benzinom za ciscenje (29 kn litra) i 96%-tnim etanolom svercanim iz Srbije (15 kn) litra, dok kod nas litra etanola kosta oko 150 kn. Benzin za ciscenje pokazao se ipak kao bolja solucija, kuhanje je trajalo duplo krace, kod etanola se pojavila i nekakva pjena koja je rasla u salici koju sam poslije svega drzao na aparatu za kavu, na kraju se rasplinila i ulje se potpuno umirilo, ali benzin za ciscenje pokazao se kao superiorno otapalo. Guglao sam benzin za ciscenje u Srbiji, ali tamo tako sta ne postoji pod tim nazivom, jedino nitro razredjivac (iako bi to u principu trebala biti ista stvar, sluzi razrijedjivanju boja, pranju alata, odmascivanju povrsina i sl.), pise da je od organskih tvari, negdje sam procitao da je navodno i neskodljiv za okolis. Cijena mu je oko 20 kn litra pa bi volio da mi netko kaze da li je to ista stvar kao benzin za ciscenje i da li je ulje neskodljivo nakon sto sve ishlapi?

Evo sta pise:

Nitro razređivač je smeša estarskih rastvarača, sadrži toluol. Koristi se za rastvaranje: nitro lakova, nitro emajla i svih filmotenih prevlaka na bazi nitrokombinacionih veziva.

876.jpg
 
Poslednja izmena:

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
Rabindrant

kakav crni benzin batali to i samo etil
nikada mi nece biti jasno kako ne skapirate koliko je benzin stetniji od alkohola,
prostom logikom nikavom naukom, valjda se nesto nauči prvo pa krenes da pravis lijek
ta "pjena" je kao i pjena kod vode kada kuva i da si uperio ventilator u tu pjenu ona bi bila minimalna ali to inače nikave veze nema niti sta mijenja
ovo za nitro necu ni da komentarišem jer mislim da se samo šališ sa nama

da li je toliko tesko uočiti koliki je suvi ostatak kod benzina koji se dobija prečišćavanjem sirove nafte sa tonu aditiva pa i da mu piše od boga a ne medicinski
ili alkohol koji se dobija vrenjem šećera i gljivica ? o etilu pričam jer ne bi nikada ni isopropil koristio a ne benzin.
valjda si skapirao da svaka tečnost ima suvi ostatak kada ispari? ostatak od benzina je bionerazgradiv sto znaci da ostaje u tebi dok god ga mehanički ne uklonis. izguglaj to
garantujem da je svako ulje pravljeno sa benzinom loše za ljude koji su oboljeli-

za koga praviš ti to ulje ?
 
07.03.2019
30
47
18
Rabindrant

kakav crni benzin batali to i samo etil
nikada mi nece biti jasno kako ne skapirate koliko je benzin stetniji od alkohola,
prostom logikom nikavom naukom, valjda se nesto nauči prvo pa krenes da pravis lijek
ta "pjena" je kao i pjena kod vode kada kuva i da si uperio ventilator u tu pjenu ona bi bila minimalna ali to inače nikave veze nema niti sta mijenja
ovo za nitro necu ni da komentarišem jer mislim da se samo šališ sa nama

da li je toliko tesko uočiti koliki je suvi ostatak kod benzina koji se dobija prečišćavanjem sirove nafte sa tonu aditiva pa i da mu piše od boga a ne medicinski
ili alkohol koji se dobija vrenjem šećera i gljivica ? o etilu pričam jer ne bi nikada ni isopropil koristio a ne benzin.
valjda si skapirao da svaka tečnost ima suvi ostatak kada ispari? ostatak od benzina je bionerazgradiv sto znaci da ostaje u tebi dok god ga mehanički ne uklonis. izguglaj to
garantujem da je svako ulje pravljeno sa benzinom loše za ljude koji su oboljeli-

za koga praviš ti to ulje ?
Pravim ulje za mamu, imala je prije tri godine gadnu operaciju kraljeznice, jos uvijek trpi snazne bolove, nekad vece, nekad manje.
Ulje uzme kad je jako boli, kada ne, maze se kremom i losionom na bazi RSO.

A jeste svi skocili protiv tog razrijedjivaca, kao di-go kvasac.:lol:

Dobro, uvjerili ste me, pravit cu s etanolom...



...ili benzinom za ciscenje.

:D

Nitro necu dirati.
Hvala svima na odgovorima.

unistio bi vutru s nitrom i nebi nista napravio, kako ti kaze pablo izopro uzmi, kostao 50-60 kn 1lt neznam koliko je sada, i ne pusi u blizini kuhanja tave/sigurnost
Bez brige, nepusac sam, a travu zapalim mozda jednom mjesecno.

:cool23:

Ma kakav bre nitro razredjivac jel si ludd :) jedino ako oces da sa tim uljem mazes stubove oko kuce. Uzmi izopropil alkohol i nema zime :)
Isopropil kosta kod nas 70 kn to je oko 9 €, u Srbiji za 220 dinara dobijem litru 96%-tnog etanola, onog nekog sa crvenom etiketom, koji se koristi za izradu likera.
Odlican alkohol za praviti limoncello, a kod nas je takav Badelov 10 x skuplji.
Mislio sam da je taj nitro razrijedjivac nesto slicno nasem benzinu za ciscenje, ali ste me razuvjerili.

:)

Urednik, primljeno na znanje, jos se malo navikavam na forum.
 
Poslednja izmena:
  • Angry
Reactions: balcan_smoke

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
465
63
Pozdrav forumašima,samo da tenzije malo spustite!Nisam pravio ulje,a dosadašnja uvjerenja oko korištenja otapala što uzeti skroz mi je poljuljan,volio bi da se u konačnici zna što uzeti?
 
07.03.2019
30
47
18
kapiram da ti je 15 godina ili si ogranicenih intelektualnih sposobnosti ili jednostvano praviš za prodaju pa te bas ne zanima da li će nekom biti bolje od ulja.
jer nema tog sina koji bi za majku pravio opet nesto za sta su ti objasnili da nije dobro.
još se sprdaš sa nama koji zelimo da pomognemo i da te usmjerimo na pravi način.
budi ljubazan pa ne pitaj vise nista kad vec sve znaš i ne slušaš savjete, samo trošimo vrijeme bezveze.


zapamtite ljudi ni izopropil ni benzin nisu bolje rešenje od etanola !!!
Takni se kanabis puristima u etanol i odmah iskezi ocnjake kao jehovin svjedok kad mu se taknes u Kulu strazaru.

:lol:

Ja bi volio znat koje su posljedice ili nuspojave konzumacije ulja kuhanog na benzinu za čišćenje. Godinama radim ulje sa benzinom i sebi i drugima i nikad nitko, niti jedna osoba mi se nije žalila da im je ulje naškodilo. Dapače, svima se bolest ili povlači ili stagnira a uvijek od ljudi tražim povratne informacije o djelovanju i nitko se nije žalio na bilo kakve probleme. I ja ga sam koristim več godinama svakodnevno i primječujem samo benefite bez ikakvih štetnih nuspojava. Jedino loše uljekod kojeg nije ispario cijeli benzin može napravit probleme ali to se lako detektira jer onda ulje ima jak miris po benzinu. Ovo kažem iz iskustva bez guglanja.
Ma ulje ispalo super, nakon kuvanja ostavio preko noci na aparatu za kavu, ulje ujutro bilo skroz mirno, kod konzumacije se ne osjeti nikakav benzin.

U vezi etanola - znatno dulje je trajalo, na aparatu za kavu se ulje pocelo pjeniti, trebalo mu je nekih 2 sata da se pjena smiri.
Konacni proizvod je bio nesto tamniji od onog koji sam dobio benzinom.

Ulje kao ulje i jedno i drugo, ali je po meni brze, jednostavnije i cisce raditi benzinom.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
@balcan_smoke
"jes ti prvo te listove pobrao dok je biljka bila ziva ? tj skinuo sa nje i nju ostavio jos par dana ?"
- sve pobrano u isto vrijeme. Ali evo skontao sam u međuvremenu šta je. Nisam danima nikako imao vremena ni odgovor napisati. Obveze.
Uglavnom, izgleda da mi je ulje zagorilo jer nisam imao temp.pod kontrolom. Lik koji ima znanje i aparaturu mi je trebao doći ali otkazao je. A mi ostali bez ulja. Zapela isporuka. I morao hitno praviti od svoje vutre koja se sreća taman osušila. Sreća pa je mala količina toga što sam skuhao pa nije šteta velika. Iz tog razloga
(količine) nema mi smisla slat na analizu.
Stigao mi laserski IC termometar, našao napokon filtere za kavu. Stavio u uljnu kupku....I laganini jučer napravio po peesu. Žena kaže " to je to. Moram napomenuti da ima iskustva sa uljem. Isfurala već 10 šprica. I ovo postaje već skup sport. Pa mislim da je krajnje vrijeme da se bacim na biomix.

Kažeš ketodijeta. E vidiš, jedan frend doktor joj je to preporučio ali čeka dan se oporavi od j...ne kemoterapije.

A ovo jel hoće da živi ili da ima energije....
Ma vidi, od ovih 10 šprica koje je dosad uzimala dobivala je neke koje uspavljuju ali iznenađujuće nisu joj otklanjale bolove učinkovito. A one koje su je bubale, ona kaže pumpa, i davale energiju istovremeno su joj otklanjale bolove. Sa takvima je u početku imala problema sa spavanjem ali sad se navikla i pašu joj.
 
Poslednja izmena: