Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.01.2020
11
31
13
51
Dobro veče svima, čitai sam u forumu oko terapija sa uljem. Hteo sam još da dodam da ulje ima oko 60% Thc. Jel mi je za terapiju onda 1ml rektalno (5 x 0,2ml) + 0,1 ml oralno (navečer) dovoljno za terapiju..? Zahvalan sam za svaki odgovor i pomoć. Hvala..
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Trebalo bi bit. Iako je rektalno još dvojbeno, izgleda ipak da u praksi daje pozitivan rezultat. Terapijska doza bi bila 700 mg thc dnevno a ulje koje imate ima 600 mg thc na gram ulja, tako da bi dnevna doza trebala bit oko 1.2 g.
 
07.11.2019
17
9
3
106
Pozdrav i poštovanje svima
Molim za savjet. Žena ima karcinom debelog crijeva metastaze na jetrima. Debelo crjevo operisano, jetra neoperativna . Godinu dana na kemo, Avastin i kapacetabin.
Prije 14 dana startali sa uljem . Sada smo na 4 riževa zrna ulja white Widow + cheese hibrid preko 80% THC. Kada uzima jako pogođena.
Problem: Ima jake do nepodnošive bolove u leđima (dva meseca) RTG kičme ok, nema metastaza .Vrat trapezni mišič i mišič ispod rebra. Bolovi su u obliku tupih bolova i jakih kao udaraca. Bolovi sa uzimanjem THC-ja jačaju i posle tri četri sata se malo smire. Ne pomažu nikakvi analgetici, ni flasteri protiv bolova.
Kako da joj pomognem ? ima neko od vas slično iskutvo ?

Hvala i pozdrav iz Slo.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
U malo ulja, (kokosovo, maslinovo) rastopite malo konopljinog ulja i sa tim više puta dnevno mažete i malo umasirajte na bolno mjesto. Dobro bi bilo nakon toga to mjesto pokriti sa onom prozirnom folijom za hranu da se ne razmazuje po odječi i da se da vremena da koža upije to ulje. Uzme se otprilike 0.25 decilitara maslinovog ili kokosovog, može i kombinacija oba, i u to rastopiti oko 0.25 grama konopljinog ulja.
 
07.11.2019
17
9
3
106
Samo još, da dodam, na dodir leđa zabole kao elektrošok . Doktori nemaju pojma šta još da rade in predpisuju analgetike (Zldiar recimo) ali skoro da ne djeluju .
Hvala
 
07.11.2019
17
9
3
106
U malo ulja, (kokosovo, maslinovo) rastopite malo konopljinog ulja i sa tim više puta dnevno mažete i malo umasirajte na bolno mjesto. Dobro bi bilo nakon toga to mjesto pokriti sa onom prozirnom folijom za hranu da se ne razmazuje po odječi i da se da vremena da koža upije to ulje. Uzme se otprilike 0.25 decilitara maslinovog ili kokosovog, može i kombinacija oba, i u to rastopiti oko 0.25 grama konopljinog ulja.
Kada uzme ulje, nakon oko dva sata , bolovi se intenziviraju oko sat vremena, onda , kada je gotovo nepodnosivo, polako padne u polasan, ali još uvjek boli. Je li uzrok tome možda i svojstvo koje ima White W i chees ?
Bolovi su najjači, kada leži i nikakav položaj joj ne odgovara.
Juče počeli i sa mazanje leđa po vašem savjetu. Dali se očekuje učinak odmah ili u toku nekoliko dana.
Hvala
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Bilo bi lijepo kad bi djelovalo odma ali i to valjda ovisi koliki je problem u pitanju, stvarno neznam, treba bit uporan. Mislim i da bi mogli malo podignut dozu ulja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irenajani

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Kada mažete kožu raznim kremama, imajte na umu, da mora imati tjelo dosta vode - hidrirana koža bolje je upojna.
Ako je tjelo dehidrirano koža nije tako upojna za kreme pa tako dolazi do manjeg efekta.
Lp
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
U tome i je problem, uzimanjem dodatne masnoče kanabinoidi zaobilaze jetru a to nije dobro ukoliko je jetra problem ili je dio problema kao u vašem slučaju. U kojem smislu teško podnosi oralno uzimanje?