Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
To je samo moje mišljenje. I drago mi je da u vašoj priči djeluje onako kako bi trebalo i da imate pozitivanu stranu priče, no u RL-u susreo sam se dosta negativnih životnih priča od strane bliskih ljudi... Gdje sa prelaskom na biomix dolazi do drastičnog pogoršanja... Meni je jasno da je dostupnost organizmu veća, i da sve ovisi o tipu karcinoma... No često ljudi posežu za biomixom kako bi uštedjeli ulje...
Npr. Ako se liječi karcinom nebitno čega sa 30 g ulja mjesečno to znači da je 1 g dnevno unos, a ti npr radis biomix sa 10-20g ulja... Unos je manji dostupnost veća, zaobilazi se jetra itd itd...
Po meni je možda bolji izbor čisto rso ulje... Ali opet to je samo moje mišljenje oblikovano nakon viđenih problema nakon prelaska sa čistog ulja na biomix...
Ništa loše nisam mislio nego sam htio samo skrenuti pozornost da baš nije sve kako se čini da jest... Nemojte me krivo shvatiti... Zaista Vam želim pomoć... To mi je jedina namjera. Ako ništa barem da uzmete moje mišljenje u razmatranje... I to je dovoljno. Vi odlučujete sta je najbolje za Vas. I to poštujem jer imate velik problem koje treba riješiti.
 
05.03.2018
138
153
43
46
To je samo moje mišljenje. I drago mi je da u vašoj priči djeluje onako kako bi trebalo i da imate pozitivanu stranu priče, no u RL-u susreo sam se dosta negativnih životnih priča od strane bliskih ljudi... Gdje sa prelaskom na biomix dolazi do drastičnog pogoršanja... Meni je jasno da je dostupnost organizmu veća, i da sve ovisi o tipu karcinoma... No često ljudi posežu za biomixom kako bi uštedjeli ulje...
Npr. Ako se liječi karcinom nebitno čega sa 30 g ulja mjesečno to znači da je 1 g dnevno unos, a ti npr radis biomix sa 10-20g ulja... Unos je manji dostupnost veća, zaobilazi se jetra itd itd...
Po meni je možda bolji izbor čisto rso ulje... Ali opet to je samo moje mišljenje oblikovano nakon viđenih problema nakon prelaska sa čistog ulja na biomix...
Ništa loše nisam mislio nego sam htio samo skrenuti pozornost da baš nije sve kako se čini da jest... Nemojte me krivo shvatiti... Zaista Vam želim pomoć... To mi je jedina namjera. Ako ništa barem da uzmete moje mišljenje u razmatranje... I to je dovoljno. Vi odlučujete sta je najbolje za Vas. I to poštujem jer imate velik problem koje treba riješiti.
@Zelenko63 sad sam se malo zabrinula. Toliko se pozitivno pisalo o biomixu.
Iskreno, ja sve to jednostavno ne mogu skuziti, mozak mi je blokiran pa samo pratim kao mali mujo. Molim te sto znaci - unos je manji, dostupnost je veca, zaobilazi se jetra?
Znam da nisi nista lose mislio, naprotiv. Hvala na misljenju i iskustvu koje si ppdjelio.
 
05.03.2018
138
153
43
46
U ovom postu je objašnjena uloga jetre kod konzumacije ulja https://www.vutra.org/threads/herbal-bobs-medical-lounge.15900/#post-454160 a cijelu temu treba pročitati s razumijevanjem da se upoznate sa djelovanjem ulja na organizam.
@Pantagan hvala puno. Bila sam to citala prije godinu i pol kad sam krenula sa biomix. Ali i u tom cijelom postu oni preporucuju biomix. Jedino sto mi se sada po svemu ovome cini i kako je @Zelenko63 rekao da jetra ostaje nezasticena jer nju kanabidoidi zaobidju jer je zaokupljena kokosovim ulhem ili apegininom sto smo uzeli pola sata prije biomixa? Jesam li dobro shvatila? A sta ako ne uzmemo nista pola sata prije?
Ja sam biomix recept izela bas u tom postu od herbal boba. Procitati cu ja jos jednom sve, ali otprilike znam sto pise. Samo opet mi nije jasno, upravo je tamo predstavljen biomix kao odlican izbor.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Registrirani
05.03.2018
138
153
43
46
@
Iskustvo je pokazalo da kod bolesti jetre ili kad je i jetra dio problema čisto ulje daje bolje rezultate od biomixa.
@Pantagan to sam sad shvatila, a i tada mi je nesto bilo jasno jer muz prijateljice ima rak jetre pa sam joj rekla da mi se cini da nije dobro za jetru. Ali kod mog tate se radi o raku prostate. Mislim da tu ne bi trebao biti problem.
Jedino sto me sada strah sto kazete da je jetra "nezasticena", sto je s metastazama? Da li se one mogu tamo pojaviti. Mom tati je tumor otkriven 06/17. Imao je mete na 4 kraljeska torakalne kraljeznice. To su mu operacijom ocistili, imao je 5 zracenja da mu se to zabetonira. Od tada su i scintigrafija(provjera kostiju) i MSCT trupa cisti. PSA je bio pao sa 700 na 8 pa je 6 mjeseci rastao do 86 i sad je evo vec godinu dana u normali (od 09/18)
Malo sam ukrtako objasnila kako je to kod nas islo...
 
05.03.2018
138
153
43
46
Ako jetra do sad ne pokazuje nikakve promjene mišljenja sam da trebate nastaviti sa istim režimom kao i do sad.
Hvala puno. Radimo svakih 6 mjeseci MSCT, sve je u redu bilo. Stagnira sve. Cak mu je i onkologica rekla prije 2 tjedna sto se tice bolesti koju ona lijeci, on je sad dobro.
Slijedeci MSCT je sad negdje pred novu godinu.
Nastavit cemo tako, iako moram priznati sada me i malo strah za jetru. Mozda cu kroz neko vrijeme ubaciti malu kolicinu cistog ulja navecer pred spavanje da i do jetre nesto dodje.
Nisam ja tada shvatila da totalno zaobidje jetru, mislila sam da samo uspori razgradnju pa ulje ima vise vremena da se rasiri po tijelu. Mislite da to ima smisla?
 
26.09.2019
5
6
3
47
Evo update, supruga je prošli četvrtak odradila četvrtu crvenu kemo, idući tjedan u četvrtak počinje s bijelim i herceptinom. A ja sam izgubljen, pokušavam iskopati kako da sam uzgojim, u čemu i koju medicinsku sortu da bi joj pomogao nakon operacije jer kupovina zelenog mačka u vreći po astronomskim cijenama ne dolazi u obzir. Razmišljam pretvoriti ormar u stanu u growbox, jer nemam mjesta za pravi, a muči me 1000 pitanja, od buke, folija i lampi preko mirisa do potrošnje struje da me ne primjete organi zbog nje. Pročitao sam puno postova o tome, al nisam ni koraka bliže da počnem :-( Možda krive stvari čitam :-(
 
  • Love
Reactions: Katica

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
@RAMSAN
"Nisam ja tada shvatila da totalno zaobidje jetru, mislila sam da samo uspori razgradnju pa ulje ima vise vremena da se rasiri po tijelu. Mislite da to ima smisla?"

-Koliko sam ja shvatio biomix tako se i meni čini. Dakle, upakirani kanabinoidi imaju više vremena i force za plivati krvotokom.


-Herbal Bob također piše da se, bez obzira na tu priču o zaobilaženju jetrinih enzima događalo da ulje aplicirano rektalno u kombinaciji sa kokos maslacem izliječi tumor na jetri.

-Jedan poznanik, doktor, kaže da tvari iz supozitorija svejedno krvotokom dođu u jetru.

- Na supozitorijima/čepićima,, npr.Voltaren i sl. preporuča se oprez kod bolesnika s oštećenom funkcijom jetre. Pitanje: zašto ako se rektalno zaobilazi jetra?
Možda zato što tvari aplicirane na taj način svejedno ulaze u krvotok, kruže tijelom i tako svejedno dolaze do jetre?


Pa valjda ovdje ima netko da je završio medicinu pa da se razumije u ove mehanizme. Pa nek me ispravi ili potvrdi.

Moja ideja je bila dakle da upakiram kanabinoide u biomix (ulje nositelj- kokos maslac) i da rektalno ulaze u krvotok i da tako dolaze i do jetre.

Sve je to naravno samo ideja laika sa srednjom školom. Naklapanje. Ako ima netko da se razumije dobro u tematiku neka napiše nešto pametno.
Herbal Bob je ostao nedorečen.

P.S jbt.. sad sam skužio da ovo pišem u bircu okružen studentima medicine......
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAMSAN
16.10.2018
139
88
28
Citajuci internet dolazim u zakljucak da je dosta bolji nacin uzimanja ulja uz cepice. Ukoliko neko koristi ovaj metod, molim da odgovori:

1. da li je iskoristivost ulja dosta veca uz cepice
2. da li su psiho efekti manji uz cepice (obaranje) i lakse za svakodnevan zivot
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
607
1.414
163
72
Poštovani,
najveći problem svih nas je taj jer nam nedostaje znanstvena osnova od koje bi mi onda mogli kretati dalje sa raznim odstupanjima. Čak i kada postavimo pitanje koju sortu da uzgojimo za pojedine bolesti rijetko dobivamo konkretne odgovore. A priprema ulja i ostalih preparata je priča za sebe, mada po mome mišljenju i nije tako komplicirano. Za vas koji ste se kasnije (od mene) priključili forumu možda nebi bilo loše da pregledate ove stranice od početka. Ima po mom mišljenju i dosta polemika, i objašnjenja a naravno i prepucavanja. Ali to je to i svatko od nas treba uzeti ono šta njemu odgovara. Koliko sam shvatio a i na svom primjeru naučio, i u jednostavnijim slučajevima i ulja djeluju različito. Kad krenete čitati od početka naići ćete i na dosta članova koji više nisu ovdje ali su (opet po mom mišljenju) dali pozitivan doprinos i kvalitetno objasnili srž tematike. Ima i članova koji su i dalje na forumu i koji jako dobro poznaju tematiku, i baš me je začudilo da se prošlih dana nisu javili sa komentarima, ali mislim da su se ljudi i umorili, čovjek da
savjet a onda počnu padat kritike, često neutemeljene. Svima vama želim puno uspjeha :)
 

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
Citajuci internet dolazim u zakljucak da je dosta bolji nacin uzimanja ulja uz cepice. Ukoliko neko koristi ovaj metod, molim da odgovori:

1. da li je iskoristivost ulja dosta veca uz cepice
2. da li su psiho efekti manji uz cepice (obaranje) i lakse za svakodnevan zivot

1.Sve izvori tvrde da je iskoristivost veća. A vjeruj da sam to dobro pronjuškao.
2. Da. Definitivno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: EdibB
17.09.2019
1
1
3
39
Pozdrav svima,
da li itko ima iskustvo da mu je ulje ispalo pregusto, tj. da više liči na ljepljivu smolu nego na ulje?
Pravio sam nedavno (po uzoru na video sa početka topica) pa je bilo do te mjere gusto da ga nisam mogao ubaciti u špricu. Tek je nakon dodatnog zagrijavanja ušlo u špricu.
Naravno kad se ohladilo neizlazi više vani sve dok se ne opusti u toploj vodi. Pitam jer sam se do sada sretao sa uljima koja su više bila tekuća
pa mi nije jasno kako je ovo moje ispalo tako gusto ? Jel moguće da sam negdje ofalio prilikom proizvodnje ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Jel netko radio u posljednje vrjeme analizu u Pharma Lab-u?
Zanima me koliko novca treba slati za analizu 50 ili 60€.
Hvala
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Citajuci internet dolazim u zakljucak da je dosta bolji nacin uzimanja ulja uz cepice. Ukoliko neko koristi ovaj metod, molim da odgovori:

1. da li je iskoristivost ulja dosta veca uz cepice
2. da li su psiho efekti manji uz cepice (obaranje) i lakse za svakodnevan zivot

Ja sam bio zagovornik cepica ali nakon sto se situacija slegla i mama ozdravila procitao sam opet iste studije na koje sam se referirao i shvatio da su sve radjenje sa sintetickim kanabioidima koji su topljivi u vodi i kao takvi lako dostupni za prenosenje portalnom venom pri rektalnom unosu ali tu dolazi problem jer nase ulje nije topivo u vodi vec u masti a dokazano je da se masti tesko apsorbiraju retalnim putom pa kad uzmemo da izostaje psihoaktivni ucinak onda me hvata velika dvojba dali je to ispravan nacin.
 
20.07.2019
6
6
3
64
Citajuci internet dolazim u zakljucak da je dosta bolji nacin uzimanja ulja uz cepice. Ukoliko neko koristi ovaj metod, molim da odgovori:

1. da li je iskoristivost ulja dosta veca uz cepice
2. da li su psiho efekti manji uz cepice (obaranje) i lakse za svakodnevan zivot
Drago mi je cuti za vasu mamu da je ozdravila,ako mi mozete reci da li je bio karcinom i koji,ja sam operirala karcinom na slepom crevu a kao preventivu odsekli su i komad debelog creva,bio je drugi stadijum,odbila sam hemo i uzela ulje,e sad pitanje kolko ulja se uzima kao preventiva,dali vasa Mama uzima.hvala na odgovoru pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAMSAN